dr hab. n. med.

Paweł Tabakow

Neurochirurg

Oceń lekarza Poproś o kalendarz wizyt

Jestem adiunktem Kliniki Neurochirurgii Akademii Medycznej we Wrocławiu. Zajmuję się neurochirurgią małoinwazyjną mózgu i kręgosłupa, w tym leczeniem guzów przysadki (bez otwierani... więcej

Adresy i cenniki

Informacje o lekarzu

O mnie

Jestem adiunktem Kliniki Neurochirurgii Akademii Medycznej we Wrocławiu. Zajmuję się neurochirurgią małoinwazyjną mózgu i kręgosłupa, w tym leczeniem guzów przysadki (bez otwierania czaszki), endoskopowym leczeniem wodogłowia i wad wrozdzonych mózgu, leczeniem nowotworów mózgu i rdzenia kręgowego, neuralgii. Wykonuję również operacje wszczepiania stymulatorów mózgu (DBS) w chorobie Parkinsona, drżeniu samoistnym i innych schorzeniach.

Zainteresowania naukowe:

Główny temat mojej pracy naukowej związany jest z poszukiwaniem nowych metod leczenia urazowych uszkodzeń rdzenia kręgowego poprzez dordzeniowe transplantacje komórek gleju węchowego. Jestem koordynatorem aktualnie prowadzonych badań klinicznych w tej dziedzinie.

Zainteresowania pozazawodowe: gra na gitarze, piłka nożna, narty, squash.

AKSON
W Zakładzie Neurorehabilitacji Akson prowadzę konsultacje dla pacjentów z urazowym uszkodzeniem rdzenia kręgowego (raz w miesiącu).

Specjalizacje

 • Neurochirurgia

Opinie pacjentów

Dodaj opinię
 • bardzo dobry

  Jerzy Leśniak z Jeleniej Góry 19.08.2014r W styczniu 2014r dowiedziałem się, że mam guza przysadki mózgowej. Była to dla mnie nie najlepsza wiadomość. Dzięki mojej siostrzenicy, która pracuje w Szpitalu w Jeleniej Górze na oddziale neurologii dowiedziałem się o Panu dr Pawle Tabakowie z Wrocławia. Dowiedziałem się,że jest to lekarz o dużej wiedzy medycznej, doświadczeniu zawodowym i wspaniałym podejściu do pacjenta. T co usłyszałem o dr Tabakowie potwierdziło się podczas mojego pobytu w Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu na ul. Borowskiej. Po konsultacji w Przychodni "Polimed" we Wrocławiu dzięki dr Tabakowowi już w czerwcu (zamiast w planowanym terminie 15.01.2014r) znalazłem się na stole operacyjnym kliniki neurochirurgii, gdzie operował mnie właśnie dr Tabakow wraz z dr Chmielakiem. Był to zabieg mało inwazyjny metodą endoskopową. Po wybudzeniu byłem w pełni świadomy i już wieczorem mogłem oglądać mistrzostwa świata. Czeka mnie jeszcze operacja kręgosłupa, którą mam nadzieję przeprowadzi Pan dr Paweł Tabakow wspaniały człowiek i lekarz o ogromnej wiedzy medycznej i profesjonalizmie. Panie doktorze jeszcze raz bardzo dziękuję, pozdrawiam. Z wyrazami szacunku , Jerzy Leśniak, 2014r

 • bardzo dobry

  Z całego serca dziękuję za doskonałe przeprowadzoną operację mózgu, która była niezwykle skomplikowaną, ze względu na trudne umiejscowienie nowotworu i jego rozległość(tu ukłony dla całego zespołu operującego, a w szczególności dr M.Czyża). Pan dr Paweł Tabakow zajął się moim przypadkiem w tak fachowy sposób, że nie miałem wątpliwości iż we właściwe ręce oddaję swój los. Po długich godzinach na sali operacyjnej, już na intensywnej terapii, byłem w kontakcie, szybko wracałem do siebie, a po niedługim czasie do... pracy. Właściwe. podejście do pacjenta, wiedza i niesamowite umiejętności chirurgiczne, to są atuty dr Pawła Tabakowa.

