Umów wizytę 1 503 odwiedziny w ciągu 30 dni

Od 2010 roku zajmuje się leczeniem schorzeń układu naczyniowego, ze szczególnym uwzględnieniem mało inwazyjnego leczenia chorób żył. Jako pierwszy lekarz na terenie województwa małopolskiego… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
77 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • T
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: CliniCareUsługa: konsultacja flebologiczna z USG

  to byla moja pierwsza wizyta u pana doktora.Mam klopoty z bolem i opuchlizna konczyn dolnych co bardzo mi utrudnia codzienne funkcjonowanie.PAN doktor wykonal USG nog i zlecil lekarstwa.Czekam na efekty ale juz po kilku dniach widze poprawe.Nastepna wizyta za miesiac.Pan doktor to specjalista godny polecenia

 • B
  Lokalizacja: CliniCareUsługa: żylaki

  Do Pana Doktora Bartłomieja Juzy trafiłam półtora roku temu. Moim problemem był żylak nogi od uda do kostki. Bardzo bałam się tej wizyty, ale Pan doktor już na pierwszej wizycie postarał się o dobrą atmosferę. Wykonał bardzo dokładne badanie USG żył, następnie dokładnie wytłumaczył w czym tkwi mój problem oraz zaproponował metodę leczenia. Zabieg operacyjny został przeprowadzony w CliniCare Kraków, był bezbolesny trwał około 75 min. O Panu Doktorze mogę powiedzieć że jest świetnym specjalistą z ogromną wiedzą na temat nowoczesnego leczenia żylaków, bardzo konkretny, potrafi rozładować stres pacjenta już w czasie rozmowy. Gorąco polecam wszystkim, którzy mają problem z żylakami. Przed wizytą miałam wątpliwości czy uda się je wyleczyć, jednak Pan Doktor rozwiał moje wątpliwości. Jeszcze raz polecam, ponieważ jest doskonałym fachowcem z bardzo dobrym podejściem do pacjenta.

 • Lokalizacja: CliniCareUsługa: konsultacja chirurga naczyniowego

  Poznałem doktora Juzę dwa lata temu. Chciałem usunąć żylak który był pamiątką po jeździe konnej. Niskiej jakości siodła i kulbaki spowodowały mechaniczne uszkodzenie żył. Uprawiam intensywnie sport i zależało mi na metodzie szybkiej i małoinwazyjnej. Po konsultacji z doktorem zdecydowałem się na zabieg klejenia żył metodą Venaseal, który pozwalał wrócić do biegania właściwie następnego dnia! Zabieg był bezbolesny, żylak zniknął niemal natychmiast a po dwóch latach organizm w całości go wchłonął. Mimo wysokiej ceny warto.

 • B
  Lokalizacja: CliniCareUsługa: klejenie żylaków

  Do pana doktora trafiłam, gdy spuchła mi stopa i kostka w jednej nodze i opuchlizna utrzymywała się 5 tygodni. Pan doktor zrobił dopplera i zdiagnozował niewydolność żylną, rozciągnięta żyła przepuszczała do okolicznych tkanek płyny. Zaproponował różne sposoby zamknięcia żyły. Ja wcześniej oglądałam na BBC KNOWLedgE program o zabiegach klejenia żył klejem biologicznych i coś niecoś wiedziałam o tej metodzie. Myślałam, że u nas tego się jeszcze nie stosuje niestety, bo efekty były spektakularne. Więc, gdy doktor zaproponował też tę metodę od razu ją wybrałam. Dlaczego? Bo jest prawie w ogóle nie inwazyjna i od razu można po zabiegu iść do pracy. Mimo, że jest najdroższy, uznałam, że dla mnie będzie najlepszy. Zabieg przebiegł bez problemów, nie był bolesny, tylko przez tydzień po zabiegu musiałam chodzić w pończosze uciskowej. Po trzech tygodniach po zabiegu poleciałam do Maroka i tam utrzymywała się jeszcze lekka opuchlizna stopy, ale już mogłam ubrać buta. I potem stopniowo stopniowo noga wróciła właściwie do całkowitej normy. Dziś byłam na drugiej wizycie kontrolnej i USG pokazało, że jest ok. Obie nogi są takie same, kostki szczupłe i stopy też. Bardzo jestem zadowolona, bo myślałam, że mimo jeszcze w miarę młodego wieku, będę mieć zniekształconą nogę, grubą i słoniowatą. A tu wszystko wróciło do normy. Doktor Juza jest profesjonalistą, bardzo konkretny, wszystko tłumaczy, odpowiada na pytania i był pierwszym flebologiem w Krakowie, który zaczął stosować tę metodę. Zatem naprawdę umie to robić!

