dr

Anna Szeniman-Łysak

verifiedCreated with Sketch.

Psychoterapeuta, Psycholog, Terapeuta

16 opinii +dodaj

Umów wizytę oceń lekarza
19 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

Jestem psychologiem i psychoterapeutą indywidualnym, małżeńskim i rodzinnym, z tytułem doktora nauk społecznych z psychologii UG. Pracuję z osobami dorosłymi, nastolatkami, parami i… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
16 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • M
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet "Anna Szeniman-Łysak - Psychoterapia i Edukacja"Usługa: konsultacje psychologiczne

  Pani Ania jest niesamowicie sympatyczną osobą z ogromnym poczuciem humoru, przy tym pełna empatii i zrozumienia. Trafnie diagnozowała problem. Dzięki naszym rozmowom zmieniłam podejście do wielu spraw, nauczyłam się inaczej postrzegać siebie w relacjach interpersonalnych, jestem dużo bardziej świadomym użytkownikiem mojego życia. Będzie mi brakowało naszych cotygodniowych spotkań. Niemniej jednak czuję się uzbrojona przez Panią Anię w mnóstwo umiejętności, które pozwolą mi podejmować w pełni świadome, dobre dla mnie decyzje. Polecam Panią Anię z całego serca!!!!

 • A
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet "Anna Szeniman-Łysak - Psychoterapia i Edukacja"

  Bardzo profesjonalne podejście do pacjenta, przyjazna atmosfera. Pani psycholog pomogła w rozwiązaniu problemu. Jeśli ktoś ma potrzebuje pomocy Pani Ania jest psychologiem godnym polecenia. :)

 • L
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet "Anna Szeniman-Łysak - Psychoterapia i Edukacja"Usługa: psychoterapia rodzinna

  Wizyta w przyjemnej atmosferze, z zachowaniem pełnej dyskrecji. Pani Ania bardzo miła i kompetentna. Wizyta spełna moje oczekiwania. Podchodzę z nadzieją i nie mogę się doczekać kolejnego.

 • A
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  W trafny sposób potrafiła zdiagnozować istniejący problem. Trafiła w punkt, jeżeli chodzi o nasze odczucia względem zaistniałych sytuacji.

 • K
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet "Anna Szeniman-Łysak - Psychoterapia i Edukacja"Usługa: psychoterapia par

  Razem z partnerem po pierwszej wizycie u p. Ani wyszlismy pelni entuzjazmu i dobrych empocji. Uwierzylismy ze nam pomoze poradzic sobie z naszymi konfliktami. Z pewnoscia to byla dobra decyzja co do wyboru terapeuty.

 • B

  Na pomoc Pani Ani trafiłam w trudnym momencie życia. Mimo mojej nieufności bardzo szybko przekonałam się, że jest osobą godną wielkiego zaufania. Stwarza niemal przyjacielski klimat rozmów przez swoją ogromną dozę empatii, chęć wysłuchania i znalezienia różnych możliwych rozwiązań danej sytuacji, zachowując przy tym niezbędny dystans i obiektywizm. W całej drodze odkopywania ran, prób łagodzenia bólu i pokonywania problemu, stara się rozwinąć przestrzeń by w swoim czasie dojść do własnych wniosków i pomóc samemu sobie, bez narzucania swoich konkluzji. Ale jeśli istnieje potrzeba podpowiada różne scenariusze. Często swoją pozytywną energią i poczuciem humoru rozwiewa czarne myśli. Za szacunek do klienta (pacjenta) i jego indywidualnej historii, życzliwość, zaangażowanie, chęć pochylenia się nad drugim człowiekiem i wsparcia go swoim doświadczeniem i wiedzą, bardzo Ją cenię i polecam każdemu w potrzebie.

 • I
  Lokalizacja: Gabinet "Anna Szeniman-Łysak - Psychoterapia i Edukacja"

  Doskonały terapeuta z ogromną wiedzą, którą potrafi wykorzystać podczas pracy z klientem. Przy tym cudowna osoba o wielkim sercu i niezwykłej umiejętności wsłuchania się w drugiego człowieka. Pełna empatii, z niezwykle rozwiniętą inteligencją emocjonalną, dzięki czemu "zwykłemu" człowiekowi łatwiej zrozumieć problem. Długo nie mogłam zrozumieć, co się dzieje w moim życiu. Dzięki terapii u Pani Ani wiem, że nie zawsze należy szukać winy w sobie, łatwiej mi też dostrzec manipulację i przemoc psychologiczną. Bardzo dziękuję i z całego serca polecam!

