Barbara Szafarczyk Mańkowska

verifiedCreated with Sketch.

Specjalista medycyny naturalnej, Terapeuta, Diagnostyk

10 opinii +dodaj

Umów wizytę oceń lekarza
13 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

Trycholog.Adjunct w World Trichology Society USA. Członek Polskiego Stowarzyszenia Trychologicznego. Wieloletni szkoleniowiec.Nauczyciel akademicki.Ekspert w dziedzinie trychologii,… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.
 • Klinika Trychologiczna

  Panewnicka 201/3
  40-772 Katowice, śląskie

  Pokaż dane kontaktowe

  Sposoby płatności
  Gotówka, Karta płatnicza, Przelew na konto, Płatność ratalna więcej
  Pod tym adresem przyjmuję
  dorosłych, dzieci w każdym wieku

  Usługi

  Konsultacja trychologiczna oraz badanie skóry głowy i włosów (trichoskopia, trichodiagram analityczny z klasyfikacją faz, trichometrią, badanie interdyscyplinarne, analiza keratynizacji łojotokowej) od 150 zł
  Mezoterapia skóry głowy od 350 zł
  Regenera activa od 6 000 zł
  Zabiegi trychologiczne od 50 zł
  Mezoterapia mikroigłowa od 200 zł
  Oczyszczanie skóry głowy od 50 zł

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
10 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • M
  Lokalizacja: Klinika TrychologicznaUsługa: konsultacja trychologiczna oraz badanie skóry głowy i włosów (trichoskopia, trichodiagram analityczny z klasyfikacją faz, trichometrią, badanie interdyscyplinarne, analiza keratynizacji łojotokowej)

  Zgłosiłam się do kliniki trychologicznej w czerwcu z problemem wypadających włosów oraz mocnych prześwitów. Pani Trycholog skrupulatnie opisała mi funkcjonowanie włosów, następnie skierowała mnie na badania dotyczące tarczycy, w celu znalezienia przyczyny moich dolegliwości. Kolejnym etapem było zbadanie mojej skóry głowy. Następnie Pani Trycholog poleciła linie marki CRLAB, którą zakupiłam. W dniu dzisiejszym (dwa miesiące po pierwszej wizycie), poszłam na kontrole, wynik jest naprawdę imponujący! Moja głowa jest porośnięta zupełnie nowymi włoskami o długości około 2 cm !!! Moje włosy przestały wypadać i są grubsze ! Z całego sercem polecam Panią Trycholog, która naprawdę wkłada w swoją pracę całą Siebie !!!
  Pozdrawiam :)
  Magda

 • P
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Klinika TrychologicznaUsługa: konsultacja trychologiczna oraz badanie skóry głowy i włosów (trichoskopia, trichodiagram analityczny z klasyfikacją faz, trichometrią, badanie interdyscyplinarne, analiza keratynizacji łojotokowej)

  Znakomity specjalista, wspaniały człowiek. Kompetentna, troskliwa, do każdego problemu podchodzi z wielkim zaangażowaniem, ogromną kulturą osobistą. Doskonale tłumaczy mechanizmy zmian chorobowych. Przy tym niezwykle sympatyczna i ciepła. Swoimi działaniami wykracza poza standardy tego co jako specjalista "powinna" - rozwiązań szuka z szerszej niż jej własna specjalizacja perspektywy. Spotkanie takiej osoby, przywraca wiarę w ludzi i specjalistów . Polecam wszystkim, którzy szukają dobrego fachowca. Polecam, najlepszy trycholog!

 • T
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Klinika TrychologicznaUsługa: Konsultacja trychologiczna oraz badanie skóry głowy i włosów (trichoskopia, trichodiagram analityczny z klasyfikacją faz, trichometrią, badanie interdyscyplinarne, analiza keratynizacji łojotokowej)

  Profesjonalne podejście do pacjenta, duża wiedza, bardzo szczegółowe opisanie problemu, sposobu postępowania.Polecam wizytę u Pani Barbary. Pierwszy raz ktoś tak rzeczowo i dokładnie wyjaśnił mi przyczyny mojego problemu, sposób działania leków, wskazania i przeciwskazania, a przede wszystkim pierwszy raz ktoś nastawił się na szukanie przyczyn, a nie leczenie objawów. Pani Barbara jest osobą bardzo kontaktową, wzbudzającą zaufanie, o ogromnej wiedzy obejmującej nie tylko jej dziedzinę, ale też dziedziny pokrewne. Warto zdecydować się na wizytę u tego specjalisty.

