lek.

Andrzej Berman

verifiedCreated with Sketch.

Chirurg, Proktolog, Gastrolog

82 opinie +dodaj

UPRZEJMIE INFORMUJEMY, ŻE PAN DOKTOR PRZYJMUJE PACJENTÓW POWYŻEJ 18 ROKU ŻYCIA. Chirurg ogólny, 8 lat pracował w Katedrze i Klinice Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej Warszawskiego… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
82 opinie

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • A
  Lokalizacja: Przychodnia Lekarska MediSpaceUsługa: kolonoskopia

  Pierwszy raz miałam kolonoskopię. Bardzo denerwowałam się, ale dr Berman uspokoił mnie dokładnie wszystko wyjaśniając. Przeprowadził szczegółowy wywiad i rozładował mój stres swoim profesjonalizmem i poczuciem humoru. Badanie przebiegło bez żadnych komplikacji. Z całą pewnością specjalista godny polecenia!

 • B
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Przychodnia Lekarska MediSpace

  Byłam na wizycie w sprawie osoby niepełnosprawnej i spotkałam się z bardzo miłym przyjęciem.Pan doktor to miły, kompetentny a przede wszystkim wrażliwy człowiek, który starał się znaleźć rozwiązanie w niezwykle trudnej sytuacji. Jego pełne empatii podejście do niepełnosprawnej intelektualnie dziewczyny było powalające.
  Gorąco polecam.

 • S
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Przychodnia Lekarska MediSpace

  Niestety dnia 23.04.2018 w klinice Medispace miałem przeprowadzoną gastroskopię, która wykazała iż mam bakterię helicobacter pylori. Dr. Andrzej Berman, który przeprowadzał gastroskopię, podczas tej samej wizyty przepisał mi antybiotyk Duomox z grupy leków na które jestem uczulony (amoksycylina, penicylina,cefalosporyny). Na formularzu wypełnionym przed gastroskopią napisałem iż jestem uczulony na Augmentin, lek z tej samej grupy antybiotyków. Dr. Berman niestety ww. informację przeoczył. Następnego dnia zgodnie z zaleceniami lekarza wziąłem pierwszą dawkę leku Duomox. Po kilku godz. zaczęły pojawiać się pierwsze niepokojące objawy uczuleniowe: spuchnięte, zaczerwienione i obolałe dłonie i stopy, opuchnięta i zaczerwieniona twarz.. Około godziny 13:30 skontaktowałem się z przychodnią Medispace, opisałem moją sytuację. Recepcjonistka, dopiero po moich usilnych namowach, skontaktowała się z Dr. Bermanem, który poradził wziąć lek antyuczuleniowy - Zyrtec, który niestety zupełnie mi nie pomógł. Po południu wróciłem z domu gdzie miałem bardzo silne dreszcze a następnie wysoką gorączkę. Około godz 18, ponowie skontaktowałem się z przychodnią. Dr. Berman polecił abym przyjechał do przychodni. Około godz 19:00 w przychodni, niezwłocznie,zostały mi podane w formie kroplówki następujące leki: hydrokortyzon, clemastinum oraz adrenalina.
  Po nieznacznej poprawie zostałem przewieziony na SOR do szpitala na Woli18.
  Po wyjściu ze szpitala, przez 8 kolejnych dni, miałem bardzo silne objawy uczuleniowe.

 • E
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Przychodnia Lekarska MediSpace

  Świetna komunikacja, bardzo miły, dociekliwy. Nie bagatelizujący objawy. Cierpliwie tłumaczy, wykaśnia, zadaje pytania. Wiedza bardzo aktualna, metody leczenia proponowane zarówno pod kątem diagnostyki, leczenia jak i dietoterapii.

 • A
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Przychodnia Lekarska MediSpaceUsługa: problemy z odbytem

  Bardzo bałam się badania, ale okazało się, że jest ono dostosowane do stanu mojej chorej sempiterny. Bolało tylko troszkę. Pan Doktor, u którego byłam po raz pierwszy, okazał się serdeczny, uśmiechnięty, bardzo kontaktowy, wszystko mi wyjaśnił i narysował. Pełny profesjonalizm. Dziękuję.

 • M
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Przychodnia Lekarska MediSpace

  Specjalista z krwi i kości. Zdolny, uczciwy, ale też bezpośredni. Wszystko dokładnie tłumaczy, cierpliwie odpowiada na pytania. Po zabiegu planowałam się trochę nad sobą porozczulać, ale nie miałam okazji - było lepiej, niż mogłam sobie wyobrazić.

