Piotr Koremba

40

Adresy

Informacje o lekarzu

O mnie

 • Przed umówieniem konsultacji w kalendarzu wizyt, proszę o kontakt telefoniczny i potwierdzenie dostępności terminu.

  Jestem psychoterapeutą rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychoterapii Integratywnej. Korzystam z superwizji w Polskim Instytucie Psychoterapii Integratywnej. Jestem członkiem PTPI.

  Pracuję w nurcie integratywnej psychoterapii MetaSystemowej, która łączy w sobie elementy głównych nurtów psychoterapeutycznych takich jak psychoterapia systemowa, ericksonowska, psychodynamiczna, procesu, poznawczo-behawioralna, gestalt, hipnoza i praca z ciałem. Dzięki takiemu podejściu i szerokiemu wachlarzowi szkoleń w różnych podejściach terapeutycznych, możliwe jest indywidualne dopasowanie sposobu prowadzenia terapii i wybieranie metod najlepszych dla skutecznej psychoterapii pacjentów, oraz znacznej i trwałej poprawy w funkcjonowaniu w relacjach z innymi i w poczuciu zadowolenia z życia.

Usługi

Choroby

Specjalizacje

 • Psychoterapia
 • 24 sierpnia 2014

  Ocena: Bardzo dobry

  Terapia pomaga mi zrozumieć dlaczego podejmuję takie a nie inne decyzje, dlaczego jestem w takim a nie innym związku. Uczę się jak żyć lepiej ze sobą i z innymi. Zmieniam sporo w tym jak widzę różne rzeczy, częściej się śmieję i nie mam mnóstwa pretensji jak było na początku.. :) Pan Piotr jest uważny, wrażliwy i kompetentny. Jego wskazówki są cenne i sprawiają że na dużo rzeczy można popatrzeć z innej strony. Daje wspracie kiedy trzeba i pozwala samemu szukać rozwiązania zamiast osłabiać przez podawanie gotowych rozwiązań. Dziękuję :)

  zgłoś nadużycie
 • 20 sierpnia 2014

  Ocena: Bardzo dobry

  Moja terapia u Pana Piotra trwała ok. 3 miesiące. Już po tak krótkim czasie zaszły u mnie ogromne, pozytywne zmiany. Pan Piotr potrafi przestawić myśli na zupełnie inne tory i tym samym sprawić, że człowiek zupełnie inaczej postrzega świat, a napotykane po drodze trudności stają się wyzwaniem, a nie problemem nie do rozwiązania. Nie skupia się na konkretnych sprawach, kłopotach, ale zajmuje się pacjentem w sposób całościowy. Dlatego terapia u Niego nie polega na pogawędkach i skarżeniu się na innych ludzi/los, nie daje też gotowych porad, ale nadaje pacjentowi fantastyczną samodzielność, której zyskanie uważam za jeden z najważniejszych skutków konsultacji. Poza tym, Pan Piotr zwraca dużą uwagę na pracę z ciałem, co jest kolejnym ogromnym plusem terapii. Przedstawia podstawy prawidłowego oddychania i różnych technik medytacyjnych, po wyćwiczeniu których można temat ten zgłębiać już samodzielnie, co daje zaskakujące i niesamowite rezultaty w postaci kontrolowania swoich myśli, lęków, stresów, niepokoi, i wszystko zaczyna się układać na swoim miejscu :))) Polecam terapię u Pana Piotra serdecznie i dziękuję Mu jeszcze raz za ogromną pomoc i rozmowy.

  zgłoś nadużycie
 • 12 sierpnia 2014

  Ocena: Bardzo dobry

  Pan Piotr pomógł mi stanąć na nogi w najtrudniejszym momencie w moim życiu, kiedy myślałam że nic się już nie da zrobić, byłam zmęczona życiem, problemami i myślałam że to dosłowny "koniec". Przez 5 lat walczyłam z bulimią i cierpiałam na depresję... Nie potrafiłam normalnie funkcjonować, nie widziałam zupełnie swojej przyszłości, odcięłam się od świata, rodziny, znajomych, a zwykła codzienność była dla mnie męczarnią... Początki terapii były bardzo ciężkie, ponieważ otwarcie opowiadanie o swoich problemach przychodziło mi z ogromnym trudem. Tak naprawę to Pan Piotr mówił, a ja słuchałam - jednak to co słyszałam było dla mnie bardzo cenne bo w głębi serca podnosiło mnie na duchu... W końcu jednak nastąpił ten cudowny moment kiedy zaczęłam wszystko z siebie wyrzucać i z pomocą Pana Piotra wyciągać odpowiednie wnioski. Pan Piotr jest pierwsza i jedyną osobą, której w całym swoim życiu aż tyle wyjawiłam o sobie - jest niewątpliwie osoba godną zaufania... Bardzo zmotywował mnie do pracy nad sobą i uświadomił mi jak wiele w życiu zależy tylko ode mnie... Poza tym, że jest bardzo kompetentnym specjalistą jest również niesamowicie ciepłą osobą, potrafiącą i chcącą pomóc, wysłuchać oraz naprowadzić na właściwą drogę. Nasze spotkania zapoczątkowały w moim życiu wiele zmian, dzięki czemu w końcu zaczynam "normalnie" żyć, a pewne sprawy postrzegać zupełnie inaczej. Dzięki 1,5- rocznej terapii przekonałam się, że warto zacząć myśleć pozytywnie oraz otworzyć się na szczęście, którego należy szukać "tu" i "teraz", a słowo "żyć" zaczyna nabierać coraz to większego kolorytu... Oczywiście pozostało mi jeszcze sporo pracy nad sobą, ale to jak czuję się dziś, a jak czułam się przed terapią jest różnica wręcz nie do opisania. Skorzystanie z pomocy Pana Piotra było jedną z najlepszych i najmądrzejszych decyzji jakie w życiu podjęłam. Z całego serducha dziękuję Panie Piotrze za pomoc i poświęcony czas :)

