lek.

Adrian Stępiński

Ortopeda, Chirurg

Calendar-iconCreated with Sketch. Umów wizytę 15 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

Specjalista Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu. Absolwent Wydziału Lekarskiego na Akademii Medycznej im. Marcinkowskiego w Poznaniu. Ukończył Podyplomowe Studium Diagnozowania... więcej

Umów wizytę

info-iconCreated with Sketch. Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Doświadczenie i kwalifikacje

about-me-iconCreated with Sketch. O mnie

 • Specjalista Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu. Absolwent Wydziału Lekarskiego na Akademii Medycznej im. Marcinkowskiego w Poznaniu. Ukończył Podyplomowe Studium Diagnozowania i Terapii Zespołów bólowych kręgosłupa met. McKenzie’go- stopnie A, B, C, D Instytut McKenzie’go Polska.

  W 2011 uzyskał specjalizację w zakresie Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu.

  Ukończył kursy tj: "Artroskopia stawu kolanowego”, „Leczenie rekonstrukcyjne uszkodzeń więzadła krzyżowego przedniego z wykorzystaniem przeszczepów autogennych” w Klinice Ortopedii i Rehabilitacji Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

  Posiada certyfikaty organizacji AO-Trauma z Davos ukończenia kursu podstawowego (2011) i zaawansowanego (2012) w leczeniu chirurgicznym urazów układu kostnego .

  Ukończył Akademię Chirurgii Ortopedycznej (2013) z zakresu kolana - kurs na preparatach ludzkich .

  Zdobywał doświadczenie w opiece nad pacjentami między innymi w takich placówkach jak: 111 Szpital Wojskowy w Poznaniu, Specjalistyczny Szpital Kliniczny UM w Poznaniu i Szpital Kliniczny im. Heliodora Święcickiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu - Oddział Ortopedii i Traumatologii narządu ruchu.

  Ponadto Asystent Katedry i Zakładu Anatomii prawidłowej Akademi Medycznej w Poznaniu .

  Od 2010 roku posiada certyfikat Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego do wykonywania Diagnostyki USG narządu ruchu nr 376/48.

  www.adrianstepinski.com, WWW.ADRIANSTEPINSKI.PL

Specjalizacje

 • Ortopedia i traumatologia narządu ruchu

Ukończone szkoły

 • Akademia Medyczna w Poznaniu wydział lekarski
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu - studia podyplomowe
 • Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu - wydział chemii

Publikacje

 • 2016 styczen , ARTYKUŁ POGLĄDOWY/REVIEW PAPER © Akademia Medycyny , "Skale urazowe w chirurgii urazowej i traumatologii – przegląd, analiza przydatności klinicznej Trauma scoring systems in trauma surgery and traumatology – review of the clinical utility."
 • Karol Rogacki, Aldona Kasprzak, Adrian Stępiński Pol J Pathol 2015; 66 (1): 9-21 Online publish date: 2015-05-04 DOI (digital object identifier): 10.5114/pjp Impact factor 1.28
 • Alterations of Wnt/β-catenin signaling pathway in hepatocellular carcinomas associated with hepatitis C virus

Znajomość języków

 • angielski
 • niemiecki
 • rosyjski

Certyfikaty

Ocena pacjentów:

Dodaj własną opinię
 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: neoMedica Centrum MedyczneUsługa: konsultacje ortopedyczne

  Bardzo uprzejmy i sympatyczny człowiek, duża wiedza i zaangażowanie w problem pacjenta. Skrupulatnie przedstawia problem, diagnozę oraz plan leczenia. Wizyta trwa tak długo jak jest to potrzebne, dodatkowo można sobie pożartować.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: neoMedica Centrum MedyczneUsługa: konsultacje ortopedyczne

  Już po pierwszej wizycie u dr Stępińskiego wiedziałem, że mam do czynienia z prawdziwym profesjonalistą. Dokładnie wyjaśnił na czym polega problem oraz określił plan leczenia. Po niecałym roku moje kolana wróciły do sprawności, dzięki czemu mogę znów trenować. Serdecznie polecam!

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pan Adrian jest naprawdę bardzo dobrym lekarzem, który z profesjonalizmem podchodzi do problemu i wyjaśnia na czym on polega. Również jest osobą bardzo komunikatywną i inteligentną. Mimo że trzeba było poczekać godzinkę, to i tak bardzo polecam przyjść na konsultację do Pana Doktora. :)

 • B

  Po kilku odbytych wizytach mogę powiedzieć że dr.Stępiński to lekarz z powołania nie tylko leczy swoim doświadczeniem i wiedzą ale także terapeutycznym podejściem do pacjenta. Swoja uwagę skupia na chorobie i jej leczeniu. Cierpliwie wyjaśnia sedno sprawy i udziela cennych wskazówek w jaki sposób radzić sobie z bólem na co dzień. Każdemu choremu szukającemu dobrego specjalisty polecam dr.Stępińskiego. Panie Doktorze za wszystko dziękuję!

