dr n. med.

Andrzej Polewka

Psychiatra

Calendar-iconCreated with Sketch. Poproś o kalendarz wizyt

Mój gabinet lekarski /Specjalistyczny Gabinet Lekarski Psychiatryczny-Kraków ul.Mazowiecka 44/16 / dostępny jest dla Państwa codziennie od poniedziałku do czwartku w godzinach 13-... więcej

Adresy i cenniki

 • Specjalistyczny Gabinet Lekarski - Psychiatryczny

  Mazowiecka 44/16, Krowodrza
  30-019 Kraków, małopolskie

  Dane kontaktowe

  Usługi

  Pierwsza wizyta 150 zł
  Zwolnienia lekarskie
  Kolejna wizyta 150 zł
  Zaświadczenia o stanie zdrowia

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Mój gabinet lekarski /Specjalistyczny Gabinet Lekarski Psychiatryczny-Kraków ul.Mazowiecka 44/16 / dostępny jest dla Państwa codziennie od poniedziałku do czwartku w godzinach 13-18. Konieczna wcześniejsza rejestracja, wyłącznie telefoniczna, od poniedziałku do czwartku, w godzinach 13-18 pod numerem telefonu podanym na mojej stronie internetowej , w sprawach pilnych- można również korzystać z podanego tam numeru komórki.

  WAŻNE: Szanowni Państwo, niestety nie zajmuję się leczeniem uzależnień, takich jak alkoholizm, narkomania i inne. W przypadku ww. problemów zalecam kontakt z innym specjalistą.


  Mając 44 letnie doświadczenie w pracy psychiatry, wyszkolonego w Klinice Psychiatrii CM UJ, będąc uczniem i asystentem prof. Kępińskiego, traktuję każdego pacjenta indywidualnie, starając się nawiązać jak najlepszy kontakt, prowadzę dialog a nie jednostronne nakazy i zalecenia. Rozmowa nie dotyczy jedynie objawów chorobowych, lecz poruszane są problemy osobiste, rodzinne i zawodowe pacjenta.

Specjalizacje

 • Psychiatria

Choroby

więcej

Ocena pacjentów:

36 opinii

 • Tym wpisem chciałem nie tylko przekazać innym Użytkownikom swoją opinię, ale - przede wszystkim - podziękować Panu Doktorowi za to, że dzięki Niemu odzyskałem radość życia. Miałem duże opory przed zgłoszeniem się do psychiatry, nie byłem przekonany do brania leków, na pierwszą wizytę poszedłem raczej dla "świętego spokoju" po namowach żony. I tu pierwsze zaskoczenie: lekarz, który poświęca mi z godzinę czasu, rozmawia ze mną, słucha. Muszę przyznać, że Doktor ma fenomenalne wyczucie, czasami w kilku słowach umie powiedzieć coś, czym trafia w sedno problemu. Dzięki temu trafił do mnie, zrozumiałem, że depresja "sama nie przejdzie", jak każda choroba wymaga leczenia. Zacząłem brać leki, słuchać zaleceń, po drodze byłą jeszcze jakaś modyfikacja leków, ale w końcu poczułem, że zaczynam wychodzić na prostą. Po jakichś 3 miesiącach wróciłem do pracy, znów czułem, że sobie tam poradzę. Nadal jednak zgłaszałem się na wizyty i brałem leki, w tej kwestii zaufałem lekarzowi, który na samym początku powiedział mi, że leczenie depresji to proces długotrwały, co najmniej kilkumiesięczny.
  Co do samych wizyt i przebiegu leczenia: nigdy nie poczułem się zbywany, traktowany rutynowo, nigdy nie było tak, że lekarz daje tylko recepty. Czasem trwało to dłużej, czasem krócej, ale zawsze rozmawialiśmy o tym, co w danej chwili było ważne. I jeszcze jedno: sam Doktor namawiał mnie do kontaktu telefonicznego, miałem dzwonić i informować, jak się czuję, jak działają leki itp. To dla mnie kolejny dowód, że to jest lekarz z powołania, który naprawdę interesuje się pacjentem.
  Teraz, po około roku od pierwszej wizyty, czuję się już dobrze. Biorę jeszcze małą dawkę leku, ale rozmawiałem już z Doktorem o stopniowym odstawieniu. Miałem dużo szczęścia, że trafiłem akurat do tego konkretnego Lekarza, który umiał nie tylko trafnie postawić diagnozę, ale też skutecznie mi pomóc.

 • Doktor Polewka jest dobrym, życzliwym lekarzem, ale mnie niestety nie pomógł.Leczyłam się na depresję i nerwicę, ale bez większych rezultatów przez przeszło rok. Postanowiłam zmienić lekarza i ten zmienił mi leki. Jest lekka poprawa.

  dr n. med. Andrzej Polewka2016-10-05

  Szanowna Pani!


