dr n. med.

Andrzej Polewka

Psychiatra

42 opinie +dodaj

Umów wizytę 531 odwiedzin w ciągu 30 dni

Mój gabinet lekarski /Specjalistyczny Gabinet Lekarski Psychiatryczny-Kraków ul.Mazowiecka 44/16 / dostępny jest dla Państwa codziennie od poniedziałku do czwartku w godzinach 13-18.… więcej

Umów wizytę

To bardzo proste

Wybierz odpowiadający Ci termin, podaj swoje dane, potwierdź... i już. Wizyta umówiona!

To niezawodne

Wybrany termin trafi prosto do kalendarza lekarza. O wizycie przypomni Ci automatyczna wiadomość.

To bezpłatne

Nie pobieramy od pacjentów żadnych opłat. Z naszego serwisu korzystasz zupełnie za darmo.

 • Specjalistyczny Gabinet Lekarski - Psychiatryczny

  Mazowiecka 44/16, Krowodrza
  30-019 Kraków, małopolskie

  Pokaż dane kontaktowe

  Sposoby płatności
  Gotówka

  Usługi

  Pierwsza wizyta, ok 30- 60 min 180 zł
  Wizyta w weekend 250 zł
  Zaświadczenia o stanie zdrowia
  Kolejna wizyta, ok 20-30 min 150 zł
  Zwolnienia lekarskie, zaświadczenie itd. w ramach wizyty

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Mój gabinet lekarski /Specjalistyczny Gabinet Lekarski Psychiatryczny-Kraków ul.Mazowiecka 44/16 / dostępny jest dla Państwa codziennie od poniedziałku do czwartku w godzinach 13-18. Konieczna wcześniejsza rejestracja, wyłącznie telefoniczna, od poniedziałku do czwartku, w godzinach 13-18 pod numerem telefonu podanym na mojej stronie internetowej andrzejpolewka.pl oraz na Google Maaps, w sprawach pilnych- można również korzystać z podanego tam numeru komórki.

  Mając 44 letnie doświadczenie w pracy psychiatry, wyszkolonego w Klinice Psychiatrii CM UJ, będąc uczniem i asystentem prof. Kępińskiego, traktuję każdego pacjenta indywidualnie, starając się nawiązać jak najlepszy kontakt, prowadzę dialog a nie jednostronne nakazy i zalecenia. Rozmowa nie dotyczy jedynie objawów chorobowych, lecz poruszane są problemy osobiste, rodzinne i zawodowe pacjenta.

  WAŻNE: Szanowni Państwo, niestety nie zajmuję się leczeniem uzależnień, takich jak alkoholizm, narkomania i inne. W przypadku ww. problemów zalecam kontakt z innym specjalistą.

Specjalizacje

 • Psychiatria

Choroby

więcej

Ocena pacjentów

4.5

Ogólna ocena
42 opinie

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • R
  Lokalizacja: Specjalistyczny Gabinet Lekarski - PsychiatrycznyUsługa: Pierwsza wizyta

  Odważnie leczy moją schizofrenię, raz dostałem lek, który wręcz jest przeciwwskazany w psychozie, a który mi pomógł. I za to nieszablonowe podejście jestem wdzięczny. Inni lekarze walą w tej chorobie wyłącznie neuroleptyki, choćby nawet II generacji, a Doktor działa niekonwencjonalnie. :-) Tak jest skuteczny.

 • G
  Lokalizacja: Specjalistyczny Gabinet Lekarski - PsychiatrycznyUsługa: Kolejna wizyta, ok 20-30 min

  Byłem bardzo niechętny i przeciwny wizycie, ale poddałem się po wielokrotnych namowach matki i dziewczyny.
  Miałem depresję i nerwicę w zaawansowanej formie która praktycznie nie pozwalała mi normalnie funkcjonować. Nie będę sie rozpisywał nad tym jak przebiegało ponad roczne leczenie, ale od mojej ostatniej wizyty u doktora Polewki minęło już ponad 10 miesięcy i jestem zdrowy. Nareszcie czuję się wolny i mogę widzieć świat w jasnych barwach.

 • Z
  Lokalizacja: Specjalistyczny Gabinet Lekarski - PsychiatrycznyUsługa: Kolejna wizyta, ok 20-30 min

  Gorąco polecam Pana Andrzeja! wyprowadził mnie z depresji na prostą, życie wygląda inaczej. Miła, ciepła i domowa atmosfera gabinetu z pewnością pomaga.

