Aleksandra Praszczyk

verifiedCreated with Sketch.

Dietetyk, Diagnostyk

39 opinii +dodaj

Terminarz pełny do końca 2018 roku, ale istnieje możliwość umówienia wizyty, gdy ktoś inny ją odwoła - proszę o kontakt telefoniczny. Z pasji do zdrowego stylu życia ukończyłam… więcej

Adresy i cenniki usług

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
39 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • B
  Lokalizacja: Aleksandra Praszczyk CENTRUM DIET-POLUsługa: poradnictwo dietetyczne

  Jestem szczęśliwy, że trafiłem w końcu w dobre ręce do Pani Oli. Chodź przy pierwszej wizycie byłem przestraszony, ale profesjonalne podejście do sprawy Pani Aleksandry, sprawiło, że szybko jej zaufałem. Leczy mnie Pani na cały układ pokarmowy i moczowy. Jest widoczny postęp. Dziękuję za poważne podejście do sprawy i pełen profesjonalizm. Pozdrawiam Bogdan

 • A
  Lokalizacja: Aleksandra Praszczyk CENTRUM DIET-POL

  Z pomocy pani Aleksandry korzystam już kilka lat. Pierwszy raz poszłam z ciekawości, ale też czułam, że pora na "przegląd" (byłam osłabiona, źle spałam, ogólnie wiele sygnałów mojego ciała wskazywało, że nie do końca dobrze z systemem). Po badaniu lista utrapień okazała się dość długa... ale jednocześnie dostałam wskazówki, co z tym dalej robić. Czyli: zioła, odpowiednia suplementacja, kuracja oczyszczająca, właściwa dieta. Badania laboratoryjne potwierdziły wszystkie diagnozy p. Aleksandry. Zastosowanie się do zaleceń wymaga rzeczywiście trochę wysiłku, zmiany nawyków i czasu, ale opłaca się :) już po paru tygodniach poczułam znaczącą zmianę, ale nie ukrywam, że cały proces doprowadzania się do porządku trwał dłużej. Każdemu życzę tej wytrwałości, bo naprawdę warto.
  Skorzystałam z pomocy pani Aleksandry także później, kiedy staraliśmy się z partnerem o dziecko. Pomogła mi przygotować się do ciąży i pomimo moich 42 lat już po 3 miesiącach było nas troje. Urodziłam ślicznego i zdrowego synka, sama ciąża też przebiegała bezproblemowo.
  Serdecznie polecam, zwłaszcza przyszłym mamom; pani Ola ma dużą wiedzę i chętnie się nią dzieli. Powodzenia :)

 • B
  Lokalizacja: Aleksandra Praszczyk CENTRUM DIET-POLUsługa: Atopowe zapalenie skóry

