Marek Ruciński, ortopeda Poznań

Marek Ruciński

Edytuj dane

To Twój profil? - przejmij nad nim kontrolę!

75
 • 16 lutego 2013

  Ocena: Bardzo dobry

  Profesjonalista w każdym elemencie. Od momentu pierwszej wizyty do ostatniego spotkania kontrolnego byłem pewny, że trafiłem do odpowiedniej osoby. Nadzwyczajna kultura i wielka wiedza. Może i p. Doktor nie mówi zbyt wiele, ale nie przecież o to chodzi, jeśli idziesz do chirurga. Wystarczy napisać, że moja rehabilitantka była w szoku, że mam tak sprawne kolano, gdy do niej przyszedłem po operacji. Bezproblemowy wyprost i zgięcie. pozdrawiam i polecam. mecenas

  zgłoś nadużycie
 • 28 kwietnia 2014

  Ocena: Bardzo dobry

  Polecam doktora. Dobrze zdiagnozował mój problem po czym po drugiej czy trzeciej wizycie, badaniach i wywiadzie przekazał mnie w ręce ortopedy który zajmuje się dolegliwościami typowo takimi jak moje więc fajnie, że nie udawał i nie naciągał... Co więcej... Czytałam w negatywnych opiniach dużo złych rzeczy o jego podejściu do pieniędzy, a ja doświadczyłam zupełnie czegoś odwrotnego - na ostatniej z wizyt powiedział, że dziś nic nie płacę, bo jestem zawsze uśmiechnięta :) Rozumiecie, to? :)

  zgłoś nadużycie
 • 4 grudnia 2013

  Ocena: Bardzo słaby

  Absolutnie nie polecam. Najpierw przyjął mnie prywatnie. Za 10 min, skasował 200 zł. Kiedy dostałam skierowanie do szpitala na operacje kolana, kompletnie nie wiedział co ze mną zrobić. Zaznaczę, że jestem już po 2 operacjach 14 lat temu. Pojawiły się komplikacje - nieszczelna torebka stawowa, wyciek mazi na zewnątrz, pęknięte obie łąkotki. Ponieważ nietypowe przypadki lepiej od siebie odsunąć, nie przyjął mnie na odział ale zalecił Klinikę prywatną. Nie każdy może sobie pozwolić na zabiegi prywatne, samotnie wychowując 2 dzieci.

  zgłoś nadużycie

  Jesteś tym lekarzem? Odpowiedz na tę opinię! Zarejestruj się teraz

 • 4 września 2013

  Ocena: Bardzo dobry

  dr Marek Ruciński operował mi kolano, zerwane więzadło krzyżowe przednie. Żadnych komplikacji. Profesjonalne podejście. Konkretny facet. Polecam.

  zgłoś nadużycie
 • 10 stycznia 2013

  Ocena: Neutralny

  Witam - byłem operowany 3-krotnie oba kolana pomiędzy 2000-2003 lewe kolano dział bez większych problemów (do bólu sie przyzwyczaiłem) natomiast prawe kolano do dziś sprawia mi nie małe problemy co będzie za kolejnych 5-10 lat ?? tego nie wiem może mój przypadek jest "specyficzny" "trudny" Muszę zaznaczyć że jestem przedstawicielem sportów siłowych i M Ruciński przedłużył moją karierę o 2 lata. Podejście do pacjenta (+) miłe i rzeczowe(-) zdecydowanie zbyt "przedmiotowe"

  zgłoś nadużycie
 • 29 kwietnia 2012

  Ocena: Bardzo dobry

  Panie doktorze wiem z opini że jest pan bardzo dobry . Ja będąc pierwszy raz w szpitalu trafiłem do Pana na oddrział,i wbrew opiniom na temat szpitali to co u Pana przeżyłem mogę porównać tylko do ameryki było wspaniale. Mam już swoje lata i było to złamanie trójkostkowe teraz na leczeniu pokazując zdjęcie innym lekarzą pytają się kto mi to sładał bo wygłąda jak w podręczniku. Panie doktorze chciałbym w tym miejscu podziękować PANU,oraz temu niższemu personelowi który też na to zasługuje DZIĘKUJĘ

  zgłoś nadużycie
 • 20 marca 2012

  Ocena: Bardzo dobry

  Jeździłem po różnych lekarzach, większość z nich wkładała nogę w gips, robiła punkcję kolana i inne cudowne zabiegi. Dr Ruciński wyleczył moje kolano, teraz mijają 2 lata od zabiegu rekonstrukcji więzadeł krzyżowych i operacji łąkotki, którą doktor przeprowadzał i z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że moje kolano jest w 100% sprawne. Chodzę na siłownię, biegam, pływam, jeżdżę na nartach. Polecam dr Rucińskiego każdemu!