 • V
  Lokalizacja: Przychodnia Lekarska MediSpace

  Mój ulubiony lekarz, a byłam już u wielu :) Choruję przewlekle na chorobe jelit i byłam u kilkunastu lekarzy, którzy bagatelizowali moje objawy. Wmawiali mi choroby psychiczne lub mówili, że taka uroda. Dopiero pan doktor Berman się mną zaopiekał, podszedł do mojego przypadku holistycznie, okazał mi zrozumienie. Żaden lekarz nie poświęcił mi tyle czasu i nie zlecił mi tylu badań, jak doktor Berman. Wspaniały specjalista, do tego empatyczny i ciepły człowiek, z którym można pogawędzić i pożartować. Nadal borykam się z problemami jelitowymi, bo okazało się, że w moim przypadku wynikają one z innej choroby, ale przynajmniej wiem, że jestem w dobrych rękach i że w przypadku zaostrzenia objawów będą pod najlepsza opieką.

  Dodatkowo doktor Berman gastroskopię i kolonoskopię wykonuje bardzo profesjonalnie.

 • M
  Lokalizacja: Przychodnia Lekarska MediSpace

  Dawno nie spotkałem tak profesjonalnego , a jednocześnie sympatycznego lekarza. Czułem się bardzo komfortowo . Pan doktor zrobił wnikliwy wywiad i odpowiadał na wszystkie moje pytania. Klasa !!!

 • E
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Przychodnia Lekarska MediSpace

  Wyszlam z wizyty z poczuciem wysłuchania i zaopiekowania.Otrzymałam jasne wskazówki jak postępować. Pierwszy lekarz,który skrupulatnie wysłuchał moich dolegliwości i wdrożył leczenie.Polecam

 • J
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Przychodnia Lekarska MediSpace

  Pan doktor to wyjątkowa osoba. Miły, kompetentny, zawsze uśmiechnięty. Świetnie rozpoznaje chorobę, którą skutecznie leczy. Bardzo gorąco polecam !!!

Pytania pacjentów (16)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • UPRZEJMIE INFORMUJEMY, ŻE PAN DOKTOR PRZYJMUJE PACJENTÓW POWYŻEJ 18 ROKU ŻYCIA.
  Chirurg ogólny, 8 lat pracował w Katedrze i Klinice Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.Propagator mini inwazyjnych technik zabiegowych w proktologii, gastrologii, chirurgii ogólnej i endoskopii. Brał udział w pierwszym na Świecie Endoskopowym przeszczepie wysp trzustkowych pod błonę śluzową żołądka. Uczestnik licznych kursów i zjazdów z zakresu chirurgii mini inwazyjnej, proktologii, gastrologii. Współtwórca i realizator programu przeszczepiania wysp trzustkowych w Polsce oraz współtwórca Stowarzyszenia Aktywni z Cukrzycą.
  INFORMUJEMY, ŻE ZAPISY ZA POŚREDNICTWEM PORTALU ZNANY LEKARZ DOTYCZĄ TYLKO KONSULTACJI LEKARSKICH. ZAPISY NA WSZELKIE BADANIA I ZABIEGI SĄ MOŻLIWE DROGĄ TELEFONICZNĄ LUB OSOBIŚCIE.

  Hobby: Wędkarstwo, archeologia, żeglarstwo, strzelectwo, narciarstwo

  Klientów towarzystw ubezpieczeniowych pragnących umówić się na wizytę w ramach ubezpieczenia prosimy o kontakt telefoniczny z Przychodnią, bądź z infolinią towarzystwa ubezpieczeniowego (zgodnie z zasadami zapisów danego ubezpieczyciela).

Specjalizacje

 • Chirurgia ogólna

Edukacja

 • Akademia Medyczna w Warszawie (Warszawa, 2007)

Publikacje

 • Mysterious Knowledge – Qualification of Pancreata Suitable For Transplantation: review (Medtube Science, 2015)
 • Allogeneic transplantation of isolated islet cells in clinical practice (Archiwum Medycyny Wewnętrznej, 2009)

Nagrody i wyróżnienia

 • I Nagroda za publikację z zakresu videochirurgii i endoskopii na Zjeździe Sekcji Videochirurgii Towarzystwa Chirurgów Polskich - 2011 Gdynia
 • Naukowa nagroda zespołowa pierwszego stopnie rektora WUM za wdrożenie programu przeszczepiania auto i allogenicznego izolowanych wysp trzustkowych (Warszawa, 2008)
 • Dydaktyczna nagroda zespołowa rektora WUM za współautorstwo podręcznika pt. "Medycyna katastrof - kompendium edukacyjno-szkopeniowe" (Warszawa, 2012)

Znajomość języków

 • angielski

Staże

 • Ospedale San Rafaelle (Mediolan, 2008)
 • Szpital Czerniakowski (Warszawa, 2008)
 • ISMETT (Palermo, 2007)

Certyfikaty

Choroby

Zdjęcia