lek.

Wiktoria Zwinczewska

Okulista, Specjalista medycyny naturalnej

Umów wizytę 78 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

WAŻNE! W OKRESIE OD 30 lipca do 25 sierpnia PROWADZIMY TYLKO BADANIE OSTROŚCI WZROKU I DOBÓR OKULARÓW / SOCZEWEK KONTAKTOWYCH. W TYM CELU MOŻLIWA JEST WIZYTA W KAŻDYM MIEJSCU PRACY. Tel. kontaktowy do... więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Usługi

Konsultacja okulistyczna (bez OCT i badania pola widzenia) 60 zł
Badanie OCT 100 zł
Sondowanie kanalików łzowych (u dzieci) 350 zł
Zabieg hirudoterapii 50 zł
Usunięcie ciała obcego 60 zł
Badanie pole widzenia 50 zł
Zabieg akupunktury 50 zł
Konsultacja dietetyczna 50 zł

Informacje o lekarzu

O mnie

WAŻNE! W OKRESIE OD 30 lipca do 25 sierpnia PROWADZIMY TYLKO BADANIE OSTROŚCI WZROKU I DOBÓR OKULARÓW / SOCZEWEK KONTAKTOWYCH. W TYM CELU MOŻLIWA JEST WIZYTA W KAŻDYM MIEJSCU PRACY. Tel. kontaktowy do umówienia wizyty - pięćset jeden dwieście dziewiętnaście czterysta czterdzieści pięć.

„Zachowanie porządku, a nie naprawienie nieporządku jest najwyższą zasadą mądrości. Leczyć chorobę po tym, jak już się pojawi to jak kopać studnię, kiedy zachciało się pić lub kuć broń, kiedy rozpoczęła się wojna”. Huang Di, Nei Jing, II wiek p.n.e.

Szanowni Państwo,

Od 25 lat zajmuję się okulistyką, a od 10 lat tradycyjną medycyną chińską, dietetyką, akupunkturą i hirudoterapią.

Ukończyłam z wyróżnieniem Akademię Medyczną w Kijowie (1988 r.), a po 2 latach uzyskałam specjalizację z okulistyki w Klinice Okulistyki Uniwersytetu Medycznego im. O.O. Bohomolca w Kijowie, potwierdzoną w kolejnych latach w Klinice Okulistyki Szpitala Uniwersyteckiego UJ CM w Krakowie. Stale poszerzam wiedzę i kwalifikacje uczestnicząc w wielu szkoleniach, kursach, sympozjach i zjazdach zarówno krajowych jak i zagranicznych. Ponadto od lat jestem członkiem krajowych i zagranicznych towarzystw okulistycznych.

Zajmuję się diagnostyką i kompleksowym leczeniem chorób oczu, a szczególnie:
- wadami wzroku, 
- zespołem suchego oka,
- przewlekłym zapaleniem brzegów powiek,
- alergicznymi chorobami oczu,
- objawami ocznymi w bólach migrenowych,
- oftalmopatią tarczycową,
- nawracającymi zapaleniami tęczówki
- jaskrą, 
- retinopatią cukrzycowa,
- zmianami degeneracyjnymi siatkówki (AMD). 

W chorobach związanych z zaburzeniami mikrokrążenia stosuję leczenie kompleksowe, uwzględniające porady dietetyczne, zmianę stylu życia, odpowiednie ćwiczenia, leczenie akupunkturowe i farmakoterapię.

Chętnie prowadzę małych Pacjentów z postępującymi wadami wzroku. Specjalizuję się również w doborze korekcji okularowej oraz soczewek kontaktowych, a także pomocy optycznych umożliwiających funkcjonowanie w życiu codziennym Pacjentom słabowidzącym.

Dobre widzenie Pacjenta zależy nie tylko od odpowiedniej mocy szkieł, ale przede wszystkim od jakości wykonania okularów. Dlatego przy Poradni, w której pracuję od wielu lat działa zakład optyczny, w którym doświadczeni optycy wykonują na zlecenie okulary najwyższej jakości. Proszę pamiętać, że oko jest małe, a widzi cały świat :)

Serdecznie zapraszam!

