dr n. med.

Andrzej Polewka

Psychiatra

45 opinii +dodaj

Umów wizytę 12 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

Mój gabinet lekarski /Specjalistyczny Gabinet Lekarski Psychiatryczny-Kraków ul.Mazowiecka 44/16 / dostępny jest dla Państwa codziennie od poniedziałku do czwartku w godzinach 13-18.… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.
 • Specjalistyczny Gabinet Lekarski - Psychiatryczny

  Mazowiecka 44/16, Krowodrza
  30-019 Kraków, małopolskie

  Pokaż dane kontaktowe

  Sposoby płatności
  Gotówka

  Usługi

  Pierwsza wizyta, ok 30- 60 min 180 zł
  Wizyta w weekend 250 zł
  Zaświadczenia o stanie zdrowia
  Kolejna wizyta, ok 20-30 min 150 zł
  Zwolnienia lekarskie, zaświadczenie itd. w ramach wizyty

Ocena pacjentów

4.5

Ogólna ocena
45 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • T
  Lokalizacja: Specjalistyczny Gabinet Lekarski - PsychiatrycznyUsługa: depresja

  Byłam u doktora Polewki 20 lat temu, miałam wtedy 15 lat.
  Byłam wtedy w bardzo złym stanie, miałam depresję i odczuwałam silny lek przed ludźmi. Perę miesięcy wcześniej padłam ofiarą bardzo traumatycznej przemocy seksualnej.
  Nie byłam w stanie o tym mówić. Potrzebowałam kogoś, kto delikatnie to ze mnie wyciągnie.
  Pan doktor był bardzo miły i życzliwy, jednak niczego się nie domyślił, uznał, że nic mi nie jest.
  Oczywiście, lekarz nie jest jasnowidzem, nie może czytać w myślach.
  Ja wtedy jednak rozpaczliwie potrzebowałam pomocy i kogoś, kto by z moich sygnałów to odczytał.

 • J
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Jako ojciec dorosłego syna, który nagle zachorował, miałem szczęście, że trafiłem na super lekarza. Doktor Polewka jest najwyższej klasy ekspertem w zakresie psychiatrii, posiadającym bezmiar doświadczenia zawodowego i przeogromną wiedzę medyczną. Teraz możemy już spać spokojnie, syn będzie wyleczony, chociaż na całkowite wyzdrowienie musimy cierpliwie poczekać. Nasza wdzięczność nie będzie znała granic. Serdecznie polecam znakomitego lekarza. Józef N.

 • R
  Lokalizacja: Specjalistyczny Gabinet Lekarski - PsychiatrycznyUsługa: konsultacja

  Poszukując lekarza psychiatry, który pomógłby znaleźć rozwiązanie nagłego załamania psychicznego dorosłego syna, jako zrozpaczony ojciec trafiłem do gabinetu Doktora Polewki. Syn uważa się za zdrowego, chociaż jego zachowanie, zmienne nastroje w ciągu dnia, minimalne spożywanie posiłków powodujące chudnięcie w oczach, postawiło rodzinę w stan głębokiego zaniepokojenia. Wizyta w gabinecie Doktora Andrzeja Polewki, genialnego lekarza, wysokiej klasy specjalisty, wskazała drogę zmierzającą do rozwiązania tego nagłego zachorowania. Już teraz pragnę serdecznie podziękować za udzielone mi wskazówki. Z poważaniem, Józef N.

 • R
  Lokalizacja: Specjalistyczny Gabinet Lekarski - PsychiatrycznyUsługa: Pierwsza wizyta

  Odważnie leczy moją schizofrenię, raz dostałem lek, który wręcz jest przeciwwskazany w psychozie, a który mi pomógł. I za to nieszablonowe podejście jestem wdzięczny. Inni lekarze walą w tej chorobie wyłącznie neuroleptyki, choćby nawet II generacji, a Doktor działa niekonwencjonalnie. :-) Tak jest skuteczny.

 • G
  Lokalizacja: Specjalistyczny Gabinet Lekarski - PsychiatrycznyUsługa: Kolejna wizyta, ok 20-30 min

  Byłem bardzo niechętny i przeciwny wizycie, ale poddałem się po wielokrotnych namowach matki i dziewczyny.
  Miałem depresję i nerwicę w zaawansowanej formie która praktycznie nie pozwalała mi normalnie funkcjonować. Nie będę sie rozpisywał nad tym jak przebiegało ponad roczne leczenie, ale od mojej ostatniej wizyty u doktora Polewki minęło już ponad 10 miesięcy i jestem zdrowy. Nareszcie czuję się wolny i mogę widzieć świat w jasnych barwach.

 • Z
  Lokalizacja: Specjalistyczny Gabinet Lekarski - PsychiatrycznyUsługa: Kolejna wizyta, ok 20-30 min

  Gorąco polecam Pana Andrzeja! wyprowadził mnie z depresji na prostą, życie wygląda inaczej. Miła, ciepła i domowa atmosfera gabinetu z pewnością pomaga.

 • A
  Lokalizacja: Specjalistyczny Gabinet Lekarski - PsychiatrycznyUsługa: Kolejna wizyta, ok 20-30 min

  Przyszłam do dr. Polewki podejrzewając, że jestem kompletną wariatką, która niszczy wszystko, czego się dotknie. To był akt desperacji nie jakaś przemyślana decyzja. Szybko uzyskałam najważniejszą pomoc w życiu- kierunkowskaz. Zostałam skierowana na terapię dla ofiar przemocy, dowiadując się, że to, ze nie jestem bita nie oznacza, że nie jestem dręczona. Dowiedziałam się, że nie mam urojeń, nie wyolbrzymiam i słusznie mam poczucie niesprawiedliwości na co dzień. Do tego dostałam trafione leki przeciwdepresyjne. Nie jest łatwo, ale wiem co się dzieje i co robić.

