Piotr Koremba

41

Adresy

Informacje o lekarzu

O mnie

 • Przed umówieniem konsultacji w kalendarzu wizyt, proszę o kontakt telefoniczny i potwierdzenie dostępności terminu.

  Jestem psychoterapeutą rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychoterapii Integratywnej. Korzystam z superwizji w Polskim Instytucie Psychoterapii Integratywnej. Jestem członkiem PTPI.

  Pracuję w nurcie integratywnej psychoterapii MetaSystemowej, która łączy w sobie elementy głównych nurtów psychoterapeutycznych takich jak psychoterapia systemowa, ericksonowska, psychodynamiczna, procesu, poznawczo-behawioralna, gestalt, hipnoza i praca z ciałem. Dzięki takiemu podejściu i szerokiemu wachlarzowi szkoleń w różnych podejściach terapeutycznych, możliwe jest indywidualne dopasowanie sposobu prowadzenia terapii i wybieranie metod najlepszych dla skutecznej psychoterapii pacjentów, oraz znacznej i trwałej poprawy w funkcjonowaniu w relacjach z innymi i w poczuciu zadowolenia z życia.

Usługi

Choroby

Specjalizacje

 • Psychoterapia
 • 14 września 2014

  Ocena: Bardzo dobry

  Zanim spotkałam na swojej drodze Pana Piotra moje życie było ciągłym pędem przed siebie, dążenie do perfekcji we wszystkim, stawianie sobie zbyt wysokich poprzeczek często ponad moje możliwości, ciągłe udowadnianie sobie i innym, że ze wszystkim sobie poradzę. Brak asertywności i magicznych słów NIE, NIE WIEM spowodowały, że sprawy innych zdominowały moje życie. Przestałam mieć czas dla przyjaciół, rodziny a przede wszystkim dla samej siebie. Pewnego dnia życie samo postanowiło mnie zatrzymać. Utrata pracy, kłopoty finansowe, rozstanie, utrata niezależności spowodowały, że straciłam poczucie własnej wartości. Uświadomiłam sobie, że teraz ja potrzebuję pomocy, ale nie umiałam o nią poprosić lub było mi wstyd. Przecież zawsze dawałam sobie radę. Spotkania na terapii u Pana Piotra po jakimś czasie skłoniły mnie do refleksji i spojrzałam na życie inaczej. Pomimo, że długa droga przede mną w związku z pracą nad sobą, jednak już teraz dzięki terapii wiem, że nie muszę być idealna, potrafię się skupić na danej chwili dzięki ćwiczeniom oddechowym. Potrafię tez odmawiać lub zwyczajnie czegoś nie wiedzieć. Najważniejszym dla mnie krokiem było jednak zbliżenie się do rodziny, którą zaniedbałam i przestałam odwiedzać. Sporo rozmów z Panem Piotrem było własnie na ten temat.Teraz chętnie nie tylko dzwonię do mojego ojca, ale potrafię też znaleźć czas, aby pojechać do rodzinnego domu, pomimo, że dzieli nas ok 500 km. Raz na 1, 5 miesiąca jadę do domu nabrać sił i energii, byłam też nad morzem z tatą i wróciłam naprawdę szczęśliwa. Od jakiegoś czasu pracuję, ale nie biorę sobie już wszystkiego na bary, dostałam też propozycję awansu, ale rozważam odmowę, ponieważ wtedy przestałabym mieć czas na swoje pasje. Już nie muszę być idealna i dobrze mi z tym Panie Piotrze DZIĘKUJĘ!!! I oczywiście polecam !!!

  zgłoś nadużycie
 • 24 sierpnia 2014

  Ocena: Bardzo dobry

  Terapia pomaga mi zrozumieć dlaczego podejmuję takie a nie inne decyzje, dlaczego jestem w takim a nie innym związku. Uczę się jak żyć lepiej ze sobą i z innymi. Zmieniam sporo w tym jak widzę różne rzeczy, częściej się śmieję i nie mam mnóstwa pretensji jak było na początku.. :) Pan Piotr jest uważny, wrażliwy i kompetentny. Jego wskazówki są cenne i sprawiają że na dużo rzeczy można popatrzeć z innej strony. Daje wspracie kiedy trzeba i pozwala samemu szukać rozwiązania zamiast osłabiać przez podawanie gotowych rozwiązań. Dziękuję :)

