Konsultacje online specjalistów z zakresu stomatologii w czasie epidemii

Napisano przez w Stomatologia08 kwietnia 2020 Brak komentarzy.

W związku z koronawirusem centra dentystyczne przyjmują pacjentów przede wszystkim w sytuacjach pilnych, w ramach doraźnej pomocy stomatologicznej. Niektóre gabinety zdecydowały się na wprowadzenie zdalnych konsultacji ze swoimi specjalistami. Usługa pozwala Pacjentowi uzyskać potrzebną poradę bez wychodzenia z domu.

Zapytaliśmy specjalistów z Medicover Stomatologia o to, jak sobie radzą w tej sytuacji, jak  przebiegają konsultacje online, ale też w jakich sytuacjach pacjenci mogą się zgłosić na wizytę stacjonarną.

Jak przebiega konsultacja online?

W trakcie porady telefonicznej lekarz dentysta przeprowadza wywiad stomatologiczny, na podstawie którego może udzielić wstępnych zaleceń lekarskich. W szczególnych przypadkach może wystawić e-receptę lub skierować Pacjenta na dodatkowe badania, jeśli zachodzi taka potrzeba. Dodatkowo, jeśli Pacjent wcześniej wykonywał badania w Medicover Stomatologia, lekarz dentysta będzie miał pełny wgląd w wyniki i historię leczenia, co ułatwi diagnozę.

W trakcie wywiadu lekarskiego często okazuje się, że niezbędna jest wizyta stacjonarna, bez której niemożliwe jest postawienie prawidłowej diagnozy i dobranie leczenia. W przypadku pilnej potrzeby zdrowotnej lekarz skieruje pacjenta do gabinetu stomatologicznego, który pełni dyżur bólowy – komentuje lek. dent. Patryk Kononowicz z Medicover Stomatologia Gdańsk.

Jakie są najczęściej zadawane pytania podczas konsultacji online?

Każdy może skorzystać z poradnika Q&A. To najczęściej zadawane pytania wraz z odpowiedziami przygotowanymi przez profesjonalny zespół specjalistów z zakresu m.in. stomatologii zachowawczej, implantologii, protetyki, ortodoncji czy stomatologii dziecięcej.  Pacjenci dowiedzą się z niego, które przypadki wymagają niezwłocznej konsultacji oraz kiedy wizytę można odroczyć bez szkody dla zdrowia.

Co w sytuacji, kiedy pacjent musi udać się na wizytę stacjonarną?

W całej Polsce nadal pozostają otwarte gabinety i centra stomatologiczne, które świadczą usługi w nagłych przypadkach, oczywiście z zachowaniem obowiązujących środków bezpieczeństwa.

Jak to się odbywa w przypadku Waszych gabinetów?

Nasze Centra działają zgodnie z procedurami bezpieczeństwa epidemiologicznego i zaleceniami Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Lista naszych dyżurujących gabinetów dostępna jest na stronie internetowej lub pod telefonem infolinii 500 900 603.