Nowy wymiar leczenia ortodontycznego

Napisano przez w Stomatologia21 marca 2018 Brak komentarzy.

Ortodoncja jest dziedziną stomatologii, która w ostatnich latach zrobiła wyjątkowo duży postęp. Klasyczne aparaty metalowe powoli odchodzą w zapomnienie i są zastępowane najnowocześniejszymi technologiami. Jednym z takich rozwiązań jest system Insignia, który pozwala uzyskać wymarzone efekty szybciej i skuteczniej. Jego dodatkowym atutem jest to, że Pacjent jeszcze przed rozpoczęciem leczenia może zobaczyć na ekranie komputera wizualizację swojego przyszłego uśmiechu.

Czym są aparaty ortodontyczne Insignia?

System Insignia jest to rozwiązanie chętnie wybierane przez Pacjentów i polecane przez ortodontów ze względu na technologię, która nadaje leczeniu wyjątkową precyzję oraz. Nie tylko umożliwia zaprojektowanie uśmiechu, ale także dopasowanie indywidualne aparatu do każdego przypadku. Wyjątkowa precyzja pozwala na stworzenie aparatu w 100% pasującego do warunków zgryzowych Pacjenta. Jednocześnie dzięki nowoczesnym programom komputerowym lekarz może dokładnie przewidzieć mikroruchy, jakie wykonają zęby w wybranym okresie leczenia ortodontycznego. To pozwala na zwiększenie przewidywalności leczenia i skrócenie czasu jego trwania.

Jak wygląda leczenie aparatem Insignia?

 1. Tak jak w przypadku każdego prawidłowo przeprowadzonego leczenia – pierwszym etapem jest konsultacja i dokładna diagnostyka, w ramach której lekarz wykonuje zdjęcia cyfrowe i RTG. Zostaje także pobrany cyfrowy wycisk przy pomocy skanera wewnątrzustnego. Już podczas pierwszych wizyt Pacjent zostaje poinformowany, ile będzie trwało leczenie. Zazwyczaj jest ono znacznie krótsze niż w przypadku tradycyjnych aparatów stałych.
 2. Pobrany skan uzębienia Pacjenta zostaje przesłany do laboratorium Insignia. Na jego podstawie powstają cyfrowe wizualizacje 3D, które pozwalają na wyjątkowo precyzyjne zaplanowanie leczenia. Następnie wykonywane są zamki i druty ortodontyczne, stworzone indywidualnie dla Pacjenta.
 3. Podczas drugiej wizyty Pacjent otrzymuje dokładny plan leczenia. Ortodonta odpowiada na wszelkie pytania, szczegółowo wyjaśnia jego przebieg oraz udziela porad dotyczących dbania o higienę jamy ustnej w trakcie noszenia aparatu. Pacjent może również zobaczyć na ekranie komputera, jak będzie wyglądał jego uśmiech po zakończonym leczeniu.
 4. Kolejnym krokiem po zaakceptowaniu wszystkich aspektów leczenia jest założenie aparatu na zęby.
 5. Następne wizyty mają zazwyczaj charakter kontrolny. Często polegają one na rozmowie między Pacjentem, a lekarzem na temat przebiegu i efektów leczenia. Dentysta sprawdza postępy i udziela wskazówek, które mogą przyczynić się do szybszego zakończenia procesu. Przebieg całego leczenia jest wcześniej zaplanowany, dzięki czemu spotkania z ortodontą odbywają się rzadziej niż w przypadku zastosowania tradycyjnych metod.
 6. Ostatnim etapem jest zdjęcie aparatu.

 

Dlaczego warto wybrać aparat Insignia?

 Wyjątkowość leczenia aparatem Insignia polega na perfekcyjnej dbałości o szczegóły. Jest to możliwe dzięki trójwymiarowym wizualizacjom przeprowadzanym na specjalistycznych programach komputerowych. Przynoszą one korzyści nie tylko Pacjentowi (który może zobaczyć projekt swojego przyszłego uśmiechu), ale również ortodoncie, który ma możliwość stworzenia bardzo szczegółowego planu. Dzięki temu wizyty w gabinecie w trakcie leczenia ograniczają się do absolutnego minimum.

Zalety Insignia:

 • wyjątkowa precyzja – aparat Insignia charakteryzuje się wysoką jakością i przewidywalnością leczenia,
 • leczenie trójwymiarowe – dzięki wizualizacji 3D Pacjent przed rozpoczęciem leczenia uzyskuje dokładne informacje na temat jego całościowego przebiegu. Dzięki nowoczesnej technologii może również zobaczyć na monitorze, jak będzie wyglądał jego uśmiech po zakończeniu noszenia aparatu,
 • indywidualne dopasowanie – aparat Insignia jest zawsze przygotowywany indywidualnie. Pobrane na pierwszej wizycie skany zębów pozwalają na stworzenie aparatu w pełni dostosowanego do uwarunkowań anatomicznych oraz wady zgryzu każdego Pacjenta,
 • komfort stosowania – w przeciwieństwie do tradycyjnych aparatów metalowych – w przypadku systemu Insignia praktycznie nigdy nie jest konieczne wyrwanie któregoś z zębów przed rozpoczęciem leczenia. Wynika to z elastyczności aparatu, który jest przygotowany specjalnie pod warunki zgryzowe Pacjenta. Dodatkowo Insignia zapewnia Pacjentowi także większy komfort codziennego funkcjonowania w trakcie leczenia,
 • krótsze i skuteczniejsze leczenie – proces niemal zawsze przebiega zgodnie z założeniami i trwa około 25% krócej niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnych aparatów ortodontycznych.