dr hab. n. med.

Beata Jurecka-Lubieniecka

Endokrynolog, Internista

Pen-iconCreated with Sketch. Zadaj darmowe pytanie Calendar-iconCreated with Sketch. Poproś o kalendarz wizyt

W 1982 roku, po ukończeniu z wyróżnieniem studiów medycznych w Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach podjęłam pracę na Oddziale Chorób Wewnętrznych Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu.… więcej

Pytania i odpowiedzi

Zadaj pytanie

Twoje pytanie zostanie opublikowane bez Twoich danych

Zadaj darmowe pytanie

Adresy i cenniki usług

 • Specjalistyczny Gabinet Endokrynologiczny

  Przeczna 3
  32-600 Oświęcim, małopolskie

  Ten lekarz nie umawia jeszcze wizyty przez Internet na ZnanyLekarz.pl

  Zostaw swojego e-maila, a poinformujemy Cię kiedy będziesz mógł się umawiać online u tego lekarza.

  Usługi

  Biopsje cienkoigłowe pod kontrolą usg
 • Zakład Medycyny Nuklearnej i Endokrynologii Onkologicznej Instytut Onkologii

  Armii Krajowej 15
  44-100 Gliwice, śląskie

  Usługi

  Biopsje cienkoigłowe pod kontrolą usg

Podobni lekarze, do których możesz umówić wizytę

Doświadczenie i kwalifikacje

about-me-iconCreated with Sketch. O mnie

 • W 1982 roku, po ukończeniu z wyróżnieniem studiów medycznych w Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach podjęłam pracę na Oddziale Chorób Wewnętrznych Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu. W 1987 roku uzyskałam dyplom specjalisty w dziedzinie chorób wewnętrznych I stopnia i od 1988 roku rozpoczęłam pracę w IV Klinice Chorób Wewnętrznych Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. W 1992 roku obroniłam pracę doktorską, której tematyka związana była z chorobami tarczycy. W następnych latach uzyskałam dyplomy: specjalisty w dziedzinie chorób wewnętrznych II stopnia (1995 r.) i specjalisty w dziedzinie endokrynologii (1998 r.). Równocześnie kierowałam Poradnią Chorób Tarczycy z Pracownią USG w Oświęcimiu.
  Od 1998 roku pracuję w Zakładzie Medycyny Nuklearnej i Endokrynologii Onkologicznej Instytutu Onkologii w Gliwicach aktualnie na stanowisku docenta, kierownika Oddziału Dziennego Endokrynologii i Medycyny Nuklearnej. Dyplom specjalisty medycyny nuklearnej uzyskałam w 2003 r.
  Mój dorobek naukowy obejmuje 42 publikacje w recenzowanych czasopismach naukowych, w większości zagranicznych oraz oparte na praktyce prace poglądowe i popularno-naukowe. Jestem autorem 5 rozdziałów w podręcznikach i monografiach. Dorobek naukowy uzupełnia prezentacja 94 opracowań na międzynarodowych konferencjach i zjazdach. W 2015 r. uzyskałam tytuł doktora habilitowanego nauk medycznych.
  W ramach działalności dydaktycznej wygłaszałam wykłady na ogólnopolskich i regionalnych konferencjach endokrynologicznych i onkologicznych, na kursach specjalizacyjnych dla lekarzy internistów, chirurgów, endokrynologów i ginekologów.
  Jako egzaminator do specjalizacji z endokrynologii i medycyny nuklearnej prowadziłam opiekę naukową nad lekarzami w trakcie specjalizacji z chorób wewnętrznych, endokrynologii i medycyny nuklearnej.
  Aby być na bieżąco z aktualnym stanem wiedzy medycznej uczestniczę co rocznie w wielu zjazdach i szkoleniach w ośrodkach zagranicznych i krajowych. Ułatwia mi to diagnozowanie i i leczenie często skomplikowanych chorób moich pacjentów.

