Zdjęcie kobiety po zabiegu ginekologii estetycznej

Czym zajmuje się ginekologia estetyczna?

Napisano przez w Ginekologia, Medycyna estetyczna26 marca 2015 Brak komentarzy.

Ginekologia estetyczna służy rewitalizacji okolic intymnych, anty-aging-owi i wpływa na poprawę jakości życia. Klasyczna chirurgia ginekologiczna jest pojęciem dobrze znanym – zabiegi plastyki pochwy, korekcji warg sromowych. Są to operacje, które zmuszają pacjenta do okresowej rekonwalescencji. Ginekologia estetyczna stanowi ciekawą alternatywę, ponieważ nie wymaga pobytu w szpitalu. Nie jest także bolesna i pozwala szybko wrócić do codziennych aktywności.

Gdzie można wykonać takie zabiegi?

Zabiegi ginekologii estetycznej są wykonywane przez ginekologa, który posiada niezbędną wiedzę w zakresie zdrowia kobiet. Zabiegi poprawiające estetykę sfery intymnej nie są czasochłonne, co w dzisiejszych czasach jest dużym atutem. 

Dla kogo przeznaczone są zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej?

Ginekologia estetyczna jest dostępna niezależnie od wieku. Część pacjentek zgłasza się już w bardzo młodym wieku, szczególnie gdy wygląd okolic intymnych zniechęca je do aktywności seksualnej lub stanowi przeszkodę w założeniu rodziny. Kobiety po urodzeniu dziecka często borykają się z problemami związanymi z jakością życia seksualnego, szerszą pochwą i problemami ze szczytowaniem.

Proces starzenia powoduje, że z wiekiem cenne tracimy włókna kolagenowe i elastyczne. Towarzyszą temu różne dolegliwości : powtarzające się infekcje, zanik śluzówki i suchość pochwy. Dotychczas jedynym rozwiązaniem była terapia farmakologiczna, która nie zawsze była skuteczna. Ginekologia estetyczna stała się ratunkiem dla tej grupy kobiet.

Typy zabiegów ginekologii estetycznej

Do zabiegów ginekologii estetycznej zaliczamy:

  • laseroterapię pochwy i sromu
  • wypełnianie i remodeling warg sromowych większych kwasem hialuronowym – zabieg Desirial
  • pomniejszanie warg sromowych mniejszych- najnowocześniejsza labioplastyka laserowa
  • nici ginekologiczne z serii Happy Lift- lifting krocza- zabieg Vaginal Narrower
  • mezoterapia okolic intymnych m.in. nowatorskim osoczem bogatopłytkowym,
  • lipolizę wzgórka łonowego oraz inne.

Badania naukowe potwierdzają skuteczność powyższych metod, zapewniając ginekologii estetycznej trwałą pozycję wśród coraz ciekawszej oferty zabiegów medycyny estetycznej. Dzięki temu pacjentki mają szanse na  odzyskanie komfortu zdrowotnego i udane życie seksualne bez względu na wiek.