Psycholog, psychoterapeutka, doktor nauk humanistycznych. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu SWPS. Specjalizuję się w psychoterapii osób dorosłych prowadzonej w nurcie… więcej

Umów wizytę

info-iconCreated with Sketch. Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.
 • Osoba z rodziny cierpi na trichotillomanię i trichofagię od kilku lat. Dopiero teraz dojrzała do podjęcia decyzji o rozpoczęciu terapii. Jak starać się ją w tym wesprzeć, wiedząc że nie może przestać tego robić? Żadne tłumaczenia nie pomagają. Co jest przyczyną tych chorób? Czy wizyty u psychologa i… Więcej

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Anna Mach

  Dzień dobry,

  trichotillomania i trichofagia to poważne zaburzenia emocjonalne, które przejawiają się przymusem wyrywania włosów i gryzienia oraz zjadania ich. Przyczyny tych zaburzeń mogą… Więcej

 • Niepowodzenie zawodowe

  Moje pytanie brzmi -na jakie osiągnięcia w życiu osobistym ,naukowym i zawodowym mogę liczyć przy moim ilorazie inteligencji -mój wynik to 112-WAIS -R-PL -test wykonano w wieku -29 -ciu lat jak na razie mało się mi powodzi w życiu ?

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Anna Mach

  Dzień dobry,

  testy inteligencji badają umiejętności poznawcze, a to tylko jeden z wymiarów naszej osobowości i indywidualnych zdolności. Na osiągnięcia w życiu osobistym, naukowym i zawodowym… Więcej

Doświadczenie i kwalifikacje

about-me-iconCreated with Sketch. O mnie

 • Psycholog, psychoterapeutka, doktor nauk humanistycznych. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu SWPS. Specjalizuję się w psychoterapii osób dorosłych prowadzonej w nurcie psychodynamicznym.

  Moje doświadczenie zawodowe obejmuje pracę w obszarze interwencji kryzysowej, diagnozy i pomocy psychologicznej oraz psychoterapii indywidualnej i grupowej, zarówno krótko-, jak i długoterminowej, m.in. w takich instytucjach, jak Klinika Psychiatrii i Stresu Bojowego Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie – Oddział Zaburzeń Nerwicowych, Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”, Stowarzyszenie Lambda Warszawa, Szpital Nowowiejski w Warszawie – Oddział XI Rehabilitacji Psychiatrycznej, Fundacja Światło Dla Życia – ośrodek terapii zaburzeń odżywiania „Alira”.

  Pracuję z osobami doświadczającymi różnego rodzaju trudności emocjonalnych, będącymi w kryzysie życiowym, po zdarzeniach traumatycznych, zmagającymi się z przewlekłymi chorobami somatycznymi i psychicznymi, doświadczającymi zaburzeń lękowych, depresji, zaburzeń osobowości, zaburzeń odżywiania. Prowadzę psychoterapię indywidualną, terapię grupową oraz terapię par, także jednopłciowych.

  Stale doskonalę swój warsztat i poszerzam wiedzę, biorąc udział w konferencjach naukowych, warsztatach i seminariach. Obecnie jestem w trakcie całościowego podyplomowego szkolenia (kurs zaawansowany) w zakresie psychoterapii indywidualnej i grupowej w Instytucie Analizy Grupowej „Rasztów”, posiadającego atest Sekcji Naukowej Psychoterapii PTP. Jestem członkinią Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Pracę terapeutyczną poddaję stałej superwizji.

  Więcej informacji:
  strona internetowa: www.annamach.pl / www.help-medical.pl
  e-mail: kontakt@annamach.pl / biuro@help-medical.pl

  Zapraszam!