 • D

  1. Nieprawidłowa diagnoza na podstawie rezonansu (miałem mieć dyskopatię odcinka szyjnego, nie schylać w ogóle głowy, przedstawiona wizja dramatyczna, a okazało się, że miałem po prostu zblokowane kręgi, dwóch doświadczonych neurochirurgów wykluczyło na podstawie rezonansu problemy odcinka szyjnego, a rehabilitant po pierwszej wizycie mi pomógł). 2. Wizytę Pan doktor bez pytania przedłużył jako "początek rehabilitacji". Po wyjściu okazało się, że musiałem zapłacić ok 300 zł (zamiast ok 150 zł za zwykłą wizytę). Nie uprzedził o zwiększonym koszcie. 3. Brak szacunku dla pacjentów - zbyt opóźnione wizyty. Pan doktor wszedł na temat zegarków (interesuje się nimi). A w poczekalni ludzie czekali. Łącznie z wcześniejszymi opóźnieniami Pan doktor przyjmował 1.5 godziny po terminie. Aby być sprawiedliwym - napiszę co mi się podobało. Pan doktor tłumaczy jak działa kręgosłup. Pokazuje na modelach. To ważne dla procesu leczenia, aby prawidłowe ruchy wykonywać. Miałem także poczucie, że Pan doktor interesuje się moim problemem.

  lek. Adrian Stępiński2016-10-18

  ad. 1 Łamy ZL nie służą ocenie diagnoz i dyskusji specjalistycznych ( to wbrew regulaminowi - odpowiednie pismo z uzasadnieniem zostało przesłane moderatorowi )
  Ad.2 Bardzo przepraszam za to że w rejestracji nie powiadomiono Pana o całości kosztów zawartych cenniku usług kliniki.
  Ad.3 Mój "brak szacunku" polega na tym że spędzam tyle czasu z pacjentem ile on potrzebuje a nie tyle ile jest na grafiku . Większość pacjentów z moich praktyk wie o tym, że czas który spędzają w gabinecie rzadko jest krótszy niż 30-40 min ( z Panem spędziłem 47 min ) wynika to z mojej filozofi dotarcia do sedna problemu i pozwoleniem aby chory wypowiedział się do końca ; nawet jeżeli rozmowa odbiega od meritum choroby i schodzi na tematy neutralne . Wszystko to ma na celu aby pacjent poczuł się upodmiotowiony, rozluźniony i przez cały czas w gabinecie w centrum zainteresowania specjalisty .
  Dziekuję wszystkie dobre słowa na końcu Pana opini.

 • Trafiłam do Pana doktora w październiku 2014 roku. W ciągu 3 lat skręciłam prawy staw skokowy 11 razy. Nikt nie potrafił mi pomóc, aż doszło do tego, że nie byłam w stanie chodzić. Po długich poszukiwaniach znalazłam Pana doktora Stępińskiego. Fachowo zajął się moją nogą i postawił diagnozę: zerwane więzadła stawu skokowego. Stwierdził, że potrzebuję operacji i pomógł mi dostać się odpowiedniego lekarza dziecięcego, który takie operacje przeprowadza.Panie doktorze, dzięki Pana pomocy jestem po dwóch operacjach i dziś jestem zdrowa i sprawna. Gdyby nie pana pomoc, prawdopodobnie bym nie chodziła. Serdecznie dziękuję :)

  lek. Adrian Stępiński2016-09-14

  Ciesze się że zabiegi się udały i kolega którego usługi zaproponowałem okazał się skuteczny :-)

 • A

  Lekarz zainteresowany, czyta dokumentację medyczną i robi dokładne badania. Wizyta nie polega, tak jak większość prywatnych wizyt, na wypisaniu recepty i oględnym spojrzeniu na chore miejsce. Jedyny minus to dość spore opóźnienie, bo wizyta odbyła się około 40 minut później. Ale jest to nieważne w świetle wszystkich pozytywów.

  lek. Adrian Stępiński2016-09-14

  Dziękuje i przepraszam za opóźnienia - jak lekarz chce się zapoznać dokładnie z dokumentacją i zbadać pacjenta to czasem zajmuje to sporo czasu ale efekt w postaci trafnej diagnozy to wynagradza .:-))

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Trafiłem do Pana Doktora zupełnie przypadkowo. Totalnie załamany, tuż przez maratonem z rozpoznaniem uszkodzenia łękotki. Nie mogłem chodzić. Po bardzo wnikliwych badaniach Pan Doktor stwierdził, że to nie łękotka uszkodzona, lecz chrząstka w kolanie. Udało się wyleczyć uraz bez konieczności operacji. Dodatkowo Pan Doktor doskonale rozszyfrował moje nastawienie, wiedział, że za wszelką cenę będę chciał wrócić do sportu. Pomógł mi nie tylko lecząc uraz, ale również odpowiednio zmieniając moje nastawienie do urazu. Wizyty bardzo miło wspominam. Komentarz wystawiam po długim czasie, jako dowód na to, że już leci drugi rok, kolano mocno eksploatuje, a nic się z nim nie dzieję. Dziękuję 

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Dokładność, Fachowe Podejście do problemu, poświęcenie czasu na rozmowe i dokładną analize przyczyny dolegliwości - Dr. Stępiński

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Bardzo profesjonalne podejscie do pacjena,duza komunikatywnosc i uprzejmosc ze strony doktora.Szczerze polecam.