GODZINY PRZYJĘĆ NIE UJĘTE W KALENDARZU WIZYT DO UZGODNIENIA Z REJESTRACJĄ MEDEVAC Klinika Pawlikowski www.kilnikapawlikowski.pl Zawód lekarza wybrałem ze względu na zainteres... więcej

Adresy i cenniki usług

Doświadczenie i kwalifikacje

about-me-iconCreated with Sketch. O mnie

 • GODZINY PRZYJĘĆ NIE UJĘTE W KALENDARZU WIZYT
  DO UZGODNIENIA Z REJESTRACJĄ MEDEVAC Klinika Pawlikowski
  www.kilnikapawlikowski.pl

  Zawód lekarza wybrałem ze względu na zainteresowanie medycyną, które towarzyszyło mi od najmłodszych lat. W pracy wykorzystuję wszystkie dostępne mi metody i środki leczenia, by osiągnąć jedyny zamierzony cel - skuteczne wyleczenie. Sięgam po sprawdzone metody leczenia oraz szukam wiedzy najbardziej aktualnej. Dzięki pracy w różnych instytucjach medycznych: Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego w Łodzi, lekarz podstawowej opieki zdrowotnej, udział w misjach zagranicznych, oceniam pacjenta nie tylko w odniesieniu do stanu dermatologicznego. Biorę pod uwagę również dolegliwości ze strony innych narządów i podchodzę do problemu pacjenta obiektywnie i holistycznie. Jestem otwarty na każdą metodę leczenia jeśli tylko jest ona skuteczna. W przypadku chorób ciężkich i przewlekłych, które w dermatologii występują często, staram się osiągnąć stan satysfakcjonujący pacjenta oraz w pełni poinformować o przyczynach choroby. Pacjentów traktuję indywidualnie i poświęcam im uwagę konieczną do osiągnięcia poczucia satysfakcji i komfortu w czasie leczenia. Mam nadzieję, że spełniam oczekiwania pacjentów. Wszystkie opinie analizuję i staram się wyciągać z nich wnioski na przyszłość, tym bardziej są one cenne dla mnie. Zapraszam.

Specjalizacje

 • Dermatologia i wenerologia
 • Pediatria

Ocena pacjentów

Dodaj własną opinię

Ogólna ocena
167 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • Lokalizacja: MEDEVAC Klinika PawlikowskiUsługa: Ustalenie diagnozy

  Przyszłam do Dr. Pawlikowskiego z problemem, który meczy mnie od prawie roku. Byłam u wielu lekarzy , a nawet w szpitalu. Niestety nikt nie był w stanie dac mi konkretnej diagnozy mimo wielu badań. Podczas pierwszej wizyty Dr. Pawlikowski podał mi diagnozę, dostosował leki doustne ( gdzie inni lekarze dawali tylko maści,ktore nic nie pomagały). Jestem bardzo zadowolona z wizyty. Nie tylko z diagnozy, lekow ale rownież z podejścia i mega miłej atmosfery! Następna wizytę mam za dwa miesiace i z wielka przyjemnością wroce do Dr. Pawlikowskiego!☺️

 • A
  Lokalizacja: MEDEVAC Klinika PawlikowskiUsługa: Inny

  Byłem leczony na łojotokowe zapalenie skóry głowy. Mam 32 lata. Męczyłem się z problemem ponad 2 lata jak nie więcej. Pan Bartosz jest trzecim lekarzem do którego zawitałem z moją dolegliwością. Wszyscy postawili prawidłową diagnozę, ale tylko tu zostałem wyleczony.
  Pierwszy lekarz (ordynator dermatologii w szpitalu w mojej miejscowości) po dwóch kuracjach zasugerował, że następna kuracja będzie na sterydach ... zrezygnowałem.
  Kolejny lekarz teoretycznie mnie wyleczył, ale za każdym razem kiedy kuracja się kończyła był nawrót choroby. Widziałem, że nie ma już pomysłu na leczenie, więc ...czas na zmianę lekarza.
  Dr Pawlikowski jako jedyny inaczej rozpoczął leczenie, bardziej skupił się na "przyczynie". Doszliśmy do ciekawych wniosków, które gdyby kiedyś choroba nawróciła na pewno na ułatwią pracę. Ogólnie po kilku wizytach i leczeniu różnymi lekami udało się dopasować leki i pozbyć mojej dolegliwości, choć byłem raczej przypadkiem tym "cięższym" do leczenia.
  Także dziękuję za pomoc i oby nie do następnego. Pozdrawiam

