dr n. med.

Piotr Bednarski

Chirurg

Umów wizytę 544 odwiedziny w ciągu 30 dni

Dr n.med. Piotr Bednarski - specjalista chirurg z 17-to letnią praktyką. Specjalizuje się w diagnostyce i chorobach piersi. Autor 37 publikacji naukowych, wieloletni nauczyciel aka... więcej

Umów wizytę

Informacje o lekarzu

O mnie

Dr n.med. Piotr Bednarski - specjalista chirurg z 17-to letnią praktyką. Specjalizuje się w diagnostyce i chorobach piersi. Autor 37 publikacji naukowych, wieloletni nauczyciel akademicki Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Wiedzę i doświadczenie zawodowe z zakresu leczenia raka piersi zdobywał w wielu ośrodkach w Polsce i za granicą m.in. Nicei, Hadze, Hamburgu i w Berlinie. Członek Ogólnopolskiego Zespołu Ekspertów ds. ustalenia standardów biopsji mammotomicznej i diagnostyki chorób piersi. Szkoli wielu lekarzy w Polsce w zakresie biopsji mammotomicznej. Pomysłodawca i przewodniczący zespołu ds. Wczesnej Diagnostyki Raka Piersi w Szpitalu Specjalistycznym nr 2 w Bytomiu. Członek wielu towarzystw naukowych i zawodowych m.in. Towarzystwa Chirurgów Polskich, European Society of Surgical Oncology (ESSO). W swojej pracy zawodowej szczególnie zainteresowany małoinwazyjnymi metodami diagnostyki i leczenia raka piersi.

Specjalizacje

 • Chirurgia ogólna

Ukończone szkoły

 • Śląski Uniwersytet Medyczny

Opinie pacjentów

Dodaj opinię
 • bardzo dobry

  Miałam wykonaną przez doktora biopsje mammotomiczną, prywatnie - jestem bardzo zadowolona i ciesze się że mam to tak szybko z głowy. Kolejka na ten zabieg przez NFZ jest bardzo długa i trzeba czekac ponad pół roku albo i więcej, dlatego się zdecydowałam. Kontakt z doktorem był bardzo dobry. Szczegółowo omówiliśmy plan leczenia oraz wszystkie ważne dla mnie kwestie. Na szczęście obyło się bez nerwowej atmosfery - przeważnie od lekarza wychodze wystraszona, a w tej sytuacji czułam, że jestem w dobrych rękach. Przedstawiane przez innych lekarzy propozycje zwykłego chirurgicznego wycięcia troche mnie przerażały. Teraz wiem, że mam już sprawdzonego specjalistę od schorzeń piersi i będę go polecać wszystkim potrzebującym takiej opieki. Dziękuje Doktorze.

 • bardzo dobry

  Witam drogie panie ! Otóż do dr Bednarskiego trafiłam w listopadzie ubiegłego roku z niepokojaca zmiana w piersi. W moim miescie lekarz widział dla mnie tylko jedno wyjscie- operacja i ciecie piersi. Byłam przerazona . Córka zaczeła szukac w internecie specjalistów od piersi i własnie znalazła dr. Bednarskiego. Na drugi dzien postanowiłam umowic sie na wizyte. Po przyjechaniu na śląsk pan doktor zrobił USG stwierdził ze jest to zmiana która trzeba usunac . Zaproponował mi biopsje mammotomiczna ktora jest bardzo malo inwazyjna i nie kaleczy piersi a po zabiegu pozostaje małe draśniecie. Po tym zabiegu mozna od razu wrocic do domu prosze mi wierzyc trwa on niecałe 10 min i nic nie boli. Serdecznie polecam dr Bednarskiego jest nie tylko niesamowitym fachowcem ale i tez wspaniałym czlowiekiem. Jestem mu bardzo wdzieczna za wszystko co dla mnie zrobił . Wierze z całego serca ze zesłał mi go Pan Bóg . Pozdrawiam pacjentka z Kutna.

