dr n. med.

Łukasz Gmerek

Chirurg, Proktolog

Umów wizytę 181 odwiedzin w ciągu 30 dni

Ukończyłem Wydział Lekarski I w 2005 roku. W 2006 r zostałem asystentem, a od roku 2014 adiunktem w Klinice Chirurgii Ogólnej i Kolorektalnej UM w Poznaniu pod kierownictwem prof. ... więcej

Umów wizytę

Pytania pacjentów (2)

 • HEMOROIDY KRWAWIĄ ?

  Witam.W 36 tygodniu ciąży pojawiły się hemoroidy,stosowałam różne leki,które nie przyniosły polepszeniu.Obecnie jestem rok po porodzie i mam problem z oddaniem stolca.hemoroidy zaczeły wychodzić na zewnątrz odbytu i pojawiło się mocne krwawienie po oddaniu stolca.Czy na pierwszej wizycie Lekarz… Więcej

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Łukasz Gmerek

  Z powyższego opisu wynika, że występują u Pani guzki krwawnicze III stopnia w stanie zapalnym, który jest przyczyną krwawień występujących po defekacji. Diagnozę można postawić na pierwszej wizycie… Więcej

 • Ropa w ranie po operacji

  Co zrobić jeśli w ranie po operacji endoprotezy biodra pojawiła się ropa i czerwona otoczka wokół szycia? Po operacji jest już 2 miesiące a rana nadal się nie zagoiła i ok.2 tygodnie temu pojawiła się ropa.

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Łukasz Gmerek

  Z opisu rany wynika że doszło do zakażenia miejsca operowanego. Może być to zakażenie powierzchowne, głębokie lub zakażenie implantu. W taki przypadku konieczna jest rewizja rany pooperacyjnej,… Więcej

Zadaj pytanie lekarzowi

Twoje pytanie (bez Twoich danych) zostanie opublikowane na profilu lekarza

Zadaj darmowe pytanie

Informacje o lekarzu

O mnie

Ukończyłem Wydział Lekarski I w 2005 roku. W 2006 r zostałem asystentem, a od roku 2014 adiunktem w Klinice Chirurgii Ogólnej i Kolorektalnej UM w Poznaniu pod kierownictwem prof. dr hab. Piotra Krokowicza gdzie odbywałem szkolenie specjalizacyjne z zakresu chirurgii ogólnej pod kierunkiem dr n.med. Jerzego Gizło.
Moje zainteresowania obejmują problemy związane z chirurgią przewodu pokarmowego jak również z diagnostyką nieswoistych chorób zapalnych jelit. W 2012 roku obroniłem rozprawę doktorską pod kierunkiem prof. dr hab. Piotra Krokowicza pod tytułem: „Korelacja obrazu klinicznego u chorych z chorobą Leśniowskiego-Crohna z wynikami enterografii rezonansu magnetycznego(MREG)”. Następnie w roku 2013 uzyskałem tytuł specjalisty w zakresie Chirurgii Ogólnej.
Od roku 2006 jest Członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgicznego a od roku 2014 r, również członkiem Polskiego Klubu Koloproktologii.
Przez cały okres swojej zawodowej pracy biorę udział w licznych kursach i stażach doskonalających . W roku 2011 odbyłem kurs z zakresu chirurgi ogólnej i laparoskopowej w Davos, Szwajcaria, następnie rok późnej uzyskałem stypendium Polskie Towarzystwa Chirurgicznego i odbył kurs z w zakresie zaawansowanych technik laparoskopowych organizowane przez Towarzystwo Chirurgów Polskich przy współudziale Deutsche Gesellschaft für Chirurgie oraz firmy Johnson & Johnson w Wendisch Rietz w Niemczech. Natomiast w roku 2014 otrzymałem stypendium Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu i odbyłem 2 miesięczny staż z zakresu chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Ogólnej i Klatki Piersiowej Uniwersytetu im. Christiana Albrechta w Kilonii, Niemcy, pod kierownictwem prof. Thomasa Beckera. W roku 2015 odbyłem 3-stopniowy kurs USG transrektalnego w Kolonii
Jestem prowadzącym liczne kursy doszkalające z zakresu chirurgii ogólnej i metod zespoleń jelitowych, a także autorem licznych publikacji i doniesień zjazdowych.
Terminarz →

Specjalizacje

 • Chirurgia ogólna

Ukończone szkoły

 • Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu (2005 r)

Publikacje

 • Najczęstsze problemy w chirurgii raka jelita grubego (Chirurgia po Dyplomie 2014)
 • Operacje – techniki wytworzenia stomii. Ileostomia pętlowa oraz Historia Opieki Stomijnej (Stomia – postępowanie chirurgiczne i pielęgnacja 2014 )
 • Wyniki odległe proktokolektomii odtwórczej (RPC – Restorative Proctocolectomy), Zbiorniki jelitowe. Od podstaw naukowych do praktyki (2014)
 • The therapeutic influence of probiotics on the pouch mucosa inflammation (Proktologia 2008 )
 • The review of the recognition, treatment and prognosis in patients with pouchitis - an analysis of 453 restorative proctocolectomy (Proktologia 2008)
 • Przydatność badania enterografii rezonansu magnetycznego (MREG) w diagnostyce choroby Leśniowskiego i Crohna (Polski Przegląd Chirurgiczny 2011)
 • Korelacja obrazu klinicznego chorych z chorobą Leśniowskiego-Crohna z wynikami enterografii rezonansu magnetycznego (MREG) (polski Przegląd Chirurgiczny (2009)
więcej

Opinie pacjentów

Dodaj opinię