Przewlekły ropień okołomigdałkowy - co robić? Jak leczyć?

1 odpowiedzi
Panie Doktorze, Od 17 sierpnia choruję na migdałki / anginę. 19 sierpnia byłam na SOR na Banacha - okazało się, że mam ropień okołomigdałkowyu na lewej stronie. Dostałam Klindamycin MIP 600. 21 sierpnia byłam na SOR na Szaserów do kontroli - Pani Doktor raz jeszcze zrobiła nacięcie na lewej stronie, nic już nie wydzielało się. Po skończeniu 8 dniowej kuracji stan się nieco poprawił, po czym 2 dni później w środę ponowił się silny ból, tym razem na prawym migdale. 28 sierpnia trafiłam na SOR na Szaserów, nakłóto mi prawy migdał, nic się nie wydzielało, dostałam kolejny antybiotyk - CIPRINOL 500, niestety nie pomógł, następnie dostałam SUMMED. Ponieważ kuracja antybiotykowa nie przynosi efektów wczoraj ponownie udałam się do poradnoi laryngologicznej. Tym razem na prawym migdale już był ropień i miałam nacinanie. Dziś znowu jadę na kolejny zabieg. Niestety antybiotyk nadal nie przynosi ulgi. Zrobiłam także w medicover posiew z gardła - wynik ma być za 2-7 dni. Przyznam, że jestem załamana tą sytuacją, czuję, że mój organizm jest wycieńczony. Trud sprawia mi każdy drobny wysiłek fizyczny. Nie czuję poprawy stanu zdrowia. Na szczęście nie mam juz gorączki.. Proszę o podpowiedż co robić, czy to może mononukleoza? Czy są jakieś antybiotyki doustne, które mogą mi pomóc? Z góry dziękuję, N
Witam :) Na podstawie tego co Pani napisała mogę wywnioskować, że ma Pani nawracający ropień okołomigdałkowy jako powikłanie anginy ropnej - chociaż raz spotkałem się z obustronnym ropniem okołomigdalkowym w przebiegu mononukleozy zakaźnej - dlatego zwłaszcza że brak wyraźnej poprawy pomimo antybiotykoterapii- warto sprawdzić czy aby nie jest to mononukleoza zakaźna jeśli nie jest to mononukleoza zakaźna to moim zdaniem optymalnym leczeniem jest antybiotykoterapia dożylna i w planie do rozważenia usunięcie migdałków; Od kilku lat leczę nawracające anginy metodą dr Dorochova - serią zabiegów kriostymulacji migdałków ale tylko w okresie remisji i przy wykluczeniu ropni w obrębie migdałków ale o tym można pomyśleć po wyleczeniu stanu ostrego;

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Podobne pytania

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.