Specjalizacje

 • Psychoterapia
 • Zdrowie Publiczne

Ukończone szkoły

 • Uniwersytet Warszawski
 • Uniwersytet SWPS
 • Instytut Analizy Grupowej "Rasztów" (w trakcie szkolenia)

Znajomość języków

 • angielski
 • polski

Staże

 • Klinika Psychiatrii i Stresu Bojowego, Oddział Zaburzeń Nerwicowych, Wojskowy Instytut Medyczny w Warszawie
 • Oddział Rehabilitacji Psychiatrycznej, Szpital Nowowiejski w Warszawie
 • Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”
 • Stowarzyszenie Lambda Warszawa, Hostel Interwencyjny
więcej

Ocena pacjentów

Dodaj własną opinię
5

Ogólna ocena
18 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Poradnia Help-Medical - Psycholog, Psychiatra, DietetykUsługa: psychoterapia indywidualna

  Otrzymuje od Pani Ani wparcie w trudnych chwili ciezkiej choroby. Zaczynam myslec pozytywnie i wierzyc w pozytywny final. Na poczatku pomogla mi przejsc przez buntu i bycia obrazoną na caly swiat. Teraz uswiadamia mi jak pieknie moze byc kiedy zmieniamy tok myslenia. Czuje sie silniejsza i korzystam z urokow zycia, wierzac ze to co najlepsze jeszcze przede mna.

  dr Anna Mach2017-08-31

  Bardzo serdecznie dziękuję Pani za tę opinię i trzymam mocno kciuki. Pozdrawiam, Anna Mach

 • P
  Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: Problemy w zwiazku

  Zniechecony wczesniejsza wizyta u psychologa / seksuologa postanowilem jeszcze raz sprubowac tym razem ogarnac psychicznie swoje emocje i duze problemy malzenskie. Eh bylo mi to potrzebne bo inaczej bym zwariowal. Jestem po wizycie i serio czuje sie o niebo leplepieFajna Pani psychog.Co nieco zrozumialem i zauwazylem swoje bledy. Nie czuje juz tej wielkiej niewiadomej, wiem co robic dalej i nad czym pracowac. Bylo warto !

  dr Anna Mach2017-08-19

  Bardzo dziękuję Panu za opinię. Cieszę się, że mogę być pomocna. Pozdrawiam serdecznie :)

 • W
  Lokalizacja: Poradnia Help-Medical - Psycholog, Psychiatra, DietetykUsługa: trudności w pracy

  Witam. Trafilem do Pani Psycholog z powodu duzych nerwow w pracy. Nie tylko ja cierplialem ale i rodzina, ktora jest dla mnie najwazniejsza. Te wizyty polepszyly moj stanPotrzebowalm sie, przestalem martwic sprawami za ktore nie odpowiadam. wcześniej bylo to dla masakrycznie trudne z uwagi na ambicje. Potrzebowalem specjalisty aby nauczysz sie asertywnosci a pani Anna stanela na wysokosci zadania. Fajna, serdeczna osoba, ktora zna sie na terapi.

  dr Anna Mach2017-08-19

  Bardzo dziękuję za te słowa, Panie Wojciechu. Trzymam mocno kciuki! Pozdrawiam, Anna Mach

 • P
  Lokalizacja: Centrum Terapii i Rozwoju INDYGO

  Do pani Ani trafiłem po tym jak z przyczyn zawodowych musiałem opuścić moje rodzinne miasto i zamieszkać w Warszawie. Co prawda chodziłem do psychologa już od kilku lat, lecz ze względu na zmianę pracy musiałem podjąć terapie u innego specjalisty. Zanim trafiłem do pani Ani , korzystałem z usług kilku psychologów, lecz z żadnym z nich nie mogłem znaleźdz nici porozumienia. Z panią Anią było zupełnie inaczej. Z czystym sumieniem mogę ją polecić każdemu, kto szuka pomocy psychologicznej na naprawdę wysokim poziomie. Daje masymalna ilość gwiazdek.

  dr Anna Mach2017-08-01

  Bardzo dziękuję, Panie Piotrze, za pozytywną opinię. Pozdrawiam serdecznie, Anna Mach