Miejsca pracy:

Centrum Zdrowia Ruczaj

Kraków, ul. Lipińskiego 7


Skawina, ul. Ogrody 17
Chrzanów, ul. Sokoła 30


Kraków, ul. Monte Cassino 6 —> tylko dobór okularów i soczewek kontaktowych, bez leczenia stanów chorobowych oka

Wizyty i konsultacje są pełnopłatne, nie przyjmujemy na NFZ.

W przypadku konieczności wizyty z powodu "stanu nagłego" a braku wolnego terminu w kalendarzu - proszę o kontakt bezpośrednio pod numerem również w soboty i niedziele)

Specjalizacje

 • Okulistyka

Artykuły

Opinie pacjentów

Dodaj opinię
 • bardzo dobry

  Dzięki pani widzę i żyję. Dobry lekarz i wspaniały człowiek. Serdecznie dziękuje pani doktor za troskliwą opiekę. I chcę być dalej pod pani doktor opieką. Dziękuje. Irena Dec.

 • bardzo dobry

  Pani Doktor bardzo miła ,kompetentna usmiechnieta jak i rownież Panie w rejestracji.Doskonaly okulista bardzo dobrze znany w Krakowie i okolicy jak widać poniżej z bardzo dobrymi opiniami.Polecam z całym szacunkiem.

 • bardzo dobry

  Nigdy nie wystawiam żadnych opinii, bo nie mam na to czasu, ale to co zrobiła ze mną Pani Dr Zwinczewska zdecydowanie zasługuje na komentarz. Do pani doktor trafiłam z silnym wirusowym zapaleniem oka. Na początku pani doktor zastosowała leczenie farmaceutyczne, ale kiedy okazało się, że najsilniejszy antybiotyk jest dla mnie za słaby i mój organizm nie radzi sobie z wirusem, pani doktor zaproponowała Hirudoterapię- leczenie pijawkami. Pani doktor zależało na czasie, aby uchronić mnie przed powstaniem nieodwracalnych blizn na rogówce, które wywołuje wirus. Mam 28 lat i nigdy wcześniej nie miałam styczności z pijawkami, nie miałam zielonego pojęcia na czym polega ta metoda i przyznam, że miałam duże obawy. Zanim podjęłam decyzję, Pani doktor wszystko dokładnie mi objaśniła, a ogrom wiedzy i doświadczenie, które posiada Pani doktor zarówno w tej metodzie jak i innych aspektach medycyny naturalnej, zupełnie mnie uspokoił. Muszę przyznać, że ani przez sekundę nie pożałowałam tej decyzji. Po zastosowaniu pijawek, efekt był natychmiastowy. Opuchlizna zeszła od razu i ból oka znacznie ustąpił. Pani doktor zastosowała pijawki dwa razy w odstępie dwóch dni i był to przełomowy moment w leczeniu. Dzięki pijawkom udało się uratować moje oko przed nieodwracalnymi zmianami. Pani Dr Zwinczewska jest znakomitym specjalistą, posiada holistyczne spojrzenie na funkcjonowanie organizmu, nie traktuje oczu jako odrębną część ciała, wręcz przeciwnie, traktuje wszystkie organy jako naczynia połączone i dzięki temu wie jak zadziałać aby przynieść najskuteczniejsze efekty. Jestem pod ogromnym wrażeniem nie tylko wiedzy pani doktor ale także jej indywidualnego podejścia do pacjenta i prawdziwej opieki, którą go otacza. To 100% profesjonalista z prawdziwym powołaniem do bycia lekarzem. BARDZO DZIĘKUJĘ!!

