prof. dr hab. n. med.

Andrzej Bochenek

Chirurg, Kardiolog, Chirurg naczyniowy

Profesor zwyczajny, doktor habilitowany nauk medycznych, kardiochirurg. Współzałożyciel Polsko-Amerykańskich Serca (PAKS). Członek Rady Nadzorczej PAKS. Członek Zarządu Głównego Polskiego… więcej

Adresy i cenniki usług

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Profesor zwyczajny, doktor habilitowany nauk medycznych, kardiochirurg. Współzałożyciel Polsko-Amerykańskich Serca (PAKS). Członek Rady Nadzorczej PAKS. Członek Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Profesor i pracownik Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, który ukończył w 1973 roku. Posiada specjalizacje w zakresie kardiochirurgii, chirurgii ogólnej i angiologii.

Specjalizacje

 • Chirurgia naczyniowa
 • Kardiologia

Choroby

 • żylaki kończyn dolnych
 • choroby chirurgiczne
 • nadciśnienie tętnicze
 • niewydolność serca
 • zaburzenia rytmu serca
 • choroba niedokrwienna serca
 • choroby serca
więcej

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
47 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • Dr A. Bochenek operował mnie 2013 roku 31 maja lub 1 czerwca w Ochojcu .Wspaniały lekarz i wspaniały człowiek. Mam o Nim bardzo ,bardzo dobrą opinie. Dzięki tej operacji do dziś czuje się b. dobrze Jacek Mazurkiewicz

 • Wspaniały człowiek,lekarz z powołania,doskonały specjalista.Operował mnie 23.10.2012r.Były to trzy Bay-pasy.Dzięki niemu mam nowe życie.Przyjechałem do Niego z miasta oddalonego o 650km.Przyjął mnie jak starego znajomego,zainteresował się wszystkimi moimi kłopotami ze zdrowiem i nie tylko.Jeszcze raz powtórzę :,,wspaniały człowiek".
  DZIĘKUJE PANIE PROFESORZE!!!
  ,,Duży facet",jak mnie nazwał z Kostrzyna nad Odra.

 • Nie ma takich słów, które wyraziłyby wdzięczność dla Pana prof. Andrzeja Bochenka. Pan prof. Bochenek to wybitny specjalista i wspaniały człowiek, który dał nam nadzieję i dodał otuchy w chwilach bardzo trudnych. Mój tato czekał na kolejną operację serca, ponieważ okazało się, że operacja która była wykonana 4 lata temu w szpitalu w Łodzi nie była dobrze przeprowadzona. Zadzwoniłam więc do Katowic i umówiłam się na wizytę do Pana profesora, ponieważ tato, powiedział, że kolejnej operacji się nie podda, bo wiedział, że może jej nie przeżyć.Po wizycie u Pana profesora zmienił zdanie i wiedział, że wszystko będzie dobrze. Pan prof. Bochenek mimo tego, że była to bardzo skomplikowana operacja zagrażająca życiu podjął się wykonania tej operacji i wszystko przebiegło pomyślnie.Tato jest 5 dobę po operacji i szybko wraca do zdrowia. Jest to człowiek o wielkim sercu, kardiochirurg z powołania. Potrzebujemy więcej takich lekarzy.....
  Bardzo dziękujemy!!!!!!!!!!!!

 • Szanowny Panie Profesorze,
  za serce, za ludzką życzliwość, za profesjonalizm składam Panu gorące podziękowania.
  Opatrzności dziękuję za to, że mój Mąż miał szczęście być operowany przez Pana.
  Panie Profesorze, przywraca Pan wiarę w ludzi i wiarę w to, że cuda się zdarzają.

 • NAJWSPANIALSZY LEKARZ,DAJE NADZIEJĘ I STARA SIĘ ROBIĆ WSZYSTKO CO W JEGO MOCY.
  WIELKIE DZIĘKI ZA WSZYSTKO!!!!

 • Jest to WYJĄTKOWY CZŁOWIEK. Spotkanie z Nim przywróciło mi wiarę w ludzi. Pokazał, że ludzie mogą być tacy jak być powinni. Współczujący, serdeczny, uśmiechnięty, cierpliwy, mający na względzie tylko dobro człowieka i jego zdrowie, po za tym nic innego. PODJĄŁ EKSPRESOWĄ DECYZJĘ O OPERACJI JUŻ NA KONSULTACJI TAK, ŻE ZARAZ PO WIZYCIE MAMA ZOSTAŁA PRZYJĘTA NA ODDZIAŁ.
  W trudnych dla mnie chwilach jakie przeżywałam podczas operacji mojej mamy, odpowiadał na każdy mój telefon, nawet póżnym wieczorem i wczesnym rankiem, informował mnie o stanie w jakim mama się znajduje, potrafił uspokoić i pocieszyć. Przy takim natłoku obowiązków i ogromnej ilości pacjentów, znajdował czas na to, aby zdać również mojej mamie relację z rozmów jakie przeprowadzał ze mną przez telefon. Kto w dzisiejszych czasach się tak zachowuje?
  Wytłumaczenie jest jedno - to Bóg pokazuje nam swoją miłość do nas poprzez takich ludzi jak Pan prof. Andrzej Bochenek. Modlę się za Niego codziennie.
  DZIĘKUJĘ PANIE PROFESORZE.