  zgłoś nadużycie
 • 7 stycznia 2012

  Ocena: Bardzo dobry

  Kolego wydaje mi się że jesteś w błędzie ten doktor wyleczył mi kolano które miałem roz.... ,wystarczy porozmawiać wdać się w jakąś dyskusje i wszystko by tobie wytłumaczył jestem bardzo zadowolony .Polecam wszystkim naprawdę konkretny specjalista,a że to kosztuje to mogłeś czekać na NFZ

  zgłoś nadużycie
 • 9 listopada 2011

  Ocena: Bardzo słaby

  Osobiście przekonałem się że najważniejsze są pieniądze a nie zdrowie pacjenta. Uważam, że doktor Ruciński przyjmuje pacjentów już hurtem nie ma to nic związanego z jakością . Osobiście wydałem bardzo dużo pięniędzy na wizyty oraz operację po której obiecywano mi bardzo szybki powrót do zdrowia i sportów a do dnia dzisiejszego jestem kaleką i stan nogi oraz kolana jest dużo gorszy niż przed operacją(zaznaczam nieudaną operacją). A minęły już dwa lata po operacji. Nigdy w życiu nie polecił bym tego doktora. Znam jeszcze kilku sportowców, którzy po zabiegu również mają duże problemy z kolanami i takze są bardzo niezadowoleni.

  zgłoś nadużycie

  Jesteś tym lekarzem? Odpowiedz na tę opinię! Zarejestruj się teraz

 • 23 września 2011

  Ocena: Bardzo dobry

  Wstrzymałem się z opinią do dzisiaj. Równy rok temu na koniec wakacji zerwałem więzadła krzyzowe w kolanie, do tego naderwane poboczne i uszkodzona tylna część łąkotki. Byłem na konsulatacji u dwóch lekarzy- Pana Rucińskiego i Pana P. Pan P. zaproponował operację w dwóch trybach z przerwą podczas której będę się rehabilitował w jego klinice i oczywiście słono za to płacił. Wszystko co zaproponował. Następnie poszedłem do Pana Rucińskiego i chciałbym, żeby każdy lekarz w ten sposób podchodził do swojego pacjenta dając różne propozycje jak on. Otóż powiedział, że mam trzy rozwiązania. Nie będę ich opisywał, ale sam fakt, że jednak mam trzy wyjścia zaszokował mnie, bo do tej pory wiedziałem tylko o jednym. Zdecydowałem sie na natychmiastowy zabieg (podkreślam pełny zabieg, a nie w dwóch etapach), co w moim przypadku było możliwe gdyż zerwałem więzadła raptem tydzień wcześniej (dlaczego tego nie wiedział Pan P., nie wiem, ale coś w tym jest skoro później zupełnie inny lekarz z firmy ubezpieczeniowej chciał podważyć to, że miałem zabieg wykonany tak szybko po zerwaniu więzadeł, wydawało mu się to niemożliwe) . Podejście psychologiczne Pana Rucińskiego do pacjenta, jak również inteligentny żart i wspaniała motywacja pacjenta powinna być wzorem dla innych lekarzy. Ja rozumiem, że jeśli zapłaci się za leczenie to jest zupełnie inaczej, ale czy jest inny lekarz, któremu także płaci się za zabieg będzie kazał siebie informować o zdrowiu nawet kiedy jest na wakacjach i będzie wykazywał takie zainteresowanie???. To są szczegóły na które pacjent zwraca uwagę, odpowiednie podejście lekarza zwiększa zaufanie do niego, a później determinację w rehabilitacji. Podkreślę, że poza zabiegami typu laser, pole magnetyczne, krioterapia i wirówka wszystkie ćwiczenia wykonywałem samodzielnie, bez udziału rehabilitanta. Dzisiaj bez oporów biegam, ćwiczę na siłowni, będę śmigał na nartach i co najwazniejsze nie miałem 6 miesięcy wyciętych z życia. Tak jak moi znajomi tak i ja uważam, że w swojej dziedzinie jest to najlepszy lekarz i cieszę się, że trafiłem właśnie do niego. Zasiegając wcześniej opinii pozwoliłem sobie podzielić się z tymi, którzy będą stali przed dylematem jakim ja stałem rok temu. Pozdrawiam Panie Marku i życzę długoletniej tak owocnej pracy.

  zgłoś nadużycie

Wybierz ocenę dla tego lekarza i uzasadnij ją

Aby dodać opinię musisz wybrać ocenę
Komentarz nie powinien być pisany wielkimi literami
Lekarz do którego umówisz się na wizytę online