  Skuteczność terapii jest zawsze kwestią złożoną, wymaga współpracy pacjenta i lekarza. „Bo do tanga trzeba dwojga…”

  Przez wiele lat praktyki zawsze starałem się i staram nadal być otwarty na sugestie i uwagi pacjentów. Żałuję, że nie zgłosiła mi Pani tego bezpośrednio, w trakcie wizyt.

  Ze względu na fakt, iż pisze Pani pod pseudonimem, nie jestem w stanie odnieść się do postawionego zarzutu o nieskuteczności leczenia i określić, jakie były tego przyczyny.

  Uważam, że takie podsumowanie leczenia u mnie zasługuje na ocenę „neutralny”.

  Mimo wszystko pozdrawiam i cieszę się z poprawy Pani stanu zdrowia.

 • Witam.Wybitny specjalista,fenomenalna osobowość.Do doktora zgłosiłem się z nerwicą lękową,codzienne lęki,ataki paniki paraliżowały moje życie,myślałem już o najgorszym....Pamiętam pierwszą wizytę,doktor doskonale zdiagnozował moja chorobę po wnikliwym wywiadzie,trafił idealnie z lekiem,a ponieważ jest szefem pracowni psychologicznej meditim,skierował mnie tam na psychoterapie.Dziś mogę z czystym sumieniem powiedzieć że Pan doktor uratował mi życie.Bo kto nie przeżył lęków,ataków paniki tego nie zrozumie jaka to ciężka choroba.Dziękuje Panie Doktorze....

 • Zaczęłam leczenie u Pana doktora ponad rok temu.Wizyty były szczegółowe, dr odpowiadał na moje pytania, rozmawiał ze mną a ja bardzo tego potrzebowałam.Bardzo miły i konkretny lekarz-pomyślałam. Któregoś dnia przyszłam na umówioną wizytę,Pan dr uścisnął mi dłoń, poprosił bym usiadła a on zaraz wróci. Wrócił z receptami,podbił je i pożegnał się ze mną życząc wszystkiego dobrego...150zł za recepty,ani słowa o leczenie,co u Pani,itp.Dwie następne wizyty wyglądały identycznie,nie trwały nawet 5minut.Dr wychodził, zabierał wypisane wczesniej przez jego asystenkę recepty,wchodził do gabinetu,w którym czekałam, podbijał je i do widzenia...bardzo mnie to zabolało, odebrałam to jako chęć zysku,wszystko szybko, szybko, szybko...nie tak powinny wyglądać wizyty u lekarza,który oprócz dobrze dobranych leków powinien służyć radą, pomocą, rozmową. W koncu wizyta kosztuje 150zł a dla mnie i mojej rodziny to nie jest mało. Recepty też 150zł,więc zrezygnowałam z leczenia u Pana dr,szukam kogoś, kto poświęci mi czas...

  dr n. med. Andrzej Polewka2016-02-11

  Jak wielokrotnie już pisałem na mojej stronie internetowej każdego Pacjenta traktuje indywidualnie . Poświęcam na rozmowę tyle czasu ile potrzebuje Pacjent aby wyniki leczenia były jak najlepsze . W wielu przypadkach zalecam podjęcie Psychoterapii u Psychologa , gdzie rozmowa jest podstawową formą leczenia . Z reszta w podobnym duchu wypowiadały się w swoich pozytywnych opiniach moje Pacjentki : Mila - ,,Może potrzebuje Pan/Pani pomocy nie tylko psychiatrycznej, ale również wsparcia psychologa.." lub Gata - ,, Lekarz psychiatra jest Lekarzem, a nie Psychologiem i przede wszystkim powinien koncentrować na przepisywaniu leków. To, że doktor rozmawia z pacjentami i czasem wizyty się przedłużają, to wielki Ukłon w stronę pacjenta. "

 • Lekarz z powołania! Sytuacja była nagła i nie było nawet problemu z przyjęciem o 19 chociaż była Niedziela! Bardzo pomocny i życzliwy człowiek!

 • Kochany, uroczy człowiek ! :) uzależnia swoją osobą. Ma niesamowitego ducha, czucie ... Do tego człowieka chciało by się wracać i rozmawiać godzinami !!! Byłam raz :) dla mnie Pan doktor Polewka jest kosmitą ! :) Dziękuję mu za jego dobre serce i szczerą chęć pomocy. Pan doktor zasługuje na nieskończona ilość gwiazdek ! :) D.