 • Serce się raduje, gdy czytam Wasze, drodzy pacjenci wpisy. Ten zespół lekarzy pod kierunkiem Prof. Bochenka jest najlepszy nie tylko w kraju, ale zapewne i na świecie. Takiego profesjonalizmu, godnego traktowania chorego nie spotkałam w zadnym innym ośrodku leczniczym, a zapewniam, że zetknęłam się z wieloma w swoim przeszło sześćdziesięcioletnim życiu. Po reoperacji by-passów w 2009 roku mąż czuje się bardzo dobrze, a zawdzięczamy to właśnie Profesorowi i Dr. Gerberowi. Życzę całemu zespołowi dużo zdrowia, pogody ducha i dalszej miłości bliżniego. Tak trzymać!!!

 • Mam 31 lat na imię Paweł, zdiagnozowano u mnie guz na sercu, badanie rezonansu wykazało, że nacieka na serce i jest prawdopodobnie złośliwy. Z pełną dokumentacją i badaniami przyjechałem do kliniki prof. Bochenka. Nadmienię, że nikt mnie nie polecił ani nie dzwonił do profesora w mojej sprawie. Sposób przyjęcia i zaopiekowania się mną przeszedł moje najśmielsze oczekiwania. Prof. Bochenek sam przejrzał wyniki badań i jeszcze tego samego dnia skierował mnie do niego na oddział. Na drugi dzień miałem operację z rozcięciem mostka, którą prowadził dr Morawski. W trakcie operacji dr Morawski wyciął mi guz całkowicie, nie potrzebował do tego nawet krążenia pozaustrojowego - moimi słowami to po prostu mistrzostwo świata. Mija 5 doba i czuję się super, siedzę przy laptopie i pracuję (jeszcze w szpitalu). Jeszcze niedawno prawie żegnałem się z życiem teraz wygląda to zupełnie inaczej i snuję coraz to nowe plany. Troska z jaką prof. Bochenek się mną zajął oraz profesjonalizm jego lekarzy (szczególnie dr Morawski), oraz sposób działania jego kliniki sprawiło, że zaczynam swoje drugie życia. Nie chcę tu pisać za dużo wzniosłych słów a mógłbym bardzo dużo, jeżeli ktoś ma pytania, chce się coś dowiedzieć od strony pacjenta proszę na maila: kontakt[at]nprojekt.net z przyjemnością na wszystko odpowiem. Dziękuję bardzo.

 • Wlasnie minal rok od operacji Naprawy Zastawki Mitralnej Metoda Maloinwazyja mojego 30-letniego meza. Maz czuje sie wysmienicie, po 3 miesiacach powrocil aktywnie do pracy zawodowej jak rowniez pare miesiecy pozniej do uprawiania kitesurfingu. Mieszkamy w Londynie i po wizytach u kilku lekarzy specjalistow ( jeden nawet po Harvardzie) nikt nie chcial podjac sie operacji maloinwazyjnej jak i podjac proby naprawy owej zastawki lecz rekomendowali jej calkowita wymiane i przyjmowanie lekow do konca zycia.
  Jestesmy bezgranicznie wdzieczni Prof.Bochenkowi ktory przyjal nas na oddzial i Dr.Gerberowi ktory perfekcyjnie przeprowadzil 6 godzinny zabieg calkowitej naprawy zastawki.
  Klinika prowadzona przez Profesora Bochenka jest na najwyzszym poziomie, stworzyl wspanialy zespol utalentowanych ludzi ktorych zaangazowanie i zapal do pracy jest niesamowity. Nigdy nie doswiadczylismy tak wspanialej opieki ze strony lekarza ktoremu tak olbrzymia radosc sprawia mozliwosc pomocy drugiemu czlowiekowi. Profesor jest BEZGRANICZNIE BEZINTERESOWNY, latwodostepny i ma swietna relacje z pacjentem od poczatku do konca.
  KLANIAMY SIE NISKO, SERDECZNIE POZDRAWIAMY, DZIEKUJEMY I ZYCZYMY 100 LAT ZYCIA.

 • WIELKI SZACUNEK I PODZIĘKOWANIE dla profesora Andrzeja Bochenek, który poświęcił mi swój bezcenny czas bez wcześniejszego umówienia spoktania. Potrzebowałam porady dla naszego tatusia, który jest 11 dni
  po rozległym zawale, jednak wcześniej odwiedzony lekarz kardiolog w jednej z poradni kardiolgicznych nie chciał nawet sporzeć do dokumentacji z wypisu ze szpitala, kazał zapisać tatusia do przychodni na termin, przywieźć do Izby przyjęć szpitala lub wezwać pogotowie / w ciagu paru dni pomagał mi lekarz rodzinny/. W ciągu kilkunastu minut Profesor zapozanał się z wypisem ze szpitala, wytłumaczył mi wszystko , wyjaśnił i pokierował jak dalej postępować.
  Wielki ukłon dla profesora Andrzeja Bochenka wraz z wyrazami szacunku i podziękowaniem.

Jesteś tym lekarzem?

560

Tylu pacjentów odwiedziło ten profil w ciągu ostatnich 30 dni

90

Tylu pacjentów wyszukuje miesięcznie lekarzy o tej specjalizacji w Twoim mieście

To Twój profil?
Przejmij go
Prezentowane dane pochodzą z: Rejestru Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą, Centralnego Rejestru Lekarzy RP prowadzonego przez Naczelną Izbę Lekarską, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Informacje zawarte w tych rejestrach są jawne i ogólnie dostępne.