 • słaby

  Leczyłam się u dr Bednarskiego kilka dobrych lat temu jak jeszcze pracował na Batorego robił mi biopsje mamotomiczna złego słowa nie mogłam powiedzieć , niestety miesiąc temu okazało się że znowu mam guzek w piersi i umówiłam się na prywatna biopsje u Pana doktora czekałam kilka tygodni po czym w dniu biopsji wizyta została odwołana z powody niby choroby niby wyjazdu , doktor miał szybko wyznaczyć dodatkowy termin, po ponad tygodniu czekania aż ktoś coś będzie wiedział zaproponowano mi wizytę na 17 kwietnia czyli prawie miesiąc później niż planowana, szkoda że tak się traktuję swoje długoletnie pacjentki chyba za dużo na głowie w tej Warszawie Pan doktor ma ! Jeżeli komuś zależy na czasie a w tych przypadkach zależy nie polecam nigdy nie wiadomo czy wizyta dojdzie do skutku

 • bardzo słaby

  Wykryłam u siebie bardzo duże zgrubienie w lewej piersi i oczywiście panika. W internecie znaleźliśmy dr Bednarskiego i już za 3 dni byliśmy w Bytomiu na prywatnej wizycie. Pan dr stwierdził, iż są to zwłóknione torbiele i trzeba je usunąć no i oczywiście najlepiej biopsją mammotomiczną . Gdy zapytałam o cenę, pan dr stwierdził że wszelkich informacji udzieli mi pielęgniarka w rejestracji. Poczułam się zbywana. Wizyta trwała raptem 8 minut razem z usg. Nie po to jechałam z sercem na ramieniu przez pół Polski:( Pan dr oczywiście bardzo miły, podaje rękę na przywitanie i pożegnanie , myślę że tylko po to żeby wzbudzić zaufanie. Oczywiście nie zdecydowałam się na ten zabieg, moja pani dr Górnaś z Warszawy była bardzo zdziwiona że dr Bednarski zaproponował mi ten zbieg, gdyż mammotomem usuwa się tylko bardzo małe zmiany, a nie takie duże jak u mnie. Drogie panie , szukając pomocy , nie szukajcie jej w prywatnych gabinetach. W dobie XXI wieku gdzie prawie co druga z nas ma jakiś problem z piersiami i nie tylko. Uważam że między innymi dr Bednarski wykorzystuje sytuację i nasze zdeterminowanie. Kochane kobietki przebadajcie się najpierw w państwowym gabinecie, mówię to na własnym doświadczeniu . Polecam dr Górnaś w szpitalu na Madalińskiego w Warszawie. Chciałam jeszcze dodać że nie dosyć iż zapłaci się 3 tys. za zabieg u dr Bednarskiego.. , to jeszcze trzeba przynieść ze sobą bandaże i okłady . Pamiętajcie! zawsze zdążycie wydać swoje ciężko zarobione pieniądze

 • bardzo dobry

  Kilka dni temu mialem usuniętą ginekomastię. Po zabiegu jestem bardzo zadowolony kompleks, który doskwierał mi od kilku dobrych lat wkońcu zniknął. Operacja kosztowała 4000zł + wizyta kontrolna(150zl). Usunięcie gruczołu nastąpiło przez brodawki, dlatego tez nie ma żadnych widocznych nacięć, prócz tych na brodawkach, które z każdym dniem stają się niezauważalne. Polecam tego lekarza, Panowie i Panie nie dajcie sie kaleczyć lekarzom, serdecznie zapraszam do doktora Bednarskiego.

 • bardzo dobry

  Ile ludzi tyle może być opinii na każdy temat, ale w przypadku dr.Piotra Bednarskiego, to tylko same pozytywne opinie. Jako pacjentka wielu lekarzy mogłabym na każdego mieć coś do powiedzienia, ale po co. Natomiast jeżeli ktoś potrzebuje pomocy to z całego serca polecam doktora P. Bednarskiego. Bardzo dobry specjalista, bardzo dobry człowiek. Bardzo życzliwy i bardzo kulturalny. Widzi w każdym człowieka i jego choroby, którym niezwłocznie pomaga za co Mu serdecznie dziękuję. Jako pacjentka doświadczyłam samego dobra zarówno od doktora, całego personelu z Sanivitas i szpitala nr.2 w Bytomiu w którym byłam operowana przez pana dr. Bednarskiego. W szczególny sposób chciałam również podziękować pani Edycie Zygmunt siostrze oddziałowej w tym szpitalu, której zachowanie i słowa podpory tkwią i wzmacniają mnie w moim życiu na codzień. Pacjentka Danuta z Psar.

