Jestem lekarzem od 34 lat. Moim pierwszym nauczycielem urologii był dr n. med. Zygmunt Zięba w Namysłowie, za co jestem mu ogromnie wdzięczny. Specjalizację z chirurgii ogólnej uzyskałem w 1983 r a z... więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Usługi

Zwykła wizyta
Zwykła wizyta

Informacje o lekarzu

O mnie

Jestem lekarzem od 34 lat. Moim pierwszym nauczycielem urologii był dr n. med. Zygmunt Zięba w Namysłowie, za co jestem mu ogromnie wdzięczny. Specjalizację z chirurgii ogólnej uzyskałem w 1983 r a z urologii w 1987r pod kierownictwem doc. A. Kowalskiego. Pracę Doktorską obroniłem w 1997r a jej promotorem był Profesor Leszek Jeromin w Akademii Medycznej w Łodzi. Mieszkam i pracuję w Końskich, gdzie w Szpitalu im. św. Łukasza stworzyłem od podstaw 24 łóżkowy Odział Urologii wraz z Poradnią Urologiczną. Mam żonę i dwie dorosłe córki. Urologia jest moją pasją !!!
Moje hobby to fotografia.

Opinie pacjentów

Dodaj opinię
 • bardzo słaby

  Miałem niemiłą przyjemność kontaktu z tym panem. Byłem u niego z dziadkiem u którego wcześniej zdiagnozowano raka nerki. A pan Lipiec wydając skierowanie na tomografię w rozpoznaniu podał rak prostaty (z którą wszystko jest w porządku)!!! Arogancki, załatwia swoje osobiste sprawy przy pacjentach, zakręcony, straszy śmiercią i... rzuceniem zawodu po trzydziestukilku latach pracy. Odradzam.

 • bardzo dobry

  Matka Karmiąca ze Skarżyska Kamiennej Witam.Dnia 18 marca 2014 roku trafiłam na izbę przyjęć do Skarżyska Kamiennej z przeszywającym bólem prawej nerki oraz pęcherza moczowego po czym stamtąd przewieźli mnie do szpitala w Końskich na oddział urologii.Dodam ze jestem matka karmiąca półtora miesiąca po cesarskim cięciu.W chwili przyjęcia Pan Ordynator Lech Lipiec bardzo troskliwie i szybko zajął się mną,zlecił szereg szczegółowych badań i następnego dnia miałam już zabieg rozkruszania laserem kamienia w moczowodzie.Następnego dnia Pan Doktor Lech wypisał mnie do domu do mojego ukochanego synka.Chciałam złożyć ogromne podziękowania Panu Doktorowi za wspaniałą i szybką opiekę.Niech Bóg ma Pana w swojej opiece.DZIĘKUJE

 • bardzo dobry

  W listopadzie 2013 trafiłem do szpitala Sw.Łukasza w Końskich z dużym kamieniem w pęcherzu i rozległym stanem zapalnym. Dr L.Lipiec wykonał u mnie litotrypsję przez cewkową. Zabieg przeprowadzony po mistrzowsku z niesłychaną precyzją i profesjonalizmem był poprzedzony bardzo wnikliwym wywiadem i kompletem badań, aby uniknąć niespodzianek podczas zabiegu. Ja nie jestem lekarzem i nie mogę rzecz jasna oceniać merytorycznie pracy chirurga i urologa, ale jako były wieloletni pracownik naukowo-badawczy Politechniki Krakowskiej potrafię ocenić podejście do problemu prawdziwego naukowca, który jest wspaniale przygotowany do wykonywanej pracy i jego praca i zaangażowanie pokazuje jednoznacznie, że ta praca jest jego pasją. Życzę wszystkim cierpiącym, by trafiali do takich lekarzy jak dr Lech Lipiec. Na bardzo dobrą ocenę zasługuje również świetnie zgrany z Ordynatorem zespół lekarzy oraz pielęgniarek. Józef Chojnacki Kraków

 • bardzo dobry

  Pan dr n.med Lech Lipiec to wspaniały fachowiec,dobrze zarządzający swym oddziałem. Na każdym kroku widać z jakim sercem i profesjonalizmem zarazem podchodzi do każdego pacjenta. Jest rzeczowy i konkretny - moja choroba (guz pęcherza moczowego) została szybko zdiagnozowana. Pan doktor szybko podjął wszelkie działania by mi pomóc. Zlecił szereg niezbędnych badań, a operacja została przeprowadzona z ogromną precyzją, dzięki czemu guz został usunięty w całości. Jestem pod wrażeniem osobowości i profesjonalizmu Pana doktora. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować Panu i pańskiemu zespołowi, którym tak świetnie pan kieruje. Dziękuję za zaangażowanie,najlepszą opiekę i udzieloną mi pomoc. Jest Pan doskonały w tym co robi i widać, że pańska praca i pomoc drugiemu człowiekowi to pańskie życie i pasja. Niech Boża łaska Panu sprzyja! Z ogromną wdzięcznością Arkadiusz Hernoga z żoną i dziećmi.