  W mojej praktyce lekarskiej zajmuję się przedstawioną poniżej tematyką:
  - Choroby tarczycy – diagnostyka i terapia onkologicznych i nieonkologicznych chorób tarczycy. Wykorzystuję ponad dwudziestoletnie doświadczenie w leczeniu chorób tarczycy – raków, choroby Hashimoto, choroby Graves’a-Basedowa, guzów łagodnych i innych schorzeń. Od wielu lat prowadzę badania naukowe nad predyspozycją genetyczną do powyższych schorzeń. Moja działalność naukowa zaowocowała licznymi wystąpieniami na europejskich konferencjach naukowych. Szczególnie nobilitującym było dla mnie przyjęcie i prezentacja pracy poświęconej genetycznym uwarunkowaniom choroby Graves’a-Basedowa na XIII Światowym Kongresie Endokrynologicznym w Brazylii, w 2008 r. Zdobyta wiedza w zakresie genetyki była podstawą do opracowania rozdziału „ Molekularne podłoże dziedzicznych chorób wydzielania wewnętrznego” w monografii „ Genetyka molekularna w chorobach wewnętrznych”, PZWL, 2009. Zagadnienia farmakologicznego przygotowania chorego do operacji tarczycy przedstawiłam, w rozdziale książki „Choroby tarczycy i przytarczyc. Diagnostyka i leczenie” Medipage, Warszawa, 2014.
  - Zaburzenia miesiączkowania i ciąży – diagnostyka i leczenie hormonalnych przyczyn bezpłodności i zaburzeń miesiączkowania. Częstą przyczyną zaburzeń miesiączkowania i bezpłodności jest nierównowaga hormonalna. Właściwe leczenie pozwala na powrót regularnego miesiączkowania i umożliwia zajście w ciążę bez kosztownych zabiegów. Bardzo istotne jest również utrzymanie równowagi hormonalnej, szczególnie w pierwszym trymestrze ciąży dla zapobiegania poronieniom. Tematyka ta jest przedmiotem wykładów dla lekarzy endokrynologów i ginekologów w ramach kursów CMKP. Jestem autorem rozdziału „Rak tarczycy” w książce „Endokrynopatie w ciąży” Wydawnictwo PUM, Szczecin 2011 oraz współautorem rozdziału Choroby tarczycy i przytarczyc w ciąży. Warszawa : Medipage, 2014. W polskim piśmiennictwie omawiałam postępowanie w zaburzeniach czynności tarczycy u kobiet w ciąży i w okresie poporodowym (Med. Prakt. Ginekol. Położ. 2008 i 2009).
  - Choroby przytarczyc - doświadczenia własne w zakresie leczenia chorób przytarczyc wykorzystałam w opracowaniu rozdziału „Przygotowanie farmakologiczne chorego do operacji przytarczyc” w monografii „Choroby tarczycy i przytarczyc. Diagnostyka i leczenie”, Warszawa, Medipage, 2014.
  - Nowotwory neuroendokrynne – uczestniczyłam w badaniach nad nowoczesnymi metodami leczenia tych chorób. Wyniki tych badań zostały przestawione na licznych zjazdach, m.in. 8th European Congress of Endocrinology Glasgow 2006 r., 5th Annual ENETS Conference Paryż 2008 r., 6th Annual ENETS Conference Granada 2009, 11th Annual ENETS Paryż 2014.
  -Otyłość - leczenie hormonalnych i metabolicznych przyczyn otyłości. Zdiagnozowanie przyczyny wystąpienia otyłości jest podstawą skutecznej terapii. W wielu przypadkach odpowiednie ustawienie profilu hormonalnego umożliwia osiągnięcie konkretnej poprawy.

Choroby

 • - Choroby tarczycy
 • - Zaburzenia miesiączkowania - diagnostyka i terapia
 • - Ciąża - leczenie zaburzeń hormonalnych
 • - Nowotwory neuroendokrynne
 • - Otyłość - diagnostyka przyczyn otyłości
 • - Guzy nadnerczy
 • - Osteoporoza, choroby przytarczyc
 • - Guzki tarczycy
 • - Choroba Hashimoto
 • - Choroba Gravesa-Basedowa
więcej

Ocena pacjentów

Dodaj własną opinię
4

Ogólna ocena
28 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • K

  Pani Docent jest bardzo dobrym specjalistą. Godnym polecenia lekarzem. Pierwsza wizyty u Pani Docent była dla mnie ogromnym, a zarazem miłym zaskoczeniem. Pani Docent przeprowadziła ze mną dokładny i długi wywiad na temat moich dolegliwości. Zainteresowała się również moją budową ciała
  i związanymi z nią detalami, którymi wcześniej nikt się nie interesował. Pani Docent postawiła 100% diagnozę, którą potwierdziły późniejsze badania.
  Dzięki wielkiemu zaangażowaniu Pani Docent oraz bardzo dużej wiedzy, którą cały czas pogłębia, po przebytej operacji dochodzę do zdrowa.

 • Pani dr jest nastawiona przede wszystkim na zbijaniu majatku. Nie jest to na pewno lekarz z powolania. Podchodzi do pacjentow w sposob lekcewazacy i jest opryskliwa.Nie intetesuje ja samopoczucie pacjenta, kiedy szary czlowiek probuje dowiedziec sie cos na swoj temat swoim zachowaniem wyraznie pokazuje zmeczenie i zdenerwowanie. Przez to,ze ma duza ilosc pacjentow nie poswieca im duzo czasu i nie skupia sie na nich tak jak trzeba i przez to cierpi pacjent,ktory nie ma szansy na szybsze leczenie tylko zostanie odeslany do.nastepnej wizyty i jeszcze nastepnej. Cena takiej wizyty: 180zl za 20min. Ja nie polecam!

