dr n. med.

Bartosz Sokół

Neurochirurg

Dr n. med. Bartosz Sokół jest adiunktem w Katedrze i Klinice Neurochirurgii i Neurotraumatologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu i starszym asystentem na Oddziale Neurochirurgii… więcej

Umów wizytę

info-iconCreated with Sketch. Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.
 • Pytanie dotyczące bóle kończyn

  Objawy nie są mocno dokuczliwe, lekko boli kark,bark, plecy pomiędzy łopatkami, noga i ręka. Czasami lekki ból dochodzi w palcach u ręki i nogi. Czasami mrowią, wszystko do wytrzymania bez proszków. Aj bardziej dokucza mi to jak głowę do góry podniosę – wtedy pojawiają się zawroty. Boje się operacji… Więcej

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Bartosz Sokół

  prosze o telefon

 • Pytanie dotyczące lordoza

  MR odcinka szyjnego kręgosłupa. Zniesienie fizjologicznej lordozy szyjnej. Wysokości trzonów kręgowych zachowane, sygnał trzonów. Kręgowych prawidłowy. Osteolity na krawędziach trzonów kręgowych C5, C6, C7. Szerokopodstawna nieco liberalizująca na lewo duża przepuklina krążka międzykręgowego na poziomie.… Więcej

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Bartosz Sokół

  proszeo telefon

Doświadczenie i kwalifikacje

about-me-iconCreated with Sketch. O mnie

 • Dr n. med. Bartosz Sokół jest adiunktem w Katedrze i Klinice Neurochirurgii i Neurotraumatologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu i starszym asystentem na Oddziale Neurochirurgii w Szpitalu Klinicznym im. H. Święcickiego przy ul. Przybyszewskiego 49 w Poznaniu.

  W 2011 roku zdał z Wyróżnieniem Ministra Zdrowia egzamin specjalizacyjny z zakresu neurochirurgii.
  Oprócz doświadczeń zbieranych od roku 1998 w Klinice Neurochirurgii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, dr Sokół pracował na Oddziale Neurochirurgii w Brighton and Sussex University Hospital w Wielkiej Brytanii w latach 2007-2010. A w latach 2012-2013 pracował na Oddziale Neurochirurgii w jednym z największych ośrodków neurochirurgicznych w Wielkiej Brytanii, Walton Centre for Neurology and Neurosurgery w Liverpool`u.

  Dr Sokół odbył czteroletni kurs Europejskiego Towarzystwa Neurochirurgów, który w 2010 roku zakończył pozytywnie zdanym egzaminem testowym. W 2011 roku otrzymał stypendium Europejskiego Towarzystwa Neurochirurgii i odbył kurs dla starszych rezydentów neurochirurgii w Chicago w Stanach Zjednoczonych. Dodatkowo, w latach 2008-2013 odbył w Wielkiej Brytanii 4 kursy z zakresu złożonych dostępów operacyjnych (w Londynie 2008 i 2009, Leeds 2009, Coventry 2013). A w latach 2011 i 2015 odbył szkolenia z zakresu leczenia operacyjnego choroby Parkinsona na Uniwersytecie Medycznym w Leuven w Belgii.

  Rozprawa doktorska dr Sokoła z 2008 roku dotyczyła metod wczesnego wykrywania obrzęku mózgu z wykorzystaniem bioimpedancji elektrycznej. Od tamtej pory dr Sokół koncertuje się na badaniu metod oceny wczesnego uszkodzenia mózgu po krwawieniu podpajęczynówkowym, co zaowocowało serią publikacji w periodykach naukowych.

Specjalizacje

 • Neurochirurgia

Ukończone szkoły

 • Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Publikacje

 • Rozprawa doktorska dotyczyła metod wczesnego wykrywania obrzęku mózgu z wykorzystaniem bioimpedancji elektrycznej (2008)
 • Seria publikacji w punktowanych periodykach naukowych z zakresu metod oceny wczesnego uszkodzenia mózgu po krwawieniu podpajęczynówkowym

Nagrody i wyróżnienia

 • Wyróżnienie Ministra Zdrowia – za egzamin specjalizacyjny z zakresu neurochirurgii (2011 r.)
 • Stypendium Europejskiego Towarzystwa Neurochirurgii i kurs dla starszych rezydentów neurochirurgii w Chicago w Stanach Zjednoczonych (2011)
 • Czteroletni kurs Europejskiego Towarzystwa Neurochirurgów, zakończony pozytywnie zdanym egzaminem testowym (2010)
 • Nagroda Polskiego Towarzystwa Neurochirurgów za najlepszą publikację o tematyce neurochirurgicznej (2017 r.)
więcej

