Anna Cioch

verifiedCreated with Sketch.

Logopeda

6 opinii +dodaj

Absolwentka studiów licencjackich i magisterskich „Logopedia Ogólna i Kliniczna” na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym oraz studiów podyplomowych „Kształcenie Głosu i Mowy” na Uniwersytecie… więcej

Adresy i cenniki usług

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
6 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • M
  Lokalizacja: Optimum Klinika Głowy i Szyi

  Diagnoza mojej choroby: przewlekła chrypka - dysfonia czynnościowa hyperfunkcjonalna. Pani laryngolog zaleciła mi leczenie u logopedy. Szczęśliwie trafiłem trafiłem na Panią Doktor Annę Cioch. Na początku przeprowadziła dokładny wywiad lekarski i szczegółową analizę wyników badań i wizyt lekarskich. Postawiła diagnozę i ułożyła plan ćwiczeń "zblokowanych" narządów mowy. Podczas ćwiczeń zawsze serdeczna, pracowita i profesjonalna. Wobec mnie b. wymagająca i dopingująca do odrabiania pracy domowej. Ma ogromny i różnorodny zasób wiedzy logopedycznej i ogólnej; to taka profesjonalna medyczna intelektualistka. Już po kilku lekcjach odzyskałem głos i znowu mogę śpiewać. Bardzo dziękuję Pani Doktor za uzdrowienie mojego głosu.
  Gorąco polecam!!!
  wdzięczny pacjent Marian Kowalczyk

 • D
  Lokalizacja: Optimum Klinika Głowy i Szyi

  Bardzo miła i profesjonalna. Do każdego pacjenta podchodzi inwidualnie, dobiera ćwiczenia które są mało uciążliwe i dają bardzo dobre efekty. Pomogła uporać mi się z problemami z głosem zwiększając moją pewność siebie.

 • Lokalizacja: Optimum Klinika Głowy i SzyiUsługa: ćwiczenia emisji głosu i dykcji

  Gorąco polecam!
  Indywidualne, a nade wszystko profesjonalne podejście do pacjenta. Dzięki dobrze dobranym ćwiczeniom w łatwy i szybki sposób nauczyłam się emisji głosu. Dowiedziałam się także, jak należy o niego dbać.

 • A

  Polecam! Jestem bardzo zadowolony z wizyt u pani doktor - cierpliwa, życzliwa i zaangażowana, z ogromną wiedzą, co przekłada się na bardzo trafny dobór terapii. Ciekawie dobrane ćwiczenia i zwrócenie uwagi na pewne aspekty emisji głosu, o których nie miałem wcześniej pojęcia, spowodowały poprawę niemal z dnia na dzień.

 • J
  Lokalizacja: Optimum Klinika Głowy i Szyi

  Bardzo serdecznie polecam Panią Anię Cioch. Wizyty pomogły mi lepiej poznać swój głos, całkowicie pozbyć się wszystkich problemów (m.in chrypki, zwiększonego napięcia mięśni krtani oraz torbieli krtani). Pani Ania ma świetny słuch, potrafiła wychwycić każdy, nawet najmniejszy błąd w wymowie, w terapii mowy. Ponadto jest wspaniałym nauczycielem emisji głosu. Dzięki niej znów mogę śpiewać bez wysiłku. Warto również wspomnieć o całościowym podejściu p. Ani do leczenia pacjentów. Oprócz ćwiczeń stricte logopedycznych i emisyjnych poznałam różne metody relaksacji ciała (np. technikę Alexandra) czy uniwersalną metodę lax vox. Pani Ania jest prawdziwą profesjonalistką i na pewno pomoże każdej osobie borykającej się z zaburzeniami głosu.

 • A
  Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: Szczękościsk, spięcia aparatu głosowego, szybka męczliwość głosu

  Pani doktor bardzo pomogła mi ze szczękościskiem oraz spięciami, z którymi się borykałem. Pokazała mi wiele sposobów na nabranie większej świadomości własnego ciała oraz prawidłowego posługiwania się głosem.

