dr

Andrzej Pawlak

verifiedCreated with Sketch.

Ortopeda, Ortopeda dziecięcy, Chirurg

140 opinii +dodaj

Umów wizytę oceń lekarza
1 085 odwiedzin w ciągu 30 dni

Zapraszam na konsultacje do gabinetu prywatnego mieszczącego się w przychodni ,,PROXIMUM" przy ulicy Żelaznej 34 we Wrocławiu w poniedziałki, środy i piątki do pokoju 214 (gabinetu… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
140 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • G
  Lokalizacja: Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Centrum Usług Medycznych "PROXIMUM"Usługa: konsultacja ortopedyczna dzieci

  Prawdziwy lekarz z powołania, a jego kultura osobista sięga najwyższego poziomu, fachowa pomoc i wspaniałe podejście do małego pacjenta, to widać ze ma też własne dzieci. Lekarz wysłuchał mnie i męża z czym się zmagamy co dzień, z czym do niego przychodzimy. Nasz syn Mateusz ma nieprawidłowo ukształtowane stopy i kolana. Pan doktor od razu stwierdził koślawość i płaskostopie, uspokoił nas i poprosił abyśmy nie panikowali. Zlecił nam aby syn regularnie miał wizyty u fizjoterapeuty, Pan dr Pawlak wytłumaczył i pokazał nam zestaw ćwiczeń dla Mateusza i zlecił też kupienie odpowiednich butów i wkładek, które trzeba wymieniać co kilka miesięcy. Pan doktor zlecił nam też kilka badań, za każdym razem wszystko dokładnie wyjaśniał i odpowiadał na wszystkie nasze pytania. Nasze dziecko wybornie się czuło u niego w gabinecie. Pan doktor Pawlak to człowiek bardzo szczery i otwarty, to specjalista o ogromnym doświadczeniu, wzbudził moje zaufanie i sympatię. Polecamy tego lekarza wszystkim . Grzegorz

 • L
  Lokalizacja: Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Centrum Usług Medycznych "PROXIMUM"Usługa: konsultacje ortopedyczne

  Pan lekarz Andrzej Pawlak jest bardzo godnym polecenia specjalistą ortopedą. Trafiłam do niego po przez opinie z portalu znany lekarz. Wizyta zaczęła się w umówionym terminie. Wypytał mnie Pan doktor o okoliczności powstania mojego urazu i już po pierwszej wizycie ból prawie całkowicie minął, a inni lekarze przez 3 miesiące próbowali mnie wyleczyć z marnym skutkiem. Pan dr Pawlak jest miłym i otwartym człowiekiem, co ułatwia kontakt z pacjentem. Już dawno mnie tak już nikt nie przebadał i dokładnie mi wyjaśnił na czym polega moje schorzenie i na co mam uważać i jak to należy leczyć. Polecam tego lekarza dla wszystkich.

 • D
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Centrum Usług Medycznych "PROXIMUM"Usługa: konsultacje ortopedyczne

  Bardzo dobry i kompetentny lekarz. Badanie zostało przeprowadzone z wielką starannością i dokładnością. Jeszcze nikt nie udzielił mi tylu informacji na temat mojego stanu zdrowia. Mogę jedynie polecić i zachęcić do skorzystania z usług Pana Doktora.

 • A

  Super lekarz, zbadał dziecko od stóp do głów.
  Jeśli ktoś szuka lekarza ortopedę na pierwsza wizytę to bardzo polecam. Nasz 5 latek ''zdziera'' wszystkie buty po wewnętrznej stronie pięty. Pan doktor zbadał stopy, kolana i kręgosłup naszego syna. Wszystko nam dokładnie pokazał, cierpliwie wyjaśnił i nie spieszył się. Wypytał się też czy dziecko urodziło się zdrowe i czy miało wcześniej jakieś problemy. Teraz już wiemy na co musimy zwrócić uwagę, co jest normą u małego człowieka, jakie ćwiczenia ma wykonywać syn i jakie musimy kupić obuwie do przedszkola. Polecam.

 • G
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Lekarz nastawiony na pomoc, nie proponował od razu operacji czy kosztownego leczenia. Spokojne i fachowe podejście do pacjenta z obrazowym opisem schorzenia i najmniej inwazyjnym rozwiązaniem. Mnie przekonuje.

 • A
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Pan Doktor zrobił na nas dobre wrażenie, zbadał córkę i wytłumaczył swoje spostrzeżenia. Był wiarygodny i kompetentny.

 • A
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Lekarz najpierw przeprowadził bardzo dokładny wywiad, próbując zrozumieć przyczyny towarzyszącego mi stałe bólu kręgosłupa. Następnie wykonał kilka potrzebnych badań, wytłumaczył dokładnie wyniki poprzednich badan i zalecił stosowne leczenie. Wizyta trwała na tyle długo, żeby po wyjściu z gabinetu nie pozostawały żadne wątpliwości, co do przyczyn dolegliwości i zalecanego leczenia. Jak najbardziej polecam ;)

 • I
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Centrum Usług Medycznych "PROXIMUM"Usługa: konsultacje ortopedyczne

  Bardzo serdecznie polecam Pana doktora. Jest człowiekiem sympatycznym, wnikliwie analizuje przypadek i to, co jest niezwykle ujmujące i niespotykane, punktualnym. Ceni czas nie tylko swój ale także pacjenta.