 • Na ręce Pana Doktora Andrzeja Polewki pragnę złożyć ogromne podziękowania i wyrazić wdzięczność, którą nie sposób opisać słowami.
  W gabinecie Pana Doktora zetknęłam się z niespotykaną wysoką kulturą, szacunkiem oraz opieką dalece wykraczającą poza standardy, które dotychczas dane było mi poznać. Chciałabym podkreślić, iż na każdym etapie kontaktu z Panem Doktorem, począwszy od diagnozy a skończywszy na leczeniu, odczuwałam głęboką życzliwość i troskę.
  Gratuluję Panu Doktorowi tego, że istnieją jeszcze dla niego ponadczasowe wartości, których doświadczyłam mianowicie poczucie pełnego bezpieczeństwa i bezgranicznego zaufania. Starania i zabiegi w trosce o mój stan zdrowia są dla mnie gestem dzisiaj nierzeczywistym, dlatego darzę Pana Doktora wielkim podziwem.
  Pan Doktor Andrzej Polewka i pozostały personel medyczny to wybitni fachowcy i specjaliści w swojej dziedzinie, szanujący człowieka i swoją pracę. Warto ową fachowość podkreślić życząc dalszych sukcesów zarówno w pracy zawodowej jak i w życiu osobistym.
  Jeszcze raz składam ogromne podziękowania za okazane serce i wspaniałą opiekę medyczną z wyrazami uznania dla całego zespołu, za Waszą ciężką pracę.
  Doktorze uzdrowił Pan moje życie...
  Modlę się za Pana
  z wyrazami szacunku wdzięczna pacjentka

 • Gorąco polecam Pana Doktora. Osoba niezwykle ciepła, pomocna i dobra. Doktor Andrzej Polewka doskonale zdiagnozował moje problemy i podjął odpowiednią terapię, dzięki której szybko "stanąłem na nogi". Dziś czuję się świetnie, za co serdecznie dziękuję.

 • Mam dużo doświadczeń z gabinetow psychiatrow. Tutaj: bardzo sympatyczna obsługa, wizyta trwala prawie 2 godziny. W międzyczasie testy i rozmowy, wyraźne zaznaczenie, że osoba z depresją nie jest chora psychicznie (moze nie dla wszystkich takie stwierdzenie ma wartosc, ale dla mnie tak!). To co wyróżnia tego specjalistę od innych: dużo bardziej miękkie, personalne podejscie, mnóstwo zadanych pytań,skracanie dystansu w celu wiekszego komfortu (jestem sztywniakiem. doktor zrobil to tak umiejetnie, ze napiecie momentalnie ze mnie zeszlo), rozmowa, ktora pozornie zbacza z tematu głównego, ale tylko pozornie, ponieważ ma przekazac pewne informacje/wskazówki, ktore mogą sie przydac. Przy okazji duza doza szczerego usmiech u otuchy, ze wszystko bedzie dobrze. Mimo,że to pierwsza wizyta, bardzo cenię Doktora i polecam wszystkim, ktorzy stracili nadzieje na prawdziwych specjalistow. Pozdrawiam Maria

