Umów wizytę 1276 odwiedzin w ciągu 30 dni

Od 2010 roku zajmuje się leczeniem schorzeń układu naczyniowego, ze szczególnym uwzględnieniem mało inwazyjnego leczenia chorób żył. Jako pierwszy lekarz na terenie województwa małopolskiego… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
65 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • K
  Lokalizacja: ULTRAMEDICA.pl - USG, Specjalistyczne Wizyty Lekarskie w Krakowie

  Pan Doktor jest godzien polecanie w każdym calu. Gdzieś czytałam, że się spóźnił. W moim przypadku nastąpiła ta sama sytuacja ( spóżnienie okoł 10 min), ale Pan Doktor z pełną uwagą i poświęceniem cierpliwie odpowiadał na każde moje upierdliwie pytanie, a cała wyzyta trwała ponad 30 min. Kontakt bardzo przyjemny a przede wszystkim ludzki, co w przypadku wielu lekarzy nie jest tak oczywiste. Plan leczenia, możliwość wyboru metody, pełen profesjonalizm. Polecam !

 • T
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: ULTRAMEDICA.pl - USG, Specjalistyczne Wizyty Lekarskie w KrakowieUsługa: konsultacja chirurga naczyniowego

  Była to pierwsza moja wizyta i jestem mile zaskoczona podejściem do pacjenta i ogromną wiedzą doktora Bartłomieja Juzy. W trakcie wizyty po badaniu pan doktor wytłumaczył mi przebieg zabiegu na na żylaki jakiemu poddam się za ok 5tyg. Mam nadzieję że wszystko będzie ok.

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Lekarz bardzo konkretny i uprzejmy. Odpowiada na wszystkie pytania w sposób bardzo wyczerpujący. Do niczego nie nakłania. Przedstawia sytuację jaka jest i proponuje jak najlepsze rozwiązania wyleczenia. Młody a zarazem bardzo doświadczony i obyty w dziedzinie. Bardzo polecam.

 • A
  Lokalizacja: CliniCareUsługa: konsultacja chirurga naczyniowego z USG

  Serdecznie polecam Pana Doktora Bartłomieja Juzę .Zabieg który zaproponował Pan Doktor sprawdził się w stu procentach.Zniknęły żylaki i pajączki.Pełen profesjonalizm i miła atmosfera podczas zabiegu.Polecam

 • M
  Lokalizacja: CliniCareUsługa: konsultacja flebologiczna z USG

  Do dr Juzy zgłosiłem się z olbrzymimi żylakami obu kończyn zaczynającymi się prawie od pachwin, a kończącymi na łydkach. O ich wielkości świadczyć może reakcja lekarza pierwszego kontaktu, który skwitował to jednym słowem, „masakra”. Po wykonaniu badania USG w sposób wyczerpujący zostałem poinformowany o możliwych wariantach leczenia, z czego zdecydowałem się na usunięcie żylaków metodą laserową. Zabieg wykonany w umówionym terminie przebiegł bezproblemowo.
  Bezpośrednio po zabiegu mogłem wrócić do codziennych zajęć, a po miesiącu wróciłem do uprawiania sportu (biegi, rower). Po wykonaniu zabiegu przestały mi dokuczać bóle nóg i skurcze, które wcześniej miewałem bardzo często.
  Efekt kosmetyczny zabiegu jest rewelacyjny. Po pół roku od zabiegu moje nogi wyglądają tak, jakbym nigdy nie miał żylaków. Badania kontrolne potwierdziły prawidłowy przebieg żylny na całej długości kończyn dolnych, a tym samym skuteczność zbiegu.
  Wszystkie wizyty oraz sam zabieg przebiegały w miłej atmosferze. Możliwość bezpośredniego kontaktu telefonicznego oraz mailowego z doktorem w czasie leczenia, daje komfort psychiczny i zasługuje na uznanie.
  Z pełnym przekonaniem mogę polecić doktora Bartłomieja Juzę przede wszystkim, jako doskonałego specjalistę, jak również jako sympatycznego i otwartego człowieka.

