Pracuję w Klinicznym Oddziale Chorób Wewnętrznych, Dermatologii i Alergologii w Zabrzu gdzie odbywam szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie „Dermatologii i Wenerologii”. Praca na Oddziale… więcej

Umów wizytę

info-iconCreated with Sketch. Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.
 • Pytanie dotyczące bielactwo

  Dzień dobry, mam bielactwo nabyte. Czy w moim przypadku są jakieś przeciwwskazania do wykonania tatuażu, na części ciała nieobjętej plamami bielaczymi?

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Aleksandra Żerdzińska

  Niestety nikt nie da gwarancji iż wykonanie tatuażu na obszarze zdrowej skóry nie wyindukuje rozwoju nowych ognisk. Uraz/nakłucia jest czynnikiem, który może spowodować wyzwolenie chorób z autoagresji… Więcej

 • Witam, mam pytanie czy pani dr.zajmuje się badaniem znamion u dzieci?najprawdopodobniej jest to znamię łojowe na skórze głowy( tak przynajmniej stwierdził lekarz dermatolog wcześniej) i kazał usunąć a mnie to przeraza i stoję przed ogromnym dylematem ,czy mamy to usunąć ,czy wystarczy co roku jak do… Więcej

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Aleksandra Żerdzińska

  Znamiona łojowe można usuwać różnymi metodami, nie koniecznie chirurgicznymi. Dużo mniej inwazyjne jest usuwanie laserowe. Bardzo rzadko w długo utrzymującym się znamieniu łojowym może dojść do rozwoju… Więcej

Doświadczenie i kwalifikacje

about-me-iconCreated with Sketch. O mnie

 • Pracuję w Klinicznym Oddziale Chorób Wewnętrznych, Dermatologii i Alergologii w Zabrzu gdzie odbywam szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie „Dermatologii i Wenerologii”. Praca na Oddziale Dermatologii daje mi wiele satysfakcji, cieszę się gdy dobrze zebrany wywiad oraz przeprowadzona diagnostyka pozwalają postawić dobrą diagnozę i pomóc pacjentowi. Medycyna nie zna przyczyn wielu chorób, nie wszystkie schorzenia można wyleczyć. …a praca uczy pokory. Dlatego cenię sobie pracę we współpracy z lekarzami innych specjalności.
  W trakcie studiów medycznych dodatkowo rozpoczęłam studia o kierunku „Fizjoterapia” na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach uzyskując tytuł fizjoterapeuty.
  Stale poszerzam swoja wiedze poprzez uczestnictwo w licznych kursach i szkoleniach z zakresu dermatologii oraz medycyny estetycznej. W trosce o najwyższą jakość oferowanych usług podjęłam studia podyplomowe w Wyższej Szkole Handlowej w Katowicach na kierunku „Medycyna Estetyczna dla lekarzy”, które ukończyłam obroną pracy podyplomowej na temat „Współczesnych metod leczenia i diagnostyki przebarwień skóry w gabinecie lekarza medycyny estetycznej”. W czerwcu 2015 otwarłam przewód doktorski na Wydziale Lekarskim SUM w Zabrzu.


  Ukończyłam liczne szkolenia w zakresie dermoskopii, peelingów, mezoterapii, wypełniaczy, toksyny botulinowej, użycia osocza bogatopłytkowego, lipolizy inekcyjnej oraz laseroterapii.

  1. Techniki mezoterapii igłowej Dermaheal. Nowoczesna metoda rewitalizacji twarzy Revofil, lifting biomimetyczny. Kraków, grudzień 2013.
  2. Cellilit- fizjologia czy choroba. Nowe możliwości terapeutyczne. ALIDYA- AntyLIpoDystrophicAgent. Katowice, luty 2014.
  3. Zaawansowane techniki stosowania wypełniacza dermatologicznego do korekcji tkanek miękkich oraz techniki stosowania wypełniacza do korekcji okolicy oka. Gliwice, grudzień 2014.
  4. Nowości w medycynie estetycznej. PRX-T33. Alidya. Wolumetria i biorewolumetria. Usieciowana karboksymetyloceluloza. Katowice, listopad 20145. Intralipoterapia i adipocytoliza kawitacyjna konta lokalny nadmiar tkanki tłuszczowej. Warszawa, maj 2014.
  6. Redukcja lokalnego nadmiaru tkanki tłuszczowej- INTRALIPOTERAPIA – AQUALYX.
  7. Rekonstrukcja twarzy z wykorzystaniem Stylage XXL oraz innych preparatów z gamy Stylage. Regeneris i jego zastosowanie w medycynie estetycznej, hialuronidaza- szybka reakcja na leczenie powikłań. Wrocław, wrzesień 20138. Zastosowanie osocza bogatopłytkowego w rewitalizacji skóry twarzy. Wrocław, wrzesień 20139. Nowoczesne technologie do odnowy skóry. Katowice, styczeń 201410. Botulinum toxin injections workshop. Kraków, 2013.
  11. Szkolenie praktyczne w zakresie podawania toksyny botulinowej w zabiegach wygładzania zmarszczek mimicznych twarzy. Kraków, listopad 2013.
  12. Podstawy chemoeksfoliacji przy zastosowaniu peelingów w technologii ENERPEEL. Karków, październik 2013.
  13. Diagnostyka dermoskopowa zmian barwnikowych skóry. Fotodokumentacja i archiwizacja danych w dermoskopii. Łódź, październik 2013.
  14. Diagnostyka czerniaka i stanów przedczerniakowych. Metody różnicowania. Praktyczna dermoskopia. Łódź, październik 2013.
  15. Praktyczna diagnostyka dermoskopowa. Diagnostyka różnicowa zmian barwnikowych. Łódź, październik 2013.
  16. Techniki łączone w terapii objawów starzenia skóry (zmarszczek) oraz rozstępów i blizn. Kolejność zabiegów, wskazania, przeciwwskazania i objawy uboczne. Łódz , październik 2013.
  17. Podawanie toksyny botulinowej w zabiegach wygładzania zmarszczek mimicznych twarzy.
  18. Wypełnienie linii zmarszczkowych. Toksyna botulinowa w górnej i dolnej części twarzy. Łódź, marzec 2013.
  19. Mezoterapia. Koktajle biorewitalizujące. Warszawa, marzec 2013.
  20. Lasery w Dermatologii
  21. Trądzik różowaty. Laseroterapia i IPL w połączeniu z peelingami i mezoterapią. Warszawa, wrzesień 2013.