 • A
  Lokalizacja: Specjalistyczny Gabinet Lekarski - PsychiatrycznyUsługa: Kolejna wizyta, ok 20-30 min

  Przyszłam do dr. Polewki podejrzewając, że jestem kompletną wariatką, która niszczy wszystko, czego się dotknie. To był akt desperacji nie jakaś przemyślana decyzja. Szybko uzyskałam najważniejszą pomoc w życiu- kierunkowskaz. Zostałam skierowana na terapię dla ofiar przemocy, dowiadując się, że to, ze nie jestem bita nie oznacza, że nie jestem dręczona. Dowiedziałam się, że nie mam urojeń, nie wyolbrzymiam i słusznie mam poczucie niesprawiedliwości na co dzień. Do tego dostałam trafione leki przeciwdepresyjne. Nie jest łatwo, ale wiem co się dzieje i co robić.

 • O
  Lokalizacja: Specjalistyczny Gabinet Lekarski - PsychiatrycznyUsługa: Kolejna wizyta, ok 20-30 min

  Bardzo dobry specjalista. Świetne podejście do pacjentów, stara się rozluźnić sytuację żartem i opowieściami, niejednokrotnie przychodziłam do niego w rozsypce i z płaczem - kilka minut z dr i już chciało mi się śmiać. Leczę się u dr Polewki już od lipca 2016, niestety moja choroba wymaga stałej opieki i długotrwałego leczenia, mimo wszystko doświadczenie i sposób bycia doktora nie pozwala mi się załamywać - optymistycznie patrzę w przyszłość. Z tego miejsca serdecznie dziękuję doktorowi za opiekę. A wszystkim gorąco polecam Pana dr Adrzeja Polewkę.

 • M
  Lokalizacja: Specjalistyczny Gabinet Lekarski - PsychiatrycznyUsługa: Kolejna wizyta, ok 20-30 min

  Stosunek Pana Doktora do pacjenta z każdą kolejną wizytą, uważam za coraz bardziej lekceważący. Wyciągam takie wnioski z szybkiego kartkowania opisu mojej osoby, mylenia mnie z innymi pacjentkami, ostatnie wizyty odbywają się bardzo szybko. Pan Doktor wypowiada swoje zdanie co do najlepszych studiów, pracy, opowiada np. o swojej córce. Odczuwam, że wizyty nie wnoszą zbyt wiele. Na początku wydawało mi się, że w końcu znalazł się ktoś, kto potrafi zdiagnozować i zrozumieć mój problem, poczułam się 'zbawiona', jednak okazuje się, że się myliłam.

 • K

  Tym wpisem chciałem nie tylko przekazać innym Użytkownikom swoją opinię, ale - przede wszystkim - podziękować Panu Doktorowi za to, że dzięki Niemu odzyskałem radość życia. Miałem duże opory przed zgłoszeniem się do psychiatry, nie byłem przekonany do brania leków, na pierwszą wizytę poszedłem raczej dla "świętego spokoju" po namowach żony. I tu pierwsze zaskoczenie: lekarz, który poświęca mi z godzinę czasu, rozmawia ze mną, słucha. Muszę przyznać, że Doktor ma fenomenalne wyczucie, czasami w kilku słowach umie powiedzieć coś, czym trafia w sedno problemu. Dzięki temu trafił do mnie, zrozumiałem, że depresja "sama nie przejdzie", jak każda choroba wymaga leczenia. Zacząłem brać leki, słuchać zaleceń, po drodze byłą jeszcze jakaś modyfikacja leków, ale w końcu poczułem, że zaczynam wychodzić na prostą. Po jakichś 3 miesiącach wróciłem do pracy, znów czułem, że sobie tam poradzę. Nadal jednak zgłaszałem się na wizyty i brałem leki, w tej kwestii zaufałem lekarzowi, który na samym początku powiedział mi, że leczenie depresji to proces długotrwały, co najmniej kilkumiesięczny.
  Co do samych wizyt i przebiegu leczenia: nigdy nie poczułem się zbywany, traktowany rutynowo, nigdy nie było tak, że lekarz daje tylko recepty. Czasem trwało to dłużej, czasem krócej, ale zawsze rozmawialiśmy o tym, co w danej chwili było ważne. I jeszcze jedno: sam Doktor namawiał mnie do kontaktu telefonicznego, miałem dzwonić i informować, jak się czuję, jak działają leki itp. To dla mnie kolejny dowód, że to jest lekarz z powołania, który naprawdę interesuje się pacjentem.
  Teraz, po około roku od pierwszej wizyty, czuję się już dobrze. Biorę jeszcze małą dawkę leku, ale rozmawiałem już z Doktorem o stopniowym odstawieniu. Miałem dużo szczęścia, że trafiłem akurat do tego konkretnego Lekarza, który umiał nie tylko trafnie postawić diagnozę, ale też skutecznie mi pomóc.

