Michał Nowakowski, chirurg Kraków
ChirurgProktolog dr n. med.

Michał Nowakowski

Poproś o włączenie kalendarza
12

Informacje o lekarzu

O mnie

 • Szanowni Państwo,
  Swojego lekarza trzeba poznać więc postanowiłem się w paru słowach przedstawić.
  Swoje szkolenie chirurgiczne odbyłem początkowo w I a potem w III Katedrze Chirurgii Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum pod okiem Pana Profesora Romana Hermana. Jego pierwszy etap zaowocował specjalizacja z chirurgii ogólnej. Naukę po egzaminie kontynuowałem dalej i w 2012 roku jako jeden z pierwszych polskich chirurgów uzyskałem certyfikat z zakresu chirurgii koloproktologicznej Europejskiej Rady Kwalifikacji Chirurgicznych (European Board of Surgical Qualifications).
  Na co dzień zajmuję się leczeniem (zarówno chirurgicznym jak i farmakologicznym) chorób przewodu pokarmowego oraz typowych chorób chirurgicznych jak przepukliny czy kamica pęcherzyka żółciowego. Spory odsetek moich pacjentów to chorzy z nowotworami przewodu pokarmowego zainteresowani nowoczesnymi metodami leczenia.
  Wykaz wykonywanych procedur diagnostycznych oraz zabiegów znajdą Państwo w moim profilu więc może napiszę parę słów o tym czego tam nie ma.
  Staram się zawsze z pacjentami rozmawiać, leczyć człowieka a nie jakąś część jego ciała i dla tego z pacjentami spędzam sporo czasu. To czasem powoduje małe przestoje w gabinetach za co od razu przepraszam ale powód jest prosty, czasem ktoś z Państwa potrzebuje więcej mojego czasu i go dostaje. Mogą być Państwo pewni, że jak Państwu go będzie potrzeba to też go znajdę więc proszę po prostu o odrobinę cierpliwości w kolejce :)
  Serdecznie zapraszam do kontaktu osobistego lub e-mailem jeśli mają Państwo jakieś pytania lub wątpliwości. Zawsze lepiej zapytać niepotrzebnie niż potem żałować i leczyć bardziej zaawansowaną postać choroby.

Usługi

Choroby

 • 17 września 2014

  Ocena: Bardzo dobry

  Dzień dobry,chciałem możliwie krótko przedstawić "mój przypadek"-po 50-tce zaczęły się problemy z ropniami i przetokami odbytu(kto ma podobnie,ten wie o czym piszę). Parę lat "leczyli" mnie uznani w "środowisku specjaliści". Efekt:kasy jakby trochę mniej,problemy jakby trochę większe. W końcu szczęśliwy los zetknął mnie z dr. Nowakowskim. I co? Krótkie(stosunkowo) przygotowanie,po mistrzowsku (wraz z dr. Michałem Pędziwiatrem) wykonana w Klinice Chirurgii operacja i jak na razie spokój-rany prawie zagojone,żadnych komplikacji a ja nareszcie mam spokój. Panie Doktorze-jeszcze raz dziękuję! wdzięczny pacjent Marek Koprynia Kraków

  zgłoś nadużycie

  Odpowiedź lekarza:

  Szanowny Pani Marku, Bardzo sie cieszę, że udało się Panu pomóc. Leczenie ropni o tak długim i skomplikowanym przebiegu zawsze jest wyzwaniem ale mam nadzieję, że tym razem spokój będzie miał Pan na dobre. Pozdrawiam i do zobaczenia. Z poważaniem Michał Nowakowski