 • B
  Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: psychoterapia partnerska

  Wspaniała ciepła wyrozumiała wrażliwa i empatyczna osoba. Bardzo szybko
  I trafnie znajduje sedno problemu oraz pokazuje sposoby w jaki można go rozwiązać. Pani Ania Nie raz wyciagała mnie z kryzysów psychicznych. Pomogła również mnie i mojemu narzeczonemu w rozwiazywaniu konfliktów w naszym związku. Jest jedynym terapeutą, któremu ufamy. Polecamy Pania Anię i dziękujemy jej z całego serca

 • W
  Lokalizacja: Gabinet "Anna Szeniman-Łysak - Psychoterapia i Edukacja"Usługa: probleny emocjonalne

  Wybitny psycholog i psychoterpeuta.Jedyna która potrafiła rozpoznać problem i skutecznie zmobilizować do podjęcia leczenia.Ogromna wiedza poparta długoletnim doświadczeniem.Wspaniały człowiek pełen spokoju i empati.
  Czekam na każde następne spotkanie z p.ANIĄ jak na upragniony prezent.
  Pozdrawiam serdecznie z głębi serca.
  .. . . . Wioleta K

 • A
  Lokalizacja: Gabinet "Anna Szeniman-Łysak - Psychoterapia i Edukacja"

  Pełen profesjonalizm fachowe i obiektywne podejście do pacjenta.Bardzo wnikliwe zajęcie się problemem i konkretna pomoc.
  Bardzo mocno dziękuje za pomoc i pokazanie dalszej drogi.
  W trudniejszych chwilach wracają recepty pani Ani i wiem co robić .
  Polecam w 100 %
  Pozdrawiam Piotr K.

Pytania pacjentów (1)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Jestem psychologiem i psychoterapeutą indywidualnym, małżeńskim i rodzinnym, z tytułem doktora nauk społecznych z psychologii UG. Pracuję z osobami dorosłymi, nastolatkami, parami i rodzinami. Posiadam wieloletnie (od 2002 roku) doświadczenie w udzielaniu pomocy psychologicznej, a od roku 2009 prowadzę praktykę psychoterapeutyczną w formie indywidualnej, małżeńskiej i rodzinnej. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.
  W pracy terapeutycznej kieruję się przede wszystkim takimi wartościami jak szacunek do decyzji i wyborów klienta i cierpliwość w procesie dokonujących się zmian.
  W mojej pracy istotne jest stworzenie osobie czy rodzinie szukającej pomocy bezpiecznej przestrzeni do dzielenia się własną historią oraz dokonywania dobrych zmian.
  Ukończyłam podstawowy i zaawansowany Kurs Psychoterapii Systemowej Indywidualnej, Par, Rodzinnej i Grupowej oraz 4-letni Kurs Przygotowujący do Egzaminu Certyfikacyjnego Psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, obejmujący:
  – psychoterapię psychodynamiczną,
  – psychoterapię behawioralno-poznawczą,
  – psychoterapię ericksonowską.
  Obecnie ubiegam się o certyfikat psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

  Jeżeli masz poczucie, że nie potrafisz sobie poradzić z różnymi problemami, chcesz to zmienić, chcesz poprawić jakość swojego życia i czerpać z życia więcej radości - zgłoś się na indywidualną, małżeńską lub rodzinną konsultację z doświadczonym i zaangażowanym psychoterapeutą.

Specjalizacje

 • Psychoterapia

Edukacja

 • Uniwersytet Gdański Instytut Psychologii
 • Wielkopolskie Towarzystwo Terapii Systemowej

Publikacje

 • „Biopsychospołeczne konsekwencje sprawowania opieki a style radzenia sobie ze stresem u partnerów i rodziców osób chorych na Stwardnienie Rozsiane” w: „Człowiek we współczesnym świecie. Zagrożenia i wyzwania: perspektywa interdyscyplinarna” TOM 5 / red. nauk. Mieczysław Plopa, Elbląg: Wydawnictwo EUH-E, 2013
 • „Wsparcie społeczne i style radzenia sobie ze stresem a jakość życia rodziców osób z zaburzeniami psychicznymi” w: Małżeństwo i rodzicielstwo a zdrowie / red. nauk. Teresa Rostowska, Aleksandra Lewandowska-Walter, Toruń : Wydawnictwo Adam Marszałek, 2012
 • „Samotne rodzicielstwo wobec choroby dziecka” w: Życie i Płodność. - 2011, nr 4, s. [47]-58.
 • „Jakość życia, style radzenia sobie ze stresem a poziom empatii u małżonków osób chorych na Stwardnienie Rozsiane” w: Rocznik Naukowy Elbląskiej Uczelni Humanistyczno- Ekonomicznej „Acta Elbingensia” Tom XI Nauki o Zdrowiu (nr 1), 2011
 • „Poziom jakości życia u rodziców osób chorych psychicznie” w: „Psychospołeczne aspekty życia rodzinnego” / red. nauk. Teresa Rostowska, Aleksandra Peplińska, Warszawa Wyd."Difin", cop. 2010
więcej