 • M
  Lokalizacja: CliniCare

  Do doktora Juzy trafiłam dwa lata temu w październiku w wieku 27 lat .Była to mija pierwsza wizyta u tego typu specjalisty , mimo ze z problemem pajączków i żylaków borykałam się od kilku lat .
  Widząc , ze mija sytuacja zaczyna się znacznie pogarszać zdecydowałam się na konsultacje u Pana Bartka .
  Nie ukrywam , ze głównie sugerowałam się opiniami , które były i nadal są bardzo pochlebne .
  Przy pierwszym spotkaniu , po zrobionym USG dopplera dowiedziałam się , ze żylak na prawej łydce jest całkiem poważny a na lewej w przeciągu najbliższego czasu również się powiększy i to odpiwiedni moment ,żeby coś z tym zrobić .
  Po dokładnym i solidnym omówieniu sprawy, Pan doktor powiedział , ze mi pomoże , ze będzie dobrze i zaproponował do wyboru laser i klejenie żył . Ostatecznie wybrałam metodę klejenia . Biorąc pod uwagę , ze zabieg VenaSeal jest całkiem kosztowny musiałam się poważnie zastawić .
  Dziś nie żałuje !!! Efekty są bardzo zadowalające , w moim przypadku goilo się dłużej bo i kilka miesięcy a mam tendencje do pigmentowania się skóry ,wiec rezultaty były widoczne później .
  Jestem bardzi zadowolona i kilka dni demu zakleikam lewa nogę . Tam problem był bardziej poważny , bo chodziło o żyłę piszczelowa i udowa .
  Jestem 3 dzień po zabiegu i wyjątkowo na tej nodze już zauważyłam super efekty.
  Podejście Pana Bartka zawsze profesjonalne , pełne zrozumienia . Cierpliwie odpowiada na pytania , podczas zabiegu stara się rozluźnić atmosferę .
  Dodam , ze na codzień mieszkam w Anglii i cenie sobie to , ze jestem w stałym kontakcie z Panem doktorem .
  Po zabiegu bardzo interesuje się swoim pacjentem , dzwoni zapytać o samopoczucie po .
  Lekarz , którego polecam bardzo mocno !!! Profesjonalistą w każdym calu !!!
  Magda

 • B
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: CliniCare

  Konkretny specjalista, który doradził mi dalszą drogę leczenia. Sama konsultacja została bardzo dobrze przeprowadzona. Całkowicie bez stresu mimo że miałam obawy z racji, że to była moja pierwsza wizyta u flebologa.

 • M
  Lokalizacja: CliniCareUsługa: zabieg VenaSeal

  Do Doktora Juzy trafiłam 3 miesiące po porodzie z niewydolnością żyły odpiszczelowej w lewej nodze. Moim głównym problemem była niechęć do pończoch uciskowych, które nosiłam od początku drugiego trymestru. Niewydolność była w fazie początkowej w związku z czym nie miałam żadnych dolegliwości bólowych, puchnących nóg czy widocznych żylaków. Po konsultacji z doktorem zdecydowałam się na zabieg metodą VenaSeal, który odbył się 6 miesięcy po porodzie. Dzięki praktycznie znikomej ilości znieczulenia (zabieg jest prawie bezbolesny), nie musiałam przerywać karmienia. Wszystko odbyło się szybko, sprawnie i bez komplikacji a co najważniejsze nie byłam unieruchomiona i mogłam spokojnie opiekować się dzieckiem. Pan Doktor indywidualnie podchodzi do każdego pacjenta, wyjaśnia wszelkie wątpliwości, odpowiada na pytania i jest w kontakcie telefonicznym z pacjentem w razie konieczności. Polecam!

 • T
  Lokalizacja: CliniCareUsługa: żylaki podudzi

  Moja pierwsza wizyta u doktora Juzy odbyła się kilka lat temu. Miałam badanie usg Dopplera obu kończyn dolnych i ręki. Doktor dokładnie opisał mnie moją sytuację i wszystko wytłumaczył. Byłam bardzo zadowolona z podejścia doktora do pacjenta.
  Po 2 latach ponownie, bez wahań, zwróciłam się do Bartłomieja Juzy w związku z żylakiem na lewej nodze. Doktor polecił mi metodę VenaSeal. Zabieg trwał krótko i bezboleśnie, bez znieczulenia. 5x2 min і po problemu. Po zabiegu nie musiałam rezygnować z obciążeń fizycznych і nosić pończoch uciskowych. Jestem całkiem zadowolonym pacjentem:)

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: CliniCare

  Cieszę się, że trafiłam do dr Juzy.
  Od dobrych kilku lat miałam problem z żyłą udowo piszczelową, a to w konsekwencji, poza puchnącą nagą, objawiało się też brzydkimi, wystającymi żylakami na łydce. Poprzedni lekarz kazał mi czekać z jakąkolwiek operacją do pierwszej ciąży. Niestety go posłuchałam a problem nasilił mocno się kiedy byłam w ciąży - wtedy noga puchła mi najbardziej. Musiałam nosić specjalistyczne rajstopy i ograniczyć chodzenie.
  Do dr Juzy trafiłam rok po urodzeniu dziecka. Moja noga wyglądała fatalnie -nadal bardzo puchła a do tego żylaki na łydce znacznie się powiększyły.