 • 18 kwietnia 2014

  Ocena: Bardzo dobry

  Świetny chirurg. Operował moją przepuklinę pachwinową metodą Lichtensteina bez-napięciową z użyciem siatki. Zrobił to doskonale. Wszystko dokładnie wytłumaczył, na zabieg zorganizował świetnego anestezjologa oraz rewelacyjny personel pomocniczy. Leżałem w szpitalu w Skawinie pielęgniarki również bardzo miłe i zaangażowane w dbanie o pacjentów (lepsza opieka niż w domu) :) Po zabiegu leki przeciwbólowe nie były potrzebne to zasługa profesjonalnie wykonanej operacji. przez dr. Michała Nowakowskiego. Wszystko świetnie się zagoiło. Szycie wykonał chyba w jakiś magiczny sposób :) blizny praktycznie nie widać. Na drugi dzień po operacji mogłem się samodzielnie poruszać . Po tygodniu wykonywać praktycznie wszystko, oczywiście ostrożnie, bez dźwigania. Naprawa przepukliny w wykonaniu Dr Michał Nowakowskiego jest przyjemniejsza niż wizyta u dentysty :) , nie ma się czego bać. Operacja nie boli, później też nie ma na co narzekać, a w domu jest okazja żeby z czystym sumieniem poleżeć przed TV. Prawie jak wakacje :) Bardzo polecam :)

  zgłoś nadużycie

  Odpowiedź lekarza:

  Pani Marku, bardzo się cieszę, że tak dobrze nam się udało. Pamiętam jak bardzo Panu zależało na szybkim powrocie do sprawności. Proszę też pamiętać, że sporo zależało od tego jak bardzo zdyscyplinowany i zmotywowany był Pan jako pacjent. Pozdrawiam serdecznie i życzę zdrowia i dobrego sezonu w maju :)

 • 1 lutego 2014

  Ocena: Bardzo dobry

  Doskonały lekarz, posiada ogromną wiedzę i umiejętności. Profesjonalista w każdym calu, niezwykle zaangażowany w swoją pracę, Doktor z powołania, oddany pacjentowi. Cechuje Go ogromny szacunek dla każdego człowieka, z wyczuciem podchodzący do niełatwych rozmów, bardzo ludzki. CHIRURG NAJWYŻSZEJ KLASY.

  zgłoś nadużycie

  Odpowiedź lekarza:

  Bardzo dziękuję za pozytywną opinię. Cieszę się, że udało mi się jak widzę pomóc nie tylko "nożem" ale i rozmową. Pozdrawiam i choć na pewno miło by mi było zobaczyć ponownie to życzę zdrowia i unikania kontaktów z nami :)

 • 27 stycznia 2014

  Ocena: Bardzo dobry

  Bardzo dobry specjalista, lekarz z powołaniem, wraz z zespołem lekarzy uratował życie mojej mamie, która zachorowała na ropowice. Cierpliwie odpowiadał na każde pytanie, wyjaśnił wszelkie wątpliwości, konkretny, rzeczowy i profesjonalny. Lekarz mający w sobie dużo empatii, bardzo miły, budzi zaufanie. Najważniejsze dla Niego jest dobro pacjenta. Uprzejmy i życzliwy. Niezwykle serdeczny człowiek. Dziękuję Panu doktorowi za wszystko co zrobił dla mojej mamy, za poświęcenie, życzliwość i za nadzieję.

  zgłoś nadużycie

  Odpowiedź lekarza:

  Bardzo dziękuję za poświęcenie czasu i napisanie takiej miłej opinii, brzmi jak laurka na którą chyba sobie nie zasłużyliśmy. Mam nadzieję, że Mama ma się dobrze. Pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz dziękuję za miłe słowa. Z poważaniem Michał Nowakowski

 • 14 listopada 2013

  Ocena: Bardzo dobry

  Dziękuję Panie Doktorze. Za WYSŁUCHANIE, czas, profesjonalne, wspaniałe podejście, odpowiednie lekarstwa, cenne rady. Doceniam, dziękuję, szanuję i podziwiam. Wszystkiego dobrego. Basia G.

  zgłoś nadużycie

  Odpowiedź lekarza:

  Szanowna Pani Basiu, bardzo się cieszę, że mogłem pomóc. Mam nadzieje, że rady i lekarstwa przyniosą oczekiwane rezultaty. Pozdrawiam i życzę zdrowia... Michał Nowakowski