 • Leczę się u Pani Doktor już od dłuższego czasu. Zaskakujące podczas pierwszej wizyty było dla mnie jej poważne taktowanie każdego z wymienionych objawów. Na pierwszej wizycie został przeprowadzony bardzo długi i dokładny wywiad. Również na podstawie dokładnej obserwacji budowy ciała ( dziwnych detali o które nikt wcześniej nie pytał i których nikt wcześniej nie widział) usłyszałem pierwszą i trafną diagnozę. Pani Doktor jest światowej sławy specjalistą. Mnóstwo czasu spędza na zagranicznych konferencjach. Cały czas poszerza swoją wiedzę a przy tym pracuje ponad swoje siły. ( Może wydawać się to dziwne, ale słyszałam raz od jednego z pacjentów, że raz jego wizyta została wyjątkowo przełożona na godzinę 2 w nocy ). Jeśli ktoś oczekuje pewnej diagnozy i prawidłowego leczenia, jeśli ktoś oczekuje stwierdzenia "Wiem co Ci jest." to polecam wizytę u Pani Doktor. Jeśli zaś ktoś oczekuję wsparcia lepiej niech poszuka go u przyjaciół.

 • Może Pani doktor ma doświadczenie jako lekarz i działa skutecznie, ale jej zachowanie jako człowieka uwłacza pacjentom. Od kilku lat leczę się na poważną chorobę zaburzeń hormonalnych, powodowanych guzami gruczołów dokrewnych. Często spotykamy się z tym, że zostajemy traktowani jako pacjenci z góry przez lekarzy. Pani Lubieniecka jest tego doskonałym przykładem... zostałam potraktowana jak przedmiot, Pani doktor zamiast uspokoić mnie mówiąc o kolejnych krokach leczenia, straszyła mnie 'złośliwymi przerzutami', nie wiem czy sobie z tego zdaje sprawę ale choremu człowiekowi, w strachu przed chorobą i tym co go czeka, takie straszenie, być może mające na celu mobilizacje i tzw. 'wzięcie się w garść' może mieć fatalne skutki.

 • na 5. Mój przypadek jest specyficzny Hashimoto+celiakia. Pierwszy raz w życiu miałam takie badanie- mierzenie wzrostu, waga, badanie rąk, badanie nóg, badanie piersi, badanie brzucha, USG tarczycy, wgląd w wyniki z uwagą. Na podstawie wyników była w stanie określić ile leku brałam u innego lekarza. Co najważniejsze moja tarczyca jest ustawiona jak trzeba pomimo celiakii, gdzie miałam słabe wchłanianie wszystko jest teraz idealnie. Wyniki wszystkie w normie. Zawsze pyta o planowaną ciąże, znajomą wyleczyła z bezpłodności!!!!!!!. to nie specjalistka, to SUPER specjalistka. - pokażcie mi drugiego takiego lekarza!!! koszt wizyty prywatnej bardzo zbliżony do innych lekarzy.

 • Pani doktor leczy mnie od około dwóch lat. Jako jedyna z lekarek, potrafiła wywołać moją miesiączkę nie stosując leków antykoncepcyjnych (bo tak mnie leczono przez kilka lat). Jak do tej pory jestem zadowolona z leczenia. Zobaczymy co będzie dalej.
  Co do opinii.... zastanówcie się Państwo czy oceniacie lekarza, pomoc jakiej Wam udziela czy skreślacie kogoś za fakt, że jest poślizg w czasie,co jest komiczne, a świadczy jedynie o tym, jak wielu ludzi chcę się dostać do gabinetu. Pozdrawiam

 • Mnie akurat nie przeszkadza żaden poślizg w czasie,bo świadczy to jedynie o tym że Pani doktor poświęca każdemu pacjentowi tyle czasu ile potrzebuje.Do bardzo dobrego doktora zawsze jest kolejka,a Pani doktor właśnie do takich należy,jest dokładna,sumienna i jak sama mówi,ze się nie poddaje,dlatego bardzo wierzę że uda się nam Pani doktor postawić w końcu diagnozę i pokonać chorobę.Oby więcej takich lekarzy bo ja jak do tej pory spotkałam tylko dwóch lekarzy,którzy nie stosują tzw.spychoterapii.
  Pozdrawiam,zawsze wdzięczna pacjentka

 • Umawianie sie na termin i godzine prywatnie w oswiecimiu to fikcja zazwyczaj jest poslizg i to nie liczony w minutach a w godzinach

 • Głęboka wiedza i kompleksowe podejście do pacjenta. Leczy całego pacjenta a nie jednostkę chorobową. Potrafi trafnie zdiagnozować, jak w moim przypadku, po latach bezskutecznego leczenia się u innych specjalistów. Jeżeli się ma problemy zdrowotne i chce się je rozwiązać to wizyta u Pani Doktor na pewno się przyda.

 • Witam,
  Polecam Panią doktor, ponieważ żaden lekarz od 10 lat nie potrafił zdiagnozować co mi jest- jest to przykre ponieważ po co są tacy lekarze.
  Pani doktor mówi konkretnie co się dzieje i działa szybko.
  W moim przypadku nie jest za kolorowo ponieważ mam dużą niedoczynność tarczycy która długo była nie leczona. A dodatkowo mam podejżenie żadkiej choroby (Zespół odporności na hormon tarczycy (RHT)). Nie wiem co dalej będzie , bardzo sie boję. Mam tylko nadzieję że jednak sie nie okaże że mam tak żadka chorobę.

  PS. Chciałabym sie coś więcej dowiedzieć na temat taj choroby - gdyby mógł mi ktoś pomóc to bardzo proszę o informacje.