DermatologAlergolog prof. dr hab. n. med.

Stanisław Zabielski

6

Adresy

 • Wybierz termin wizyty:

  Specjalistyczny Gabinet Dermatologiczny i Alergologiczny Prof.Stanisław Zabielski

  Warszawa, Powstańców Śląskich 125/1

  2227343 ... (zobacz więcej)

Informacje o lekarzu

O mnie

 • Prof. Stanisław Leopold Zabielski ukończył studia w Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi w latach 1958-1964, uzyskując tytuł lekarza i stopień podporucznika. Dwuletni staż podyplomowy odbył w Centralnym Szpitalu Klinicznym, Wojskowej Akademii Medycznej w Warszawie, a następnie w 1966 r. rozpoczął pracę zawodową jako lekarz.

  Jednocześnie w ramach wolontariatu rozpoczął specjalizację w Klinice Dermatologii CSK WAM. Specjalizację II stopnia uzyskał w 1975 r. W tym samym roku podjął pracę w tejże klinice na stanowisku asystenta. Tytuł doktora n. med. uzyskał pod kierunkiem prof. Jana Łańcuckiego na podstawie rozprawy pt. „Samouszkodzenia skóry żołnierzy leczonych w Klinice Dermatologicznej CSK WAM w latach 1971-1974.

  W 1994 r. otrzymał stopień naukowy doktora habilitowanego na podstawie pracy „Wybrane wskaźniki genetyczne i immunologiczne w przebiegu łuszczycy u młodych mężczyzn", a w 1966 r. specjalizacją w zakresie alergologii.

  Od 1991r do 2012 roku kierował Kliniką Dermatologii CSK WAM na stanowisku profesora.

  Dorobek naukowy prof. Stanisława Leopolda Zabielskiego łączy się z wykonywaną pracą. Większość jego publikacji związana była z koniecznością rozwiązywania problemów dermatologicznych występujących w wojsku.

  Pod kierownictwem profesora specjalizacje z zakresu dermatologii i wenerologii uzyskało 17 lekarzy. Trzech lekarzy zdobyło specjalizację z alergologii. Obecnie profesor kieruje specjalizacją dwóch lekarzy i był promotorem 6-ciu prac doktorskich.

  Obecnie jest wykładowcą dermatologii na studiach wyższych.

  Działalność naukowo-badawcza

  kierował 5 zespołami badań naukowych, resortowych i własnych

  kierował 4 tematami statutowymi KBN

  autor ponad 100 prac naukowych, 4 monografii

  promotor 6 doktoratów i 1 pracy habilitacyjnej

  recenzent 7 prac doktorskich

  członek redakcyjny 5 czasopism naukowych

  Profesor kilkakrotnie uczestniczył w akcjach badania znamion, w ramach dni walki z czerniakiem.

  Odznaczenia

  Nagroda Naukowa II st. MON

  Nagroda Rektora WAM I st.

  Za działalność w PCK odznaczony Odznaką Kryształowe Serce

  Za działalność społeczną odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Uroczystość odbyła się w pałacu prezydenckim, a odznaczenie wręczył prezydent Polski.

Usługi

Choroby

Specjalizacje

 • Dermatologia i wenerologia
 • Alergologia
 • 3 listopada 2014

  Ocena: bardzo słaby

  Niestety, ale muszę odradzić... Po zostawieniu u pana profesora ponad 1000 zl za wizyty, lasery i recepty i uzyciu wszystkich lekow, ktore zostaly mi polecone, moje problemy skorne zaczely wygladac, jakby sie cofaly, po czym wrocily ze zdwojona sila. Jestem bardzo rozczarowana i coraz ciezej mi zaufac jakiemukolwiek lekarzowi.

  zgłoś nadużycie
 • 29 września 2014

  Ocena: bardzo dobry

  Przemily czlowiek,a w dodatku doswiadczony i z fachowa wiedza lekarz.Bardzo trafna diagnoza i skuteczne leczenie, ale bez stosowania metod szybkich, a dodatkowo obciazajacych organizm. Poczulam sie zatem bardzo pewnie pod jego opieka. Polecam.

  zgłoś nadużycie
 • 18 września 2014

  Ocena: bardzo dobry

  Niezwykle miła atmosfera. Szybka i trafna diagnoza. Rewelacyjna skuteczność terapii. Serdecznie wszystkim polecam.

  zgłoś nadużycie
 • 25 lipca 2014

  Ocena: bardzo dobry

  Znakomity specjalista. Szybka diagnoza i pomoc za bardzo przyzwoite cęnę jak na wizytę profesorską.

  zgłoś nadużycie
 • 15 maja 2014

  Ocena: bardzo dobry

  Pełen profesjonalizm otwartosć i wyrozumiałośćm. Szybka trafiona terapia 7 dni leczenia i po problemie

  zgłoś nadużycie
 • 17 kwietnia 2014

  Ocena: bardzo dobry

  Pan profesor jest rzeczowy i konkretny, podchodzi do problemów ze zrozumieniem. Zaproponował kilka sposobów leczenia przypadłości, przy czym objaśnił które są jego zdaniem półśrodkami, które są radykalne - ale skuteczniejsze. Daje się odczuć że swoje opinie kreuje w oparciu o duże doświadczenie w dermatologii. W gabinecie można poczuć się jak w mieszkaniu, drewniane meble i skórzane fotele to dość niecodzienne wyposażenie takich miejsc, ale mam wrażenie że pan Stanisław chciał urządzić swój gabinet nieco bardziej swojsko, niż ultra-high-endowe gabinety dermatologiczne oferujące po każdej wizycie wyciągi z napletków bizantyjskich bażantów za jedyny trylion złotych w promocji. W końcu i tak liczy się czy problem zniknie, a fachowa wiedza i doświadczenie pozwalają pod okiem Pana Profesora nabrać pewności że tak właśnie będzie. Polecam.

  zgłoś nadużycie

Wybierz ocenę dla tego lekarza i uzasadnij ją

Aby dodać opinię musisz wybrać ocenę
Komentarz nie powinien być pisany wielkimi literami
Znasz już opinie o tym lekarzu?

Lokalizacja