  Witam, przyszedłem z okropnym atopowym zapaleniem skóry już prawie na całym ciele. Alergia ta polega na tym iż skóra nadmiernie wysycha, pęka, łuszczy się, okropnie swędzi a potem powstają rany. Spowodowane jest to przetworzonym jedzeniem, cukrem jak i nawet ciepłą wodą, która każdy z nas się myje na codzień.
  W ramach wstępu krótko podzielę się moją historią.
  Od urodzenia borykałem się z atopowym zapaleniem skóry, oczywiście żadne badania tego nie były wstanie wykazać. Zarówno moi rodzice jak i lekarze wywnioskowali, że jest to AZS po objawach.
  Lekarze byli bez radni jedynie co mi przepisywali to sterydową maść, która tylko na chwilę niszczyła objawy NIE przyczynę mojej dolegliwości. Oczywiście jak każdy steryd ma swoje skutki uboczne, u mnie skutkiem ubocznym było starzenie się skóry jak i osłabienie reszty ciała.
  Przez całe życie próbowaliśmy ustalić co mnie alergizuje, co trzeba odstawić od jadłospisu czy z kosmetyków. Po latach zauważyliśmy, że nawet nie mogę się zbyt często myć ze względu na to, że ciepła woda podrażnia skórę i wysusza. Każdy dzień był dla mnie męczarnią, kiedy ludzie na mnie patrzyli czułem do siebie wstręt jak łatwo można się domyśleć moja samoocena była niszczona każdego dnia. Od zawsze byłem ruchliwą osobą, każdy sport niestety wiązał się z dyskomfortem, który był wywołany podrażnieniem ran jak i ich widocznością dla innych. Moi koledzy czy koleżanki w szkołach wypytywali co mi jest, co wcale nie uważałem wtedy za troskę, również spotkałem się z odtrąceniem z tegoż wzgłędu.
  Z innej strony od zawsze wokół mnie każdy mógł jeść wszystko, ja właściwie nic. Co dla dziecka i nastolatka było nie przyjemnym aspektem spotkania z innymi więc często wolałem zostać sam w domu.
  Rodzice choć szczerze chcieli pomóc sami nie widzieli co dokładnie mogę a czego nie mogę jeść. Czuli się bezradni. Wydali wiele pieniędzy na różne środki czy terapie, które rzekomo miały pomóc. Niestety tak jak wcześniej wspomniałem tylko maść sterydowa "pomagała" na chwilę. (przy okazji niszcząc mi organizm).
  Po 22 latach tego amoku trafiłem na Panią Aleksandrę Praszczyk, choć nikt z nas na początku kompletnie nie wierzył, że moja alergia, która jest już tak zaawansowana i od tylu lat może zniknąć. Każdy z członków rodziny jak i znajomych nie mógł nawet dopuścić do świadomości, że mój stan zdrowia tak diametralnie się może zmienić.
  Jednak postanowiliśmy spróbować. Pani A. Praszczyk jest bardzo miłą i kulturalną osobą z ogromną wiedzą dotyczącą różnych dolegliwości. Po pierwszej wizycie przepisała mi leki naturalne( otrzymywane w sposób naturalny), część z nich była witaminami a część ziołami. Oczywiście oprócz tego dostałem dokładną listę produktów, które mogę jeść, które są naprawdę zdrowe i pełnowartościowe.Wywnioskowała to na podstawie przeprowadzonego badania, urządzeniem o nazwie Metetron, który wykazał co jest przyczyną mojej alergii jak i w jakim stanie są moje organy i dlaczego. Już po zaledwie 1,5 msc. stosowania diety jak i "leków" poczułem się zdecydowanie lepiej, miałem więcej energii a alergia zaczęła się wycofywać. Gdy nadeszły święta, wiadomo, że zje się coś nie dozwolonego. Alergia nie zareagowała i tak do dziś dzień nigdy już się nie pojawiła. Od paru msc. już nie biorę niczego oprócz 3 witamin (D3,K2-MK7 i C). Moja alergia nie wraca, dalej nie mogę w to czasem uwierzyć i wydaje mi się, że śnie. Pozbycie się alergii było od lat moim marzeniem, w które nie wierzyłem, że może się spełnić, było marzeniem, w które się zatapiałem w gorsze dni. Pani Dietetyk, Diagnostyk Aleksandra Praszczyk urzeczywistniła Je, marzenie, które nosiłem w sobie odkąd pamiętam.
  Z całego serca polecam Panią A. Praszczyk !!!

 • Lokalizacja: Aleksandra Praszczyk CENTRUM DIET-POLUsługa: konsultacje dietetyczne

  Do dietetyka poszłam tylko ze wzdęciami. Myślałam, że to tylko zmiana diety w niewielkim stopniu. Wydawało mi się, że to co wiem do tej pory, co przeczytałam czy słyszałam jest na tyle dużą wiedzą, że bedzie to wizyta "kosmetyczna". Okazało się, że słucham i czytam rzeczy niekoniecznie dobre, albo nie tam gdzie trzeba, czyli w szeroko pojętych mediach :). Samą wizytą byłam zachwycona. Pani Ola jest bardzo dostępną i konkretną osobą. To nie był mój pierwszy dietetyk jakiego odwiedziłam. Lubię mieć jasno wyznaczony cel, z konkretnymi wytycznymi, ścisłym dawkowaniem, i to najlepiej na piśmie, zeby moc do tego wracać zamian wejdzie w krew. I dokładnie to dostałam. Mam zaznaczone co mogę jeść a czego nie, jakie substancje mam sobie kupić i gdzie, jak mam je dawkować, na maila dostalam przepisy kulinarne. Co mnie zachwyciło to fakt, że choroby o których myślałam, że juz musza mi towarzyszyć do końca życia z czasem bedą ustępować. Okazało sie, że moja astma i alergia, kłucie w podbrzuszu, którego lekarze nie mogli zdiagnozować, refluks, który okazał się nie być refluksem :), problemy z hormonami, są nagle do wyleczenia! Już minęło dwa lata jak jestem pod kontrolą Pani Oli. Efekty są zadziwiające. A najcudowniejszy efekt uboczny to utrata wagi 10 kg w 3 pierwszych miesiącach i zatrzymałam sie dokładnie na tej wadze która jest dla mnie prawidłowa i komfortowa. Poleciałam Panią Olę rodzinie i znajomym i ci którzy się stosują do zaleceń mają bardzo dobre efekty. Polecam!