 • P

  Doktor Polewka jest dobrym, życzliwym lekarzem, ale mnie niestety nie pomógł.Leczyłam się na depresję i nerwicę, ale bez większych rezultatów przez przeszło rok. Postanowiłam zmienić lekarza i ten zmienił mi leki. Jest lekka poprawa.

  dr n. med. Andrzej Polewka2016-10-05

  Szanowna Pani!


  Skuteczność terapii jest zawsze kwestią złożoną, wymaga współpracy pacjenta i lekarza. „Bo do tanga trzeba dwojga…”

  Przez wiele lat praktyki zawsze starałem się i staram nadal być otwarty na sugestie i uwagi pacjentów. Żałuję, że nie zgłosiła mi Pani tego bezpośrednio, w trakcie wizyt.

  Ze względu na fakt, iż pisze Pani pod pseudonimem, nie jestem w stanie odnieść się do postawionego zarzutu o nieskuteczności leczenia i określić, jakie były tego przyczyny.

  Uważam, że takie podsumowanie leczenia u mnie zasługuje na ocenę „neutralny”.

  Mimo wszystko pozdrawiam i cieszę się z poprawy Pani stanu zdrowia.

 • P

  Witam.Wybitny specjalista,fenomenalna osobowość.Do doktora zgłosiłem się z nerwicą lękową,codzienne lęki,ataki paniki paraliżowały moje życie,myślałem już o najgorszym....Pamiętam pierwszą wizytę,doktor doskonale zdiagnozował moja chorobę po wnikliwym wywiadzie,trafił idealnie z lekiem,a ponieważ jest szefem pracowni psychologicznej meditim,skierował mnie tam na psychoterapie.Dziś mogę z czystym sumieniem powiedzieć że Pan doktor uratował mi życie.Bo kto nie przeżył lęków,ataków paniki tego nie zrozumie jaka to ciężka choroba.Dziękuje Panie Doktorze....

 • M

  Zaczęłam leczenie u Pana doktora ponad rok temu.Wizyty były szczegółowe, dr odpowiadał na moje pytania, rozmawiał ze mną a ja bardzo tego potrzebowałam.Bardzo miły i konkretny lekarz-pomyślałam. Któregoś dnia przyszłam na umówioną wizytę,Pan dr uścisnął mi dłoń, poprosił bym usiadła a on zaraz wróci. Wrócił z receptami,podbił je i pożegnał się ze mną życząc wszystkiego dobrego...150zł za recepty,ani słowa o leczenie,co u Pani,itp.Dwie następne wizyty wyglądały identycznie,nie trwały nawet 5minut.Dr wychodził, zabierał wypisane wczesniej przez jego asystenkę recepty,wchodził do gabinetu,w którym czekałam, podbijał je i do widzenia...bardzo mnie to zabolało, odebrałam to jako chęć zysku,wszystko szybko, szybko, szybko...nie tak powinny wyglądać wizyty u lekarza,który oprócz dobrze dobranych leków powinien służyć radą, pomocą, rozmową. W koncu wizyta kosztuje 150zł a dla mnie i mojej rodziny to nie jest mało. Recepty też 150zł,więc zrezygnowałam z leczenia u Pana dr,szukam kogoś, kto poświęci mi czas...

  dr n. med. Andrzej Polewka2016-02-11

  Jak wielokrotnie już pisałem na mojej stronie internetowej każdego Pacjenta traktuje indywidualnie . Poświęcam na rozmowę tyle czasu ile potrzebuje Pacjent aby wyniki leczenia były jak najlepsze . W wielu przypadkach zalecam podjęcie Psychoterapii u Psychologa , gdzie rozmowa jest podstawową formą leczenia . Z reszta w podobnym duchu wypowiadały się w swoich pozytywnych opiniach moje Pacjentki : Mila - ,,Może potrzebuje Pan/Pani pomocy nie tylko psychiatrycznej, ale również wsparcia psychologa.." lub Gata - ,, Lekarz psychiatra jest Lekarzem, a nie Psychologiem i przede wszystkim powinien koncentrować na przepisywaniu leków. To, że doktor rozmawia z pacjentami i czasem wizyty się przedłużają, to wielki Ukłon w stronę pacjenta. "