  zgłoś nadużycie
 • 20 sierpnia 2014

  Ocena: Bardzo dobry

  Moja terapia u Pana Piotra trwała ok. 3 miesiące. Już po tak krótkim czasie zaszły u mnie ogromne, pozytywne zmiany. Pan Piotr potrafi przestawić myśli na zupełnie inne tory i tym samym sprawić, że człowiek zupełnie inaczej postrzega świat, a napotykane po drodze trudności stają się wyzwaniem, a nie problemem nie do rozwiązania. Nie skupia się na konkretnych sprawach, kłopotach, ale zajmuje się pacjentem w sposób całościowy. Dlatego terapia u Niego nie polega na pogawędkach i skarżeniu się na innych ludzi/los, nie daje też gotowych porad, ale nadaje pacjentowi fantastyczną samodzielność, której zyskanie uważam za jeden z najważniejszych skutków konsultacji. Poza tym, Pan Piotr zwraca dużą uwagę na pracę z ciałem, co jest kolejnym ogromnym plusem terapii. Przedstawia podstawy prawidłowego oddychania i różnych technik medytacyjnych, po wyćwiczeniu których można temat ten zgłębiać już samodzielnie, co daje zaskakujące i niesamowite rezultaty w postaci kontrolowania swoich myśli, lęków, stresów, niepokoi, i wszystko zaczyna się układać na swoim miejscu :))) Polecam terapię u Pana Piotra serdecznie i dziękuję Mu jeszcze raz za ogromną pomoc i rozmowy.

  zgłoś nadużycie
 • 12 sierpnia 2014

  Ocena: Bardzo dobry

  Pan Piotr pomógł mi stanąć na nogi w najtrudniejszym momencie w moim życiu, kiedy myślałam że nic się już nie da zrobić, byłam zmęczona życiem, problemami i myślałam że to dosłowny "koniec". Przez 5 lat walczyłam z bulimią i cierpiałam na depresję... Nie potrafiłam normalnie funkcjonować, nie widziałam zupełnie swojej przyszłości, odcięłam się od świata, rodziny, znajomych, a zwykła codzienność była dla mnie męczarnią... Początki terapii były bardzo ciężkie, ponieważ otwarcie opowiadanie o swoich problemach przychodziło mi z ogromnym trudem. Tak naprawę to Pan Piotr mówił, a ja słuchałam - jednak to co słyszałam było dla mnie bardzo cenne bo w głębi serca podnosiło mnie na duchu... W końcu jednak nastąpił ten cudowny moment kiedy zaczęłam wszystko z siebie wyrzucać i z pomocą Pana Piotra wyciągać odpowiednie wnioski. Pan Piotr jest pierwsza i jedyną osobą, której w całym swoim życiu aż tyle wyjawiłam o sobie - jest niewątpliwie osoba godną zaufania... Bardzo zmotywował mnie do pracy nad sobą i uświadomił mi jak wiele w życiu zależy tylko ode mnie... Poza tym, że jest bardzo kompetentnym specjalistą jest również niesamowicie ciepłą osobą, potrafiącą i chcącą pomóc, wysłuchać oraz naprowadzić na właściwą drogę. Nasze spotkania zapoczątkowały w moim życiu wiele zmian, dzięki czemu w końcu zaczynam "normalnie" żyć, a pewne sprawy postrzegać zupełnie inaczej. Dzięki 1,5- rocznej terapii przekonałam się, że warto zacząć myśleć pozytywnie oraz otworzyć się na szczęście, którego należy szukać "tu" i "teraz", a słowo "żyć" zaczyna nabierać coraz to większego kolorytu... Oczywiście pozostało mi jeszcze sporo pracy nad sobą, ale to jak czuję się dziś, a jak czułam się przed terapią jest różnica wręcz nie do opisania. Skorzystanie z pomocy Pana Piotra było jedną z najlepszych i najmądrzejszych decyzji jakie w życiu podjęłam. Z całego serducha dziękuję Panie Piotrze za pomoc i poświęcony czas :)