 • O
  Lokalizacja: Specjalistyczny Gabinet Lekarski - PsychiatrycznyUsługa: Kolejna wizyta, ok 20-30 min

  Bardzo dobry specjalista. Świetne podejście do pacjentów, stara się rozluźnić sytuację żartem i opowieściami, niejednokrotnie przychodziłam do niego w rozsypce i z płaczem - kilka minut z dr i już chciało mi się śmiać. Leczę się u dr Polewki już od lipca 2016, niestety moja choroba wymaga stałej opieki i długotrwałego leczenia, mimo wszystko doświadczenie i sposób bycia doktora nie pozwala mi się załamywać - optymistycznie patrzę w przyszłość. Z tego miejsca serdecznie dziękuję doktorowi za opiekę. A wszystkim gorąco polecam Pana dr Adrzeja Polewkę.

 • M
  Lokalizacja: Specjalistyczny Gabinet Lekarski - PsychiatrycznyUsługa: Kolejna wizyta, ok 20-30 min

  Stosunek Pana Doktora do pacjenta z każdą kolejną wizytą, uważam za coraz bardziej lekceważący. Wyciągam takie wnioski z szybkiego kartkowania opisu mojej osoby, mylenia mnie z innymi pacjentkami, ostatnie wizyty odbywają się bardzo szybko. Pan Doktor wypowiada swoje zdanie co do najlepszych studiów, pracy, opowiada np. o swojej córce. Odczuwam, że wizyty nie wnoszą zbyt wiele. Na początku wydawało mi się, że w końcu znalazł się ktoś, kto potrafi zdiagnozować i zrozumieć mój problem, poczułam się 'zbawiona', jednak okazuje się, że się myliłam.

 • K

  Tym wpisem chciałem nie tylko przekazać innym Użytkownikom swoją opinię, ale - przede wszystkim - podziękować Panu Doktorowi za to, że dzięki Niemu odzyskałem radość życia. Miałem duże opory przed zgłoszeniem się do psychiatry, nie byłem przekonany do brania leków, na pierwszą wizytę poszedłem raczej dla "świętego spokoju" po namowach żony. I tu pierwsze zaskoczenie: lekarz, który poświęca mi z godzinę czasu, rozmawia ze mną, słucha. Muszę przyznać, że Doktor ma fenomenalne wyczucie, czasami w kilku słowach umie powiedzieć coś, czym trafia w sedno problemu. Dzięki temu trafił do mnie, zrozumiałem, że depresja "sama nie przejdzie", jak każda choroba wymaga leczenia. Zacząłem brać leki, słuchać zaleceń, po drodze byłą jeszcze jakaś modyfikacja leków, ale w końcu poczułem, że zaczynam wychodzić na prostą. Po jakichś 3 miesiącach wróciłem do pracy, znów czułem, że sobie tam poradzę. Nadal jednak zgłaszałem się na wizyty i brałem leki, w tej kwestii zaufałem lekarzowi, który na samym początku powiedział mi, że leczenie depresji to proces długotrwały, co najmniej kilkumiesięczny.
  Co do samych wizyt i przebiegu leczenia: nigdy nie poczułem się zbywany, traktowany rutynowo, nigdy nie było tak, że lekarz daje tylko recepty. Czasem trwało to dłużej, czasem krócej, ale zawsze rozmawialiśmy o tym, co w danej chwili było ważne. I jeszcze jedno: sam Doktor namawiał mnie do kontaktu telefonicznego, miałem dzwonić i informować, jak się czuję, jak działają leki itp. To dla mnie kolejny dowód, że to jest lekarz z powołania, który naprawdę interesuje się pacjentem.
  Teraz, po około roku od pierwszej wizyty, czuję się już dobrze. Biorę jeszcze małą dawkę leku, ale rozmawiałem już z Doktorem o stopniowym odstawieniu. Miałem dużo szczęścia, że trafiłem akurat do tego konkretnego Lekarza, który umiał nie tylko trafnie postawić diagnozę, ale też skutecznie mi pomóc.

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Mój gabinet lekarski /Specjalistyczny Gabinet Lekarski Psychiatryczny-Kraków ul.Mazowiecka 44/16 / dostępny jest dla Państwa codziennie od poniedziałku do czwartku w godzinach 13-18. Konieczna wcześniejsza rejestracja, wyłącznie telefoniczna, od poniedziałku do czwartku, w godzinach 13-18 pod numerem telefonu podanym na mojej stronie internetowej andrzejpolewka.pl oraz na Google Maaps, w sprawach pilnych- można również korzystać z podanego tam numeru komórki.

  Mając 44 letnie doświadczenie w pracy psychiatry, wyszkolonego w Klinice Psychiatrii CM UJ, będąc uczniem i asystentem prof. Kępińskiego, traktuję każdego pacjenta indywidualnie, starając się nawiązać jak najlepszy kontakt, prowadzę dialog a nie jednostronne nakazy i zalecenia. Rozmowa nie dotyczy jedynie objawów chorobowych, lecz poruszane są problemy osobiste, rodzinne i zawodowe pacjenta.

  WAŻNE: Szanowni Państwo, niestety nie zajmuję się leczeniem uzależnień, takich jak alkoholizm, narkomania i inne. W przypadku ww. problemów zalecam kontakt z innym specjalistą.

Specjalizacje

 • Psychiatria

Choroby

więcej