 • B
  Lokalizacja: MEDEVAC Klinika PawlikowskiUsługa: Inny

  Byłam leczona na trądzik - dwie kuracje izotretynoiną. Z przykrością stwierdzam jeden fakt - wydałam górę pieniędzy na wizyty, badania, na bardzo drogi i szkodliwy dla zdrowia lek i efekt jest żaden - powiem więcej - moja cera wygląda jeszcze gorzej. Wszystko wróciło. Pan doktor zapewniał, że efekt gwarantowany i problem się nie pojawi. Straciłam nadzieję na ładną cerę bez trądziku.
  Szkoda, że w tej branży usługowej nie można złożyć reklamacji - należałaby mi się. Niestety lekarz może powiedzieć, że to ja na pewno robiłam coś źle albo że mogłam sobie przecież jeszcze inne, dodatkowe zabiegi zafundować - to wygodne, ale mnie nie stać na to aby płacić za czyjeś błędy.

  dr Bartosz Pawlikowski2017-04-04

  Doskonale rozumiem Pani rozgoryczenie i jest mi z tego powodu niezmiernie przykro. Zdaję sobie sprawę, iż po nieudanej terapii okrutnie Panią zawiodłem. Z zapisów w Pani karcie pacjenta wynika, że dawka leku zastosowana u Pani w 2015 roku była zgodna z wytycznymi terapeutycznymi i jednocześnie przyjęła Pani maksymalną dawkę kumulacyjną. Niestety czasami statystyki choć optymistyczne uwidaczniają prawdopodobieństwo niepowodzenia. Doniesienia ze świata nauki mówią o 85% skuteczności, czyli całkowitym i dożywotnim wyleczeniu trądziku. Pozostałe 15% to sytuacje w których może dojść do częściowego nawrotu. O takich danych zawsze informuję pacjentów bo w przypadku trądziku to jednak po stronie pacjenta leży ostateczna decyzja o podjęciu terapii. Żadne badania nie wskazują na sytuację do której Pani się odwołuje a więc stanu cery gorszego po leczeniu niż przed. Medycyna charakteryzuje się pewnym odsetkiem nieskutecznych terapii niezależnie od choroby. Trzeba o tym zawsze pamiętać. W Pani przypadku zaproponowałem lek, który jest obecnie "złotym standardem" skutecznego i co ważne przyczynowego leczenia trądziku. Jeśli obecnie obserwuje Pani nawrót zmian, należy powtórzyć badania hormonalne, które zlecałem Pani przed rozpoczęciem leczenia i zweryfikować etiologię choroby. Przez ten czas mogło dojść do powstania zaburzeń hormonalnych, które również bywają przyczyną trądziku u kobiet. Jednocześnie radzę również wziąć pod uwagę nietolerancję pokarmową np. glutenu. To również może być obecną przyczyną trądziku. Podsumowując należałoby wznowić pogłębioną diagnostykę wieloukładową by odpowiedzieć na pytanie czy obecny stan, skoro według Pani jest gorszy niż przed leczeniem, nie jest wywołany nowymi czynnikami, z którymi wcześniej nie mieliśmy do czynienia. To bardzo ważne. Pomimo tego, iż w Pani przypadku nie sprawdziłem się jako skuteczny dermatolog proszę nie tracić wiary w możliwość wyleczenia Pani z trądziku. Proszę zdać się na opinie oraz własny instynkt i skorzystać z porady lekarza, który skutecznie Pani pomoże. Trzymam kciuki za dobre zakończenie Pani problemów i życzę by w przyszłości nie spotkała Panią podobna sytuacja.

 • K
  Lokalizacja: MEDEVAC Klinika PawlikowskiUsługa: konsultacje dermatologiczne

  Z czystym sumieniem mogę polecić Pana Doktora. Mój syn15 letni z bardzo mocnym trądzikiem młodzieńczym od 3lat był leczony różnymi specyfikami bez skutku .Dr.znalazłam w internecie dzięki tak wielkiej ilości bardzo pozytywnych opinii.Po 3 miesięcznej terapii jaką wprowadził Dr.Pawlikowski widzę ogromną poprawę zarówno w wyglądzie zewnętrznym jak i w samopoczucie syna .Na pewno będę Dr.polecać wśród znajomych borykających się z podobnymi problemami..... Pozdrawiam

  dr Bartosz Pawlikowski2017-04-04

  Bardzo Pani dziękuję. Decyzja o podjęciu leczenia była trudna ale jestem pewny, że się opłaci. Wszystkiego dobrego!!!

