mgr

Artur Jarmuła

verifiedCreated with Sketch.

Psychoterapeuta, Terapeuta, Psycholog

11 opinii +dodaj

mgr Artur Jarmuła: psychoterapeuta psychodynamiczny, Socjoterapeuta Obecnie pracuję w Lubelskim Ośrodku Psychodynamicznym, którego jestem jednym z założycieli. Prowadzę w tej Placówce… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
11 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • G
  Lokalizacja: Lubelski Ośrodek Psychodynamiczny

  Długo zbierałem się na pójście do specjalisty. To był mój trzeci terapeuta i nie do końca wierzyłem że mi pomoże ale pomyślałem co mi szkodzi pójdę kilka razy sprawdzę… To było dawno ale pamiętam jakby było dzisiaj kiedy po kilkunastu minutach pierwszej sesji powiedział mi, że jeśli oczekuję efektu jego pomocy po kilku sesjach to on mi może już dzisiaj powiedzieć że go nie będzie i że terapia musi potrwać… Skonfrontował mnie z trudnym wyborem: albo nic albo długa i żmudna praca. Ja chciałem cudu od niego jak w całym życiu od wszystkich i wszystkiego i dlatego nic mi nie wychodziło. Dzięki Panu Arturowi to wiem i wiem jak niszczyłem swoje życie atakując wszystko co nie było cudowne. Myślę że już jestem blisko końca i wiem że to już mój ostatni terapeuta. Na początku było trudno, czyli nie cudownie J ale potem jakoś potrafił mimo moich lęków wprowadzić miłą atmosferę. Polecam!

 • K
  Lokalizacja: Lubelski Ośrodek Psychodynamiczny

  Do Pana terapeuty wysłał mnie lekarz psychiatra i polecił terapię u niego. Przed wizytami u Pana Artura miałam zdiagnozowaną depresję i nic o niej więcej nie wiedziałam, ale wszystko zmieniło się po kilku sesjach terapeutycznych. Dzisiaj wydaje mi się że rozumiem istotę mojej choroby i mam perspektywę jej leczenia. Na razie jestem na początku terapii ale już widzę pewne zmiany... oczywiście na lepsze. Moje samopoczucie nie jest idealne, ale dużo lepsze niż kiedyś no i jakby łatwiej mi kontaktować się z ludźmi. Wierzę, że jestem na dobrej drodze.

 • A
  Lokalizacja: Lubelski Ośrodek Psychodynamiczny

  Właśnie skończyłam terapię, która trwała kilka lat. Nie zawsze było łatwo ale zdecydowanie się opłaciło. Wiem że inni pacjenci kończyli swoje terapie dużo szybciej ale ja chyba nie byłam łatwą pacjentką. Moje życie przed terapią prawie nie istniało i częściej myślałam o śmierci niż o rodzinie, pracy, dzieciach. Dzisiaj mam męża i moją kochaną córeczkę, pracę którą lubię i przyjaciół którym ufam.. A najważniejsze że chce mi się żyć. Dziękuję Panie Terapeuto

 • A
  Lokalizacja: Lubelski Ośrodek PsychodynamicznyUsługa: Niska samoocena

  Zdecydowanie nie polecam tego psychoterapeutę. Po kilku wizytach u niego czułam się o wiele gorzej niż przed - do tego doszło poczucie winy za rzeczy o których wcześniej nawet nie myślałam. Lekarz jest mega oceniający a sądzę, że nie powinno tak być.Ponadto stosuje zasady, że trzeba płacić za wizyty nawet odwołane z wyprzedzeniem. Odebrałam to jako zwykłe naciąganie. Strata czasu i pieniędzy.

  Artur Jarmuła2017-10-26

  Bardzo dziękuję Pani za opinię, choć jest ona krytyczna. Umożliwia mi ona doprecyzowanie, czym jest i na czym polega prowadzona przeze mnie psychoterapia oraz wywołuj refleksje nad własną pracą.

  Kilka wstępnych wizyt nie jest jeszcze psychoterapią i nie ma na celu poprawy samopoczucia lub wyleczenia pacjenta. Są to konsultacje diagnostyczne które pozwalają postawić diagnozę i podjąć decyzje o kwalifikowaniu osoby do terapii. Na konsultacjach tych pacjenci są informowani jak terapeuta widzi ich problem, na czym będzie się koncentrować terapia i jakie cele mogą być osiągnięte. Pozwala to każdemu podjąć świadomą decyzje czy chce skorzystać z takiej formy pomocy.

  Diagnoza i proces psychoterapii zwykle wywołują bardzo skrajne i intensywne emocje, zarówno odczuwane jako negatywne jak i pozytywne. Jest to sytuacja normalna i korzystna dla pacjentów pod warunkiem, że emocje te mogą być analizowane i omawiane w procesie.

  Każda prowadzona przeze mnie psychoterapia poprzedzona jest zawarciem tzw. Kontraktu co w nurcie, w którym pracuję, jest uznawana jako nieodzowny warunek rozpoczęcia procesu psychoterapii. Polega to na tym, że przedstawiam w jaki sposób będziemy pracowali, jakie zadania będą stały przed pacjentem a jakie przed terapeutą oraz proponuję określone zasady obowiązujące w psychoterapii (między innymi dotyczące przebiegu sesji i terapii, kwestii związanych z płatnością po przekroczeniu limitu nieobecności, kończenia i przerywania terapii itp.) Zasady te tworzą pewne granice w jakich poruszam się z pacjentem w czasie terapii, aby mogła ona przynieść pozytywny efekt. Cały kontrakt jest szczegółowo omawiany, poświęcam zwykle na to całą sesję na koniec której pacjenci mogą podjąć ostateczną decyzję czy taki styl pracy im odpowiada.