 • K

  Fachowość, kompetencja. Jestem pod wrażeniem profesjonalizmu i umiejętności. Godna zaufania, wysokiej klasy specjalistka, zaangażowana, z indywidualnym podejściem do pacjenta a przede wszystkim skuteczność w działaniu. Korzystając z możliwości gorąco polecam!

 • O
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Aleksandra Praszczyk CENTRUM DIET-POLUsługa: I wizyta ok 1,5h obejmuje:skanowanie organizmu maszyną Metetron

  Cieżko mi ocenić wizytę. Czułam się mocno ignorowana podczas zadawania pytań nt metody badania, zasadności zaleceń oraz pozostałych pytań. Poza tym Pani Aleksandra gotowała obiad w trakcie wizyty, była dość znudzona rozmową ze mną... Usłyszałam, że jestem zainfekowana wszystkim, mam podejrzenia nowotworowe plus całą masę innych schorzeń więc wyszłam kompletnie załamana... Zero podejścia. Nie oceniam całkowicie źle, ponieważ, zalecane suplementy są ziołowe i mają uzasadnienie zdrowotne natomiast osobowość tej Pani zupełnie do mnie nie przemawia.

 • H

  U Pani Aleksandry leczę się od września 2014. Od urodzenia choruję na AZS, oraz od niedawna pojawiły się inne dolegliwości związane także z moim wiekiem.Bardzo polecam wizytę u Pani Oli. Jest osobą pełną pasji i wiedzy. Jej zalecenia pomogły mi okiełznać dolegliwości związane z chorobami oraz wprowadzić odpowiednią dietę.
  Bardzo polecam. Agata

 • S

  Trafiłem do Pani Aleksandry na początku tego roku, problem...."wysypka", która pokrywała całe ciało.
  Problem zaczął się znacznie wcześniej i od błahej pojedynczej zmiany skórnej. Po ok 3 miesiącach z wysypką na całym ciele udałem się do lekarza-dermatologa. Nie była to wizyta u jednego specjalisty, tylko szukałem pomocy u kolejnych czterech. Diagnoza u wszystkich wyglądała tak samo...łuszczyca.
  Dodam jeszcze, że lekarze uświadamiali mnie, że jest to choroba nieuleczalna i trzeba z nią żyć.
  Lekarze testowali na mnie leki w każdej postaci...tabletki, maści, kremy itp.
  Niestety była to walka z wiatrakami, problem nie zanikał.
  Trafiłem nawet na oddział dermatologii w celu przeprowadzenia kompleksowych różnego rodzaju badań i naświetleń niestety bez żadnych skutków.
  Codzienne życie było koszmarem, zacząłem unikać miejsc, z których wcześniej korzystałem kilka razy w tygodniu typu basen, sauna, zajęcia sportowe, bo problemem była wysypka na całym ciele.
  Nadal stosowałem różnego rodzaju leki, a cały proces leczenia (trzy miesięczny), który nie dał żadnych skutków podsumowując kosztował mnie ok 8 tysięcy złotych.
  Podjąłem kolejną próbę leczenia, tym razem metodami Pani Aleksandry.
  Wprowadziłem w życie wszystkie zmiany, których Pani Praszczyk ode mnie wymagała.
  Po dwóch tygodniach na ciele zacząłem zauważać poprawę.
  Wcześniej wysypka, który była bardzo intensywna i czerwona, zaczęła znikać.
  Od kilku miesięcy moja skóra wygląda znakomicie i nie ma śladu po "nieuleczalnej łuszczycy"
  Na dzień dzisiejszy jestem po trzech wizytach u Pani Oli, nadal stosuje się do zaleceń i jestem żywym dowodem na to, że sposoby leczenia Pani Oli są w pełni skuteczne i podpisuję się pod tym świadomie.

