Sztywność karku

sugerowany specjalista: lekarz rodzinny, neurolog

to może być symptom następujących chorób:

Opinie pacjentów

  • bardzo dobry

    Pani Dr Gabriela Wajda to lekarz z powołania. Moja Mama(osoba starsza i schorowana) od paru lat jest pod Jej opieką. To dzięki Pani doktor, która postawiła trafną diagnozę rozpoznając wylew krwi do mózgu wywalczyliśmy/wymusiliśmy prawie przyjęcie Mamy do Szpitala na Oddział Neurologiczny w Wodzisławiu Śląskim. Skąd wcześniej Mamę odesłano ze stwierdzeniem, że ten ból głowy i zachowanie Mamy (obezwładniający ból głowy,objawy amnezji, sztywność karku, lewostronne niedowidzenie) to przejaw depresji(!!!).Pomimo tego, iż na skierowaniu od Pani dr Wajdy na Oddział Szpitalny Neurologiczny była informacja o podejrzeniu/rozpoznaniu udaru mózgu. Po wielkich bojach przyjęto Mamę na oddział Neurologiczny (ale dopiero po prywatnej wizycie w gabinecie u ordynator oddziału Neurologicznego dr Teresy Brzemii), gdzie po wykonaniu Tomografii Komputerowej głowy (wtedy Jastrzębiu Zdroju-Szpital Wojewódzki)okazało się,że to wylew krwotoczny, który zajął 1/4 mózgu !!! A moją Mamę 2 razy odesłano z wodzisławskiego szpitala nie rozpoznając wylewu (badali ją neurolodzy...). I tak się tułała z wylewem przez 3 dni!!! Uważam, że Pani doktor Gabriela Wajda uratowała życie mojej Mamie nie dając za wygraną i nie zgadzając się z opinią lekarzy w wodzisławskim Szpitalu na ul.26 Marca. DZIĘKUJĘ PANI DOKTOR Z CAŁEGO SERCA:):):)

  • bardzo dobry

    Jesteśmy bardzo wdzięczni Pani Doktor za uratowanie życia naszemu 10-cio miesięcznemu synkowi. Mimo wcześniejszych wizyt u innych pediatrów i ciągle utrzymującej się gorączki - nikt nie zwrócił uwagi, że dziecko ma sztywność karku i przeczulicę skóry(objawy posocznicy)! Lekarze wcześniej twierdzili, że to gardło albo ząbkowanie!!! Kiedy trafiliśmy do Pani Doktor od razu skierowała nas do Kliniki Chorób Zakaźnych, bo dziecko wymagało leczenia szpitalnego. Diagnoza się potwierdziła ale dzięki Pani Doktor na czas znaleźliśmy się w szpitalu gdzie zostało wdrożone odpowiednie leczenie i nasz synek jest teraz zdrowym, uśmiechniętym chłopcem. Bardzo dziękujemy Pani Doktor i jednocześnie jesteśmy pełni obaw, że tak mało jest kompetentnych jak Pani Doktor lekarzy...

  • neutralny

    Lekarz miły, sympatyczny. Poza tym jest kilka spraw które mnie denerwują. Po pierwsze nie warzą dzieci przed badaniem , a jest to dość ważne zwłaszcza jeśli chodzi o podanie antybiotyku , którego dawkę określa się do masy ciała. Ktoś powie że można przejść do zabiegowego i zważyć dziecko w każdej chwili ale to powinno być robione kompleksowo , każdorazowo. Po drugie co mnie bardzo denerwuje Pan Doktor nie myje rąk po zbadaniu jednego dziecka czy dorosłego a przed rozpoczęcie badania kolejnego pacjenta, co jest dość niehigieniczne w dzisiejszych czasach. Byłam tylko kilka razy na wizycie u Pana Doktora z moimi dziećmi , ma podejście do małych pacjentów , dzieci go lubią ale porównując te wizyty do wizyt u mojego prywatnego pediatry takie mam spostrzeżenia. Jeszcze jedna sprawa uważam że małe dzieci powinny być badane kompleksowo bez względu na to z jakimi objawami rodzic się zgłasza , czyli osłuchanie , uszy, węzły chłonne , gardło, sztywność karku, brzuch , waga i wzrost. Wtedy można mieć pewność że niczego się nie przeoczy a rodzic widząc taki sposób badania też na pewno czułby się spokojniej . Dla dorosłych mogę polecić jak najbardziej.