Psycholog, psychoterapeutka, doktor nauk humanistycznych. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu SWPS. Specjalizuję się w psychoterapii osób dorosłych prowadzonej w ... więcej

Umów wizytę

info-iconCreated with Sketch. Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.
 • Osoba z rodziny cierpi na trichotillomanię i trichofagię od kilku lat. Dopiero teraz dojrzała do podjęcia decyzji o rozpoczęciu terapii. Jak starać się ją w tym wesprzeć, wiedząc że nie może przestać tego robić? Żadne tłumaczenia nie pomagają. Co jest przyczyną tych chorób? Czy wizyty u psychologa i… Więcej

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Anna Mach

  Dzień dobry,

  trichotillomania i trichofagia to poważne zaburzenia emocjonalne, które przejawiają się przymusem wyrywania włosów i gryzienia oraz zjadania ich. Przyczyny tych zaburzeń mogą… Więcej

 • Niepowodzenie zawodowe

  Moje pytanie brzmi -na jakie osiągnięcia w życiu osobistym ,naukowym i zawodowym mogę liczyć przy moim ilorazie inteligencji -mój wynik to 112-WAIS -R-PL -test wykonano w wieku -29 -ciu lat jak na razie mało się mi powodzi w życiu ?

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Anna Mach

  Dzień dobry,

  testy inteligencji badają umiejętności poznawcze, a to tylko jeden z wymiarów naszej osobowości i indywidualnych zdolności. Na osiągnięcia w życiu osobistym, naukowym i zawodowym… Więcej

Doświadczenie i kwalifikacje

about-me-iconCreated with Sketch. O mnie

 • Psycholog, psychoterapeutka, doktor nauk humanistycznych. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu SWPS. Specjalizuję się w psychoterapii osób dorosłych prowadzonej w nurcie psychodynamicznym.

  Moje doświadczenie zawodowe obejmuje pracę w obszarze interwencji kryzysowej, diagnozy i pomocy psychologicznej oraz psychoterapii indywidualnej i grupowej, zarówno krótko-, jak i długoterminowej, m.in. w takich instytucjach, jak Klinika Psychiatrii i Stresu Bojowego Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie – Oddział Zaburzeń Nerwicowych, Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”, Stowarzyszenie Lambda Warszawa, Szpital Nowowiejski w Warszawie – Oddział XI Rehabilitacji Psychiatrycznej, Fundacja Światło Dla Życia – ośrodek terapii zaburzeń odżywiania „Alira”.

  Pracuję z osobami doświadczającymi różnego rodzaju trudności emocjonalnych, będącymi w kryzysie życiowym, po zdarzeniach traumatycznych, zmagającymi się z przewlekłymi chorobami somatycznymi i psychicznymi, doświadczającymi zaburzeń lękowych, depresji, zaburzeń osobowości, zaburzeń odżywiania. Prowadzę psychoterapię indywidualną, terapię grupową oraz terapię par, także jednopłciowych.

  Stale doskonalę swój warsztat i poszerzam wiedzę, biorąc udział w konferencjach naukowych, warsztatach i seminariach. Obecnie w trakcie całościowego podyplomowego szkolenia (kurs zaawansowany) w zakresie psychoterapii indywidualnej i grupowej w Instytucie Analizy Grupowej „Rasztów”, posiadającego atest Sekcji Naukowej Psychoterapii PTP. Jestem członkinią Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Pracę terapeutyczną poddaję stałej superwizji.

  Więcej informacji:
  strona internetowa: www.annamach.pl / www.help-medical.pl
  e-mail: kontakt@annamach.pl / biuro@help-medical.pl

  Zapraszam!

Specjalizacje

 • Psychoterapia
 • Zdrowie Publiczne

Ukończone szkoły

 • Uniwersytet Warszawski
 • Uniwersytet SWPS
 • Instytut Analizy Grupowej "Rasztów" (w trakcie szkolenia)

Znajomość języków

 • angielski
 • polski

Staże

 • Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”
 • Klinika Psychiatrii i Stresu Bojowego, Wojskowy Instytut Medyczny
 • Hostel Interwencyjny dla osób doświadczających przemocy oraz w trudnej sytuacji życiowej
 • Oddział XI Rehabilitacji Psychiatrycznej, Szpital Nowowiejski w Warszawie
 • Stowarzyszenie Lambda Warszawa
więcej

Ocena pacjentów

Dodaj własną opinię

Ogólna ocena
14 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Właśnie zakończyłam terapię u Pani Ani i jestem najlepszym potwierdzeniem jej skuteczności :) Pani Psycholog uważnie słucha i sprawia, że zadawane pytania w naturalny sposób nasuwają odpowiedzi na nurtujące sprawy i zachęcają do refleksji. Jest serdeczna i ciepła potrafi podnieść na duchu kiedy się gorzej miewałam a zarazem zmobilizować do walki o własne zdrowie. Przy znacznych zaburzeniach odżywiania i trudnościach z akceptacją swojego ciała czuję się odmieniona. Zmieniłam sposób myślenia o sobie i zaakceptowałam swój wygląd, co wcześniej nie wydawało się możliwe. Decyzja o terapii była jedna z najlepszych jakie podjęłam w swoim zyciu.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pani Psycholog od razu zaskarbiła sobie moje zaufanie, bez skrępowania mogłam opowiedzieć o dręczącym mnie problemie. Po wizycie czułam się spokojniejsza i pełna nadziei, że jeszcze wszystko może się zmienić na lepsze. Bez wątpienia to doświadczona osoba na odpowiednim miejscu,bardzo polecam.