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Właśnie zakończyłam terapię u Pani Ani i jestem najlepszym potwierdzeniem jej skuteczności :) Pani Psycholog uważnie słucha i sprawia, że zadawane pytania w naturalny sposób nasuwają odpowiedzi na nurtujące sprawy i zachęcają do refleksji. Jest serdeczna i ciepła potrafi podnieść na duchu kiedy się gorzej miewałam a zarazem zmobilizować do walki o własne zdrowie. Przy znacznych zaburzeniach odżywiania i trudnościach z akceptacją swojego ciała czuję się odmieniona. Zmieniłam sposób myślenia o sobie i zaakceptowałam swój wygląd, co wcześniej nie wydawało się możliwe. Decyzja o terapii była jedna z najlepszych jakie podjęłam w swoim zyciu.

  dr Anna Mach2017-08-01

  Serdecznie dziękuję Pani za opinię, Pani Joanno, i trzymam mocno kciuki! Pozdrawiam, Anna Mach

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pani Psycholog od razu zaskarbiła sobie moje zaufanie, bez skrępowania mogłam opowiedzieć o dręczącym mnie problemie. Po wizycie czułam się spokojniejsza i pełna nadziei, że jeszcze wszystko może się zmienić na lepsze. Bez wątpienia to doświadczona osoba na odpowiednim miejscu,bardzo polecam.

  dr Anna Mach2017-07-05

  Bardzo dziękuję za pozytywną opinię i zapraszam. Przed nami interesująca droga ku pozytywnym zmianom. Pozdrawiam serdecznie! Anna Mach

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Poradnia Help-Medical - Psycholog, Psychiatra, DietetykUsługa: zwykła wizyta / konsultacja psychologiczna

  Bylam wczesniej u dwoch psychologow jednak nie zdecydowalam sie na podjecie terapii bo brakowalo mi indywidualnego podejscia i " tego czegos !". Pani Dr zmieniła moje podejscie do terapii i pozwoliła uwierzyć, że mogę i dam radę okiełznać chorobę. Coraz lepiej rozumiem siebie i swoje zachowanie, wiem już jak postępować w chwilach kryzysu, a to sprawia ze jestem spokojniejsza i się nie nakręcam. Spotkania są zawsze profesjonalne, w miłej atmosferze a Pani Doktor to serdeczna i bardzo mądra specjalistka :)

  dr Anna Mach2017-06-07

  Bardzo dziękuję za Pani opinię i cieszę się, że mogę być pomocna. Pozdrawiam serdecznie! Anna Mach

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Moja wizyta u Pani doktor miała charakter kryzysowy. Złe podziało się w moim życiu, potrzebowałam pilnej rozmowy i pomocy. Cielo, zrozumienie, serdeczność a przede wszystkim dobre rady podniosły mnie na duchu. Wszystko oceniam na mocną 5

  dr Anna Mach2017-05-26

  Bardzo dziękuję za Pani opinię na temat wizyty. Pozdrawiam serdecznie i trzymam kciuki! Anna Mach

 • P
  Lokalizacja: W innym miejscu

  Pani Doktor bardzo sie angazuje podczas spotkań, zawsze jest przygotowana ale i wymaga ode mnie a to owocuje postępami w terapii.
  Czuje sie zmieniony wewnątrz, lżejszy, jakby ten cały niepokój ustepował a pojawiała się radość z życia. dziekuje i polecam

  dr Anna Mach2017-04-13

  Bardzo dziękuję za pozytywną opinię i cieszę się, że dostrzega Pan postępy w terapii. Pozdrawiam serdecznie :)
  Anna Mach

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Poradnia Help-Medical - Psycholog, Psychiatra, DietetykUsługa: psychoterapia indywidualna (cena jednostkowa w pakiecie terapeutycznym)

  Pani Anna to psycholog, ktory uwaznie slucha. Gdy ponioslam zyciowa porazke terapia pomogla mi pozbierac sie do kupy, uwierzyc w siebie na nowo i ruszyc na przod. Jest to osoba wrazliwa na potrzeby pacjenta , bije od niej pozytywna energia :)

  dr Anna Mach2017-04-09

  Bardzo dziękuję Pani za opinię :) Cieszę się, że moje uważne słuchanie okazuje się pomocne w odkrywaniu przez Panią siły i wiary w siebie. Pozdrawiam serdecznie, Anna Mach