„Dotyk Monalisy” czyli leczenie laserem w nowoczesnej ginekologii

Ekspert Bohdan Dźwigała • 22 stycznia 2016 • Komentarze:

Czym jest ginekologia estetyczna? Jest to dział medycyny estetycznej tak prężnie rozwijającej się w ostatnich latach, mający na celu poprawę zdrowia, poprawę jakości życia, poprawę jakości kontaktów seksualnych z utrzymaniem moczu włącznie.

„Monalisa Touch” – co powoduje „dotyk Monalisy”

Zabiegi laserowe przy użyciu „Monalisa Touch” stosowane są z powodzeniem jako leczenie mało inwazyjne, bezpieczne, niebolesne, nie wymagające żadnego znieczulenia. Trwają zaledwie kilka minut i zaleca się zwykle tygodniową abstynencję seksualną po, bez żadnych ograniczeń aktywności zawodowej czy fizycznej. W zależności od efektu po pierwszym zabiegu rekomenduje się powtórzenie procedury za ok. 6 tygodni, co utrwala pozytywne efekty i poprawia wyniki leczenia o kolejne 50%.

Jak działa „Monalisa”?

Energia lasera wywołuje efekt termiczny na tkankę łączną ścian pochwy i pęcherza moczowego poprawiając jej ukrwienie, wytwarzając nowe włókna kolagenowe, zwiększając elastyczność i poprawiając jej funkcję.

Co to jest rewitalizacja pochwy?

Pogrubienie i obkurczenie ścianek, likwiduje zespół rozluźnienia pochwy po porodach, czy po menopauzie, zastępując plastykę operacyjną. Poprawia się flora bakteryjna i nawilżenie pochwy, lecząc suchość i atrofię ścian pochwy. Wszystko to wpływa na jakość kontaktów intymnych zwłaszcza u pacjentek bez terapii hormonalnej.

Wpływ na nietrzymanie moczu?

Liczne badania i własne obserwacje pacjentek wykazały dużą skuteczność leczenia laserem w przypadkach wysiłkowego nietrzymania moczu. Zmniejszają się objawy mimowolnego wycieku moczu podczas niewielkiego wysiłku fizycznego, kaszlu, kichania, tańca, wchodzenia po schodach. Zmniejsza się również liczba epizodów nocnego wstawania w celu oddania moczu (nokturia).

Wpływ na „parcie naglące”?

Zmniejszają się objawy nagłego parcia na mocz i potrzeby pilnego oddania moczu (objawy nadreaktywnego pęcherza moczowego). Najlepsze wyniki obserwuje się stosując laser we wczesnych postaciach zaniku śluzówki pochwy i dyskretnych objawach nietrzymania moczu. Laseroterapia stanowi cenne uzupełnienie leczenia farmakologicznego w nowoczesnej ginekologii.

The post „Dotyk Monalisy” czyli leczenie laserem w nowoczesnej ginekologii appeared first on Blog dla pacjentów.

Ekspert

Bohdan Dźwigała ginekolog, onkolog, lekarz wykonujący zabiegi medycyny estetycznej dr n. med.

Umów wizytę Zobacz profil

Komentarze: (0)

Ekspert

Bohdan Dźwigała

ginekolog, onkolog, lekarz wykonujący zabiegi medycyny estetycznej dr n. med.

Umów wizytę