Pracuję w Klinicznym Oddziale Chorób Wewnętrznych, Dermatologii i Alergologii w Zabrzu gdzie odbywam szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie „Dermatologii i Wenerologii”. Praca na O... więcej

Umów wizytę

info-iconCreated with Sketch. Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.
 • pieprzyk u dwulatka

  Witam, Moj dwuletni syn ma pieprzyk w pachwinie. Ostatnio zauwazylam ze sie powiekszyl i ma czerwona obwodke (mysle ze od bielizny). Pieprzyk jako mala kropeczka pojawil sie jak syn mial pol roku. Czy to moze byc cos powaznego.

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Aleksandra Żerdzińska

  Taką wątpliwość może rozstrzygnąć tylko ocena przy pomocą nieinwazyjnej metody jaką jest dermatoskopia.

 • Witam , borykam się z problemem przebarwień po trądziku. Pani w aptece doradziła mi emulsje " TriAcneal Expert" firmy Avene. Smaruje dziennie wieczorem na całą twarz,ale odczuwam na początku pieczenie,które po kilku minutach ustępuje.Czy jest to normalna reakcja? Mogłaby mi Pani doradzić krem… Więcej

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Aleksandra Żerdzińska

  W składzie w/w preparatu jest retinoid, który może powodawać wymienione przez Panią reakcje i jest to normalne.Skóra powinna się po 2 tyg przyzwyczaić, ewentualnie prosze stosować ten prepart co 2gi dzień,… Więcej

Doświadczenie i kwalifikacje

about-me-iconCreated with Sketch. O mnie

 • Pracuję w Klinicznym Oddziale Chorób Wewnętrznych, Dermatologii i Alergologii w Zabrzu gdzie odbywam szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie „Dermatologii i Wenerologii”. Praca na Oddziale Dermatologii daje mi wiele satysfakcji, cieszę się gdy dobrze zebrany wywiad oraz przeprowadzona diagnostyka pozwalają postawić dobrą diagnozę i pomóc pacjentowi. Medycyna nie zna przyczyn wielu chorób, nie wszystkie schorzenia można wyleczyć. …a praca uczy pokory. Dlatego cenię sobie pracę we współpracy z lekarzami innych specjalności.
  W trakcie studiów medycznych dodatkowo rozpoczęłam studia o kierunku „Fizjoterapia” na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach uzyskując tytuł fizjoterapeuty.
  Stale poszerzam swoja wiedze poprzez uczestnictwo w licznych kursach i szkoleniach z zakresu dermatologii oraz medycyny estetycznej. W trosce o najwyższą jakość oferowanych usług podjęłam studia podyplomowe w Wyższej Szkole Handlowej w Katowicach na kierunku „Medycyna Estetyczna dla lekarzy”, które ukończyłam obroną pracy podyplomowej na temat „Współczesnych metod leczenia i diagnostyki przebarwień skóry w gabinecie lekarza medycyny estetycznej”. W czerwcu 2015 otwarłam przewód doktorski na Wydziale Lekarskim SUM w Zabrzu.


  Ukończyłam liczne szkolenia w zakresie dermoskopii, peelingów, mezoterapii, wypełniaczy, toksyny botulinowej, użycia osocza bogatopłytkowego, lipolizy inekcyjnej oraz laseroterapii.

  1. Techniki mezoterapii igłowej Dermaheal. Nowoczesna metoda rewitalizacji twarzy Revofil, lifting biomimetyczny. Kraków, grudzień 2013.
  2. Cellilit- fizjologia czy choroba. Nowe możliwości terapeutyczne. ALIDYA- AntyLIpoDystrophicAgent. Katowice, luty 2014.
  3. Zaawansowane techniki stosowania wypełniacza dermatologicznego do korekcji tkanek miękkich oraz techniki stosowania wypełniacza do korekcji okolicy oka. Gliwice, grudzień 2014.
  4. Nowości w medycynie estetycznej. PRX-T33. Alidya. Wolumetria i biorewolumetria. Usieciowana karboksymetyloceluloza. Katowice, listopad 20145. Intralipoterapia i adipocytoliza kawitacyjna konta lokalny nadmiar tkanki tłuszczowej. Warszawa, maj 2014.
  6. Redukcja lokalnego nadmiaru tkanki tłuszczowej- INTRALIPOTERAPIA – AQUALYX.
  7. Rekonstrukcja twarzy z wykorzystaniem Stylage XXL oraz innych preparatów z gamy Stylage. Regeneris i jego zastosowanie w medycynie estetycznej, hialuronidaza- szybka reakcja na leczenie powikłań. Wrocław, wrzesień 20138. Zastosowanie osocza bogatopłytkowego w rewitalizacji skóry twarzy. Wrocław, wrzesień 20139. Nowoczesne technologie do odnowy skóry. Katowice, styczeń 201410. Botulinum toxin injections workshop. Kraków, 2013.
  11. Szkolenie praktyczne w zakresie podawania toksyny botulinowej w zabiegach wygładzania zmarszczek mimicznych twarzy. Kraków, listopad 2013.
  12. Podstawy chemoeksfoliacji przy zastosowaniu peelingów w technologii ENERPEEL. Karków, październik 2013.
  13. Diagnostyka dermoskopowa zmian barwnikowych skóry. Fotodokumentacja i archiwizacja danych w dermoskopii. Łódź, październik 2013.
  14. Diagnostyka czerniaka i stanów przedczerniakowych. Metody różnicowania. Praktyczna dermoskopia. Łódź, październik 2013.
  15. Praktyczna diagnostyka dermoskopowa. Diagnostyka różnicowa zmian barwnikowych. Łódź, październik 2013.
  16. Techniki łączone w terapii objawów starzenia skóry (zmarszczek) oraz rozstępów i blizn. Kolejność zabiegów, wskazania, przeciwwskazania i objawy uboczne. Łódz , październik 2013.
  17. Podawanie toksyny botulinowej w zabiegach wygładzania zmarszczek mimicznych twarzy.
  18. Wypełnienie linii zmarszczkowych. Toksyna botulinowa w górnej i dolnej części twarzy. Łódź, marzec 2013.
  19. Mezoterapia. Koktajle biorewitalizujące. Warszawa, marzec 2013.
  20. Lasery w Dermatologii
  21. Trądzik różowaty. Laseroterapia i IPL w połączeniu z peelingami i mezoterapią. Warszawa, wrzesień 2013.

