prof. dr hab. n. med.

Aleksandra Lesiak

verifiedCreated with Sketch.

Dermatolog, Lekarz medycyny estetycznej, Pediatra

31 opinii +dodaj

Jestem specjalistą dermatologiem-wenerologiem, dermatologiem dziecięcym oraz specjalistą dermatologii estetycznej. Obecnie pełnię funkcję adiunkta w Klinice Dermatologii i Wenerologii… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

4.5

Ogólna ocena
31 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • A
  Lokalizacja: DERMOKLINIKA

  Bardzo doświadczony, konkretny i sympatyczny lekarz. Świetnie dobiera metody leczenia i leki, w tym przepisuje genialne "robione" maści. Ja leczę łuszczycę, a moje dziecko AZS i mięczaka zakaźnego. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wizyt u Pani Doktor.

 • J
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: DERMOKLINIKAUsługa: mezoterpia skory glowy

  Fachowa, serdeczna, pelna empatii. Ogromna wiedza i doswiadczenie prof. Lesiak, i wyczuwalna chec pomocy pacjentowi daly mi komfort, nadzieje, poczucie bezpieczenstwa

 • P
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: DERMOKLINIKA

  Pani doktor bardzo miła,rzeczowa i konkretna. Nie śpieszy się,cierpliwie odpowiada na pytania i szuka rozwiązań problemu.Przechodzę długie leczenie i pani doktor nie zapomina co omawiałyśmy na poprzedniej wizycie,zleca dodatkowe badania,zawsze mogę do niej zadzwonić i poradzić się jak coś jest nie tak. Polecam

 • W
  Lokalizacja: DERMOKLINIKAUsługa: konsultacja dermatologiczna dzieci

  Wizyta w tak przyjaznym miejscu oraz z tak profesjonalnym lekarzem jakim jest Pani Profesor Lesiak to czyta przyjemność.
  Pełna diagnoza wraz z kompleksowym planem leczenia była zwieńczeniem udanej wizyty na której w końcu dowiedziałem się wszystkiego o moim schorzeniu.
  Serdecznie polecam to miejsc oraz Panią Profesor

 • K
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: DERMOKLINIKAUsługa: laserowe usuwanie zmian naczyniowych

  Pani Doktor to profesjonalistka o uroczym usposobieniu, dba o komfort pacjenta, a sam gabinet stale się zaopatruje w urządzenia nowej generacji, skutecznie rozwiązujące problemy dermatologiczne pacjentów

  Aleksandra Lesiak2018-02-25

  Bardzo dziękuje w imieniu własnym i całego zespołu Dermokliniki. pozdrawiam serdecznie Aleksandra Lesiak

 • K
  Lokalizacja: DERMOKLINIKA

  Witam! Wielokrotnie byłam na wizycie u Pani doktor. Podejście do pacjenta profesjonalne. Leczenie zaproponowane przez Panią doktor trafione. Stan zdrowia i komfort mój życiowy zdecydowanie uległ poprawie.

  Aleksandra Lesiak2018-02-25

  Bardzo dziękuje za miłe słowa. serdecznie pozdrawiam Aleksandra Lesiak

 • J
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: DERMOKLINIKAUsługa: usuniecie narosci z czola

  Pani doktor super. Efekt po zabiegu bardzo zadowalajacy. Skorzystam ponownie w razie potrzeby. Polecam

 • M
  Lokalizacja: DERMOKLINIKAUsługa: trądzik różowaty

  Pani doktor fachowa, konkretna i z poczuciem humoru. Pomogła mi w problemach z trądzikiem różowatym. Korzystałam również u niej z medycyny estetycznej - powiększyłam usta. Jestem zadowolona. Nie ma efektu tzw. dziubka, bardzo naturalnie.

 • M
  Lokalizacja: DERMOKLINIKAUsługa: konsultacje dermatologiczne

  Z konsultacji i Pani doktor korzystam nie od dziś i nie tylko ja, ale również mój 5-letni synek i moja mama. Diagnoza zawsze trafna a terapia bardzo dobrze dobrana i przynoszaca efekty. Pani doktor jest osobą z ogromną wiedzą, którą potrafi w sposób przystępny dla każdego przekazać, poza tym jest miła, serdeczna i zawsze uśmiechnięta.

