dr n. med.

Robert Skalik

Kardiolog, Internista

Umów wizytę 218 odwiedzin w ciągu 30 dni

Dr n. med. Robert Skalik to lekarz klinicysta z 16-letnim doświadczeniem w specjalizacji kardiologicznej, ze szczególnym uwzględnieniem echokardiografii (12-letnie doświadczenie zd... więcej

Umów wizytę

Informacje o lekarzu

O mnie

Dr n. med. Robert Skalik to lekarz klinicysta z 16-letnim doświadczeniem w specjalizacji kardiologicznej, ze szczególnym uwzględnieniem echokardiografii (12-letnie doświadczenie zdobyte w Klinice Chirurgii Serca Akademii Medycznej we Wrocławiu). Szkolenie w zakresie kardiologii oraz echokardiografii rozpoczął w 1996 roku w Klinice Kardiologii Wolnego Uniwersytetu w Amsterdamie pod kierunkiem profesora C. A. Vissera oraz doktora Patryka Verhorsta. Od 2002 roku pracownik naukowy Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu (Katedra i Zakład Fizjologii) oraz wieloletni pracownik Kliniki Chirurgii Serca Akademii Medycznej we Wrocławiu (staż specjalizacyjny w zakresie kardiologii w Klinice Kardiologii Akademii Medycznej we Wrocławiu).
1996-1997 – Oddział Internistyczno-Kardiologiczny Szpitala im. L. Rydygiera we Wrocławiu
1996 – trzymiesięczny staż w Klinice Kardiologii, Wolny Uniwersytet, Amsterdam, Holandia (stypendium Unii Europejskiej)
1998-2007 – Klinika Chirurgii Serca Akademii Medycznej we Wrocławiu
2003-2005 – Klinika Kardiologii Akademii Medycznej we Wrocławiu, staż specjalizacyjny z kardiologii
2004 – Staż w Klinice Wad Wrodzonych Serca, Instytut Kardiologii, Warszawa (Pracownia Echokardiografii)
2002-2009 – Konsultant kardiolog na Oddziale Wewnętrznym Powiatowego Zespołu Szpitali w Oleśnicy (Pracownia Echokardiografii)
2002 do chwili obecnej - Katedra i Zakład Fizjologii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, Pracownia Badań Wysiłkowych
2003 – Członek Zespołu ds. Współpracy Akademii Medycznej we Wrocławiu z Wydziałem Programów Operacyjnych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego w zakresie przygotowania projektów finansowanych z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (ERDF)
2005 do chwili obecnej – Konsultant na Oddziale Wewnętrznym z Pododdziałem Kardiologicznym Szpitala im. Nenckiego w Krotoszynie (Pracownia Echokardiografii – echo serca przezklatkowe i przezprzełykowe)
2010-2013 – Kierownik Dziennego Ośrodka Rehabilitacji Kardiologicznej we Wrocławiu (SPZOZ Urzędu Miasta Wrocławia, Wrocławskie Centrum Zdrowia)
2011- staż szkoleniowy w zakresie rehabilitacji kardiologicznej, Szpital Uniwersytecki im. Jana Pawła II w Krakowie
2014 – ekspert w specjalistycznym czasopiśmie kardiologicznym E – Journal of Cardiology Practice wydawanym przez Europejskie Towarzystwo Kardiologiczne dla lekarzy klinicystów
2014 zaproszony członek prestiżowego amerykańskiego stowarzyszenia naukowego FACULTY ROW skupiającego naukowców z najlepszych amerykańskich i europejskich uniwersytetów (Oxford, Cambridge, Harvard, Princeton, Yale, Stanford)
2015- ekspert w niemieckim czasopiśmie kardiologicznym "HERZ"

Specjalizacje

 • Kardiologia
 • Choroby wewnętrzne

Ukończone szkoły

 • Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu

Publikacje

 • ponad 100 publikacji z zakresu kardiologii i fizjologii człowieka, książka na temat fizjologii wysiłku

Znajomość języków

 • angielski

Opinie pacjentów

Dodaj opinię
 • bardzo słaby

  W dniu 12.12.2011 Pan Doktor przyjmował młodą pacjentkę w przychodni Kosmonautów , wizyta na skierowanie -nie trwała 5 minut .Pan Doktor nie pofatygował się i nie zebrał wywiadu z jakiego powodu jest ta wizyta . Na karteczce obdartej wypisał badania , nie dając skierowania na żadne z nich co ma obowiązek, nie omieszkał zaznaczyć ile będą trwały te badania i ,że najlepiej zgłosić się do jego gabinetu prywatnego. Tak wygląda Polska rzeczywistość w wykonaniu Doktorów Nauk Medycznych

 • bardzo dobry

  bardzo specjalista, uratował życie moje żonie,więcej takich lekarzy w naszym kraju, serdecznie polecam

 • bardzo dobry

  Fantastyczny lekarz, uprzejmy i konkretny, pomógł wielu moim znajomym. Nie wiem czy pacjent jest zawsze w stanie okreslić po jednej lub dwóch wizytach czy lekarz ma małą czy dużą wiedzę, ale wiem jedno, że mnie Pan doktor pomógł, a miałam bardzo poważne problemy z sercem. Serdecznie polecam tego lekarza

 • bardzo dobry

  Ja natomiast jestem tym pacjentem, któremu doktor jako jedyny, a byłem u conajmniej 3 i wszyscy mieli wysokie tytuły naukowe, właśnie zdiagnozował poprawnie tętniaka aorty, teraz jestem jego pacjentem od kilku lat i polecam go wszystkim znajomym i znajomym znajomych, każdy ma o nim dobre zdanie. Owszem doktor jest konkretny,poświęca pacjentowi tyle czasu ile naprawdę pacjent, a raczej jego zdrowie tego wymaga. Ma dużą kolejkę do siebie i dlatego zarówno na wizytę jak i na badanie usg trzeba się wcześniej umówić. Niczego jednak nie zaniedbuje, jeśli ze wstępnych badań oceni, że usg jest niezbędne to je wykonuje natychmiast, żonę mojego kolegi skierował np. tego samego dnia do szpitala. Miły i rzeczowy lekarz, a przede wszystkim zna się na swojej robocie.

 • neutralny

  Polecam serdecznie, świetny specjlista z wieloletnim doświadczeniem, ambitny- zna nowe metody leczenia! Ponadto co ważne - gdy człowiek jest chory i czuje się bezradny- poczucie, że można obdarzyć Go zaufaniem. Polecam- gdyby wszyscy lekarze tak przykładali się do swojej pracy, mielibyśmy inną rzeczywistość.