  Powyżej polemizuje z tą krytyczną oceną ale nie jest tak że całkowicie ją odrzucam. Wiem że nikomu nie udaje się wykonywać swojej pracy idealnie i zawsze coś można poprawić dlatego chętnie przyjmuje krytykę jako zachętę do dalszego doskonalenia mojego warsztatu terapeutycznego.
  Artur Jarmuła

 • M
  Lokalizacja: Lubelski Ośrodek Psychodynamiczny

  Bardzo polecam p. Artura dla wszystkich którzy zmagają się z życiowymi problemami. Bardzo konkretny lekarz, potrafiący konfrontować a jednocześnie empatyczny, udzielający wsparcia w odpowiednich momentach. Lekarz warty polecenia.

 • A

  Bardzo dobry terapeuta. Moja terapia którą prowadzi pomaga mi, czuję zdecydowaną poprawę w moim samopoczuciu i w codziennym życiu. Chętnie chodzę na moją terapię. Ania M

 • Lokalizacja: Lubelski Ośrodek Psychodynamiczny

  Mam 54 lat na terapie uczęszczam czwarty rok miałam problemy dosłownie ze wszystkim nawet z pisaniem bałam się i nadal się boję że popełnię błąd ale piszę ,pracuję , rozwiązuję problemy jakoś bo nie wiem jak , oczywiście jest to zasługa mojego terapeuty Artura .

 • A
  Lokalizacja: Lubelski Ośrodek Psychodynamiczny

  Rzeczowy, konkretny , empatyczny i mówi bez ogródek. Próbowałam wcześniej u innych terapeutów i przerywałam. Tu jestem. Czekam każdej wizyty. Polecam.

 • M
  Lokalizacja: Lubelski Ośrodek Psychodynamiczny

  Pan Artur jest profesjonalistą w tym co robi, pomógł mi w wyjściu z depresji, czego nie umiał zrobić poprzedni terapeuta. Nie omija trudnych tematów, potrafi konfrontować a gdy trzeba jest wspierający. Dzięki terapii widzę pozytywne zmiany w moim życiu, w relacjach z rodziną, sens w życiu. Jest to z pewnością psychoterapeuta, któremu można zaufać.

 • K
  Lokalizacja: Lubelski Ośrodek Psychodynamiczny

  Profesjonalny, konsekwentny, dający poczucie bezpieczeństwa, skoncentrowany na pacjencie,cierpliwy i skuteczny. W sposób niezwykle taktowny potrafi mówić o trudnych sprawach. Bardzo inteligentny i z dużym poczuciem humoru. Gorąco polecam terapię u pana Artura.

Pytania pacjentów (1)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • mgr Artur Jarmuła: psychoterapeuta psychodynamiczny, Socjoterapeuta
  Obecnie pracuję w Lubelskim Ośrodku Psychodynamicznym, którego jestem jednym z założycieli. Prowadzę w tej Placówce diagnozę psychologiczną , psychoterapię indywidualną i grupową, superwizję dla osób kształcących się w psychoterapii oraz kieruje zespołem terapeutycznym. Zajmuje się leczeniem zaburzeń psychicznych osób dorosłych i młodzieży oraz pomocą psychologiczną w sytuacjach kryzysów życiowych. W swojej pracy kieruje się głównie podstawami teoretycznymi charakterystycznymi dla nurtu psychoterapii psychodynamicznej a szczególnie jestem zainteresowany leczeniem zaburzeń osobowości metodą opracowaną przez Prof. Otto Kernberga – terapia skoncentrowana na przeniesieniu (TFP, -Transference-Focused Psychotherapy).

  Ukończyłem czteroletnią Szkołę Psychoterapii Psychodynamicznej w Krakowskim Centrum Psychodynamiczym (szkoła i kurs rekomendowana przez PTP). Ponieważ zdecydowanie jest mi bliższa koncepcja kształcenia psychoterapeuty oparta o konsekwentne i systematyczne doskonalenie się w jednym określonym nurcie ciągle jestem związany z krakowskim środowiskiem psychodynamicznym co pozwala mi kontynuować swoją edukacje po przez udział w kolejnych szkoleniach, konferencjach oraz superwizjach. Za kolejny fundament mojej pracy psychoterapeutycznej uważam prace w zespole co pozwala na ciągłe doskonalenie stosowanej przeze mnie metody oraz umożliwia poddanie własnej pracy weryfikacji przez innych psychoterapeutów. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej.

  Posiadam wieloletnie doświadczenie w pracy z różnymi pacjentami. We wcześniejszych latach przyjmowałem w poradni zdrowia psychicznego, punkcie interwencji kryzysowej, prywatnych ośrodkach psychoterapii oraz prowadziłem psychoedukację dla nauczycieli, psychologów i pracowników socjalnych. Obok psychoterapii specjalizuje się w pracy profilaktycznej z młodzieżą. Swoją pracę systematycznie superwizuję u certyfikowanych superwizorów PTP.

Specjalizacje

 • Psychoterapia

Edukacja

 • Krakowskie Centrum Psychodynamiczne

Staże

 • Poradnie zdrowia psychicznego
 • Punkty interwencji kryzysowej
 • Psychooedukacja w placówkach oświatowych
 • Prywatne ośrodki psychoterapii
więcej

Certyfikaty

Choroby

 • Nerwice
 • Depresje
 • niskie poczucie własnej wartości
 • trudności w relacjach międzyludzkich
 • zaburzenia psychiczne
 • zaburzenia odżywiania
 • kryzys emocjonalny
 • kryzys w związku
 • trudności szkolne
 • problemy wychowawcze
 • zaburzenia osobowości
więcej

Zdjęcia