 • T
  Lokalizacja: Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Centrum Usług Medycznych "PROXIMUM"Usługa: konsultacja ortopedyczna

  Ten lekarz zwięźle wytłumaczył mi co mi dolega, powiedział mi ,że bez zabiegu się nie obejdzie. Trochę zwlekałem z pójściem do lekarzy, ale poprzedni lekarze mi nie pomogli. Narobiłem sobie tym większego problemu, że nie trafiłem od razu do dobrego specjalisty, ale jak tu wybrać właściwego, dlatego piszę tą opinię aby ludzie je czytali i uwierzyli do jakich lekarzy warto chodzić.Pan dr Pawlak poprowadził mnie w tym skomplikowanym leczeniu . Dzięki niemu wróciłem do czynnego sportu. Inni lekarze zlecali mi USG, dawali zastrzyki i tabletki na odbudowanie chrząstki w kolanie a Pan dr Pawlak przeglądnął wszystko i od razu powiedział ze bez zabiegu się nie obejdzie. Dla pewności zlecił rezonans magnetyczny i on tylko to potwierdził. Zdecydowanie polecam tego lekarza dla osób którzy mają problemy ortopedyczne i chcą szybko i skutecznie wrócić do zdrowia. Bardzo ubolewam nad tym że od razu po urazie nie trafiłem do niego. Polecam go bo jest bardzo zaangażowany w swoją pracę, bardzo dokładny, miły i ciepły facet. Super lekarz.

 • M
  Lokalizacja: Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Centrum Usług Medycznych "PROXIMUM"Usługa: konsultacja ortopedyczno-chirurgiczna

  Polecam Pana doktora za dobre podejście do pacjenta i zaangażowanie. Badanie było bardzo intensywne i wszechstronne, lekarz nie ominął żadnego papierka którego ze sobą miałam i zbadał każdy centymetr mojej dolegliwości. Zwrócił uwagę na wiele rzeczy, czego nie zrobił wcześniej lekarze. Motywował mnie do walki o pełną sprawność ruchową, dzięki niemu rozpocząłem fizjoterapię. Postawił trafną diagnozę i wdrożył plan leczenia. Zna się na tym co robi. Polecam z całego serca.

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Zapraszam na konsultacje do gabinetu prywatnego mieszczącego się w przychodni ,,PROXIMUM" przy ulicy Żelaznej 34 we Wrocławiu w poniedziałki, środy i piątki do pokoju 214 (gabinetu chirurgii) na drugim piętrze.
  Ośrodek posiada windę.
  Koszt wizyty 150 zł.

  -Absolwent Akademii Medycznej we Wrocławiu.
  1982-zatrudniony w Specjalistycznym Szpitalu im.L.Rydygiera na Oddziale Ortopedii i Traumatologii.
  Narządu Ruchu jako Starszy asystent Oddziału i Kierownik Poradni Leczenia Osteoporozy.
  1991-uzyskany II stopień specjalizacji ORTOPEDII I TRAUMATOLOGII NARZĄDU RUCHU -
  - CMKP-Warszawa-egzamin zdany z wyróżnieniem.

  UKOŃCZONE KURSY:
  1988 Kurs SPONDYLOORTOPEDII CMKP-Otwock
  1988 Kurs CHIRURGII RĘKI CMKP-Warszawa
  1991 Kurs atestacyjny Klinika Ortopedii AM-Warszawa
  1991 Staż szkoleniowy w Klinice RUMMELSBERG -Niemcy
  1994 Kurs artroskopii stawu kolanowego-Katowice
  1999 Kurs ultrasonografii narządu ruchu GYHUM-Niemcy

  DODATKOWA DZIAŁALNOŚĆ ZAWODOWA:
  1991-Prywatna Praktyka Lekarska
  2001-NZOZ Proximum-prywatna praktyka lekarska
  2007 Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im.Gromkowskiego przy ulicy Koszarowej
  2010 Okręgowy Szpital Kolejowy SPZOZ przy ul.Wiśniowej
  2015 Dolnośląski Szpital Specjalistyczny im.T.Marciniaka w nowym szpitalu przy ul.Fieldorfa 2

  CZŁONKOSTWO W ORGANIZACJACH ZAWODOWYCH I SPOŁECZNYCH
  -Polskie Towarzystwo Ortopedyczne i Traumatologiczne
  -Dolnośląska Izba Lekarska
  -Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy

  DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE
  1983 Obsługa medyczna Spartakiady Młodzieży
  1999-lekarz klubowy piłkarek nożnych AZS-Wrocław
  ▪Wieloletni lekarz AZS-Wrocław
  ▪ Lekarz reprezentacji Polski na Światowych Igrzyskach Młodzieży-Uniwersjadach od 2001 roku
  ▪Zaopatrywanie obrażeń sportowych narządu ruchu w ramach pracy oddziału (piłkarze,żużlowcy,koszykarze itd.)

  JĘZYKI:angielski,niemiecki,rosyjski

Specjalizacje

 • Ortopedia i traumatologia narządu ruchu

Edukacja

 • Akademia Medyczna we Wrocławiu

Znajomość języków

 • angielski
 • niemiecki
 • rosyjski

Certyfikaty

Choroby

więcej

Zdjęcia