Specjalizacje

 • Dermatologia i wenerologia

Ocena pacjentów

Dodaj własną opinię
5

Ogólna ocena
85 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Derma Clinique

  Pani dermatolog jest osobą miłą i co najważniejsze kompetentną. Wysłuchała wszystkiego co miałam do powiedzenia, dobrała odpowiednią kurację do problemu ( mam nadzieję, że pomoże :) ) poinformowała jak mam leki stosować i poradziła jak dbać o cerę. Odpowiadała na każde moje pytanie i cierpliwie wszystko tłumaczyła. Co do leczenia na razie się nie wypowiadam, gdyż kurację dopiero rozpoczynam, ale jestem dobrej myśli i szczerze polecam Panią dermatolog wszystkim osobą, które mają jakiś problem z dziedziny dermatologii.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Derma CliniqueUsługa: Zwykła wizyta

  Zdecydowanie polecam. Bardzo miła pani doktor, uważnie słucha, dokładnie tłumaczy. Wreszcie trafna diagnoza po 2 wizytach u lekarzy rodzinnych, mimo że choroba okazała się rzadkim schorzeniem.

 • K

  Pani dr jest bardzo miła, rzeczowa i dokładna. Szczegółowo bada i szczegółow o odpowiada na wszystkie pytania. Polecam!!

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Derma Clinique

  Bardzo polecam panią doktor Aleksandrę. Byłam u kilku dermatologów i zawsze źle stwierdzali moją chorobę i przepisywali mocne sterydy. Po pierwszej wizycie u Pani doktor Aleksandry wiedziałam że jest to lekarz z powołania. Sympatycznie i fachowo podeszła do swojej pracy. Wywiad zrobiła od a do z . Gdzie już mogła określić mniej więcej co to za choroba . By potwierdzić swoje przypuszczenia dała mi skierowanie do szpitala na wszelkie badania . Naprawdę było warto przeleżeć kilka dni w szpitalu by móc wkoncu się dowiedzieć co to tak naprawdę jest . Po wyjściu z szpitala wróciłam do Pani doktor. Gdzie wiedziała już jak postępować z moją choroba . Co mogę brać a czego nie. Dzięki pani doktor widzę o wiele lepsza poprawę. I polecam z całego serduszka.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Derma Clinique

  Bardzo mila pani doktor, wykonala zabieg szybko i fachowo. Naprawde bezbolesny zabieg. Jak najbardziej polecam.

 • N

  Profesjonalna,dokładna,rewelacyjna Pani Doktor.Byłam już z drugim synkiem na wizycie.W gabinecie panuje bardzo spokojna i przyjazna atmosfera.Pani Doktor dokładnie wszystko tłumaczy bez pospiechu powtarza wszystko dwa a nawet trzy razy. Podejście do dzieci pierwszorzędne. Polecam

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pani Doktor jest bardzo miłą osobą, do każdego pacjenta podchodzi indywidualnie, napewno skorzystam z dalszego leczenia, ponieważ masc pomogła mi juz po pierwszym dniu :)

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Jesteśmy zadowoleni z wizyty. Pani dr to bardzo miła osoba, odpowiada na wszelkie pytania, fachowo oceniła problem z którym się zgłosiliśmy. Z całego serca polecam wizytę u Pani dr.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Bardzo miła i sympatyczna Pani. Uważnie słucha pacjenta i stara się ustalić najlepsza formę leczenia. Zdecydowanie polecam.

 • Lokalizacja: Derma Clinique

  Zdecydowanie polecam :-) Pani Aleksandra to doskonały lekarz, z ogromną wiedzą i ilością odbytych szkoleń. Często korzystam z zabiegów, których efekty są rewelacyjne. Moje must have to Redensity!!!