 • Bardzo polecam Dr Pawlikowskiego, profesjonalizm oraz podejście do pacjenta jest wysoko oceniane przeze mnie i mojego partnera . Byliśmy umówieni na późną godzinę , a pomimo Dr Pawlikowski znalazł czas na spokojną rozmowę z nami . Mój partner próbował leczyć przez lata suchą skórę na głowie, żaden lekarz nie wiedział co to jest , dopóki nie trafił do doktora. Od razu wiedział , że to łuszczyca przepisał leki na dłuższy okres czasu . Po 4 dniach brania leków nie było śladu łuszczycy. Dzięki Dr Pawlikowskiemu po latach chodzenia do dermatologów uwierzyłam , że mogę wyleczyć ciemny pigment występujący na prawie całej prawej ręce. Dziękujemy bardzo bardzo , polecamy wszystkim . Pacjenci z Irlandii :)

  dr Bartosz Pawlikowski2017-04-04

  Szmat drogi pokonaliście Państwo by skorzystać z mojej wiedzy. Cieszę się, że nie zawiodłem...

 • Do pana dr Pawlikowskiego trafiłam z 2 letnią córką dzięki przyjaciółce. Córka miała naczyniaka pod oczkiem. Byliśmy u chirurga dziecięcego i jedyną opcje jaką nam zaproponowano to usuniecie chirurgiczne, co wiązało się z różnymi konsekwencjami. Napisałam do dr Pawlikowskiego oraz wysłałam zdjęcie naczyniaka.Mimo iz nie wierzyłam w to że otrzymam odpowiedź, dr Pawlikowski ku mojemu miłemu zdziwieniu odpisał oraz zaproponował usuniecie laserowe, bez interwencji chirurgicznej i bez znieczulenia całkowitego. Pojechaliśmy na umówiona wizytę ponad 350km.ale opłacało sie. W Klinice MEDEVAC przywitała nas bardzo miła pani. Wizyta odbyła sie planowo a nawet przed zaplanowanym czasem. Dr bardzo rzeczowo wytłumaczył nam wszystkie szczegóły zabiegu. Do małej pacjentki podszedł z dużą serdecznością i cierpliwością.
  Po zabiegu również wykazał zainteresowanie stanem gojenia się ranki u córci. Bardzo komunikatywny, uprzejmy i miły człowiek. Wykazał się zaangażowaniem, cierpliwością i opanowaniem.
  Bardzo polecam Klinikę dr Pawlikowskiego
  Wdzięczne pacjentki z Bytowa

  dr Bartosz Pawlikowski2017-04-04

  Często w mojej pracy mam do czynienia z dziećmi. Staram się wyczerpująco odpowiedzieć na wszystkie pytania rodziców. W tej sytuacji podjąłem działania zmierzające do całkowitego wyleczenia naczyniaka bez konieczności hospitalizacji, która zwykle nie jest przyjemnością dla dziecka. Cieszę się i życzę wszystkiego najlepszego. No i oczywiście jak najmniej kontaktu z lekarzami!!!

 • A

  Witam, ocena bardzo dobry to zbyt niska ocena jak na tak wspaniałego specjalistę. Mam 28 lat od 14 roku życia zmagam się z trądzikiem który miał postać guzów a także z bliznami pokuracyjnymi. Szukałam i byłam u wielu dermatologów. W Poznaniu, Łodzi i okolicach. Pan doktor Bartosz Pawlikowski to świetny specjalista.Mogę powiedzieć że jestem już na końcu kuracji i po 10 miesiącach (5 wizyt) efekty są zdumiewające. Do tej pory żadnemu lekarzowi nie udało się mi pomóc ale na szczęście trafiłam do tego Pana. Dr Pawlikowski zawsze mnie wysłuchał, wszystko dokładnie wytłumaczył i nigdy nie byłam zbyta z żadnym pytaniem. To wybitny specjalista, który nie dosyć że jest świetnym dermatologiem ma też świetną wiedzę z zakresu alergologii i dzięki niemu zostały rozwiane moje wątpliwości gdyż podejrzewałam ze mogę być alergikiem. To wyjątkowy doktor a przede wszystkim przesympatyczny człowiek. Jeszcze nigdy nie zostałam tak miło i ciepło potraktowana. Profesjonalizm wysokiej klasy ! Mogłabym pisać same superlatywy gdyż po prostu jestem strasznie zadowolona. Polecam osobiście się przekonać jakim lekarzem jest Pan Bartosz Pawlikowski. Dodam że klinika Medevac to świetne miejsce, wysokiej klasy przemiła i sympatyczna obsługa ! Polecam i jestem pewna że nikt nie rozczaruje się odwiedzając to miejsce a tym bardziej zapisując się do doktora Pawlikowskiego. Pozdrawiam.