 • Bardzo się cieszę, że trafiłam do Pani Oli, ma dużą wiedzę i pozytywne podejście do klienta.
  Pozdrawiam wszystkich i polecam badanie u Pani Oli wszystkim tym, którzy borykają się z problemami zdrowotnymi

 • Najlepsza i najbardziej kompetentna osoba jaką znam w tej dziedzinie! Do Pani Aleksandry trafiłam z polecenia od cioci... lekarze podejrzewali u mnie nowotwory i różne dziwne niestworzone historie... ale po zrobieniu badań sami nie byli w stanie stwierdzić co mi tak naprawde jest... i zostałam ze swoim problemem kompletnie sama dopóki nie umówiłam sie na wizytę! Od lipca minęło raptem 5 miesiecy a z uporczywego bólu oka, całego ciała, omdleń, pokrzywki, refluksu, uszkodzonych jelit zostały resztki wspomnień!!! Polecam bardzo panią Olę!!! Właściwa osoba na właściwym miejscu, człowiek z niesamowita wiedzą, pasją i misją niesienia pomocy !!! Patrycja

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Terminarz pełny do końca 2018 roku, ale istnieje możliwość umówienia wizyty, gdy ktoś inny ją odwoła - proszę o kontakt telefoniczny.

  Z pasji do zdrowego stylu życia ukończyłam Studia Podyplomowe Poradnictwa Dietetycznego na warszawskiej SGGW . Jestem absolwentką Wydziału Zootechniki Akademii Rolniczej we Wrocławiu ( obecnie Uniwersytet Przyrodniczy ). Poradnictwem dietetycznym zajmuję się od 15 lat, wiedzę zdobyłam i ugruntowałam w renomowanym gabinecie lekarskim. Specjalizuję się w zakażeniach mikrobiologicznych i parazytologicznych oraz tak powszechnych alergiach, w oczyszczaniu organizmu i doborze diety w zależności od rodzaju schorzenia - ze szczególnym uwzględnieniem chorób neurogennych .
  W celu ich wnikliwej analizy mikrobiologicznej i parazytologicznej poszerzyłam usługę o diagnostykę nieliniową urządzeniem Metatron posiadającym certyfikaty CE . Moją pasją jest gotowanie z uwzględnieniem nietolerancji pokarmowych (celiakia, diety ubogosalicylanowe, bezmleczne ).

  Posiadam certyfikat Analizy Pierwiastkowej Włosa wydany przez firmę Biomol, unikalny certyfikat konsultanta programu LEAP (test nadwrażliwości pokarmowej http://leap.pl/testmrt/gdzie-mozna-wykonac-test-mrt/). Moją pasją jest gotowanie i przygotowanie posiłków uwzgledniających nietolerancje i nadwrażliwości pokarmowe ( alergie: w tym celiakia, diety ubogosalicylanowe, bezmleczne).

  Organizuję warsztaty kulinarne gdzie w praktyce można przekonać się, że dieta eliminacyjna może być bardzo smaczna i prosta w przygotowaniu. Celem świadczenia najwyższej jakości usług korzystam z międzynarodowych konferencji, szkoleń, sympozjów dotyczących roli i zastosowania dietoterapii wspomagającej procesy leczenia różnych zespołów chorobowych. Prowadzę ćwiczenia z Neuropostury wg dr Schwencka.

  Zachęcam do posłuchania relacji z transmisji telewizyjnej:
  http://www.youtube.com/watch?v=w1FvpjJQ8h8&feature=player_embedded
  (03-2013), gdzie zostałam zaproszona przez Elżbietę Nowalską i miałam możliwość poruszenia zagadnień dotyczących jakości dzisiejszej żywności, problemu szczepień w naszym kraju , sposobów oczyszczania organizmu.
  Polecam też lekturę artykułu z gazety lubuskiej " Poznaj tajniki zdrowego żywienia " http://www.gaz1ta1ubu1ka.p1/app1/pbc1.d11/art1c11?11D=/20091028/P1W11T16 .
  Jestem aktywna fizycznie Ćwiczę yogę i pływanie. Przyjmuję we Wrocławiu oraz w Świdnicy.
  ZAPRASZAM TAKŻE NA MÓJ FAN-PAGE NA FACEBOOKU: https://www.facebook.com/pages/Centrum-Diet-Pol .
  Serdecznie zapraszam!

Specjalizacje

 • Zdrowie Publiczne