 • bardzo dobry

  Witam, idąc tropem tej strony oraz komentarzy za i przeciw postanowiłam udać się do Dr. Lipca i jestem w pełni zadowolona. Dzięki Jego podejściu, wieloletniej praktyce oraz badaniom które zostały przeprowadzone na oddziale po roku czasu została postawiona diagnoza. Jestem bardzo wdzięczna za pomoc, zrozumienie Panu Doktorowi oraz całej ekipie oddziału Urologii w Końskich. Pozdrawiam Ewelina K.

 • bardzo słaby

  Jeśli ktoś nie ma dużo "argumentów" to radzę szukać innego specjalisty! Szkoda nerwów i zdrowia...Nie polecam!

 • bardzo dobry

  Jestem pod ogromnym wrażeniem Pana doktora. Szybko zdiagnozował nowotwór u Taty, skierował go na badania. Mam poczucie, że robi wszystko co w Jego mocy, żeby nam pomóc. Rzadko się spotyka lekarza z tam empatycznym podejściem do pacjenta. Jesteśmy dopiero na początku drogi, ale ufamy Panu doktorowi w 100 %. Rozwiewa nasze wątpliwości, dokładnie i szczegółowo udziela informacji na temat leczenia. Taki lekarz to SKARB.

 • bardzo dobry

  Moja mama choruje na raka nerki, szukaliśmy porady u wielu lekarzy, ale mieliśmy odczucie, że nikt nie może lub też nie chce nas leczyc.Dobrze się stało, że polecono nam dr. Lipca, bo tylko dzięki niemu proces leczenia został rozpoczęty. Na każdym etapie leczenia dr. Lipiec wyczerpująco i z ogromną cierpliwością wyjaśniał nam charakterystykę choroby i podejmowane procedury medyczne. Pomimo zaawansowania choroby zawsze utwiedzał nas w przekonaniu, że warto podejmowac walkę z nowotworem. Przy wielu okazjach podtrzymywał mamę na duchu, czuła się dobrze prowadzona medycznie i zaopiekowana. Dzięki szybkim i konkretnym decyzjom p. doktora pewien etap leczenia mamy już za sobą i czekamy na rozpoczęcie następnego. Pan dr. Lipiec to świetny specjalista i dobry człowiek.

 • bardzo dobry

  Wyrażam ogromną wdzięczność dla Pana doktora Lecha Lipca i jego zespołowi na oddziale urologicznym za jego dobre serce do pacjenta życzliwość, wyrozumiałość, uprzejmość. Boże błogosław na dalsze tata pracy zawodowej Doktorowi Lipcowi. Szacunek dla Pana Doktora i zespołowi z całego sera DZIĘKUJE!!!!!!!

 • bardzo dobry

  Jestem pacjentką dr. Lecha Lipca który wraz z zespołem lekarzy przeprowadził operację usunięcia nerki - to był nowotwór. Pragnę wyrazić ogromną wdzięczność dla Pana doktora Lecha Lipca i Jego zespołu za zaangażowanie i profesjonalne wykonanie tak skomplikowanej operacji. Rozmowa z Panem po przyjęciu na Oddział Urologiczny, w tak trudnym dla mnie momencie życia pozwoliła mi zrozumieć moją sytuację i dużą wiarą oczekiwać na powodzenie procesu leczenia. Jestem wdzięczna losowi, że trafiłam w takie ręce i na taki Oddział gdzie cały personel zapewnił mi bardzo dobrą opiekę i pobyt. Jeszcze raz dziękuję i polecam wszystkim tym którzy potrzebują pomocy. z poważaniem Jola

Wybierz ocenę dla tego lekarza i uzasadnij ją

Zobacz podobnych specjalistów: Przemysław Dudek - urolog
Znasz już opinie o tym lekarzu?

Umów wizytę