 • N
  Lokalizacja: CliniCareUsługa: klejenie żylaków

  • Witam
  Od urodzenia zmagałam się z problemem żylaków, w mojej lewej nodze. Od uda, po palce. Gdy miałam pierwszy roczek, rodzice zaczęli szukać pomocy u różnych lekarzy. Jednak bez skutku … Jeździliśmy od lekarza do lekarza. Żaden z nich nie potrafił mi pomóc. Zawsze była ta sama regułka: „Pierwszy raz spotykam się z takim problemem…” lub „Niech Pani spróbuje u innego specjalisty”. Przestaliśmy wierzyć, że uda nam się wyleczyć tę nogę. Z biegiem czasu kończyna robiła się coraz brzydsza i mało estetyczna. Pojawiały się ogromne bulwy. Były widoczne zielone żyły. Noga była ciężka i bolała. Bardzo się wstydziłam tego, że mam taką nogę. Odkąd sięgam pamięcią, by to ukryć kupowałam w aptece bandaże elastyczne, i bardzo mocno bandażowałam nogę, by choć w niewielkim stomniu ukryć i obniżnyć ciśnienie krwi w żyłach. Nie mogłam sobie pozwolić na lekkie zwiewne sukienki latem, gdyż każde spojrzenie obcego człowieka było dla mnie nie do zniesienia… Wreszcie powiedziałam sobie – Dosyć tego !!! skończyłam liceum i zaczęłam szukać pomocy. Oczywiście nim trafiłam do Doktora Juzy, odwiedziłam wielu „pseudo specjalistów”…
  Pierwsze spotkanie z Doktorem odbyło się w gabinecie ULTRAMEDICA. Zależało mi jedynie na badaniu USG-dopplera. Badanie było mi potrzebne, do przeprowadzenia zabiegu usuwania żył u pewnego „specjalisty-flabologa”. Gdy Dr.Juza ususzał, że mam mieć usunięte te żyły, zdziwił się co za sadysta chce mi zrobić taką krzywdę… Jako jedyny z poznanych mi lekarzy, przeprowadził dokładne badanie nogi. Zdiagnozował u mnie przedziwną chorobę KLIPPLA-TRENAUNAYA. Powiedział, że gdy usunę te żyły, to w przeciągu kilku miesięcy mogę dostać martwicy, a co za tym idzie, amputacji mojej nogi. Zwątpiłam już w wszystko.(Pomyślałam sobie że to koniec. Przerażająca była ta myśl, że do końca życia będę miała nogę jak z jakiegoś horroru.) Gdy dr.Juza zobaczył moje zwątpienie zaczął mi opowiadać o swojej specjalizacji. O tym, czym się zajmuje na co dzień. I co najważniejsze, że mi pomoże. Choć też pierwszy raz spotyka się z takim przypadkiem jak mój… Pokazał mi stronę CLINICARE. Dodatkowo opowiedział mi o zabiegach, jakich wykonuje. Zainteresowało mnie to, gdyż pierwszy raz słyszałam o klejeniu naczyń VenaSeal, VariClose, VenaBlock. Doktor był tak przekonywujący i tak pewny tego co mówi, że nie mogłam postąpić inaczej jak umówić się na pierwszy zabieg 
  Z Doktorem byłam cały czas w kontakcie. Przed zabiegiem Doktor dzwonił i mnie uspokajał mówiąc, że to tyle boli co ukłucie igłą. Zabieg odbył się według planu. Doktor podczas zabiegu rozmawiał ze mną, żartował. Czułam się swobodnie. Nawet nie wiem kiedy zleciał czas wykonywanego zabiegu. Dokror dzwonił i pytał czy wszystko w porządku z nogą, jak ja się czuje, czy mnie boli czy też nie. Ponieważ miałam szerokie żyły, (20mm)musiałam mieć przeprowadzone kilka zabiegów. Dr Juza nie mógł mi zrobić całej nogi za jednym razem. W Przeciągu 7 miesięcy miała wykonane zabiegi skleroterapia kompresyjna, EVRF – prąd o częstotliwości radiowej, leczenie wewnątrznaczyniowe, klej naczyniowy, VenaSeal, VariClose, VenaBlock, TCRF – prąd o częstotliwości radiowej. Efekt po 7 miesiącach był niesamowity. Ogromne bulwy zniknęły, noga zrobiła się lżejsza i wyglądała estetycznie. Pozostała mi do zrobienia stopa, lecz zaszłam w ciąże i musiałam przerwać zabiegi… Myślałam, że podczas gdy moja masa ciała będzie wzrastać, to moja noga będzie wracała do stanu sprzed zabiegów. Ale nie!. Ku mojemu zdziwieniu, noga dalej wygląda ładnie. Żadnych nowych okropnych żył, bulw, pajączków itp... Podczas tych 9miesiecy z nogą też było wszystko dobrze. Nie odczuwałam żadnych buli. Jedynym problemem dla mnie było to, że musiałam cały ten okresciąży, robić sobie zastrzyki z
  Fraxiparine. Zapobiegających robieniem się stanów zapalnych. Doktor Juza cały czas trwania mojej ciąży kontrolował, czy zachodzą jakieś zmiany w nodze. Był zawsze pod telefonem, i w razie jakichkolwiek pytań, moggłam liczyć na odpowieć.

