dr n. med.

Adam Markiewicz

Diabetolog, Nefrolog, Internista

113 opinii +dodaj

Umów wizytę Zapytaj lekarza 102 umówione wizyty w ciągu 30 dni

Specjalista chorób wewnętrznych, nefrologii i diabetologii. Wieloletnie doświadczenie kliniczne, w tym praca w charakterze ordynatora. Doktorat. Szczególnie interesuję się leczeniem… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
113 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • J
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Lider- DentUsługa: konsultacje diabetologiczne

  pan dr.Adam Markiewicz to wysokiej klasy specjalista ,Moje wyniki badań szczegółowo przeanalizował i pokierował w dalszym leczeniu wytłumaczył jakie jeszcze badania muszę jeszcze zrobić.Gorąco polecam pana doktora .Pozdrawiam.

 • J
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Poradnia Nefrologiczna i DiabetologicznaUsługa: konsultacje internistyczne

  Co prawda poszłam do doktora tylko po to, aby przepisał mi mocniejsze leki, ponieważ przeziębienie nie ustępowało 3 tydzień. Za to Pan doktor bardzo miły, sympatyczny, przebadał mnie i przy okazji mogliśmy trochę pogawędzić i pośmiać się. Miła wizyta, nie było sztywnie, a doktor uprzejmy, polecam :)

 • M
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Lider- DentUsługa: konsultacje diabetologiczne

  Pan Markiewicz może być wzorem dla lekarzy wielu specjalizacji. Wiedza jaką dysponuje i jaką przekazuje pacjentowi i jego rodzinie wykracza poza jego specjalizację. Podejście holistyczne do problemów zdrowotnych to coś niezwykle rzadkiego wśród lekarzy. Z czystym sumieniem można polecać Pana doktora!

  Adam Markiewicz2018-05-11

  Różne zbiegi okoliczności w ciągu życia spowodowały że miałem doskonałe możliwości kształcenia , również za granicą . Ale ważniejsze jest to, że nefrologia z natury rzeczy jest nauką o chorobach różnych narządów . Istnieją bardzo silne związki pomiędzy chorobami nerek serca, wątroby , układu immunologicznego stawów, cukrzycą i wieloma innymi . Nie bez powodu Gregory House był nefrologiem . Ale mnie lata świetlne do niego . Pozdrawiam serdecznie

 • D
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Diabetologiczny i Nefrologiczny odpłatnie, możliwość wykupienia rocznego abonamentu.Usługa: konsultacja nefrologiczna

  Moja mama była na konsultacji u pana doktora. Lekarz dokładnie wyjaśnił możliwe przyczyny problemu oraz zlecił dodatkowe badania. Wrażenie bardzo pozytywne. Widać, że doktor Markiewicz zna się na tym co robi.

  Adam Markiewicz2018-05-11

  Bardzo dziękuję za miłe słowa . Pozdrawiam serdecznie .

 • B
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Otrzymałem wszystkie informacje od Pana Doktora jakie były dla mnie konieczne. Dokładnie wszystko wytłumaczył. Następną wizytę planuję również u Pana Doktora.

  Adam Markiewicz2018-05-11

  Bardzo dziękuję. Pozdrawiam serdecznie .

 • D
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  dr markiewicz bardzo dobry profesjonalny lekarz którzy nie tylko zna nowości z zakresu diabetologii ale tez jest w pełni skomputeryzowany podczas wizyty nie traci czasu na formalności ograniczając je dzięki komputeryzacji do absolutnego minimum.

  Adam Markiewicz2018-04-10

  Tak rzeczywiście komputeryzacja znacznie ułatwia i przyśpiesza pracę Ponadto zmniejsza ryzyko pomyłki . Pierwszą historię choroby wprowadziłem do komputera 20 sierpnia 1998 i od tego czasu wszystko prowadzę w formie elektronicznej. Dane o chorych dziś przechowywane są w bezpiecznej chmurze - dzięki której mam stały dostęp do elektronicznych kartotek - wystarczy dostęp do internetu .
  Pozdrawiam serdecznie

 • D
  Lokalizacja: Lider- DentUsługa: cukrzyca ciążowa - nielimitowana ilość wizyt