 • S
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Wiedza pani doktor jest bardzo duza.Sposob leczenia jest przemyslany.
  Z gabinetu wychodzi sie pelnym optymizmu i nadzei.
  Polecam

 • A
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Klinika TrychologicznaUsługa: Konsultacja trychologiczna oraz badanie skóry głowy i włosów (trichoskopia, trichodiagram analityczny z klasyfikacją faz, trichometrią, badanie interdyscyplinarne, analiza keratynizacji łojotokowej)

  Niestety nie mogę pozytywnie ocenić przeprowadzonej konsultacji trychologicznej. Nie kwestionując wiedzy Pani Mańkowskiej( którą z pewnością posiada, patrząc na jej doświadczenie) nie mogę powiedzieć, że uzyskałam konkretne informacje, które były dla mnie kluczowe. Oczywiście uzyskałam wiedzę na temat tego, skąd się biorą moje problemy(kruche i łamliwe włosy) i od czego należy zacząć by poprawić kondycję włosa. Mimo to, jedyne co zostało mi zalecone to kupno szamponów, odżywek i innych specyfików, których jak się okazało cena wynosi powyżej 150 zł, za sztukę oczywiście. O ile jestem w stanie poświęcić pewną kwotę by pozbyć się problemu tak tutaj jest to stanowcza przesada. Wszystkie kosmetyki, które zostały mi przepisane dziwnym trafem można zakupić od razu w klinice. Generalnie wywnioskowałam, że wszystko co w drogeriach, aptekach jest złe a zadziałają tylko szampony itd, za które płaci się grube pieniądze. Nie do końca ma to chyba na tym polegać, nie zawsze jest tak, że im produkt droższy tym lepiej zadziała. Wizyta nie sprostała moim oczekiwaniom.

  Barbara Szafarczyk Mańkowska2018-06-03

  Dziękuję za przedstawienie swojej opinii na temat konsultacji, którą przeprowadziłam, pozwoli Pani, że przedstawię swoje zdanie na ten temat.
  Chciałabym Pani wyjaśnić, że moją specjalizację i wykształcenie trychologa zdobywałam w najlepszych ośrodkach międzynarodowych i wciąż poszerzam swoją wiedzę, uczestniczę w międzynarodowych kongresach trychologicznych skąd przywożę wiedzę oraz nowe, skuteczne preparaty aby pacjenci w Polsce byli cały czas na bieżąco.
  Moje doświadczenie pozwala mi wybierać tylko najlepsze preparaty spośród wszystkich dostępnych na rynku produktów.
  Używam sprawdzonych, czyli takich, które wśród moich pacjentów przynoszą rezultaty i nie dają efektów ubocznych. Pracuję na wszystkich polecanych produktach- zalecenia, które wprowadzam są zgodne z posiadaną przeze mnie wiedzą teoretyczną i praktyczną.
  Trychoterapię, którą zalecam swoim pacjentom, wprowadzam na podstawie godzinnej konsultacji i rozmowie z pacjentem na temat jego problemów z włosami i problemów zdrowotnych. Wykonuję badanie trychoskopowe. Następnie zalecam to, co uważam za najlepsze i skuteczne dostępne na rynku. Nie zawsze są to preparaty, które są dostępne w Klinice( mamy kilkanaście najlepszych firmy trychologicznych dostępnych na świecie, każda z tych firm posiada kilkadziesiąt produktów, które są dostępne w nielicznych Klinikach w Polsce) .
  Moje wieloletnie doświadczenie pozwoliło mi na sprawdzenie wszystkich możliwych metod i środków, na podstawie tego wybrałam preparaty, które są najskuteczniejsze.
  Nie zmuszam i nie nakłaniam do zakupu żadnego preparatu, ja jedynie zalecam, a pacjent decyduje się na leczenie lub nie.
  Dla mnie najważniejsze aby rozwiązać problem pacjenta.
  Zawsze mówię również o metodach alternatywnych, które są tańsze, jednak mniej skuteczne, bądź skuteczne jedynie w momencie stosowania (mogę tak stwierdzić, gdyż posiadam wiedzę praktyczną na ten temat-przetestowałam wszystkie dostępne środki na rynku u pacjentów trychologicznych).
  Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego.

