mgr

Aleksandra Machelska

Fizjoterapeuta, Terapeuta

Magister fizjoterapii Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu
Dyplomowany Terapeuta FDM
Dyplomowany Terapeuta PNF
Dyplomowany Terapeuta na punktach spustowych więcej

Umów wizytę

info-iconCreated with Sketch. Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Doświadczenie i kwalifikacje

about-me-iconCreated with Sketch. O mnie

 • Magister fizjoterapii Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu
  Dyplomowany Terapeuta FDM
  Dyplomowany Terapeuta PNF
  Dyplomowany Terapeuta na punktach spustowych

  Na studiach rozpoczęła współpracę z takimi drużynami sportowymi jak: WKS Śląsk Basketball, Panthers Wrocław oraz WKS Śląsk Wrocław Handball Team. Obecnie pracuje z zawodnikami Karate Shinkyokushin oraz z zawodnikami koszykówki w Kobierzyckim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Jest również instruktorem pływania ze specjalizacją w pływaniu osób niepełnosprawnych. Specjalizuje się w przeprowadzaniu kompleksowej rehabilitacji po rekonstrukcji więzadeł stawu kolanowego (najczęściej ACL). Uważa, że w sporcie bardzo ważne jest efektywne leczenie kontuzji , aby zawodnik został jak najlepiej przygotowany do szybkiego powrotu do rozgrywek/treningów/sezonu sportowego. Pracuje wieloma metodami fizjoterapeutycznymi, między innymi: FDM (terapia manualna), kinesiotaping, terapia punktów spustowych, masaż sportowy, masaż techniką powięziową, masaż bańką chińską. Stara się szeroko patrzeć na fizjoterapię i poszerza swoją wiedzę również z zakresu neurologii – z pacjentami neurologicznymi pracuje między innymi metodą PNF. Pasją naszej specjalistki jest medycyna i fizjoterapia sportowa.

Specjalizacje

 • Medycyna sportowa
 • Rehabilitacja medyczna

Ukończone szkoły

 • Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu

Znajomość języków

 • angielski

Staże

 • Śląsk Wrocław Basketball (Wrocław, 2013-2016)
 • Panthers Wrocław, futbol amerykański (Wrocław, 2014)
 • Współpraca z Rafałem Mikołajczykiem (kolarstwo szosowe ręczne, paracycling)(Wrocław, 2015)
 • Udział w przygotowaniu Rafała Mikołajczyka do zawodów Mallorca Handbike Tour 2015.
więcej

Certyfikaty

Zdjęcia

Ocena pacjentów

Dodaj własną opinię
5

Ogólna ocena
15 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • Ł
  Lokalizacja: MTS Struzik TherapyUsługa: terapia przeciwbólowa

  Trafiłem do Pani Oli z bólem bioder, już po pierwszej wizycie zastosowanie terapii manualnej oraz igieł przyniosło efekt: ból bioder sie zmniejszył a zakres ruchu wyraźnie się poprawił. Otrzymałem również wskazówki dotyczące samodzielnej pracy. Polecam!

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: MTS Struzik TherapyUsługa: fizjoterapia

  Po artroskopii kolana szukałem dobrego fizjoterapeuty i kilka osób poleciło mi Olę. Jestem bardzo zadowolony ze współpracy, Ola jest rzeczową, kontaktową i profesjonalną osobą, w 100% przykłada się do wykonywanej pracy. Ma ogromną wiedzę i chętnie się nią dzieli. Podczas terapii stosowała różne metody, które pozwoliły mi stanąć na nogi. Po 5 tygodniach rehabilitacji moje kolano funkcjonuje dużo lepiej i czuję, że jestem w dobrych rękach. Z czystym sercem mogę polecić wizytę u Oli i sam wracam do niej po zaplanowanej kolejnej operacji. Dziękuję :)

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: MTS Struzik TherapyUsługa: Ból barku i pleców.