 • bardzo dobry

  Odkąd weszłam w dorosłe życie zawsze robiłam badania kontrolne piersi.Lekarz zmianę widział ale jak biopsia cienko igłowa nic nie wykazała uznał że jestem zdrowa po kolejnej mommografii jak okazało się ,że wynik jest zły byłam przerażona jak to możliwe że cały czas kontrolowałam i przeoczyłam. Zaczełam szukać lekarza który mógłby mi pomóc i tak trafiłam do dr.Bednarskiego do SANIVITAS w Bytomiu.Tego anioła na mojej drodze pomogła mi znaleść pani Monika pielęgniarka tam pracująca.Kiedy tam trafiłam czułam lęk i strach , który mnie paraliżował ,ale pielęgniarki tam pracujące okazały mi tyle ciepła i życzliwości ,że nawet najgorsza diagnoza nie jest tak straszna.Pan dr.wykonał biopsję mammotomiczną a potem operację oszczędzającą pierś w szpitalu w Bytomiu gdzie pracuje również z cudnym personelem(lekarzy,pielęgniarek,oddziałowej Pani Edyty-której nie zapomnę do końca swoich dni zycia).Teraz wiem że warto było jechać na drugi koniec Polski do tak niesamowitego lekarza.To nie tylko lekarz ale też cudny człowiek ,który sprawi że chorując na straszną chorobę można z uśmiechem wyjść z gabinetu pełnym wiary,nadzieji że da się z tym żyć.Moja droga do celu jest jeszcze daleka i jest to ciężki czas dla mnie do przeżycia ale wiem że ci ludzie mi w tym pomogą.Życzę wszystkim paniom żeby udało im się trafić w takie ręce jak ja miałam szczęście.DZIĘKUJĘ BOGU że trafiłam do PANA DOKTORA BEDNARSKIEGO i całego personelu z nim współpracującemu.Beata z Suwałk.

 • bardzo dobry

  To bardzo dobry lekarz z niespotykanym powszechnie profesjonalnym podejściem do pacjenta. Bardzo komunikatywny, cierpliwy, zależy mu na tym, by pacjent rozumiał swoją sytuację, widział ją we właściwej perspektywie i wierzył w wyzdrowienie.

 • dobry

  Jestem bardzo zadowolona z zabiegu biopsji mammotomicznej wykonanej przez Dra Bednarskiego. Co prawda zabieg jest drogi, cieszę się, że zdecydowałam się na tę biopsję, a nie na operacyjne usunięcie łagodnego guza piersi. Blizna jest rzeczywiście mała i oszczędziłam sobie stresującego pobytu w szpitalu. Pewne zastrzeżenia mam jednak do samych gabinetów w Sanivitasie: nie ma tam żadnego parawanu lub choćby zasłonki, za którą pacjentka mogłaby się rozebrać do badania czy zabiegu. Po prostu rozbierasz się przed biurkiem, za którym siedzi lekarz, albo przy krześle przy drzwiach. Nie spodobał mi się też pośpiech w przyjmowaniu pacjentek: pan Doktor po badaniu z wszelkimi pytaniami skierował mnie do pielęgniarek w rejestracji. Po zabiegu, gdy gorączkowo ubierałam się na wspomnianym krześle przy drzwiach, omawiał już przypadek następnej pacjentki. Ciągle miałam wrażenie, że doktorowi się bardzo śpieszy i że mam jak najszybciej wyskakiwać ze stanika a potem w niego wskakiwać ;) Wiem, że to tylko drobiazgi, ale jednak powodują pewien dyskomfort. Absolutnie żadnych zastrzeżeń nie mam natomiast do pań pielęgniarek: zawsze były bardzo miłe, życzliwe, cierpliwe i gotowe pomagać.Kobietom jest dużo łatwiej wczuć się w położenie pacjentek, które muszą poddać się jakimkolwiek zabiegom na piersiach :)

 • bardzo dobry

  Po paru wizytach u Pana dr Piotra Bednarskiego mogę z czystym sumieniem polecić Go wszystkim pacjentkom oczekującym od lekarza profesjonalizmu, taktu, wyczucia, trafności diagnozy i ... wyjścia z gabinetu z promiennym uśmiechem i pełnią nadziei. W moim przypadku zdiagnozowano dwa guzy lewej piersi, które okazały się łagodne przez co mogłam być poddana zabiegowi biopsji mammotomicznej. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i tak jak usłyszałam to przed zabiegiem, potwierdzam i zapewniam, że po 15 minutach można pójść do domu. Jestem bardzo zadowolona, że trafiłam do lekarza, który oprócz rozległej wiedzy, posiada wieloletnie doświadczenie, i jednocześnie ma tak wiele cierpliwości, wyrozumiałości i tak wiele serca dla nas pacjentek. Jeszcze raz bardzo dziękuję Panie Doktorze, że Pańskie zapewnienia o powodzeniu zabiegu potwierdziły się, a moje wątpliwości, które często miałam pozostały tylko niemiłym wspomnieniem. Beata B.

Najbliższe terminy:

kolejne dni