 • 15 września 2013

  Ocena: Bardzo dobry

  Korzystając z możliwości wyrażenia swojej opinii, jaką daje internet, chciałabym tą drogą wyrazić swoje podziękowanie Panu doktorowi Michałowi Nowakowskiemu za wspaniale przeprowadzoną operację, dzięki której przywrócił sprawność moim jelitom. Już od pierwszego kontaktu w poradni przyszpitalnej miałam pewność, że trafiłam pod właściwy adres. Pan dr Nowakowski poświęcił mi dużo czasu, zainteresował się moimi dotychczasowymi wynikami badań i zlecił dodatkowe, by odpowiednio zdiagnozować mój przypadek, konsultując go ze swoimi kolegami. Jak żaden z lekarzy, u których byłam do tej pory, podszedł do sprawy mojej choroby w sposób naprawdę profesjonalny. Później, po operacji, która trwała kilka godzin, interesował się moim stanem zdrowia i samopoczuciem, cierpliwie udzielał wszelkich wyjaśnień i okazywał wiele serdeczności, ciesząc się wraz ze mną, że moje jelita, które musiałam do czasu operacji wspomagać bardzo dużą ilością ziół przeczyszczających, podjęły samodzielnie pracę. Jest to lekarz, dla którego wykonywany zawód jest jednocześnie powołaniem i pasją. Podobne zdanie mam odnośnie pozostałych lekarzy, pielęgniarek i innych pracowników tego szpitala, z którymi miałam okazję się zetknąć. A Panu doktorowi Nowakowskiemu oraz całemu zespołowi chciałabym wystawić najwyższą z możliwych ocen ,z ogromnym plusem. Wdzięczna pacjentka - Małgorzata Wilczkiewicz.

  zgłoś nadużycie

  Odpowiedź lekarza:

  Pani Małgorzato, bardzo dziękuję za takie miłe słowa. Zdaniem całego zespołu zajmowanie się przywróceniem Pani zdrowia to była czysta przyjemność. Proszę też pamiętać, że znaczna część sukcesu to Pani zasługa poprzez cierpliwe stosowanie się do zaleceń i przetrwanie trudnych chwil po operacji... Każdy lekarz chciałby mieć samych takich pacjentów, uśmiechniętych, pełnych chęci do wyzdrowienia i zmotywowanych. Moja praca z Panią to była czysta przyjemność i tym bardziej się cieszę, że jest wszystko w porządku i wróciła Pani do pełni zdrowia. Pozdrawiam serdecznie i w imieniu wszystkich dziękuję jeszcze raz za miłe słowa. Pozdrawiam Michał Nowakowski

 • 21 kwietnia 2013

  Ocena: Bardzo dobry

  Do Pana Doktora trafiłem w czerwcu 2012 z potężnym bólem, gorączką itd. Dzisiaj wiem, że najlepsze co mogłem wtedy zrobić to wybrać właśnie dr Nowakowskiego. Szybka i właściwa diagnoza, perfekcyjna organizacja - pod kontrolą Pana Doktora sprawy działy się już dalej jak w amerykańskim filmie :) Ze względu na rodzaj schorzenia dalsze leczenie zajęło jeszcze kilka miesięcy i wymagało dodatkowego zabiegu. Na każdym etapie doświadczałem tego samego - wiedza, kompetencje, komunikatywność, kultura osobista i orientacja na jak najlepsze rozwiązanie problemu. Panie Doktorze - jeszcze raz serdecznie dziękuję za doprowadzenie mnie do pełnej formy :) Jest Pan pierwszym lekarzem, któremu zaufałem. I pierwszym który robi to co trzeba, tak jak trzeba, pomimo, że to przecież Polska ;)

  zgłoś nadużycie

  Odpowiedź lekarza:

  Witam serdecznie. Bardzo się cieszę, że udało się wspólnymi siłami doprowadzić do wyleczenia. Może z tym amerykańskim filmem to lekka przesada :) dr House zrobił by to w trakcie jednego odcinka :) ale cieszę się, że pomimo wielomiesięcznego leczenia dotarliśmy tam gdzie trzeba było i to na dodatek bez podróżowania do Ameryki :) Bardzo dziękuję za wpis i życzę dużo zdrowia.