  zgłoś nadużycie
 • 14 kwietnia 2014

  Ocena: Bardzo dobry

  Spotkania z Panem Piotrem pomogły mi podjąć ważne życiowe decyzje, zdecydować jak chcę żyć. Ten proces cały czas trwa, ale teraz już przynajmniej ma solidne fundamenty :) Pan Piotr w sposób zawsze mnie zaskakujący i bardzo obrazowy zwracał mi uwagę na pewne problemy, mówił o nich w taki sposób, że i ja zaczęłam inaczej o nich myśleć, stały się takie malutkie ;) Bardzo uważny słuchacz, mega czujny i skoncentrowany. Czasami gdy się nagadałam, namarudziłam, Pan Piotr podsumowywał to krótką, konkretną wypowiedzią w taki sposób, że mnie zatykało i jednocześnie otwierało oczy.. Widzi więcej, inaczej. Teraz i ja staram się widzieć w podobny sposób. Żyje się tak łatwiej, spokojniej i o wiele przyjemniej :))) Dziękuję bardzo!!!

  zgłoś nadużycie
 • 21 marca 2014

  Ocena: Bardzo dobry

  Bardzo polecam psychoterapię u Pana Piotra! Nie jest łatwo zacząć nowe życie, gdy od dziecka było się depresyjnym. Wydawało mi się, że tak po prostu jest i już zawsze będzie. Na szczęście, trafiłam po pomoc do Pana Piotra i stopniowo okazywało się co się ze mną dzieje. Z czasem ku mojemu zdziwieniu zaczęła płynąć radość, o której istnieniu nie miałam pojęcia. Wzruszam się gdy myślę o drodze, którą przeszłam aby być teraz nieporównywalnie szczęśliwszą! Tylko z takim "przewodnikiem" mogłam tego dokonać. Dziękuję Panu z całego, NOWEGO serca. Agata K.

  zgłoś nadużycie
 • 24 lutego 2014

  Ocena: Bardzo dobry

  Spotykałem się z Panem Piotrem z przerwami od 1,5 roku. Sprowadziła mnie do jego gabinetu chęć znalezienia wsparcia podczas pierwszych objawów kryzysu wieku średniego, potrzeba przedefiniowania życiowych celów i priorytetów. W między czasie życie przyniosło mi potrzebę zmierzenia się z rozwodem, ciężkimi chorobami w rodzinie, problemami finansowymi i rozstaniem z dziewczyną. W ciągu tego okresu uświadomiłem sobie istnienie u siebie uczuć i obszarów które dotąd były niezauważone. Nastąpiła u mnie poprawa nie tylko samooceny, pewności siebie, ale też w sferze empatii, odczuwania i akceptacji. Znalazłem oparcie w trudnych chwilach w moim życiu, przez co łatwiej było mi zaakceptować zmiany jakie musiały nastąpić. Dyskusje z Panem Piotrem są zawsze twórcze i konstruktywne, dodatkowo stale wzbogacane o nowe elementy, przykłady czy ćwiczenia. Porównując moje samopoczucie z przed okresu spotkań z Panem Piotrem i obecny poziom mogę stwierdzić, że jest to wręcz postęp niewiarygodny. To co dla mnie najważniejsze odbyło się to bez jakichkolwiek sztucznych zabiegów czy farmakologicznego wspomagania. Pan Piotr jest profesjonalistą w pełym tego słowa znaczeniu, gruntownie przygotowanym do wykonywania tej profesji. Umiejętnie potrafi dobrać optymalne formy terapii i tempo do aktualnego poziomu na którym dana osoba znajduje się. Poprzez to czuję, że mam realną indywidualną ścieżkę a to realnie przekłada się ponadstandardowe efekty. Pan Piotr jest terapeutą skutecznie motywujacym do pracy nad sobą przy czym nie jest to w jakikolwiek sposób niekomfortowe. Choć miejsce spotkań nie jest dla mnie tak ważne jak charyzma i profesjonalizm terapeuty to moim zdaniem gabinet Pana Piotra jest miejscem przyjaznym i służącym osiąganiu wymiernych efektów. Uważam, że warto go słuchać w sprawach związanych z rozwojem osobistym oraz stosować ze zrozumieniem jego rady. Jego intencje są czytelne i szczere. Od poczatku wzbudzal moje zaufanie, jestem bardzo zadowolony i otwarcie polecam Jego usługi. Rafał, 39 lat, manager.

