Nie rezygnuj ze zdrowia

Wybierz konsultacje online, aby rozpocząć lub kontynuować leczenie bez wychodzenia z domu. Jeśli potrzebujesz, możesz również umówić wizytę w gabinecie.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Adres

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Przyjmuję: dorosłych, dzieci w każdym wieku

Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych dietetyków w pobliżu

Usługi i ceny

Ceny dotyczą wizyt prywatnych.

Popularne usługi


Mazańcowice 1045, Mazańcowice

Od 70 zł

„Medea” Centrum Medyczne

Pozostałe usługi


Mazańcowice 1045, Mazańcowice

Od 20 zł

„Medea” Centrum Medyczne



Mazańcowice 1045, Mazańcowice

Od 150 zł

„Medea” Centrum Medyczne



Mazańcowice 1045, Mazańcowice

Od 120 zł

„Medea” Centrum Medyczne

Moje doświadczenie

O mnie

Absolwentka Dietetyki Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Studentka Wyższej Szkoły Medycznej w Katowicach. Założycielka bloga "Odżywianie z pasją" n...

Zobacz pełen opis

Opinie pojawią się wkrótce

Napisz pierwszą opinię

Jesteś już po wizycie u mgr Anna Karolewicz? Daj znać, co myślisz. Inni pacjenci będą wdzięczni za pomoc w wyborze najlepszego specjalisty.

Dodaj swoją opinię

Odpowiedzi na pytania

1 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl

Pytanie dotyczące choroba Hashimoto

Dzień dobry. Moje problemy to Hashimoto i nieprawidłowy wynik krzywej cukrowej w związku z którą na wczorajszej wizycie, lekarz zalecił dietę jak w hipoglikemii reaktywnej. Na podstawie wcześniejszych wizyt u dwóch różnych dietetyków, od 3 tyg stosuję dietę bezglutenową i bez nabiałową. W tym czasie doświadczyłam pierwszy raz dwóch silnych spadków cukru. Co Pani zaproponowałaby w takiej sytuacji? Pozdrawiam Joanna

Pani Joanno,

Jadłospis w hipoglikemii reaktywnej powinien składać się z 4-5, regularnych posiłków, o niskim ładunku glikemicznym. W praktyce oznacza to, że posiłki powinny być komponowane z produktów o niskim lub średnim indeksie glikemicznym (poza drobnymi wyjątkami wprowadzającymi do diety wartościowy produkt). W każdym z nich powinien znaleźć się dodatek białkowy i tłuszczowy, co zmniejszy gwałtowny wzrost glikemii po posiłku, a w efekcie zapobiegnie nadmiernemu wydzielaniu insuliny (która powoduje hipoglikemię). Spożywane produkty zbożowe zawsze powinny być pełnoziarniste i jak najmniej przetworzone. Obecny w nich błonnik, również odgrywa istotną rolę w regulacji metabolizmu glukozy. W diecie nie powinno zabraknąć także świeżych warzyw, ryb (zwłaszcza tłustych ryb morskich) czy chudego mięsa. Owoce należy ograniczyć do 1 porcji dziennie i spożywać zawsze z dodatkiem tłustych orzechów, pestek, nasion czy nierafinowanego oleju. Z diety bezwzględnie muszą zostać usunięte: cukier, miód, syropy, słodycze itp. Jeśli stosuje się Pani do powyższych zasad, zalecam ponowną konsultację diabetologiczną i wprowadzenie lub modyfikację leczenia farmakologicznego.

Pozdrawiam! :)

mgr Anna Karolewicz

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.