 • Lokalizacja: Klinika TrychologicznaUsługa: Konsultacja trychologiczna oraz badanie skóry głowy i włosów (trichoskopia, trichodiagram analityczny z klasyfikacją faz, trichometrią, badanie interdyscyplinarne, analiza keratynizacji łojotokowej)

  Profesjonalne podejście do pacjenta, szczegóły wywiad i bardzo dokładne badanie. Cała wizyta przebiegła w bardzo serdecznej i miłej atmosferze . Moim problemem były kruche i łamliwe włosy . Dzięki diagnozie moje problemy się skończyły , za co jestem bardzo wdzięczna . Polecam Panią Barbare każdemu kto ma podobne problemy lub chce poprawić wygląd swoich włosów

  Barbara Szafarczyk Mańkowska2017-10-11

  Szanowna Pani Kingo, niezmiernie się cieszę pozytywnymi słowami z Pani strony i dziękuję za to, że znalazła Pani chwilę na pozostawienie opinii.

 • N
  Lokalizacja: Klinika TrychologicznaUsługa: Konsultacja trychologiczna oraz badanie skóry głowy i włosów (trichoskopia, trichodiagram analityczny z klasyfikacją faz, trichometrią, badanie interdyscyplinarne, analiza keratynizacji łojotokowej)

  Najlepszy i najdokładniejszy specjalista od włosów...po ciąży wypadały, łamały się, dodatkowo farbowane na blond....Pani Barbara poświęca mnóstwo czasu na wywiad, rozmowę i szczegółowo omawia co i jak można zrobić aby zmienić kondycję włosa. Polecam w 100% nie znam nikogo lepszego, a łapałam się już wszystkiego ;)

  Barbara Szafarczyk Mańkowska2018-06-03

  Dziękuję serdecznie za pozytywną ocenę mojej pracy. W pełni pozostaję do dyspozycji i służę Pani swoją pomocą:)

 • K
  Lokalizacja: Klinika TrychologicznaUsługa: Inny

  Jestem bardzo zadowolony z wizyty w gabinecie na Panewnickiej. Od razu widać, że Pani Barbara profesjonalnie podchodzi do sprawy. Najpierw szczegółowy wywiad i szukanie przyczyny problemu, a następnie bardzo cenne rady i uwagi odnośnie pielęgnacji skóry głowy.
  W moim przypadku udało się rozwikłać problem już po pierwszej wizycie.

  Pozdrawiam serdecznie,
  Krzysztof

  Barbara Szafarczyk Mańkowska2017-10-11

  Szanowny Panie Krzysztofie, dziękuję serdecznie za pozytywną ocenę mojej pracy. W pełni pozostaję do Pańskiej dyspozycji i służę Panu swoją pomocą.

 • Lokalizacja: Klinika TrychologicznaUsługa: Zabiegi trychologiczne

  Kontakt do Pani gabinetu znalazłam w internecie, szukając pomocy, załamana stanem moich włosów po farbowaniu na blond ( 3 dekoloryzacje). Przed pierwszą wizytą włosy były suche, łamliwe, cienkie, kruche, nie mogłam ich rozczesać i wypadały, Skóra głowy była przesuszona i piekła. Załamana byłam perspektywą ich obcięcia na krótko. Po zbadaniu skóry głowy micro camerą Pani Barbara szybko zdiagnozowała problem i rozpoczęła kurację. Obecnie jestem dumna z moich długich i lśniących włosów. Włosy przestały wypadać, a w miejscach, gdzie wypadły zaczęły odrastać nowe. Cała kuracja trwała 3 miesiące i teraz chodzę na zabiegi pdtrzymujące raz na miesiąc. Trycholog zastosowała kurację szokową przeciw wypadaniu włosów dla skóry wrażliwej. Z czystym sumieniem mogę polecić Panią Barbarę jako skuteczną specjalistkę dla wszystkich z podobnym problemem.