 • 13 grudnia 2012

  Ocena: Bardzo dobry

  Gorąco polecam doktora Nowakowskiego, Pomimo mało przyjemnej i krępującej dolegliwości, zarówno wizyty jak i sam zabieg wspominać będę bardzo miło. Pan doktor ma czas, wiedzę i co najważniejsze serce i zrozumienie dla pacjenta. Wszystko mi dokładnie wyjaśnił, zapisał, odpowiadał na każde pytanie. Sam pobyt w szpitalu (bardzo czysto, schludnie a panie pielęgniarki przecudowne) przebiegł w przyjaznej i miłej atmosferze. Panie doktorze życzę samych sukcesów i jak najwięcej zadowolonych pacjentów. Pozdrawiam serdecznie. Aleksandra K.

  zgłoś nadużycie

  Odpowiedź lekarza:

  Bardzo się cieszę, że pomimo iż szpital zwykle kojarzy się mało przyjemnie to nie ma Pani złych wspomnień związanych z leczeniem. Bardzo się staramy nie utrudniać Pacjentom tego i tak już trudnego okresu. A i nam się wtedy pracuje dużo milej :) Bardzo Pani dziękuję, że znalazła Pani czas, żeby dokonać tutaj wpisu. To bardzo miłe z Pani strony. Dziękuję.

 • 19 lipca 2012

  Ocena: Bardzo dobry

  Miją już 3 tygodnie od mojego zabiegu -usunięcia woreczka żółciowego.Dobrze będę wspominać ten szpital...........chociaż szpital pacjentowi zawsze kojaży się z nieprzyjemnym.Personel szpitala profesjonalny ,wyśmienity ,uśmiechnięty a to bardzo ważne dla zestresowanego pacjęta.Pan dr Nowakowski wspaniały człowiek życzliwy,uśmiechnięty( mimo 24 godzinnego dyżuru)interesujący się zdrowiem po zabiegu mający same pozytywne cechy dobrego lekarza.Sam pobyt w szpitalu zapamiętam jako placówkę ,czystą,zadbaną przyjazną nam pacjętom.Myślę że i cały personel chwali sobie swoje miejsce pracy.Życzę samych sukcesów i samych zadowolonych nas pacjętów. Pozdrawiam serdecznie wszystkich

  zgłoś nadużycie

  Odpowiedź lekarza:

  Szanowna Pani Iwono, bardzo mi miło, że pomimo nerwów i dolegliwości związanych z operacją udało nam się stworzyć na tyle dobrą atmosferę i kompetentną opiekę, że spełniliśmy Pani oczekiwania. Lekarz nie powinien się polecać na przyszłość bo przecież nie życzymy naszym Pacjentom by ponownie chorowali ale proszę pamiętać, że gdyby coś było trzeba pomóc to jesteśmy na Tynieckiej do dyspozycji. Pozdrawiamy i bardzo dziękujemy za pozytywną opinię. Z poważaniem, Michał Nowakowski

 • 17 września 2011

  Ocena: Bardzo dobry

  Z duszą na ramieniu zarejestrowałam się w Szpitalu Specjalistycznym Nutrimed w Skawinie, z dolegliwością odbytu.Zaskoczył mnie sam szpital nowoczesny,czysty,dobrze wyposażony.Dr Michał Nowakowski stworzył atmosferę totalnego odstresowania dla osoby w moim wieku/65 lat/,,podczas trwania zabiegu informując co i dlaczego robi. Wizyta zakończyła się napisaniem ściągi z wykazem leków i sposobem ich stosowania.. Panie Doktorze- dziękuję i życzę samych sukcesów w pracy zawodowej Aleksandra P.

  zgłoś nadużycie

Wybierz ocenę dla tego lekarza i uzasadnij ją

Aby dodać opinię musisz wybrać ocenę
Komentarz nie powinien być pisany wielkimi literami
Lekarz do którego umówisz się na wizytę online