 • bardzo dobry

  27/04/2015r. Dr Tabakow przeprowadził operację na moim kręgosłupie. "Zamontował" mi implant stabilizujący między kręgami na odcinku lędźwiowym. Czas sprzed operacji, kiedy ból pleców towarzyszył mi przez cały dzień, w większym lub mniejszym stopniu, a wieczorem jak przyszedł czas snu to dopiero następowała kumulacja bólu, po ok.1-1,5h zasypiałam, a wcześniej nie mogłam się ułożyć, znaleźć odpowiedniej pozycji do snu by nie bolało-już nie pamiętam! Teraz czuję się wspaniale, ból ustąpił. Jest zdecydowana poprawa. A co też istotne, Dr Tabakow postarał się i blizna po nacięciu jest znikoma. Byłam przygotowana na znacznie większe cięcie/bliznę ;) Gdy przyszedł czas operacji, nawet nie miałam wątpliwości, wiedziałam, że jestem w dobrych rękach i że wszystko pójdzie zgodnie z planem. Miałam pełne zaufanie do Dr Tabakowa. Zaufanie buduje sam Doktor poprzez swój profesjonalizm. Rozmawiasz z nim i wiesz, że to jest odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu. Wszystko dokładnie wytłumaczył i odpowiedział na moje pytania. Przed operacją był przy mnie i po operacji. Nigdy nie zapomnę jak po operacji mnie wybudzili a Dr Tabakow był przy mnie, niby nic takiego, ale niesamowicie ważne jest czuć, że zaufana osoba jest przy tobie i upewnia się, że wszystko jest w porządku- bardzo serdecznie dziękuję Dr Tabakowi za te małe-WIELKIE gesty. Z pełną odpowiedzialnością polecam Dr Tabakowa, jest fachową i rzetelną osoba. A przy tym bardzo sympatyczny. Bardzo dziękuję Pani Doktorze! :) Pozdrawiam, Monika Lisińska. Ps. do podziękowań dołącza się moja rodzina, która nie musi już wysłuchiwać moich narzekań. ("boli").

 • bardzo dobry

  Niecałe trzy lata temu miałam wypadek samochodowy, w którym ucierpiał mój kręgosłup szyjny. Z miesiąca na miesiąc zwiększał się ból szyi, ręce zaczęły drętwieć, stawały się coraz słabsze i pojawiały się zaburzenia czucia. Po zrobieniu rezonansu magnetycznego okazało się, że muszę się poddać operacji, gdyż będzie tylko gorzej. Oczywiście poczułam obawy i strach, jak pewnie każdy przed jakąkolwiek operacją. Gdy poznałam dr Tabakowa wiedziałam, że idę w dobre ręce. Dr Tabakow dokładnie mnie zbadał, opisał przebieg operacji i metodę jaką by u mnie zastosował. Po operacji ciągle mnie doglądał a przy wypisie ze szpitala cierpliwie wysłuchał miliona moich pytań dotyczących zaleceń pooperacyjnych (a proszę mi wierzyć - niezła ze mnie gaduła). Dr Tabakow to wspaniały człowiek i prawdziwy fachowiec. Serdecznie dziękuję Panie Doktorze! Pozdrawiam Barbara Mularczyk.

 • bardzo dobry

  Napisanie jedynie, że doktor Tabakow jest wspaniałym lekarzem to mało - to człowiek wśród lekarzy, a takich mało:) Mam 30lat i jestem mamą 3latki nie mam czasu na skarżenie się że coś boli. Od jesieni zeszłego roku ból kręgosłupa był tak nieznośny że nawet tabletki typu sevredol, tramal, nie pomagały, ból szedł od części lędźwiowej do nóg ograniczając mi poruszanie się. Od różnych lekarzy słyszałam, że przesadzam to nie może aż tak boleć, przecież nie umieram, a rezonans to za 2lata. Wierzyć się nie chce, że lekarze są tak nieczuli na ból pacjentów i tak obojętni. Niestety w kwietniu przeżyłam ciężkie chwile i postanowiłam, że jeszcze raz spróbuję poszukać pomocy. Połowa maja tego roku, mąż zawiózł mnie na SOR na Borowską, miałam już wtedy duży problem z chodzeniem i siadaniem. Nagle wychodzi po mnie dr. Tabakow, oczywiście konsultacja, wywiad, badania. Dwie przepukliny i wypadnięty dysk. Dwie godziny później byłam już na bloku operacyjnym a przed 20:00 tego samego dnia chodziłam na własnych nogach asekurowana przez mojego Anioła:)(dr. Tabakowa). Przez następne dni pobytu w szpitalu przychodził do mnie, pytał jak się czuje, odpowiadał na moje pytania, a co najważniejsze jest bardzo spokojny, ani przez chwilę nie byłam zestresowana. Nikt nie musi wierzyć w cudze słowa, ale jeśli ktoś powierza swoje życie lekarzowi to ja zapewniam, że dr. Tabakow to świetny lekarz, człowiek i specjalista. Bardzo dziękuję za pomoc i okazane serce. Pozdrawiam Monika.P