  Barbara Szafarczyk Mańkowska2017-10-11

  Pani Aniu, bardzo mi było miło Panią poznać .Dzisiaj mogę powiedzieć,że Pani problemy z włosami nas połączyły zawodowo :) Dziękuję za ciepłe słowa umieszczone w tym komentarzu oraz za owocną współpracę.

 • K
  Lokalizacja: Klinika Trychologiczna

  Dokładny wywiad, wzięcie pod uwagi pozostałych okoliczności zdrowotnych, a także przebyte już kuracje i nie naciąganie na zabiegi, które nie przyniosą efektu w obliczu innej stosowanej kuracji, tylko rzeczowa i konkretna diagnoza i rekomendacja z klarownym wyjaśnieniem mechanizmu występowania dolegliwości. Polecam wszystkim bardzo serdecznie. Teraz czekam na efekty.

  Barbara Szafarczyk Mańkowska2017-10-11

  Szanowna Pani Karolino, niezmiernie się cieszę pozytywnymi słowami z Pani strony i dziękuję za to, że znalazła Pani chwilę na pozostawienie opinii. Proszę napisać jakie są efekty po kilku miesiącach. Pozdrawiam serdecznie

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Trycholog.Adjunct w World Trichology Society USA. Członek Polskiego Stowarzyszenia Trychologicznego. Wieloletni szkoleniowiec.Nauczyciel akademicki.Ekspert w dziedzinie trychologii, konsultant artykułów i poradników. Prelegent spotkań edukacyjnych.
  Właściciel Kliniki Trychologii w Katowicach.

  Specjalizuję się w ocenie, diagnostyce oraz terapii schorzeń skóry głowy oraz włosów.
  Jako trycholog zajmuję się wszystkimi przypadkami wypadania włosów, ich przerzedzaniem, łysieniem, przetłuszczającą się skórą głowy, łojotokowym zapaleniem skóry głowy, łuszczycą, łupieżem, odwodnioną skórą głowy oraz chemicznymi i mechanicznymi uszkodzeniami struktury włosów naturalnych oraz koloryzowanych.
  Uważam, że tylko kompleksowe podejście do problemów związanych ze skórą głowy klienta i troska o cały organizm pozwoli cieszyć się zdrową skórą głowy oraz pięknymi włosami.
  Największy nacisk kładę na odnalezienie przyczyn problemu. Profesjonalnie przeprowadzona diagnoza to klucz do sukcesu. Zebrane informacje pozwalają na zdiagnozowanie przyczyn problemu oraz są podstawą do podjęcia dalszego postępowania oraz odpowiedniej trychoterapii oraz suplementacji. Precyzyjnie postawiona diagnoza na podstawie wywiadu, badań analitycznych oraz badań skóry głowy i włosów wykonywanych za pomocą medycznego trychoskopu cyfrowego, pozwala na podjęcie odpowiedniej terapii i profilaktyki schorzeń skóry głowy i włosów.
  Włosy są odzwierciedleniem stanu naszego zdrowia. Aby włosy były w dobrej formie należy eliminować przyczynę ich złej kondycji i odpowiednio pielęgnować skórę głowy i mieszki włosowe.
  Na bieżąco obserwuję światowe trendy i osiągnięcia nauki oraz metody leczenia skóry głowy oraz wypadania włosów, przy pomocy których jest szansa zahamować ten proces oraz spowodować wzrost włosów i przywrócić skórze głowy zdrowie.
  Kwalifikuję również do przeszczepu włosów oraz sprawuję opiekę po zabiegu.
  Stale podnoszę poziom swoich kwalifikacji poprzez uczestnictwo w międzynarodowych kongresach i szkoleniach oraz seminariach i konferencjach z zakresu dermatologii i trychologii. Jestem absolwentką studiów magisterskich na kierunku ekologia, specjalistką trychologii medycznej, członkiem Polskiego Stowarzyszenia Trychologicznego.

Nagrody i wyróżnienia

 • nagroda za najlepszą pracę magisterską
 • Adjunct w World Trichology Society USA

Znajomość języków

 • angielski
 • polski

Staże

 • Klinika transplantacji włosów

Certyfikaty

Choroby

 • Wypadanie włosów
 • Łysienie
 • Łojotokowe zapalenie skóry głowy
 • Łuszczyca skóry głowy
 • Łupież
 • Łysienie plackowate
 • Brak porostu włosów
 • Zniszczone włosy
więcej