  zgłoś nadużycie
 • 14 kwietnia 2014

  Ocena: Bardzo dobry

  Spotkania z Panem Piotrem pomogły mi podjąć ważne życiowe decyzje, zdecydować jak chcę żyć. Ten proces cały czas trwa, ale teraz już przynajmniej ma solidne fundamenty :) Pan Piotr w sposób zawsze mnie zaskakujący i bardzo obrazowy zwracał mi uwagę na pewne problemy, mówił o nich w taki sposób, że i ja zaczęłam inaczej o nich myśleć, stały się takie malutkie ;) Bardzo uważny słuchacz, mega czujny i skoncentrowany. Czasami gdy się nagadałam, namarudziłam, Pan Piotr podsumowywał to krótką, konkretną wypowiedzią w taki sposób, że mnie zatykało i jednocześnie otwierało oczy.. Widzi więcej, inaczej. Teraz i ja staram się widzieć w podobny sposób. Żyje się tak łatwiej, spokojniej i o wiele przyjemniej :))) Dziękuję bardzo!!!

  zgłoś nadużycie
 • 21 marca 2014

  Ocena: Bardzo dobry

  Bardzo polecam psychoterapię u Pana Piotra! Nie jest łatwo zacząć nowe życie, gdy od dziecka było się depresyjnym. Wydawało mi się, że tak po prostu jest i już zawsze będzie. Na szczęście, trafiłam po pomoc do Pana Piotra i stopniowo okazywało się co się ze mną dzieje. Z czasem ku mojemu zdziwieniu zaczęła płynąć radość, o której istnieniu nie miałam pojęcia. Wzruszam się gdy myślę o drodze, którą przeszłam aby być teraz nieporównywalnie szczęśliwszą! Tylko z takim "przewodnikiem" mogłam tego dokonać. Dziękuję Panu z całego, NOWEGO serca. Agata K.

  zgłoś nadużycie
 • 24 lutego 2014

  Ocena: Bardzo dobry

  Spotykałem się z Panem Piotrem z przerwami od 1,5 roku. Sprowadziła mnie do jego gabinetu chęć znalezienia wsparcia podczas pierwszych objawów kryzysu wieku średniego, potrzeba przedefiniowania życiowych celów i priorytetów. W między czasie życie przyniosło mi potrzebę zmierzenia się z rozwodem, ciężkimi chorobami w rodzinie, problemami finansowymi i rozstaniem z dziewczyną. W ciągu tego okresu uświadomiłem sobie istnienie u siebie uczuć i obszarów które dotąd były niezauważone. Nastąpiła u mnie poprawa nie tylko samooceny, pewności siebie, ale też w sferze empatii, odczuwania i akceptacji. Znalazłem oparcie w trudnych chwilach w moim życiu, przez co łatwiej było mi zaakceptować zmiany jakie musiały nastąpić. Dyskusje z Panem Piotrem są zawsze twórcze i konstruktywne, dodatkowo stale wzbogacane o nowe elementy, przykłady czy ćwiczenia. Porównując moje samopoczucie z przed okresu spotkań z Panem Piotrem i obecny poziom mogę stwierdzić, że jest to wręcz postęp niewiarygodny. To co dla mnie najważniejsze odbyło się to bez jakichkolwiek sztucznych zabiegów czy farmakologicznego wspomagania. Pan Piotr jest profesjonalistą w pełym tego słowa znaczeniu, gruntownie przygotowanym do wykonywania tej profesji. Umiejętnie potrafi dobrać optymalne formy terapii i tempo do aktualnego poziomu na którym dana osoba znajduje się. Poprzez to czuję, że mam realną indywidualną ścieżkę a to realnie przekłada się ponadstandardowe efekty. Pan Piotr jest terapeutą skutecznie motywujacym do pracy nad sobą przy czym nie jest to w jakikolwiek sposób niekomfortowe. Choć miejsce spotkań nie jest dla mnie tak ważne jak charyzma i profesjonalizm terapeuty to moim zdaniem gabinet Pana Piotra jest miejscem przyjaznym i służącym osiąganiu wymiernych efektów. Uważam, że warto go słuchać w sprawach związanych z rozwojem osobistym oraz stosować ze zrozumieniem jego rady. Jego intencje są czytelne i szczere. Od poczatku wzbudzal moje zaufanie, jestem bardzo zadowolony i otwarcie polecam Jego usługi. Rafał, 39 lat, manager.