  Miałam wielkie szczęście trafiając na Doktora Bartłomieja Juze. Czułam, że chciał mi pomuc, i pomógł. Jako lekarz Pan Juza jest wybitnym specjalistą, z ogromną wiedzą. Polecam konsultacje i zabiegi 

 • M
  Lokalizacja: CliniCareUsługa: żylaki

  Witam, również serdecznie polecam wszystkim dr Juzę. Przyszłam do niego z problemem pojawiających się na nogach pajączków oraz co najważniejsze refluksem w żyłach. O tym, że coś jest nie tak zorientowałam się po tym jak żyły na moich nogach stawały się coraz bardziej widoczne co wyglądało okropnie. Już na pierwszej wizycie Pan doktor zdiagnozował problem i przedstawił mi wszystkie możliwości dokładnie informując o plusach i minusach, każdego zabiegu. Zdecydowałam się na klejenie żył. Zabieg przebiegał w trzech etapach. Zabieg prawie bezbolesny bolały tylko wkłucia. Po zabiegu miejsca, w których były wkłucia trochę bolały widoczne też były śniaki ale wszystko goi się szybko. Po zabiegu można normalnie funkcjonować ja nie musiałam nosić nawet pończoch uciskowych.
  Na każdym spotkaniu Doktor oglądał dokładnie obie nogi i zajął się każdą chorą żyłą a nawet zlikwidował pajączki przy okazji. To prawda, że doktor dba o pacjentów nie tylko podczas wizyty, lecz również pomiędzy nimi utrzymując z pacjentem kontakt telefoniczny miałam zabieg tuż przed świętami i Pan Doktor powiedział mi,że jakby coś się działo mogę dzwonić nawet w Wigilię :) Dzień po zabiegu sam się odezwał, żeby sprawdzić, czy wszystko ok. Na szczęście nie musiałam dzwonić bo wszystko przebiega bez komplikacji jestem w pełni zadowolona z wykonanego zabiegu. Jeszcze raz serdecznie polecam.

 • P
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pan doktor Bartłomiej Juza, to lekarz z powołania. Pełen profesjonalizm. Udzielił szczegółowych informacji dotyczących schorzenia oraz przebiegu leczenia. Z mojej strony brak jakichkolwiek zastrzeżeń.

 • S
  Lokalizacja: CliniCareUsługa: ból nóg

  Do pana doktora Juzy trafiłam po ponad dwuletnim poszukiwaniu przyczyny ogromnego bólu w lewej nodze od kolana do kostki. Zrobiłam wszystkie możliwe badania począwszy od prześwietleń, elektromiografii licznych wizyt ortopedycznych, neurologicznych, neurochirurgicznych łącznie z rezonansem kręgosłupa bo z tym wiązano przyczynę bólu. Zrobiłam też badania w kierunku boreliozy, herpes zoster i tym podobne. Nic nie usprawiedliwiało mojego problemu. Mieszkam we Włoszech, więc wszystkie badania robiłam w najlepszych włoskich szpitalach. Dopiero gdy zgłosiłam się do doktora będąc w Polsce, on pierwszy powiedział że może być to związane z niewydolnością krążenia. Po zrobieniu USG color doppler kończyn dolnych okazało się, że istotnie w obu kończynach występuje niewydolność żył. Miałam do dyspozycji tylko 2 dni do wyjazdu z powrotem do Włoch. Dr Juza natychmiast zaproponował mi zabieg na następny dzień nadwyrężając swój już pełny dzień wizyt. Został wykonany zabieg Vena Seal - klejenie żył, dodatkowo doktor wykonał skleroterapię niewielkich żylaków i radiofrekwencje wszystkich pajączków których miałam sporo. Dr Juza to wspaniały człowiek, ciepły, kontaktowy, super profesjonalista, o ogromnej wiedzy zawodowej. Mój ból minął. Jestem bardzo szczęśliwa i wdzięczna panu doktorowi. Cały czas pozostajemy w kontakcie telefonicznym. Doktor udziela mi odpowiedzi i porad na wszystkie pytania. Dziękuję Panie Doktorze!
  Elżbieta Ż.

