Zdjęcie kobiety z problematycznymi częściami ciała

Liposukcja – czyli spełnienie marzeń kobiety

Napisano przez w Chirurgia plastyczna22 września 2014 Brak komentarzy.

Wiele kobiet ma zastrzeżenia do swojego wyglądu. W wieloletniej praktyce zawodowej utwierdzam się w tym, iż w dużej mierze są to kompleksy związane z sylwetką. Tam, gdzie zawodzi dieta lub ćwiczenia, pomagają profesjonalne zabiegi. Połączenie ich w sposób kompleksowy daje lepsze i bardziej długotrwałe efekty.

Klasyczna liposukcja

Zabieg ten, popularnie nazywany „odsysaniem tłuszczu”, pozwala pozbyć się nadmiarów tkanki tłuszczowej, która najczęściej gromadzi się w okolicach talii, na udach, na brzuchu, nad kolanami, czyli obszarach szczególnie problematycznych dla kobiet. Aby operacja była bezpieczna, możemy podczas jednego zabiegu odessać nie więcej niż 4 litry tłuszczu. Dlatego często powtarzam pacjentkom, że nie jest to zabieg odchudzający, ale modelujący sylwetkę.

Laserowa liposukcja SlimLipo3D

W ostatnim czasie na polskim rynku, także u nas w Gabinecie, dysponujemy nowoczesną, mniej inwazyjną metodą liposukcji – jej laserową odmianą, SlimLipo 3D . Cieszy się ona dużą popularnością wśród moich pacjentek. W metodzie tej wykorzystuje się dwie długości światła lasera. Pierwsza podgrzewa komórki tłuszczowe doprowadzając do ich pęknięcia, a druga poprzez oddziaływanie na włókna kolagenowe, pozwala ujędrnić skórę. Dodatkowo niezwykłą zaletą jest precyzyjne oddziaływanie lasera, gdyż podczas zabiegu oszczędza się naczynia i nerwy – pozwala to skrócić okres rekonwalescencji. Delikatnie rozbitą tkankę tłuszczową usuwa się odsysaniem. W metodzie tej niszczenie tkanki tłuszczowej przebiega w sposób bardzo skuteczny, ale mało inwazyjny i mało traumatyzujący tkanki. Największą zaletą jednak, w porównaniu z innymi jest to, że podgrzanie skóry falą świetlną lasera bardzo mocno stymuluje ją do obkurczania się. Zapobiega to częstemu obwisaniu skóry po wykonanej, np. tradycyjną metodą, liposukcji. Do tego w zasadzie, niemal natychmiast można powrócić do codziennych czynności.

Alternatywy wobec zabiegów chirurgicznych

Modnymi i nieinwazyjnymi metodami wyszczuplania są zabiegi działające ujędrniająco oraz jednocześnie pomagające pozbyć się z organizmu szkodliwych toksyn. Polecam w tym przypadku zabieg LPG® Lipomassage™, który polega na mechanicznej stymulacji tkanek wraz z równoczesnym działaniem podciśnienia. Ta technologia skierowana jest szczególnie dla osób, które dotyka problem nierównomiernego rozłożenia tkanki tłuszczowej. Zabieg powoduje uaktywnienie procesu uwalniania tłuszczu, stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, działa ujędrniająco i wygładzająco, pozwalając pozbyć się miejscowych złogów tłuszczu z obszaru zabiegowego. Doskonale działa jako samodzielna procedura wyszczuplająca, może być również stosowany wspomagająco przy innych zabiegach wyszczuplających, gdyż pomaga ujędrniać i „uruchamiać” skórę. Stosowanie LPG® Lipomassage™ np. razem z ostrzykiwaniem dwutlenkiem węgla, czyli karboksyterapią, jest z kolei bardzo skuteczną metodą zwalczającą „pomarańczową skórkę”. Zabiegi te polecamy także w celu przygotowania do innych procedur medycznych. Pacjentkom po przebytych operacjach z zakresu modelowania sylwetki pomagają natomiast skrócić proces rekonwalescencji i utrwalić rezultaty estetyczne.

O autorze

Tadeusz Witwicki

Chirurg plastyczny, Chirurg