  Polecam Panią Olę. Seria zabiegów i nareszcie mogę pracować bez bólu barku. Zyskałam przy okazji ładniejszą sylwetkę i wskazówki do dalszej pracy nad postawą. Pani Olu, moje lepsze samopoczucie i prosta sylwetka w Pani rękach.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pełen profesjonalizm, zajęła się nie tylko ćwiczeniami barku które zalecił lekarz, ale również blizną pooperacyjną i zablokowanym po unieruchomieniu kręgosłupem. Już po pierwszej wizycie czułam, że jestem w dobrych rękach. Po następnej wizycie zakres ruchu ręki znacznie się poprawił i poczucie sztywnego kręgosłupa minęło. Niektóre zabiegi dają w kość, ale po chwili bólu przychodzi ulga, a dodatkowo cała wizyta przebiega w miłej atmosferze (to pomaga przetrwać najgorsze). Ponadto łatwo zauważyć zaangażowanie, często moje zdjęcia są analizowane po wizycie, a ćwiczenia przygotowywane są przed moim przyjściem. Bardzo dziękuję Pani Olu, na pewno będę polecać!

 • M
  Lokalizacja: MTS Struzik TherapyUsługa: Ból odcinka lędźwiowego

  Zgłosiłem się do Pani Oli z bólem pleców i barku. Terapia manualna, bańka chińska, terapia punktów spustowych i miodowanie bardzo mi pomogły. Już po pierwszej wizycie poczułem znaczącą ulgę i poprawę w zakresu ruchowego.
  Polecam wizyty u Pani Oli.

 • P
  Lokalizacja: MTS Struzik TherapyUsługa: ból biodra

  Do Pani Oli trafiłam ze względu na ból biodra (spuchnięte, zmieniony kształt) spowodowany prawdopodobnie kontuzją podczas kickboxingu. Lekarz, u którego byłam wcześniej zrobił mi USG bioder, z którego nic nie wyszło i stwierdził, że on nie widzi żadnego problemu. Tymczasem Pani Ola natychmiast zauważyła zmiany, które rzutowały na kształt biodra i ułożenie pośladka. Okolice te zostały poddane zabiegom terapii manualnej, banki chińskiej i miodowaniu. Zabiegi będą musiały zostać powtórzone ale już po pierwszym razie jestem w stanie stwierdzić, że terapia ta zdecydowanie przynosi bardzo dobre rezultaty.

 • Lokalizacja: MTS Struzik TherapyUsługa: Rekonstrukcja ACL

  Zgłosiłem się do Pani Aleksandry po rekonstrukcji więzadła ACL. Jestem zawodowym sportowcem, z tego powodu zależy mi na szybkim powrocie do zdrowia. Pani Aleksandra zajęła się moją kontuzją bardzo profesjonalnie. Terapia polegała na pracy manualnej oraz elektrostymulacji i ćwiczeń. Rehabilitacja przebiega bardzo pomyślnie i w miłym towarzystwie. Jest miła, uśmiechnięta, łatwo nawiązuje kontakt z pacjentem. Bardzo polecam Panią Aleksandrę. Jestem bardzo zadowolony z przebiegu rehabilitacji.

 • Lokalizacja: MTS Struzik Therapy

  Bardzo polecam Panią Olę. Do tej pory byłam na 3 wizytach i na szczęście pomogła mi z doskwierającą kontuzją Achillesa. Bardzo profesjonalne podejście, pasja i duża wiedza odnośnie tego czym się zajmuje. 100% profesjonalizmu!

 • K

  Trafiłem do Pani Oli z bólem barku, skręconą kostką oraz bardzo spiętymi partiami mięśniowymi. Pani Ola za każdym razem potrafiła mi pomóc, ból ustawał po jednej zabiegu. Za każdym razem uzyskuję odpowiednie wsparcie, a wizyta zawsze kończy się oczekiwanym przeze mnie efektem.

 • Lokalizacja: MTS Struzik Therapy

  Doskwiera mi ból bioder,na 1 wizycie pani Ola zastosowała igły i terapię manualną i odczuwam ulgę podczas chodzenia.Szczerze polecam panią magister.