dr n. med.

Alina Kuryłowicz

verifiedCreated with Sketch.

Internista, Endokrynolog, Dietetyk

19 opinii +dodaj

Umów wizytę oceń lekarza
11 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

W 2002 r. ukończyła z wyróżnieniem Akademię Medyczną w Warszawie. Od 2002 r. związana z Kliniką Chorób Wewnętrznych i Endokrynologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, gdzie uzyskała… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
19 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • M
  Lokalizacja: Kliniki Terapii ALLENORT - INVERSAUsługa: konsultacje endokrynologiczna

  Pani Doktor podchodzi do pacjenta z wielką troską i skupieniem. Stara się bardzo szczegółowo wytłumaczyć daną sytuacje zdrowotną oraz zauważalnie szuka najbardziej skutecznych rozwiązań. Chcialabym aby każdy lekarz cechował się tak dużym zaangażowaniem w stosunku do pacjenta. Od razu widać, że to osoba z powołaniem do swojego zawodu. Gabinet opuściłam z pełnym zaufaniem i szczerą nadzieją na poprawę swojego zdrowia. Polecam bardzo serdecznie.

 • K
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Kliniki Terapii ALLENORT - INVERSAUsługa: Konsultacje endokrynologiczna

  Pełen profesjonalizm. Pani Doktor wszystko mi dokładnie wytłumaczyła i wyjaśniła kolejne kroki. Bardzo polecam!

 • A
  Lokalizacja: Kliniki Terapii ALLENORT - INVERSA

  Złoty człowiek, nie lekarz. Uśmiech i profesjonalizm. Na wizycie u pani Doktor czułam się jak na fajnym spotkaniu z przyjaciółką. Wypytała o wszystko, wysłuchała, zaordynowała badania, a wszystko z uśmiechem, poczuciem humoru i z anegdotkami z życia. Polecam.

 • G
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Klinika FemmedUsługa: konsultacja endokrynologiczna

  Pani Doktor życzliwie i z zainteresowaniem przeprowadziła wywiad na temat objawów, które skłoniły mnie do wizyty u endokrynologa. Dokładnie wypytała również o inne problemy zdrowotne i przyjmowane leki. Udzieliła szczegółowych wyjaśnień na temat choroby i dalszego postępowania, pozostawiła do siebie kontakt mailowy i telefoniczny. Doradziła również kontakt z innym specjalistą. Nieczęsto spotykane empatyczne podejście do pacjenta. Gorąco polecam wizytę u Pani Doktor.

 • H
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Pierwszy raz jestem tak bardzo zadowolona z wizyty u endokrynologa, mimo że leczę się już od dawna. Pani doktor przeprowadziła przy pierwszej wizycie bardzo szczegółowy wywiad, niczego nie ignorowała i nie bagatelizowała, wszelkie niejasności natychmiast wyjaśniała a obawy rozwiewała. Przy kolejnej wizycie była znakomicie przygotowana, nie musiałam wszystkiego powtarzać. Dobrane przez nią leczenie przynosi u mnie wymierne skutki (to najważniejsze) ale także mam poczucie, że jestem pod dobrą opieką.

 • A
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Kliniki Terapii ALLENORT - INVERSAUsługa: konsultacje endokrynologiczna

  Bardzo dobry specjalista. Cierpliwie tlumaczy co oznacza dana choroba, robi bardzo szczegolowy wywiad i ma calosciowe spojrzenie na pacjenta. Goraco polecam.

 • M
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Klinika FemmedUsługa: konsultacje endokrynologiczna

  Pani doktor jest bardzo dokładna, wszystko sprawdza, przeprowadza wywiad i nie boi się pytań. Do tego jest bardzo sympatyczna

 • H
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Pani Dr Kuryłowicz jest bardzo otwarta na uwagi pacjenta. Nie opiera się tylko na wynikach badań. Jasno tłumaczy zalecenia i odpowiada na wszystkie wątpliwości.

 • K

  Pani doktor bardzo dokładnie wytłumaczyła mi na czym polega mój przypadek choroby Hashimoto. To pozwoliło mi zrozumieć "logikę" leczenia. Zwróciła uwagę na dodatkowe ewentualne inne przyczyny dotyczące mojego złego samopoczucia. Zbadała moją tarczycę, ciśnienie, osłuchała mnie. Prześledziła przyniesione wyniki badań. Poświęciła mi bardzo dużo czasu, więcej niż określał to grafik. Wizyta trwała blisko godzinę! Mam również możliwość skontaktowania się telefonicznie lub mailowo z panią doktor, ponieważ propozycja wyszła od samej lekarki. Jestem bardzo zadowolona, ponieważ pani doktor: odpowiadała wyczerpująco na wszelkie moje pytania, zbadała mnie odpowiednio, dała pełny obraz mojej choroby. Mogę szczerze polecić! Kamila

 • M
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Rewelacyjna Pani doktor. Bardzo uprzejma, serdeczna, słucha pacjenta. Mój problem trwa od 20 lat, byłam u wielu endokrynologów ale Pani Kuryłowicz jako pierwsza nie zbagatelizowała moich objawów. Wzięła pod uwagę wyniki badań zrobionych na przestrzeni kilku lat, wyczerpująco odpowiadała na moje pytania, ustaliła plan działania. Nareszcie czuję, że ktoś chce mi pomóc. Dziękuję!

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • W 2002 r. ukończyła z wyróżnieniem Akademię Medyczną w Warszawie. Od 2002 r. związana z Kliniką Chorób Wewnętrznych i Endokrynologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, gdzie uzyskała specjalizację w dziedzinie chorób wewnętrznych, a następnie endokrynologii; a obecnie jest zatrudniona na stanowisku starszego asystenta. Doświadczenie zawodowe zdobywała również szkoląc się w szpitalach uniwersyteckich w Wielkiej Brytanii (Manchester, Glasgow) oraz w Niemczech (Frankfurt nad Menem). W 2006 r. obroniła z wyróżnieniem pracę doktorską w Instytucie Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej Polskiej Akademii Nauk, gdzie zatrudniona jest na stanowisku adiunkta. Autorka licznych prac naukowych z dziedziny endokrynologii. W 2012 r. nagrodzona, za całokształt działalności naukowej nagrodą Akademii Grupy Wyszehradzkiej dla młodych naukowców przyznawanej za osiągnięcia w dziedzinie Medycyny.
  W 2007 r. ukończyła podyplomowe studia z zakresu Poradnictwa Żywieniowego i Dietetycznego w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Specjalizacje

 • Choroby wewnętrzne
 • Endokrynologia

Edukacja

 • Akademia Medyczna w Warszawie

Znajomość języków

 • angielski

Choroby

 • Otyłość
 • Cukrzyca
 • Choroby nadnerczy
 • Choroby tarczycy

Zdjęcia