Specjalizacje

 • Dermatologia i wenerologia

Ocena pacjentów

Dodaj własną opinię
5

Ogólna ocena
80 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • N

  Profesjonalna,dokładna,rewelacyjna Pani Doktor.Byłam już z drugim synkiem na wizycie.W gabinecie panuje bardzo spokojna i przyjazna atmosfera.Pani Doktor dokładnie wszystko tłumaczy bez pospiechu powtarza wszystko dwa a nawet trzy razy. Podejście do dzieci pierwszorzędne. Polecam

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pani Doktor jest bardzo miłą osobą, do każdego pacjenta podchodzi indywidualnie, napewno skorzystam z dalszego leczenia, ponieważ masc pomogła mi juz po pierwszym dniu :)

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Jesteśmy zadowoleni z wizyty. Pani dr to bardzo miła osoba, odpowiada na wszelkie pytania, fachowo oceniła problem z którym się zgłosiliśmy. Z całego serca polecam wizytę u Pani dr.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Bardzo miła i sympatyczna Pani. Uważnie słucha pacjenta i stara się ustalić najlepsza formę leczenia. Zdecydowanie polecam.

 • Lokalizacja: Derma Clinique

  Zdecydowanie polecam :-) Pani Aleksandra to doskonały lekarz, z ogromną wiedzą i ilością odbytych szkoleń. Często korzystam z zabiegów, których efekty są rewelacyjne. Moje must have to Redensity!!!

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Derma CliniqueUsługa: zabiegi laserowe- usuwanie zmian skórnych

  Przemiła i kompetentna osoba. Żałuję że nie trafiłem do niej od razu. Usunięcie dużych brodawek wirusowych ze stopy 10 latka, obyło się bezboleśnie, bezstresowo i prawie bezkrwawo. Zbyt wcześnie by ocenić skuteczność, ale wygląda na to że będzie ok.

 • P
  Lokalizacja: Derma Clinique

  Jestem bardzo zadowolona z wizyty. Dopiero po tej wizycie dowiedziałam się z czego wynikają zmiany które miałam na skórze od kilku lat !! gdzie inni lekarze nie potrafili mi pomóc. Pani doktor ma ogromną wiedzę dodatkowo jest bardzo miła osoba wiec wizyta odbywa się w przyjemnej atmosferze. Po badaniach i leczeniu w końcu zmiany ustępują a ja czuję się spokojniejsza i pewniejsze siebie. Bardzo dziękuję pani doktor!

 • J

  Bardzo sympatyczna Pani doktor, super podejscie do dzieci. Szybko zdiagnozowana choroba . Serdecznie polecam .

 • Jestem jak najbardziej zadowolony. Wszystko załatwione bardzo profesjonalnie, sympatycznie i miło. Pani doktor dokładnie tłumaczy jak używać leków i odpowiada na pytania. Dodatkowo wszystko zapisane na kartce co bardzo pomaga. Serdecznie polecam :)

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Właściwa osoba na właściwym miejscu. Pani doktor tylko na mnie spojrzała i postawiła diagnozę wraz z przebiegiem leczenia. Po ponad 10 latach w końcu trafiłem na profesjonalnego dermatologa. Jestem pewien, że leczenie u Pani doktor zakończy się sukcesem i choroba nie powróci. Polecam każdemu! Po miesiącu już widzę zadowalające efekty :)