  dr Anna Mach2017-07-05

  Bardzo dziękuję za pozytywną opinię i zapraszam. Przed nami interesująca droga ku pozytywnym zmianom. Pozdrawiam serdecznie! Anna Mach

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Poradnia Help-Medical - Psycholog, Psychiatra, DietetykUsługa: zwykła wizyta / konsultacja psychologiczna

  Bylam wczesniej u dwoch psychologow jednak nie zdecydowalam sie na podjecie terapii bo brakowalo mi indywidualnego podejscia i " tego czegos !". Pani Dr zmieniła moje podejscie do terapii i pozwoliła uwierzyć, że mogę i dam radę okiełznać chorobę. Coraz lepiej rozumiem siebie i swoje zachowanie, wiem już jak postępować w chwilach kryzysu, a to sprawia ze jestem spokojniejsza i się nie nakręcam. Spotkania są zawsze profesjonalne, w miłej atmosferze a Pani Doktor to serdeczna i bardzo mądra specjalistka :)

  dr Anna Mach2017-06-07

  Bardzo dziękuję za Pani opinię i cieszę się, że mogę być pomocna. Pozdrawiam serdecznie! Anna Mach

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Moja wizyta u Pani doktor miała charakter kryzysowy. Złe podziało się w moim życiu, potrzebowałam pilnej rozmowy i pomocy. Cielo, zrozumienie, serdeczność a przede wszystkim dobre rady podniosły mnie na duchu. Wszystko oceniam na mocną 5

  dr Anna Mach2017-05-26

  Bardzo dziękuję za Pani opinię na temat wizyty. Pozdrawiam serdecznie i trzymam kciuki! Anna Mach

 • P
  Lokalizacja: W innym miejscu

  Pani Doktor bardzo sie angazuje podczas spotkań, zawsze jest przygotowana ale i wymaga ode mnie a to owocuje postępami w terapii.
  Czuje sie zmieniony wewnątrz, lżejszy, jakby ten cały niepokój ustepował a pojawiała się radość z życia. dziekuje i polecam

  dr Anna Mach2017-04-13

  Bardzo dziękuję za pozytywną opinię i cieszę się, że dostrzega Pan postępy w terapii. Pozdrawiam serdecznie :)
  Anna Mach

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Poradnia Help-Medical - Psycholog, Psychiatra, DietetykUsługa: psychoterapia indywidualna (cena jednostkowa w pakiecie terapeutycznym)

  Pani Anna to psycholog, ktory uwaznie slucha. Gdy ponioslam zyciowa porazke terapia pomogla mi pozbierac sie do kupy, uwierzyc w siebie na nowo i ruszyc na przod. Jest to osoba wrazliwa na potrzeby pacjenta , bije od niej pozytywna energia :)

  dr Anna Mach2017-04-09

  Bardzo dziękuję Pani za opinię :) Cieszę się, że moje uważne słuchanie okazuje się pomocne w odkrywaniu przez Panią siły i wiary w siebie. Pozdrawiam serdecznie, Anna Mach

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Poradnia Help-Medical - Psycholog, Psychiatra, DietetykUsługa: psychoedukacja

  Pani Anna od samego początku wzbudza zaufanie a sposób w jaki prowadzi spotkanie ukazuje jej profesjonalizm i autentyczność. Z wizyte wyszłam podbudowana z duzo lepszym nastrojem oraz nadzieją na powrót do zdrowia. Sama wiem jak trudno wybrać własiwego psychologa. Ta opinią chciałabym tylko potwierdzić, że Pani Anna to psycholog, ktoremu można zaufać i powierzyć swoje zdrowie psychiczne :) pozdrawiam !

  dr Anna Mach2017-03-27

  Bardzo dziękuję Pani za tę opinię i zapraszam. Pozdrawiam serdecznie :) Anna Mach

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: W innym miejscu

  Kazde spotkanie z Pania Anna to podroz w glab siebie, niekiedy bardzo przyjemna, innym razem wymagajaca skupienia i zaangazowania ale zawsze z pozytywnym zakonczeniem. Bardzo polecam Pania Anne jako osobe o ogromnej wiedzy i swietna teraputke.

  dr Anna Mach2017-02-25

  Dziękuję Pani za tę opinię. Największą radością dla psychoterapeuty jest dowiadywanie się, że wspólna terapeutyczna podróż rzeczywiście przynosi pacjentom wsparcie, wiedzę o sobie, a w efekcie prowadzi do pozytywnych zmian w ich życiu. Do zobaczenia na kolejnych spotkaniach, pozdrawiam serdecznie, Anna Mach

 • A

  Dzięki wizytom u Pani Ani, spoglądam inaczej na świat, stałem się pozytywnie nastawionym człowiekiem do życia, a przede wszystkim ludzi. Jeśli ktos z Was jeszcze zastanawia sie na tym, do kogo iść ze swoim problemem, stanowczo polecam panią Anie!

  dr Anna Mach2017-01-26

  Bardzo dziękuję za opinię. Cieszę się, że mogę być pomocna. Pozdrawiam Pana serdecznie, Anna Mach

 • M

  U Pani Anny odbyłam swoją pierwszą wizytę u psychologa i pomimo moich dużych obaw, jestem z niej szczerze zadowolona. Podejście Pani doktor było bardzo profesjonalne.

  dr Anna Mach2017-01-26

  Bardzo dziękuję za opinię i cieszę się, że mogę być dla Pani pomocna. Pozdrawiam serdecznie, Anna Mach