  dr Bartosz Pawlikowski2017-04-04

  Dziękuję za ciepłe słowa i cieszę się, że mogłem skutecznie pomóc.

 • E

  Pan Doktor jako pierwszy od 4 lat zdiagnozowal I co najwazniejsze wylaczyl paznokiec palca u stopy mojej 5 latniej corki. Dodam ze przez ten czas zadnemu lekarzowi to nie nie udalo- a bylo ich szesciu tak wiec dziekujemy!!!

  dr Bartosz Pawlikowski2017-04-04

  No cóż jak by na to nie spojrzeć paznokcie również wchodzą w zakres wiedzy dermatologa, głupio byłoby nie poradzić sobie z takim problemem.

 • M

  Dr Pawlikowski w ujmujący sposób skupia się na pacjencie i nawiązuje z nim kontakt. Nawet z ...najstarszym- 91-letnim moim Tatą. Efekt? Skuteczne zastosowanie niestandardowej metody (dotychczas ze względu na diagnostyczne rozbieżności m.in.chirurgów i kardiologów dziadek był pozbawiony pomocy lekarskiej) w leczeniu zmian nowotworowych skóry. Dziękujemy Panie Doktorze! Hanna Pusz

  dr Bartosz Pawlikowski2017-04-04

  Widząc pacjentów w podeszłym wieku zawsze przypominam sobie moich wszystkich dziadków. Dużo się od nich nauczyłem i doznałem jedynie bezgranicznej miłości. Niestety nie mogę się im już odwdzięczyć ale przecież zawsze można odwzajemnić dobro pacjentom, którzy w cierpieniu i ze strachem poddają się w zaufaniu moim terapiom.

 • K

  Szczerze polecam Pana Doktora. Na drugiej wizycie postawił trafną diagnozę mojej córce. Dziecko ma teraz 11 lat. Od trzeciego roku życia cierpiała na nawracające- średnio co 2-3 tygodnie opryszczki. Była pod opieką immunologa, którego nie zaniepokoiły postronne objawy choroby ( niski wzrost, poniżej siatki centyli i stosunkowo niska waga do wieku dziecka). W zeszłym roku na skórze zaczęły pojawiać się swędzące zmiany, które przerodziły się w otwarte rany. Pani dermatolog, do której trafiłyśmy powiedziała, że to zmiany które mogą być spowodowane alergią albo czynnikami środowiska z najbliższego otoczenia. Robione maści nie pomagały. Po konsultacjach u Pana Doktora Pawlikowskiego diagnoza nie pozostawiała wątpliwości. To CELIAKIA. Od roku córka jest na diecie bezglutenowej. Powoli rośnie, skórę ma jak u niemowlaka. Jest na bieżąco pod opieką Pana Doktora. Ma zlecane niezbędne badania i kontrole lekarskie. Rozmowy z Panem rozwiewają wszystkie moje wątpliwości. Zawsze ma czas by spokojnie i w sposób zrozumiały odpowiedzieć na pytania. Moja córka jest szczęśliwa , a ja do końca życia będę pamiętała komu zawdzięczam jej radość i swój spokój o jej zdrowie. Bardzo dziękuję Panie Doktorze. Do zobaczenia na kolejnej wizycie. Magdalena K.

  dr Bartosz Pawlikowski2017-04-04

  Obcowanie z książkami i wyśmienitymi specjalistami w dziedzinie dermatologii i pediatrii daje niesamowite korzyści. Holistyczne podejście w tym przypadku sprawdziło się idealnie. Pozdrawiam serdecznie, dajcie znać co słychać obecnie?