  zgłoś nadużycie
 • 30 stycznia 2014

  Ocena: Bardzo dobry

  Pan Piotr jest niewątpliwie świetnym specjalistą i ekspertem w dziedzinie psychoterapii. Jest osobą bardzo empatyczną, cierpliwą, konkretną, posiada ogromną intuicję jeżeli chodzi o możliwości terapii. Jest człowiekiem o wielkim sercu i ogromnej życzliwości dla pacjentów. Pan Piotr pomógł mi w bardzo trudnym dla mnie etapie życia, gdzie chorowałem na depresję, nie miałem chęci do życia, energii, motywacji, żeby rano wstać z łóżka. Wydawało mi się, że wszystko co było, jest i będzie jest złe i nie ma żadnego sensu. Zanim trafiłem do gabinetu Pana Piotra próbowałem sam sobie pomóc - niestety wszelkie podręczniki czy filmy samopomocowe okazały się być bezskuteczne. Dzięki jego i mojej ciężkiej pracy udało mi się wyjść na prostą i dzisiaj już zupełnie inaczej się czuję i podchodzę do wielu spraw. Czuję się dojrzalszym, lepszym dla siebie i innych, szczęśliwym człowiekiem. Bardzo gorąco polecam gabinet Pana Piotra wszystkim pacjentom poszukującym świetnego specjalisty, a Panu dziękuję za pomoc w trudnych momentach i rady, które z pewnością przydają mi się na resztę życia.

  zgłoś nadużycie
 • 8 października 2013

  Ocena: Bardzo dobry

  Pan Piotr Koremba to bardzo profesjonalny terapeuta. Z całą pewnością jest to właściwa osoba na właściwym miejscu. Pełen empatii, uważnie słuchający, a przy tym czujny i realnie oceniający sytuację. Nie jest łatwo zrobić pierwszy krok i szukać pomocy u terapeuty. Zapewniam, że Pan Piotr daje duże poczucie bezpieczeństwa, a jego otwartość na drugiego człowieka sprawia, że bez lęku można odsłonić zakamarki swojej duszy, swoje słabości. Istotne jest to, że praca z Panem Piotrem przynosi efekty i przede wszystkim inspiruje i motywuje do dalszego rozwoju oraz pracy nad sobą. Z całą pewnością jest to specjalista o wysokich kwalifikacjach, z dużym sercem i pasją.

  zgłoś nadużycie
 • 26 września 2013

  Ocena: Bardzo dobry

  Zdecydowanie polecam Pana Piotra dla tych, którzy chcą z solidną dokładnością przeanalizować swoje problemy. Decyzja o podjęciu przeze mnie terapii nie była łatwa - na dzień dzisiejszy mogę śmiało powiedzieć, że była to moja najlepsza decyzja. Na pierwsze spotkanie przyszłam z chaosem i rozpaczą w głowie oraz w sercu. Przestałam sobie radzić z moimi lękami, stresami, kompleksami. Moje życie rodzinne, prywatne oraz zawodowe zbliżało się do nieuchronnej katastrofy-tak wtedy myślałam. Terapia była dla mnie prawdziwym wyzwaniem, walka z własnymi demonami i słabościami. Pan Piotr był -jak ja to określam - moim Pasterzem ,wskazywał drogę ale nie dawał gotowych rozwiązań i odpowiedzi, dzięki czemu mogłam zrozumieć siebie oraz podłoże moich problemów. Rzeczowy, cierpliwy i szczery. Profesjonalista w swojej dziedzinie. Obecnie zakończyłam swoją roczną terapię. Teraz wstając rano naprawdę czuję, że to kolejny, piękny i ciekawy dzień... Dziękuję Panie Piotrze. I

  zgłoś nadużycie
 • 26 sierpnia 2013

  Ocena: Bardzo dobry

  Świetny i pomocny specjalista. Pomaga kiedy trzeba i motywuje do szukania odpowiedzi samemu, zamiast dawać gotowe rozwiązania. Na początku nie bardzo mi to pasowało ale z czasem widzę że to jedyny sposób żeby rzeczywiście coś u siebie zmienić. Gotowe rady nic nie dają. Psychoterapia dla mnie to głównie szukanie prawdy o sobie. W rezultacie możliwość zmiany tego jak się żyje.

  zgłoś nadużycie

Wybierz ocenę dla tego lekarza i uzasadnij ją

Aby dodać opinię musisz wybrać ocenę
Komentarz nie powinien być pisany wielkimi literami
Znasz już opinie o tym lekarzu?