prof. dr hab. n. med.

Stanisław Zabielski

Dermatolog, Alergolog

13 opinii +dodaj

Umów wizytę 284 odwiedziny w ciągu 30 dni

Prof. Stanisław Leopold Zabielski ukończył studia w Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi w latach 1958-1964, uzyskując tytuł lekarza i stopień podporucznika. Dwuletni staż podyplom... więcej

Umów wizytę

Informacje o lekarzu

O mnie

Prof. Stanisław Leopold Zabielski ukończył studia w Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi w latach 1958-1964, uzyskując tytuł lekarza i stopień podporucznika. Dwuletni staż podyplomowy odbył w Centralnym Szpitalu Klinicznym, Wojskowej Akademii Medycznej w Warszawie, a następnie w 1966 r. rozpoczął pracę zawodową jako lekarz.

Jednocześnie w ramach wolontariatu rozpoczął specjalizację w Klinice Dermatologii CSK WAM. Specjalizację II stopnia uzyskał w 1975 r. W tym samym roku podjął pracę w tejże klinice na stanowisku asystenta. Tytuł doktora n. med. uzyskał pod kierunkiem prof. Jana Łańcuckiego na podstawie rozprawy pt. „Samouszkodzenia skóry żołnierzy leczonych w Klinice Dermatologicznej CSK WAM w latach 1971-1974.

W 1994 r. otrzymał stopień naukowy doktora habilitowanego na podstawie pracy „Wybrane wskaźniki genetyczne i immunologiczne w przebiegu łuszczycy u młodych mężczyzn", a w 1966 r. specjalizacją w zakresie alergologii.

Od 1991r do 2012 roku kierował Kliniką Dermatologii CSK WAM na stanowisku profesora.

Dorobek naukowy prof. Stanisława Leopolda Zabielskiego łączy się z wykonywaną pracą. Większość jego publikacji związana była z koniecznością rozwiązywania problemów dermatologicznych występujących w wojsku.

Pod kierownictwem profesora specjalizacje z zakresu dermatologii i wenerologii uzyskało 17 lekarzy. Trzech lekarzy zdobyło specjalizację z alergologii. Obecnie profesor kieruje specjalizacją dwóch lekarzy i był promotorem 6-ciu prac doktorskich.

Obecnie jest wykładowcą dermatologii na studiach wyższych.

Działalność naukowo-badawcza

kierował 5 zespołami badań naukowych, resortowych i własnych

kierował 4 tematami statutowymi KBN

autor ponad 100 prac naukowych, 4 monografii

promotor 6 doktoratów i 1 pracy habilitacyjnej

recenzent 7 prac doktorskich

członek redakcyjny 5 czasopism naukowych

Profesor kilkakrotnie uczestniczył w akcjach badania znamion, w ramach dni walki z czerniakiem.

Odznaczenia

Nagroda Naukowa II st. MON

Nagroda Rektora WAM I st.

Za działalność w PCK odznaczony Odznaką Kryształowe Serce

Za działalność społeczną odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Uroczystość odbyła się w pałacu prezydenckim, a odznaczenie wręczył prezydent Polski.

Specjalizacje

 • Dermatologia i wenerologia
 • Alergologia

Opinie pacjentów

Dodaj opinię
 • bardzo dobry

  Na przełomie listopada-grudnia byłem na zabiegach laserowych w związku z pojawieniem się zapalenia przypominającego czyraka. Po zbadaniu przez lekarza pod mikroskopem okazało się że to ugryzienie jakiegoś owada gdzie wkradł się stan zapalny dostałem antybiotyk, zbagatelizowalem sprawę bo byłem na chyba 2 zabiegach laserowych a pozniej zapalenie zanikło. Po 3 tygodniach problem się odnowił zapelenie zaczęło się powiększać łącznie byłem na 7-8 zabiegach aż ostatecznie zapalenie się wchłonęło i nie trzeba było nacinać. Polecam Adam

 • słaby

  Niestety baaardzo drogi , niewspółmiernie do wykonanej pracy! Wszystko co pisza internauci potwierdzam. Tez zostslam skierowana od razu na laser i za dwie wizyty zaplacilam 450 zl. Niechetnie wystawil rachunek ske tylko za jedna wizyte! Nie polecam

 • bardzo słaby

  Po laserach dostałem bardzo nieprzyjemnej swedzacej wysypki. Doktor nie wystawia rachunku. Nie polecam.

 • bardzo słaby

  lekarz nie przeprowadzajac wywiadu z pacjentem odrazu kieruje na lampy. w moim przypadku bylam tylko raz po czym mi sie pogorszylo. blednie stwierdzil diagnoze. nie polecam strata czasu i pieniedzy

 • dobry

  Bardzo cierpliwy i doświadczony lekarz. Nie podoba mi się tylko to, że nie wystawia rachunku za wizytę...

 • bardzo dobry

  Bardzo dobry lekarz, wysokiej klasy fachowiec. Od razu postawił właściwą diagnozę i zalecił właściwe leczenie. Już następnego dnia była poprawa. A przy tym jest bardzo miły. Z pełnym sercem polecam prof. Zabielskiego.

 • bardzo słaby

  Tragedia . Lekarz pozyskuje pieniądze jak za prywatna wizytę a pyta gdzie jesteśmy ubezpieczeni przez NFZ . Nie wystawia rachunku za zapłacona wizytę ani nie daje karty historii choroby- była mi potrzebna do prywatnego ubezpieczenia . Jak poprosiłam to bardzo sie zdenerwowal i skończyło sie na tym ze wyprosił mnie z gabinetu . Wszystkich leczy tym samym laserem- ktokolwiek cokolwiek ma. Nie umie odpowiedzieć na pytanie co to jest , nie słucha pacjenta tylko kasuje i wskazuje drogę do lasera . Wyliczył mi 200 zł za laser 2 razy w tygodniu to 1600zl miesięcznie aż do odrosniecia paznokcia . Kpina ! Byłam u innego dermatologa i powiedział ze samo sie zrośnie . W życiu nie spotkałam sie z takim podejściem do pacjenta. Powinni sprawdzać lekarzy którzy korzystają z tej aplikacji .

 • bardzo słaby

  Niestety, ale muszę odradzić... Po zostawieniu u pana profesora ponad 1000 zl za wizyty, lasery i recepty i uzyciu wszystkich lekow, ktore zostaly mi polecone, moje problemy skorne zaczely wygladac, jakby sie cofaly, po czym wrocily ze zdwojona sila. Jestem bardzo rozczarowana i coraz ciezej mi zaufac jakiemukolwiek lekarzowi.

 • bardzo dobry

  Przemily czlowiek,a w dodatku doswiadczony i z fachowa wiedza lekarz.Bardzo trafna diagnoza i skuteczne leczenie, ale bez stosowania metod szybkich, a dodatkowo obciazajacych organizm. Poczulam sie zatem bardzo pewnie pod jego opieka. Polecam.

 • bardzo dobry

  Niezwykle miła atmosfera. Szybka i trafna diagnoza. Rewelacyjna skuteczność terapii. Serdecznie wszystkim polecam.