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Absolwentka studiów licencjackich i magisterskich „Logopedia Ogólna i Kliniczna” na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym oraz studiów podyplomowych „Kształcenie Głosu i Mowy” na Uniwersytecie SWPS.
  Logopeda z pasją. Wierzy, że porozumiewanie się i umiejętności interpersonalne są podstawową umiejętnością życiową. W trakcie studiów miała szansę uczyć się od najlepszych specjalistów w zakresie foniatrii i logopedii. Odbyła liczne praktyki w przedszkolach, szkołach podstawowych, poradniach psychologiczno-pedagogicznych, prywatnych gabinetach logopedycznych, gabinetach integracji sensorycznej, a także w szpitalach na oddziale neurologicznym, laryngologicznym, w przychodni foniatrycznej i logopedycznej.
  Pierwsze doświadczenia zdobyła w poradni foniatrycznej rehabilitując pacjentów z zaburzeniami głosu pod okiem dr n. med. Eweliny Sielskiej-Badurek oraz na kursach wokalnych „Miasto Sztuki” w Jarosławiu prowadząc zajęcia indywidualne i grupowe z emisji głosu i dykcji.
  Do obszarów jej szczególnych zainteresowań należą: rehabilitacja głosu, terapia zawodowych zaburzeń głosu, nauka prawidłowej emisji głosu, praca nad oddechem, wady wymowy , logopedia artystyczna, leczenie zaburzeń komunikacji w zaburzeniach psychiatrycznych oraz rehabilitacja po wszelkich operacjach w obrębie jamy ustnej, gardła i krtani. Pracuje z aktorami, śpiewakami, nauczycielami oraz wszystkimi, którzy chcieliby poprawić jakość swojego głosu i mowy.
  Już od najmłodszych lat interesowała się muzyką. Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną w klasie skrzypiec. Odbyła liczne kursy teatralne, muzyczne i dubbingowe( kurs w PWST w Krakowie, Policealna Szkoła Aktorska Art Play w Katowicach, Drama Studio w Krakowie, warsztaty aktorskie w Akademii Sztuki i Kultury w Warszawie, warsztaty dubbingowe w studiu SDI MEDIA oraz w studiu Melange, kursy wokalne master class w Dusznikach Zdroju i Jarosławiu). Przez ponad 3 lata śpiewała w chórze Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, który słynie z wysokiego poziomu muzycznego. Od kwietnia 2017 bierze udział w autorskim szkoleniu muzykoterapii prof. Elżbiety Galińskiej.
  W pracy wykorzystuje różne metody i techniki dopasowując je indywidualnie do potrzeb pacjenta. Jest zaangażowana i cierpliwa, a praca z ludźmi sprawia jej przyjemność. Nieustannie pogłębia swoją wiedzę. Wie jak ważne jest dobre podejście do pacjenta i motywacja do wykonywanych ćwiczeń. Ukończyła certyfikowane kursy: Komunikacja interpersonalna i skuteczna współpraca, Kreatywne myślenie i innowacyjne podejście do rozwiązywania problemów, Getting Things Done.
  Kursy i konferencje logopedyczne:
  2017 Terapia manualna stawu skroniowo-żuchwowego. Rainer Schwarz
  2017 Muzykoterapia - profilaktyka i terapia muzyczna. Dr Maciej Kierył
  2017 Percepcyjna i instrumentalna analiza barwy głosu. Dr hab. Maciej Karpiński
  2016 Techniki emisji głosu. Polskie Towarzystwo Audiologiczne i Foniatryczne
  2016 Metoda rehabilitacji głosu Lax Vox. Ilter Denizoglu
  2016 Pacific Voice Conference Eu/Poland Edition Warszawa i Lublin
  2016 Techniki pracy z ciałem. Katarzyna Guraj
  2015 - 2016 Technika Aleksandra, warsztaty oraz lekcje indywidualne. Magdalena Kędzior
  2015 Sztuka prezentacji i wystąpień publicznych. Warszawa
  2014 Kształcenie wokalistów w zakresie wymowy. ZPSM im. F. Chopina
  2014 Logopedyczna diagnoza i terapia zaburzeń układu ruchowego narządu żucia. Barbara Sambor
  2014 Głos: narzędzie-komunikacja-terapia. Warszawa
  2013 Zakłócenia dźwięków mowy w różnych zaburzeniach. Diagnoza i terapia logopedyczna. Katowice

Ukończone szkoły

 • Warszawski Uniwersytet Medyczny, Logopedia Ogólna i Kliniczna, studia licencjackie i magisterskie
 • Uniwersytet SWPS, Kształcenie Głosu i Mowy, studia podyplomowe

Znajomość języków

 • angielski

Zdjęcia