 • bardzo dobry

  Pana Doktora Pawła Tabakowa spotkałam w czerwcu 2013, gdy przygotowywał mnie do operacji, a później operował ( wraz z dr. Marcinem Czyżem) z powodu rozległej torbieli pajęczynówki. To wspaniały lekarz i specjalista najwyższej klasy. Na każdym etapie kontaktu przed i po operacji czułam życzliwość, troskę i cierpliwość Pana Doktora. Dzięki takim lekarzom chorowanie jest prostsze. Dobrze, że mamy takich specjalistów. Panie Doktorze, Bardzo Dziękuję. Renata Indzierowska

 • bardzo dobry

  Po dwóch miesiącach cierpienia (silny ból okolic lędźwi, oraz całej lewej nogi ) i kilku wizytach u pseudolekarzy z mojego rejonu, udałem się w dniu 08.03.14 na SOR do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu. Konsultację przeprowadził wspaniały lekarz Pan dr Paweł Tabakow. Po przeglądnięciu płyty z wynikami rezonansu magnetycznego, natychmiast opowiedział mi jakie mam schorzenie i poinformował o konieczności niezwłocznej operacji kręgosłupa. Po godzinie leżałem już na Oddziale Neurochirurgi. Operację miałem wykonaną w tym samym dniu w godzinach wieczornych. Operowali mnie - Pan dr Tabakow z Panem dr Chmielakiem. Po odzyskaniu przytomności ok godz 23, przy łóżku ujrzałem Pana dr Pawła ( pełne zainteresowanie pacjentem ). Na drugi dzień rano usłyszałem -- koniec byczenia, wstajemy --. Choć nie mogłem w to uwierzyć, wstałem i śmigałem po korytarzu jak nowonarodzony. Po trzech dniach od operacji wróciłem do domu. Jak to piszę, nie ma jeszcze tygodnia od operacji, a ja już normalnie funkcjonuję. Teraz rehabilitacja i myślę, że wrócę do pełnego zdrowia. Z całego serca polecam Pana dr Pawła Tabakowa. Jest to człowiek o dużej wiedzy medycznej, ludzkim podejściu do pacjenta, bardzo miły i konkretny. Dziękuję Panie Doktorze i pozdrawiam. Marcin Knysz ( ten od e-maila )

 • bardzo dobry

  Dr. Paweł Tabakow to godny polecenia specjalista, świetny operator. Bardzo jestem wdzięczna za życzliwość. Dla całego personelu oddziału neurochirurgii wielki podziękowania za serce i profesjonalizm. Pozdrawiam Małgorzata Kobuszyńska

 • bardzo dobry

  Chciałem podziękować za konsultacje na SOR w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym na Borowskiej. Trafiłem z silnym bólem. Dr Tabakow zadecydował o natychmiastowym przyjęciu na oddział i operacji odcinka kręgosłupa lędźwiowego. Dzięki operacji ból ustał i mogę normalnie funkcjonować. Jeszcze raz bardzo dziękuję i polecam.

 • bardzo dobry

  Doktor P.Tabakow operował w roku 2013 moją siostrę. Mimo,że od kilku lekarzy słyszałyśmy, że guz jest nieoperacyjny pan doktor zoperował siostrę, która czuje się do dziś bardzo dobrze. Ważne też to że jest to lekarz który ma doskonałe podejscie do pacjenta, wszystko wytłumaczy a nawet pocieszy....Trafiłyśmy z polecenia i same polecamy.