Alina Wierzchowska verifiedCreated with Sketch.

Psycholog, Biegły sądowy, Terapeuta

Adresy i kontakt

Ostatnia opinia

 • K
  Lokalizacja: Gabinet Psychologiczny Alina WierzchowskaUsługa: problem z córką (przedszkole)

  Pani Alinka przez rozmowę umie dotrzeć do naszego umysłu i duszy.Bardzo miła,uśmiechnięta osoba.Polecam Gorąco.

 • Szukasz psychologa? Pacjenci polecają:

  Marzena Kicińska-Galas
  Marzena Kicińska-Galas
  Psycholog, Psychoterapeuta, Biegły sądowy
  Przemysłowa 4, Poręba
  Bardzo dobry specjalista. Wiem już ,że jak tylko zauważę jakieś niepokojące objawy w zachowaniu dziecka będę wiedziała… więcej

  Joanna Majda-Kostrz
  Joanna Majda-Kostrz
  Psycholog, Terapeuta
  Wierzbowa 16/8, Zawiercie
  Polecam Panią Joannę z calego serca. Pomogła mi na bieżąco rozwiązywać problemy a w dalszej perspektywie jej terapia… więcej

  Hanna Famulicka
  Hanna Famulicka
  Psychoterapeuta, Psycholog
  Józefa Cieszkowskiego 12A, Dąbrowa Górnicza
  Jestem bardzo zadowolona z terapii prowadzonej przez z panią Hanię, do której trafiłam w trudnym momencie mojego… więcej

  Kamil Perończyk
  Kamil Perończyk
  Psycholog, Psychoterapeuta, Seksuolog
  11 Listopada 1, Dąbrowa Górnicza
  Konkretna rozmowa, konkretne uwagi i spostrzeżenia oraz konkretna informacja jakie mamy opcje. Wizyta w miłej i… więcej

  Justyna Rać
  Justyna Rać
  Psycholog, Psychoterapeuta, Terapeuta
  Henryka Sienkiewicza 14, Dąbrowa Górnicza
  Bardzo dobry specjalista, profesjonalne i pełne zrozumienia podejście do pacjenta w miłej atmosferze Po pierwszej… więcej

  Doświadczenie i kwalifikacje

  O mnie

  • “ Jestem doświadczonym psychologiem, certyfikowanym trenerem PTP , psychoterapeutą , mediatorem i biegłym sądowym z listy Sądu Okręgowego w Częstochowie.
   Ukończyłam psychologię , studia podyplomowe w zakresie : pomocy społecznej ; profilaktyki rodzinnej i szkolnej ; zarządzania projektami profilaktycznymi , socjoterapii ; Szkołę Trenerów Sieć ; Szkołę Mediacji.
   Ukończyłam 4 letni Kurs Psychoterapii w Instytucie Ericsonowskim w Łodzi.
   Aktualnie pracuję w Centrum Zdrowia Psychicznego NZOZ oraz w gabinecie prywatnym, gdzie prowadzę psychoterapię osób depresyjnych, lękowych, nerwicowych, psychotycznych, z problemami w relacjach, trudnościami radzenia sobie ze stresem, żałobą i traumą.
   Prowadzę terapię indywidualną i grupową oraz terapię rodzinną i małżeńską.
   Posiadam wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi o specyficznych potrzebach rozwojowych i wychowawczych oraz rodzinami, rodzinami zastępczymi, adopcyjnymi a także z osobami doświadczającymi przemocy / dzieci i dorośli/ oraz z osobami stosującymi przemoc.
   Zajmuję się prowadzeniem szkoleń dla różnych grup odbiorców : oświata, pomoc społeczna , służba zdrowia, sądownictwo oraz sektora publicznego i prywatnego.
   Prowadzę również warsztaty psychologiczne, treningi interpersonalne, grupy terapeutyczne i grupy psychoedukacyjne.
   Podnoszę kwalifikacje zawodowe uczestnicząc w kursach, szkoleniach, konferencjach.
   Odbyłam terapię własną , swoją pracę poddaję systematycznej superwizji.

  Specjalizacje

  • Psychoterapia

  Choroby

  Pytania od pacjentów

  Martwisz się swoim zdrowiem? Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

  Martwisz się swoim zdrowiem?

  Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

  Zadaj pytanie naszym specjalistom

  Ocena pacjentów

  5

  Ogólna ocena
  35 opinii

  • Punktualność
  • Zaangażowanie
  • Gabinet
  • K
   Lokalizacja: Gabinet Psychologiczny Alina WierzchowskaUsługa: problem z córką (przedszkole)

   Pani Alinka przez rozmowę umie dotrzeć do naszego umysłu i duszy.Bardzo miła,uśmiechnięta osoba.Polecam Gorąco.