 • bardzo dobry

  Nigdy nie wystawiłam żadnemu lekarzowi opinii. Najwyraźniej żaden nie zasługiwał. Doktor Zwinczewska "obsługuję" się człowiekiem niczym najlepszy inżynier informatyk komputerem. Wystarczy parę spojrzeń fachowego oka by dowiedzieć się w czym tkwi problem. Pani Doktor doskonale wie w którym miejscu dotknąć by to co nie działa - działać zaczęło. Co więcej, jej wiedza oparta jest nie tylko na mądrości książkowej ale przede wszystkim na latach doświadczeń. Przy każdym spotkaniu nie mogę się nadziwić jaki ogrom wiedzy posiada ta Pani, co najważniejsze, nie jest to wiedza monotematyczna. Do P.Zwinczewskiej trafiłam przez przypadek ze względu na oczy. Jak wiadomo oczy są oknem do wnętrza, tak więc zdefiniowane zostały także inne problemy mojej "maszyny". Problemy które ignorowali poprzedni lekarze, problemy które zaczęłam ignorować ja sama. Podejście Pani doktor do pacjenta jest empatyczne, chociaż dowiemy się tylko tego co powinniśmy wiedzieć, bez zaśmiecania naszego mózgu informacjami typu jak bardzo jest źle. Umówmy się - to Pani Wiktoria jest lekarzem, to ona ma wiedzieć co się dzieje. Nasze zamartwianie się stanem zdrowia, leczenia nie przyśpieszy. Po prostu dostajemy w gratisie spokój psychiczny. Być może to indywidualne podejście do mnie :) Wiem jedno - nie warto szukać pomocy w chemii, gdy natura zapewnia nam lekarstwo sama w sobie. Ważne by dostać się do kogoś kto posiada konkretną wiedze i wie gdzie zainstalowane są przekaźniki, które warto uruchomić. Lek. Wiktoria Zwinczewska taką wiedze posiada.

 • neutralny

  Witam Byłam na wizycie u Pani doktor dwa razy, po przeczytaniu wielu pozytywnych opinii z tego portalu. Trudno mi ocenić Panią doktor. Moja wizyta trwała może 10 minut. Zanim weszłam do gabinetu, pani asystentka coś mi zbadała w poczekalni (nie wiem, czy komputerowo ostrość wzroku czy co, bo nie powiedziała i chyba ciśnienie w oku, o ile dobrze pamiętam), potem weszłam do gabinetu. Zgłosiłam się w zasadzie po to, żeby Pani doktor dobrała mi soczewki, a właściwie poleciła inne, bo te, które miałam źle mi się nosiło. Ze zmiany soczewek byłam zadowolona. Poza tym standardowe badanie ostrości wzroku na tablicach i krótkie badanie aparatem - ale też nie wiem, co miało na celu. Zalecono mi też krople na nawilżanie spojówek. Pani doktor miła, czy kompetentna, trudno ocenić na podstawie tak krótkich dwóch wizyt. Teraz miałam większy problem, mianowicie konsultację w ciąży i udałam się jednak do innego lekarza, który miał więcej sprzętu i wizyta była jednak bardziej szczegółowa. Sam gabinet Pani doktor - otwarty termos z kawą lub herbatą, niedojedzone kanapki na biurku, w tym wszystkim jakieś drobne sprzęty okulistyczne i dokumentacja... - trochę do poprawki moim zdaniem.

 • bardzo dobry

  Zawsze konkret, indywidualne podejście. Fajnie mieć pewność, że ktoś dobrze wykonuje swoją pracę w stosunku do pacjenta. Widać zangażowanie, i pasję. A poza tym pełna kultura, co też jest bardzo ważne.

 • bardzo dobry

  Bardzo miła, kompetentna i konkretna lekarka. Bardzo wyważone a jednocześnie pełne troski podejście do pacjenta. Polecam gorąco!