  Dr Juza wytłumaczył mi, że niepotrzebnie czekałam z tym tak długo i ciąża nie ma w moim przypadku żadnego znaczenia.
  Zaproponował mi dwie metody usunięcia żylaków - laserową i klejową. Ostatecznie zdecydowałam się na klejową i to był bardzo dobry wybór - metoda jest nowoczesna, praktycznie bezbolesna, szybko się wraca do normalności, a co najważniejsze jest skuteczna.
  Zabieg trwał godzinę z hakiem, przy punktowym znieczuleniu. Po zabiegu założono mi opatrunek uciskowy i od razu poszłam na spacer z dzieckiem ????. Opaskę nosiłam 4 dni. Potem kilka razy byłam na wizytach kontrolnych. Ślady zniknęły po 3 miesiącach. I to wszytko. Teraz cieszę się nogą bez żylaków. Dodam, że zabieg miałam rok temu i nie nam żadnych nawrotów.

 • G
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: ULTRAMEDICA.pl - USG, Specjalistyczne Wizyty Lekarskie w KrakowieUsługa: konsultacja chirurga naczyniowego z USG

  Lekarz bardzo konkretny, zainteresowany pacjentem nie tylko przed ale także po zabiegu, świetny kontakt, Pan Doktor zawsze był dostępny pod telefonem w razie jakichkolwiek pytań, leczenie owrzodzeń na nodze poprzez usunięcie żylaka zakończone sukcesem, z czystym sumieniem mogę polecić i z pewnością w przyszłości jeżeli będzie konieczność napewno skorzystam z jego usług

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Od 2010 roku zajmuje się leczeniem schorzeń układu naczyniowego, ze szczególnym uwzględnieniem mało inwazyjnego leczenia chorób żył.
  Jako pierwszy lekarz na terenie województwa małopolskiego rozpocząłem wykonywać procedury usuwania żylaków z użyciem kleju - VenaSeal. Jest to obecnie najskuteczniejsza, najmniej inwazyjna i całkowicie bezbolesna metoda usuwania żylaków kończyn dolnych.
  Klej naczyniowy znalazł także zastosowanie w leczeniu malformacji naczyniowych, przetok tętniczo - żylnych pozostałych części ciała - np. dłoni. Leczenie trudnych i dotychczas nieleczonych w ten sposób w Polsce przypadków jest tematem mojej pracy badawczej oraz publikacji.
  Ze szczególną pasją podchodzę do przypadków ciężkich owrzodzeń żylnych, przewlekłych ran. Wykonuję innowacyjne zabiegi leczenia przewlekłego obrzęku limfatycznego kończyn dolnych - oparte min. o liposukcję oraz przeszczepy węzłów chłonnych.

  Swoje umiejętności doskonaliłem u takich światowych sław w dziedzinie Flebologii jak Attilio Cavezzi - Prezes międzynarodowej uni flebologicznej - jeden z twórców nowoczesnych - małoinwazyjnych metod leczenia żylaków - założyciel VENALINFA - europejskiego centrum leczenia schorzeń żył z siedzibą w San
  Benedetto del Tronto.
  Obecnie współpracuję z placówkami na terenie Włoch takimi jak Istituto Flebologico Italiano , oraz Royal Medical Center z siedzibą w Doha w Qatarze.
  Serdecznie zapraszam wszystkich pacjentów potrzebujących profesjonalnej i skutecznej pomocy.

Ukończone szkoły

 • Collegium Medicum UJ

Publikacje

 • oczekujemy na listę publikacji...

Znajomość języków

 • polski
 • angielski
 • niemiecki

Staże

 • CMUJ

Certyfikaty

Choroby

 • leczenie żylaków kończyn dolnych
 • choroby naczyń
 • żylaki, pajączki
 • zakrzepica żylna
 • miażdzyca
 • malformacje naczyniowe
 • zmiany naczyniowe
 • bóle kończyn
 • owrzodzenia i rany kończyn dolnych
 • obrzęk limfatyczny
więcej

Zdjęcia