  Pan Doktor jest fenomenalnym specjalistą i fantastycznym człowiekiem! Prowadził moją cukrzycę ciążową a nie było to łatwe bo po pierwszej ciąży miałam okropne doświadczenia z samą opieką (w przychodni - za każdym razem inny lekarz), wynikami glikemii i jak się później okazało złymi radami które w efekcie sprawiły że całą ciążę przepłakałam widząc wyniki przekroczone choćby o 2 jednostki lub przecierpialam godząc się i doprowadzając do hipoglikemii. ..co jak się później okazało odbiło się na pierwszym dziecku (niestety nikt wtedy nie zwrocil uwagi na nic innego poza tym czy cukier mieści się "pod kreską "). Cukrzyca prowadzona u Doktora w drugiej ciąży to zupełnie inna "bajka". Mój ogromny spokój bo Doktor kontrolował wagę i to jak się rozwija dziecko, rozsądnie dobierane dawki insuliny....i odpowiedź na tysiące moich pytań na wizycie ale i w razie pilnej potrzeby telefonicznie czy mailowo. Do tego zawsze sympatyczna atmosfera na wizycie. Polecam z całego serca i wraz z synem dziękujemy za opiekę :)

  Adam Markiewicz2018-04-04

  Cieszę się że mogłem być pomocny .
  Pozdrawiam serdecznie całą Rodzinę

 • R
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Lider- DentUsługa: konsultacje diabetologiczne

  To nasza / moja i męża / druga wizyta. Utwierdziła nas w przekonaniu , że trafiliśmy do właściwego lekarza.Spokojnie przeanalizował wyniki, przeprowadził wywiad. Jesteśmy usatysfakcjonowani i na pewno pojawimy się kolejny raz w terminie wyznaczonym.Pan doktor myśli o pacjencie, jego wygodzie i potrzebach.Podczas wizyty nie powoduje u pacjenta napięcia , stresu a także poświęca tyle czasu na rozmowę ile pacjent potrzebuje.

  Adam Markiewicz2018-04-04

  Dziękuję za miłe słowa . Postaram się nie zawieść Państwa zaufania
  Pozdrawiam serdecznie

 • B
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Medyczne Polmed Oddział KrakówUsługa: konsultacja nefrologiczna

  Wielka wiedza którą posiada Pan Doktor spowodowała że mój Tata nie musi być dializowany chociaż tak wypowiadali się inni lekarze. Jest człowiekiem chcącym naprawdę pomóc w razie konieczności można zadzwonić i zawsze otrzymamy konkretną odpowiedź. Polecem Pana Doktora w czystym sumieniem.

  Adam Markiewicz2018-03-21

  Dziękuję za miłe słowa. Podejmując decyzję o konieczności dializ zawsze trzeba brać pod uwagę nie tylko wartość filtracji kłębuszkowej ale również objawy które towarzyszą niewydolności nerek. Dializy należy rozpocząć niezależnie od objawów przy eGFR poniżej 8 ml /min . Przy wyższych wartościach należy brać pod uwagę całość obrazu klinicznego . Zarówno zbyt szybkie jak i zbyt późne rozpoczęcie dializ jest niekorzystne dla zdrowia Chorego . Pozdrawiam serdecznie Panią i Tatę

 • J
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Lider- DentUsługa: konsultacje diabetologiczne

  Dr Adam Markiewicz posiada ogromną wiedzę i doświadczenie, wzbudza zaufanie pacjenta, kontaktowy, bezpośredni, z rezerwą przepisuje leki, fachowo interpretuje wyniki badań. Pełna wątpliwości co do swojego zdrowia przed wejściem do gabinetu wyszłam zdrowa i pełna chęci do życia. Polecam

Pytania pacjentów (8)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Specjalista chorób wewnętrznych, nefrologii i diabetologii. Wieloletnie doświadczenie kliniczne, w tym praca w charakterze ordynatora. Doktorat. Szczególnie interesuję się leczeniem schorzeń nerek i leczeniem cukrzycy u osób w wieku podeszłym . Możliwość wykupienia 12 -sto miesięcznego abonamentu - uprawniającego do korzystania z porad bez ograniczeń, oraz w razie potrzeby kontaktu telefonicznego ( koszt 250 zł za 12 mcy ).
  Roczny abonament NIE obowiązuje w placówce Polmed , przy ulicy Lubicz 23 A oraz w placówkach LUX-MED . Tu każdorazowo trzeba zapłacić wg stawek tych Firm

  www.diabetolognefrologkrakow.pl

Specjalizacje

 • Diabetologia
 • Nefrologia
 • Choroby wewnętrzne

Ukończone szkoły

 • Akademia Medyczna Kraków

Publikacje

 • Około 20 w czasopismach krajowych i zagranicznych

Znajomość języków

 • niemiecki
 • angielski
 • rosyjski

Staże

 • Katolicki Uniwersytet w Leuven
 • Klinika Chorób Metabolicznych CMUJ Kraków
 • Klinika Nefrologii CMUJ Kraków

Certyfikaty

Choroby

Zdjęcia