 • bardzo dobry

  Jestem w wieku, który pamięta pijawki babci trzymane w słoju. Samo wspomnienie wywoływało u mnie obrzydzenie. Kiedy z powodu bólu halluxa znalazłam się w Centrum Zdrowia Ruczaj na Lipińskiego 7. Miałam problem, czy iść na wizytę do ortopedy, czy skorzystać z zabiegów hirudoterapii. Po rozmowie z Panią Doktor Wiktorią Zwinczewską wybrałam to drugie, zgadzając się z Panią Doktor, że na zabieg operacyjny jest zawsze czas. Już po pierwszym zabiegu hirudoterapii ból stopy ustąpił , dając uczucie lekkości. Dzisiaj jestem po trzecim zabiegu hiurodoterapii, hallux przestał boleć i rosnąć, a ja dopiero oswoiłam się ze słowem pijawka. Podejście Pani Doktor do mnie spowodowało, że zmieniam sposób myślenia o pijawkach i cieszę się z efektów zabiegów. Polecam zabiegi hirudoterapii w wykonaniu Pani Doktor, gdyż jest to osoba z dużym doświadczeniem w tej dziedzinie. Krystyna

 • słaby

  Pani doktor stwierdziła u mnie początki jaskry. Kazała przyjść za dwa tygodnie. Zapisała krople, które można stosować na stałe, bez recepty. Potem kazała przyjść ponownie, za 2 tygodnie. I tak parę razy pod rząd. Jeśli Pani doktor nie stwierdza, że jest stan zapalny, to po co każe przychodzić co 2 tygodnie? Nie zalecając przy tym żadnego leczenia, które wymagałoby recepty. Wiadomo... Dałam sobie spokój, zresztą Pani doktor nigdy nie zajmuje się 1 pacjentem na raz. Wychodzi w trakcie wizyty kilkakrotnie, wizyta jest załatwiania pospiesznie, a pacjent ma wrażenie, że zapadł na jakąś bliżej nieokreśloną chorobę, przy której niezbędna jest kolejna, rychła wizyta, ponieważ podczas bieżącej wizyty pani doktor jest zbyt zajęta innymi sprawami. Nie napisałabym tego, gdyby nie dzisiejsza wizyta u innego okulisty, który gdy usłyszał historię, wymienił nazwisko pani doktor Zwinczewskiej, choć ja sama ani słowem się nie zająknęłam o tym.

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  lek. Wiktoria Zwinczewska ( 9 czerwca 2015)

  Rzeczywiście stwierdziłam podejrzenie jaskry u pani Renaty, ponieważ miała bardzo zagłębione tarcze nerwu wzrokowego przy stosunkowo dobrym ciśnieniu wewnątrzgałkowym. Dlatego poprosiłam w ciągu 2 tygodni zrobić badanie dodatkowe (pomiar grubości włókien nerwowych w okolicy tarczy nerwu wzrokowego) oraz pole widzenia, żeby wykonując badanie kontrolne w odstępie 3, 6 i 12 miesięcy potwierdzić lub wykluczyć początki jaskry u stosunkowo młodej osoby. Chociaż powtórzyłam to kilka razy i tłumczyłam po co ma Pani przyjść z dodatkowymi badaniami za 2 tygodnie widzę, że Pani nadal tego nie zrozumiała. Krople dostępne bez recepty to tzw. sztuczne łzy, które można kupić w każdej aptece. Były zalecone ze względu na to, że miała Pani przemęczone oczy (proste zapalenie spojówek). Ponieważ jak sama Pani twierdzi nie miała Pani żadnego stanu zapalnego, nie zostały zapisane żadne krople na receprę. Niestety nie jestem w stanie podejrzewając jaskrę na pierwszej wizycie przepisać Pani leczenia na dłuższy okres, ponieważ rozpoznanie jaskry to rozpoznanie na całe życie i trzeba do niego podejść bardzo odpowiedzialnie. Przykro, mi że nie spełniłam Pani oczekiwań i życzę udanego leczenia u bardziej zdecydowanych Kolegów. Pozdrawiam.

 • bardzo dobry

  Bardzo polecam, lekarz godny polecenia. Ma podejście do dzieci, wizyta odbyła sie sprawnie. Pani Doktor wszystko wytłumaczyła, o wszystkim powiedziała a nawet pomogła w doborze oprawek co okazało sie ważne. Reszta personelu też bardzo przyjazna pacjentowi. Napewno to nasz lekarz już na dłuży czas.