Zdjęcie kobiety nakładającej makijaż

Jak poprawić wygląd skóry? (część II)

Napisano przez w Wskazówki i porady07 grudnia 2014 Brak komentarzy.

W pierwszej części artykułu wyjaśniłam na czym polega zabieg z wykorzystaniem systemu Accent Ultra. Pora na omówienie kwestii związanych z prawidłowym przygotowaniem się do zabiegu.

Zabieg jest wykonywany pod opieką lekarza. Poprzedza go wywiad, podczas którego należy poinformować lekarza o stosowaniu używek (papierosy, alkohol), leków, terapii hormonalnej, a także o przebytych operacjach i chorobach. Przed i po zabiegu wykonywane są pomiary i zdjęcia okolic ciała poddawanych zabiegom w celu monitorowania postępów terapii.

Przed zabiegiem należy oczyścić skórę i zmyć makijaż, usunąć biżuterię i metalowe ozdoby.

Przez 3 dni po zabiegu należy pić dużo wody, unikać przegrzania (wysiłek fizyczny, gorące kąpiele, sauna, alkohol, napoje z kofeiną) i intensywnie nawilżać skórę balsamem lub kremem, by uniknąć mogących się pojawić objawów pozabiegowych w postaci suchości skóry, obrzęku lub rumienia. W przypadku zabiegów w obrębie twarzy makijaż należy wykonać najwcześniej po 2 godzinach od zabiegu.

Dermokosmetyki rekomendowane przez ITU po zabiegu niechirurgicznego liftingu twarzy z zastosowaniem systemu Accent Ultra

 W ITU stosujemy dermokosmetyki intensywnie regenerujące skórę i przywracające jej prawidłową barierę wodno-lipidową oraz w ramach profilaktyki anti-aging – bezwzględnie  – ochronę przeciwsłoneczną.

Naszym pacjentom polecamy kosmetyki, które  przywracają  skórze odpowiedni poziom nawilżenia oraz przyspiesza jej odbudowę i regenerację. Zawartość  roślinnych komórek macierzystych, naskórkowego czynnika wzrostu oraz kwasu hialuronowego to nie tylko unikalne połączenie, ale przede wszystkim wysoka skuteczność stosowania. Moim zdaniem dysponujemy już kosmetykami na miarę naszych czasów – żyjemy przecież w XXI wieku i możemy w pełni świadomie korzystać z dorobku wszystkich dziedzin nauki.

Ogromnym wyzwaniem było dla mnie znalezienie odpowiedniego kremu pod oczy i tutaj zdecydowanie polecam preparaty, które dzięki innowacyjnej kombinacji składników aktywnych (kwas fitowy, koenzym Q10 i kolagen, argirelina) posiadają właściwości antyoksydacyjne, silnie nawilżające, napinające, drenujące i depigmentacyjne.

Ponieważ nigdy nie wolno zapomnieć o fotoprotekcji, a kosmetyki przeciwsłoneczne z filtrami mineralnymi to nasi faworyci, polecam preparaty, które  zawierają w swoim składzie  filtry fizyczne – tlenek tytanu oraz tlenek cynku. Bezpiecznie chronią  skórę przed fotostarzeniem i powstawaniem przebarwień.

Przeciwwskazania do zabiegu:

  • ciąża i okres laktacji
  • nowotwory (również w przeszłości)
  • zapalenie naczyń krwionośnych
  • choroby ogólnoustrojowe (np. cukrzyca, choroba wieńcowa, niewydolność nerek)
  • rozrusznik serca lub defibrylator
  • widoczne podrażnienia i choroby skóry (np. łuszczyca, atopowe zapalenie skóry)
  • implanty stomatologiczne w okolicy poddanej zabiegowi
  • zaburzenia immunologiczne.

Jeżeli więc pragniesz odzyskać piękny i zadawalający wygląd swojego ciała, pozbywając się szybko i efektownie jego mankamentów, zdecyduj się na zabieg z zastosowaniem systemu Accent Ultra, który  zostanie przeprowadzony bezpiecznie i efektywnie pod nadzorem doświadczonego i wykwalifikowanego lekarza medycyny estetycznej.

O autorze

Iwona Krędzielak-Manikowska

Lekarz medycyny estetycznej, Internista, Diagnostyk