 • E
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: CliniCareUsługa: klejenie żylaków

  Pan dr Juza jest na pewno doskonale wykształconym pasjonatem swojego zawodu, dla części osób może być osobą zbyt bezpośrednią w kontaktach i "nie owijającą w bawełnę" - ja to osobiście doceniam. Dziękuję za profesjonalizm wykonania zabiegu "klejenia żył" na obu nogach oraz opiekę pozabiegową - a także indywidualne podejście do każdego pacjenta. Minął już rok od zabiegu i wyniki USG - jak i moje samopoczucie i wygląd nóg są doskonałe - co tym bardziej istotne, że żylaki i bóle rwące towarzyszyły mi od okresu dojrzewania przez ostatnie 20 lat - a teraz nie ma. Na zabieg czeka teraz moja Mama, która - bojąc się przez wiele lat ingerencji chirurgicznej - doprowadziła nogi do bardzo złego stanu, więc zabiegi są konieczne (już nawet pękają żylaki). Polecam konsultacje i zabiegi u doktora!

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Od 2010 roku zajmuje się leczeniem schorzeń układu naczyniowego, ze szczególnym uwzględnieniem mało inwazyjnego leczenia chorób żył.
  Jako pierwszy lekarz na terenie województwa małopolskiego rozpocząłem wykonywać procedury usuwania żylaków z użyciem kleju - VenaSeal. Jest to obecnie najskuteczniejsza, najmniej inwazyjna i całkowicie bezbolesna metoda usuwania żylaków kończyn dolnych.
  Klej naczyniowy znalazł także zastosowanie w leczeniu malformacji naczyniowych, przetok tętniczo - żylnych pozostałych części ciała - np. dłoni. Leczenie trudnych i dotychczas nieleczonych w ten sposób w Polsce przypadków jest tematem mojej pracy badawczej oraz publikacji.
  Ze szczególną pasją podchodzę do przypadków ciężkich owrzodzeń żylnych, przewlekłych ran. Wykonuję innowacyjne zabiegi leczenia przewlekłego obrzęku limfatycznego kończyn dolnych - oparte min. o liposukcję oraz przeszczepy węzłów chłonnych.

  Swoje umiejętności doskonaliłem u takich światowych sław w dziedzinie Flebologii jak Attilio Cavezzi - Prezes międzynarodowej uni flebologicznej - jeden z twórców nowoczesnych - małoinwazyjnych metod leczenia żylaków - założyciel VENALINFA - europejskiego centrum leczenia schorzeń żył z siedzibą w San
  Benedetto del Tronto.
  Obecnie współpracuję z placówkami na terenie Włoch takimi jak Istituto Flebologico Italiano , oraz Royal Medical Center z siedzibą w Doha w Qatarze.
  Serdecznie zapraszam wszystkich pacjentów potrzebujących profesjonalnej i skutecznej pomocy.

Ukończone szkoły

 • Collegium Medicum UJ

Publikacje

 • oczekujemy na listę publikacji...

Znajomość języków

 • polski
 • angielski
 • niemiecki

Staże

 • CMUJ

Certyfikaty

Choroby

 • leczenie żylaków kończyn dolnych
 • choroby naczyń
 • żylaki, pajączki
 • zakrzepica żylna
 • miażdzyca
 • malformacje naczyniowe
 • zmiany naczyniowe
 • bóle kończyn
 • owrzodzenia i rany kończyn dolnych
 • obrzęk limfatyczny
więcej

Zdjęcia