  • E
   Lokalizacja: Gabinet Psychologiczny Alina Wierzchowska

   Pani Alina jest świetnym terapeutą. Uczęszczałam do niej przez kilka miesięcy, a współpraca z nią sprawiły, że moje spojrzenie na pewne sprawy zmieniło się. Nasze spotkania przyniosły duże efekty, które zauważyli również moi bliscy. Pani Alina jest w 100% profesjonalna w tym co robi, a jej metody pracy z pacjentami są ciekawe i bardzo przydatne. Podczas naszych spotkań można było odczuć duże zaangażowanie ze strony Pani Aliny, a rozmowy były prowadzone w swobodny sposób. Pani Alina jest ciepłą i serdeczną osobą, cieszę się, że trafiłam właśnie do niej. Dziękuję jej za pomoc i serdecznie polecam ją każdemu.

  • A
   Lokalizacja: Gabinet Psychologiczny Alina WierzchowskaUsługa: stres

   Pani Alina jest wyjątkowym terapeutą. Ma ciekawe metody pracy z pacjentem, a przede wszystkim ciepłe podejście do niego. Dokonała we mnie rzeczy - wydawałoby się - niemożliwych :) Serdecznie polecam każdemu, a Pani Alinie jeszcze raz dziękuję!!

  • K
   Lokalizacja: Gabinet Psychologiczny Alina WierzchowskaUsługa: problemy emocjonalne

   bardzo profesjonalny specjalsta, umiejetnie poruszający sie w temacie i umiejący odpowiedziec na potrzeby osoby, która sie do niego zgłasza. Jestem zadaowolona z wizyty i z całego serducha polecam każdemu, kto potrzebuje porady i konsuktacji ze specjalsta

  • I
   Lokalizacja: Gabinet Psychologiczny Alina WierzchowskaUsługa: Depresja

   Byłam w trudnej sytuacji, dla mnie bez wyjścia. Bez perspektyw... dzień mógłby się nie zaczynać więcej.... nie widziałam sensu, nie miałam już siły. Tak było zanim spotkałam p. Alinę. Dzięki niej uwierzyłam że można, zobaczyłam że się da. Zmotywowała mnie i pomogła spojrzeć z innej perspektywy. Każde spotkanie z p. Aliną to krok do przodu. Nie jestem w stanie opisać słowami, jak wiele te spotkania mi dały. Nikt wcześniej nie potrafił mi pomóc. Polecam każdemu kto potrzebuje zmian, siły i odwagi oraz odzyskania wiary i pewności siebie. Każdemu kto potrzebuje pomocy niezależne z czym się zmaga. Dziękuję za nieocenioną pomoc p. Alino.
   Ilona K.

  • Lokalizacja: W innym miejscu

   Do Pani Aliny trafiłam zupełnie zagubiona. Rozwód, nagłe zderzenie się z rzeczywistością i próba usamodzielnienia się. Byłam trochę jak dziecko nie nauczone życia. Zupełnie niesamodzielna, podatna na opinie i zdanie innych. Stany lękowe nasilały się i nie potrafiłam sobie z nimi radzić. Dziś mam dobra pracę, radze sobie z rzeczami, które do niedawna wydawały mi się nieosiągalne. Pójście na terapie i spotkanie Pani Alinki, było najlepszym co mogło mnie spotkać. Czuje się silna i wiem, że sobie poradzę. Z całego serducha polecam wizyty u Pani Alinki...to wspaniała Kobieta, która czyni cuda :)

  • B

   Pani Alina bardzo nam pomogła. Poszliśmy na terapię małżeńską i już po pierwszym spotkaniu wzieliśmy sobie do serca jej rady. Postanowiliśmy skorzystać jeszcze w kolejnego spotkania, choć wydawało się nam że jest już o niebo lepiej. I było. Ale dzięki tym dwóm spotkaniom zmieniliśmy sposób myślenia i postrzegania siebie nawzajem, naszego małżeństwa, rodziny, potrzeb i priorytetów. Nasze małżeństwo kwitnie- a gdy przechodzimy drobne kryzysy- to wiemy jak sobie z nimi radzić.
   Bardzo dziękuję Pani Alinie za profesjonalną pomoc.