Znajomość języków

 • angielski

Staże

 • Praca na Oddziale Neurochirurgii w Brighton and Sussex University Hospital w Wielkiej Brytanii (2007-2009)
 • Praca na Oddziale Neurochirurgii w Wielkiej Brytanii, Walton Centre for Neurology and Neurosurgery (2012-2013)
 • Cztery kursy z zakresu złożonych dostępów operacyjnych (w Londynie 2008 i 2009, Leeds 2009, Coventry 2013)
 • Szkolenia z zakresu leczenia operacyjnego choroby Parkinsona na Uniwersytecie Medycznym w Leuven w Belgii (2011, 2015)
więcej

Certyfikaty

Zdjęcia

Ocena pacjentów

Dodaj własną opinię
5

Ogólna ocena
31 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: ROTH MEDICA Sp. z o.o.Usługa: konsultacje neurochirurgiczne

  Bardzo miły i uprzejmy lekarz. Poświęca czas pacjentowi , analizuje i tłumaczy w zrozumiały sposób. Polecam . Napewno powrócę do doktora.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Specjalistyczna Praktyka LekarskaUsługa: niedowład kończyn dolnych w wyniku oponiaka

  Świetny Lekarz. Z dużym taktem i przyjaznym podejściem do pacjenta. Jasno tłumaczy przyczyny i skutki choroby. Wskazuje co można zrobić aby poprawić swój komfort życia w zaistniałej sytuacji. Na uznanie zasługuje sposób przygotowania i sam przebieg wizyty, wiadomo co trzeba wiedzieć i mieć ze sobą tj. jakie wyniki czy wypisy z dotychczasowego leczenia. Życzylibyśmy sobie aby wszyscy lekarze mieli takie podejście do pacjenta.

 • P
  Lokalizacja: ROTH MEDICA Sp. z o.o.Usługa: jamistosc rdzenia

  Wspaniały człowiek z ogromną wiedzą. Dokładnie analizuje to co widzi w rezonansie i o wszystkim informuje pacjenta. Jeśli operacja nie jest konieczna w danym momencie, mówi dlaczego i przedstawia dalszy plan działania. Polecam

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: konsultacje neurochirurgiczne

  Bardzo miły i rzetelny lekarz , ma czas do każdego pacjenta . Umie wszystko szczegółowo wytłumaczyć , serdecznie polecam .

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Wspaniały lekarz-kompetentny-rzetelny-udziela wyczerpujących odpowiedzi-poświęca pacjentowi tyle czasu ile jest potrzeba.Na pewno do niego wrócę.Gorąco polecam.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Lekarz (neurochirurg) udzielał merytorycznych informacji na zadawane pytania i objaśniał w sposób jasny i czytelny oraz otwarty problemy dotyczące mojego schorzenia. Otrzymałam porady i wytyczne, co do dalszego przebiegu leczenia. Lekarz był bardzo miły i uprzejmy.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Diagnozy i Terapii j BBJUsługa: tętniaki

  Pan doktor ma czas dla pacjenta. Rzeczowo odpowiada na wszystkie zadane pytania. Godny polecenia specjalista

 • E
  Lokalizacja: Specjalistyczna Praktyka LekarskaUsługa: konsultacje neurochirurgiczne

  Pan doktor zrozumiał , z czym do niego przychodzę, mimo złożoności mojego problemu zdrowotnego. Konkretnie i jasno wytłumaczył mi wszystko co dotyczyło celu mojej wizyty. Był zaangażowany i uprzejmy. Dziękuję mu za okazaną pomoc i zrozumienie.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: ROTH MEDICA Sp. z o.o.Usługa: konsultacje neurochirurgiczne

  Pan Doktor wnikliwie zapoznał się z dostarczoną dokumentacją, wysłuchał historii mojej choroby. Zlecił dalszą diagnostykę i osobiście nadzorował jej przeprowadzenie. W pełni zaangażowany i kompetentny!

 • Lokalizacja: ROTH MEDICA Sp. z o.o.Usługa: kregosłup szyjny

  Witam Pan dr Bartosz Sokół to wysokiej klasy specjalista,poświęca pacjentowi czas wysłucha pacjenta ,odpowiada na wszystkie pytania,badanie przeprowadza dokładnie ,bez pośpiechu,planuje z pacjentem proces leczenia.Wspaniały człowiek,pacjent nie czuje bariery komunikatywnej lekarz-pacjent.dziekuje mu za doradztwo i zrozumiałosc