 • A
  Lokalizacja: DERMOKLINIKAUsługa: Zwykła wizyta

  Wybrałam się do pani doktor zachęcona pozytywnymi opiniami, dodatkowo ważna była dla mnie specjalizacja z pediatrii, gdyż pacjentem miał być niemowlak. Pani doktor zaproponowała dość "mocną" kurację, która z pewnością wpłynęłaby na stan skóry, ale mam podejrzenia, czy zadziałałaby tylko na skórę.. Zdaje sobie sprawę, że w podobnych przypadkach stosuje się leki sterydowe, jednak nie przez tak długi okres. Moje podejrzenia wzbudził też komentarz, żebyśmy "nie przyznawali na rejonie, co do stosowanych leków, bo tam zawsze panikują"... Gwoździem do trumny i negatywnej oceny była propozycja, żeby przejść na mleko modyfikowane, bo w mojej diecie jest zbyt dużo alergenów. Propozycja, która stoi w sprzeczności z aktualną wiedzą dotyczącą laktacji (co potwierdził także alergolog, który aktualnie prowadzi dziecko - dzięki jego poradom, dolegliwości ustąpiły, bez konieczności maści sterydowych). Być może pani doktor sprawdza się w leczeniu dorosłych, jednak z dzieckiem drugi raz się do niej nie wybiorę.

  Aleksandra Lesiak2017-07-21

  Szanowna Pani Anno,

  Niezwykle sobie cenię i zawsze biorę pod uwagę wszelkie opinie, dotyczące mojej codziennej pracy z Pacjentami, dlatego dziękuję również za Pani uwagi. Niech będzie mi wolno odpowiedzieć i pokrótce ustosunkować się do nich.

  Rozumiem, że być może nie spełniłam do końca Pani oczekiwań związanych z konsultacją dziecka, natomiast pragnę podkreślić, że w swojej praktyce lekarskiej, w każdym przypadku postępuję najlepiej jak potrafię, w zgodzie z wiedzą medyczną i wieloletnią praktyką, która opiera się w dużej mierze właśnie na pracy z małymi Pacjentami. Diagnostyką dermatologiczną dzieci zajmuję się od 2002 roku i mogę pochwalić się bardzo dobrymi rezultatami leczenia, także atopowego zapalenia skóry w tej grupie Pacjentów.

  Podczas konsultacji zaproponowałam dokładne prześledzenie Pani diety i jej modyfikację, a jeśli to nie będzie możliwe, przejście na dietę modyfikowaną. W swojej praktyce lekarskiej nigdy nie proponowałam matce karmiącej skrócenia bądź zaprzestania karmienia.

  Jeśli chodzi o - jak się Pani wydaje – zbyt długie leczenie preparatami sterydowymi, to wyjaśniam, że czas trwania terapii podyktowany jest doświadczeniem klinicznym. Nawet jeśli zastosowanie tego typu środków wydaje się zbyt intensywne, to jednak znajduje ono uzasadnienie, bo dzięki temu możemy uzyskać długotrwałą poprawę stanu zdrowia skóry.

  Odnosząc się do uwagi dotyczącej nieinformowania lekarza medycyny rodzinnej o zaleconej przeze mnie terapii – nie mogę się z nią zgodzić, gdyż takich słów nie użyłam. W rozmowie z Panią mogłam powiedzieć jedynie, że zastosowanie wskazanego preparatu po pierwszych trzech dniach może chwilowo poprawić stan skóry, nie niwelując jej odczynu zapalnego i że nie należy się tymi objawami przejmować czy panikować.

  Mam nadzieję, że znajdzie Pani lekarza specjalistę, który zajmie się kompleksowo leczeniem Pani Maluszka i że już niebawem nastąpi zdecydowana poprawa stanu zdrowia jego skóry.


  Z serdecznością,
  Dr hab. n. med. Aleksandra Lesiak, prof. nadzw.


Pytania pacjentów (47)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Jestem specjalistą dermatologiem-wenerologiem, dermatologiem dziecięcym oraz specjalistą dermatologii estetycznej. Obecnie pełnię funkcję adiunkta w Klinice Dermatologii i Wenerologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Oprócz służby na rzecz Pacjentów, ważnym obszarem mojego zawodowego rozwoju jest praca naukowa. Jestem autorką i współautorką wielu artykułów oryginalnych i poglądowych w czasopismach polskich i zagranicznych. Moja praca naukowa skupia się głównie na problemie nowotworów skóry, łuszczycy, chorób skóry u dzieci. Jestem członkiem Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, członkiem European Society for Dermatological Research oraz European Academy of Dermatology and Venereology. Odbyłam staże zagraniczne (Francja, Wielka Brytania). W roku 2011 zostałam uhonorowana prestiżowym stypendium L'OREAL dla Kobiet i Nauki, a w 2012 roku zostałam laureatką konkursu Supertalenety w Medycynie. Od 2014 roku pełnię funkcję wiceprzewodniczącej Sekcji Forum Młodych Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego. Od 2015 roku jestem wiceprzewodniczącą sekcji Onkologicznej PTD.

  Każdego dnia dokładam wszelkich starań, by moi Pacjenci wysoko oceniali rezultaty mojej pracy.

Specjalizacje

 • Dermatologia i wenerologia

Edukacja

 • .

Publikacje

 • .

Nagrody i wyróżnienia

 • .