  • A
   Lokalizacja: Gabinet Psychologiczny Alina WierzchowskaUsługa: depresja, stany lękowe, nawracające zaburzenia odżywiania

   Mistrzyni w swoim fachu,prawdziwy lekarz duszy.Lekarz bardzo ludzki,pełen empatii,ciepły ,z cudownym poczuciem humoru.Trafiłam do Pani Alinki z depresją lękową,wręcz atakami paniki,nawrotem zaburzeń odżywiania.Praktycznie całe dorosłe życie towarzyszyła mi niska samoocena,częste napady smutku,strach przed wyzwaniami.Zaburzenia te spowodowane były traumatycznymi wydarzeniami dzieciństwie chorobami alkoholowymi i psychicznymi najbliższych ,samobójczą śmiercią w rodzinie.Przy Pani Alince uczę się żyć.Dostrzegła to czego sama nie potrafiłam nazwać.Obecnie jestem po kilku sesjach terapeutycznych u Pani Aliny.Już po pierwszej poczułam zmianę na lepsze podjęłam pewne wyzwanie,przełamałam lęk.Podczas kolejnych sesji otrzymałam narzędzia do pracy nad sobą ,uczę się jak należy dbać o siebie, czego nie robiłam przez te wszystkie lata.Uczę się przełamywać i walczyć ze strachem.W tej chwili myślę o sobie dobrze,podejmuję kolejne wyzwania ,które kiedyś wydawały się nieosiągalne,często budzę się uśmiechnięta i nareszcie widzę przed sobą i moją rodziną dobrą przyszłość a nie ciemność.Dodam ,że Pani Alina Wierzchowska prócz tego ,że jest wybitnym psychologiem jest bardzo dobrym człowiekiem wyciągając do mnie pomocną dłoń w niesprzyjąjących dla mnie okolicznościach.Z całego serca polecam .

  • Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: nawracajace stany depresyjne

   Pani Alinka to wspaniały i przesympatyczny człowiek, a przede wszystkim bardzo kompetentna i profesjonalna osoba, po prostu mistrz w swoim fachu, dzięki terapi u Niej juz po raz drugi narodziłam się na nowo i potrafię w końcu cieszyć się każdym dniem, ja po prostu nie boje się żyć bo życie jest piękne :-) Wiele zrozumiałam i dużo się nauczyłam co zaowocowało nowym lepszym życiem, nie tylko dla mnie ale również dla mojego najbliższego otoczenia, nie potrafie znalezc słow odzwierciedlających to jak jestem wdzięczna Pani Alinie, za to, że uwierzyła we mnie po raz drugi i dała mi szanse na bycie jeszcze lepszą wersją siebie, to najcenniejszy dar jaki mogłam sobie wymarzyc, dziękuje Pani Alino !!! Pozdrawiam serdecznie i polecam wszystkim wahającym się, na prawdę warto zainwestować w siebie, przede wszystkim dla siebie !

  • P
   Lokalizacja: Gabinet Psychologiczny Alina WierzchowskaUsługa: stany lękowe

   Kiedy zdecydowałam się na wizytę u psychologa i koleżanka poleciła mi Panią Alinę nie wieżyłam ze ktokolwiek jest mi w stanie pomoc bo przecież godzinami rozmawiałam z mężem, mamą, znajomymi i to nie przynosiło żadnych efektow. Miałam stany lękowe i każdy ból w organizmie spowodowany był chorobą nowotworową. Do tego setki wyczytanych stron w Internecie co potwierdzało moje diagnozy i oczywiście nieustanne wizyty u lekarzy chyba każdej dziedziny. Już po pierwszej wizycie u Pani Aliny zmieniłam stosunek do życia, bo zdecydowanie ta pierwsza wizyta był a dla mnie najtrudniejsza. Następne spotkania i zadania stawiane przede mną przez Panią Alinę pozwalały mi otworzyć oczy na świat który jest tu i teraz i życie ktore właściwie przecieka mi między palcami. Zaczęłam żyć tak na 100% zaczęłam robić rzeczy o których wcześniej tylko myślałam- joga, rolki, łyżwy z dzieciakami. Wszystko to dzięki Pani Alince i jej doświadczeniu w pracy z takimi osobnikami Serdecznie polecam!!!!!!

  Zgodnie z RODO informujemy, że administratorem danych osobowych ujawnionych na profilu Profesjonalisty jest ZnanyLekarz sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Kolejowa 5/7 kod pocztowy 01-217.

  ZnanyLekarz przetwarza dane osobowe Profesjonalisty w celu informowania użytkowników internetu o prowadzonej przez Profesjonalistę działalności leczniczej lub innej podobnej, w tym specjalizacjach, miejscach przyjmowania pacjentów i opiniach na temat jego działalności (art. 6 ust. 1 lit. f RODO)

  Dane osobowe pochodzą z powszechnie dostępnych źródeł, w tym CEIDG. Więcej o danych osobowych na stronie: https://www.znanylekarz.pl/gdpr/landing#tab=professional