  zgłoś nadużycie
 • 30 stycznia 2014

  Ocena: Bardzo dobry

  Pan Piotr jest niewątpliwie świetnym specjalistą i ekspertem w dziedzinie psychoterapii. Jest osobą bardzo empatyczną, cierpliwą, konkretną, posiada ogromną intuicję jeżeli chodzi o możliwości terapii. Jest człowiekiem o wielkim sercu i ogromnej życzliwości dla pacjentów. Pan Piotr pomógł mi w bardzo trudnym dla mnie etapie życia, gdzie chorowałem na depresję, nie miałem chęci do życia, energii, motywacji, żeby rano wstać z łóżka. Wydawało mi się, że wszystko co było, jest i będzie jest złe i nie ma żadnego sensu. Zanim trafiłem do gabinetu Pana Piotra próbowałem sam sobie pomóc - niestety wszelkie podręczniki czy filmy samopomocowe okazały się być bezskuteczne. Dzięki jego i mojej ciężkiej pracy udało mi się wyjść na prostą i dzisiaj już zupełnie inaczej się czuję i podchodzę do wielu spraw. Czuję się dojrzalszym, lepszym dla siebie i innych, szczęśliwym człowiekiem. Bardzo gorąco polecam gabinet Pana Piotra wszystkim pacjentom poszukującym świetnego specjalisty, a Panu dziękuję za pomoc w trudnych momentach i rady, które z pewnością przydają mi się na resztę życia.

  zgłoś nadużycie
 • 8 października 2013

  Ocena: Bardzo dobry

  Pan Piotr Koremba to bardzo profesjonalny terapeuta. Z całą pewnością jest to właściwa osoba na właściwym miejscu. Pełen empatii, uważnie słuchający, a przy tym czujny i realnie oceniający sytuację. Nie jest łatwo zrobić pierwszy krok i szukać pomocy u terapeuty. Zapewniam, że Pan Piotr daje duże poczucie bezpieczeństwa, a jego otwartość na drugiego człowieka sprawia, że bez lęku można odsłonić zakamarki swojej duszy, swoje słabości. Istotne jest to, że praca z Panem Piotrem przynosi efekty i przede wszystkim inspiruje i motywuje do dalszego rozwoju oraz pracy nad sobą. Z całą pewnością jest to specjalista o wysokich kwalifikacjach, z dużym sercem i pasją.

  zgłoś nadużycie
 • 26 września 2013

  Ocena: Bardzo dobry

  Zdecydowanie polecam Pana Piotra dla tych, którzy chcą z solidną dokładnością przeanalizować swoje problemy. Decyzja o podjęciu przeze mnie terapii nie była łatwa - na dzień dzisiejszy mogę śmiało powiedzieć, że była to moja najlepsza decyzja. Na pierwsze spotkanie przyszłam z chaosem i rozpaczą w głowie oraz w sercu. Przestałam sobie radzić z moimi lękami, stresami, kompleksami. Moje życie rodzinne, prywatne oraz zawodowe zbliżało się do nieuchronnej katastrofy-tak wtedy myślałam. Terapia była dla mnie prawdziwym wyzwaniem, walka z własnymi demonami i słabościami. Pan Piotr był -jak ja to określam - moim Pasterzem ,wskazywał drogę ale nie dawał gotowych rozwiązań i odpowiedzi, dzięki czemu mogłam zrozumieć siebie oraz podłoże moich problemów. Rzeczowy, cierpliwy i szczery. Profesjonalista w swojej dziedzinie. Obecnie zakończyłam swoją roczną terapię. Teraz wstając rano naprawdę czuję, że to kolejny, piękny i ciekawy dzień... Dziękuję Panie Piotrze. I

  zgłoś nadużycie

Wybierz ocenę dla tego lekarza i uzasadnij ją

Aby dodać opinię musisz wybrać ocenę
Komentarz nie powinien być pisany wielkimi literami
Znasz już opinie o tym lekarzu?

Lokalizacja

Zdjęcia