 • Mija dokładnie 3 lata odkąd zakończyłem półroczną "terapię" u Pana Andrzeja Polewki. Odkąd pamiętam mam problemy z zaburzeniami lęku społecznego. Kiedy po przekroczeniu 20 roku życia objawy fobii społecznej nasiliły się, postanowiłem przełamać się i pójść do psychiatry, a konkretnie do Pana Polewki. Istotne, że byłem i jestem pewny, że cierpię na fobię społeczną. Wydaje się, że nie ma bardziej korzystnej sytuacji dla lekarza niż pacjent z trafną autodiagnozą, gdzie wystarczy tylko skupić się na dobraniu skutecznego leczenia, ale tak nie było w przypadku Pana Polewki. Pan "doktor" całkowicie zignorował to co mówię na swój temat, rzucając kompletnie nieprzemyślane sugestie (sugerował nawet, że jestem homoseksualistą). W momencie kiedy na pierwszej wizycie powiedziałem o moim wyniku z testu Liebowitza, powiedział mniej więcej coś takiego: "Jakiego testu? Nie znam takiego testu" i w zamian za to dał mi do rozwiązania test depresji Becka. Jest to o tyle szokujące, że ten Pan przez wiele lat był pracownikiem naukowym jednej z najlepszych uczelni medycznych w Polsce, a w swoim profilu na tym portalu, ma w trzeciej kolejności wymienioną fobię społeczną jako jednostkę chorobową, którą się zajmuje. Co więcej jak wiadomo, chyba każdy kto ma jakiekolwiek pojęcie o fobii społecznej, wie czym jest Test Liebowitza jako podstawowe narzędzie diagnostyki tego rodzaju zaburzenia. Dalej wcale nie było lepiej. Za wyjątkiem pierwszej 90-minutowej wizyty, wszystkie pozostałe trwały kilka, kilkanaście minut i kompletnie nic nie wnosiły. Ograniczały się one praktycznie tylko do wypisania recepty na leki. Pan "doktor" Polewka dwukrotnie nietrafnie dobierał mi leki przeciwlękowe z grupy benzodiazepin. Jedynie przepisany lek z grupy SSRI, faktycznie spowodował poprawę samopoczucia, ale to chyba jedyny plus jaki mogę zapisać na korzyść tego Pana. Podczas nawet krótkich wizyt Pan "doktor", nie wiem czy świadomie czy poza własną kontrolą, często używał sformułowań, które mnie osobiście dotykały i urażały, co mnie jako fobika społecznego mało odpornego na krytykę, szczególnie dołowało (no ale ten Pan chyba o tym nie wiedział). Szokujące było również przygotowanie Pana Polewki do wizyty. Dopiero w momencie kiedy siadałem na krześle w jego gabinecie Pan "doktor" pośpiesznie przeglądał moją kartotekę, przygotowaną mu przez asystentkę, aby dowiedzieć się z kim i z jaką przypadłością ma do czynienia. Jeżeli przychodzę na prywatną wizytę, płacąc spore pieniądze (zwłaszcza jak na studenta) to dobrze byłoby, aby lekarz był przygotowany choć trochę do wizyty. Całość "terapii" zakończyła się tym, że Pan Polewka ostatecznie nie wystawił mi ŻADNEJ diagnozy mojego problemu. Warto jeszcze wspomnieć, że w międzyczasie dostałem od Pana "doktora" polecenie udania się na terapię do psychologa, którym jest oczywiście jego córka Małgorzata Polewka. Szczerze polecam omijać szerokim łukiem tego Pana "doktora". Jeżeli ktoś już musi udać się na wizytę do jego gabinetu, najpierw niech zasięgnie opinii wszystkich pozostałych psychiatrów w Krakowie. Kompletnie lekceważące podejście do pacjenta i niekompetencja.

  dr n. med. Andrzej Polewka2014-06-12

  W niniejszym wpisie, mającym zdyskredytować moje kompetencje zawodowe, jego autor kilkakrotnie rozmija się z prawdą. Podaje szereg zarzutów i ocenia negatywnie lekarza poprzez podanie przykładów sytuacji, które są w rzeczywistości standardem leczenia psychiatrycznego.

  Po pierwsze, błędnie utożsamia wizytę u lekarza psychiatry z wizytą u psychologa, zarówno pod względem czasu trwania wizyty, jak również konieczności zastosowania testów w diagnostyce. Test, o którym użytkownik wspomina, jest tylko narzędziem pomocniczym i w żadnym wypadku nie należy jego wyniku traktować jako diagnozy. Lekarz psychiatra diagnozuje przede wszystkim w oparciu o wywiad, zgodnie ze standardami przyjętymi przez WHO.
  Pacjent przyznaje, iż autodiagnoza z którą zgłosił się do leczenia, została wzięta pod uwagę. Nieprawdą jest, iż pacjentowi nie postawiono żadnej diagnozy (co potwierdza dokumentacja z leczenia). Rozpoznanie zostało postawione na podstawie badania i wywiadu psychiatrycznego i było podstawą do leczenia. Sam zresztą potwierdza, iż pierwsze spotkanie diagnostyczne trwało długo, ok. 90 minut. Pacjent był leczony zgodnie z przyjętą diagnozą i przyznał, że miał dobrze dobrany lek SSRI, który mu pomógł.

  Absurdalny jest również zarzut, dotyczący skierowania do psychologa. Po pierwsze – psychoterapia jest najważniejszym elementem procesu leczenia zaburzeń nerwicowych, do których zalicza się fobia społeczna. Po drugie – oczywistym faktem jest to, iż lekarz prowadzący może kierować do konkretnego psychologa, do którego ma zaufanie i może ręczyć za jego profesjonalizm, zaś ostateczny wybór psychoterapeuty i tak zależy wyłącznie od samego pacjenta.
  Używanie przez autora cudzysłowia przy słowie doktor, mające wzbudzić wątpliwości co do zasadności posługiwania się przeze mnie tytułem doktora nauk medycznych, jest co najmniej nieeleganckie i pozostawię to bez komentarza.

  W związku z powyższymi faktami, uważam, że autor wpisu nie był uprawniony do tak obraźliwych i dyskredytujących kompetencje lekarza stwierdzeń, jakimi zakończył swój wpis.