Krzysztof Oleś, laryngolog Kraków
Laryngolog dr n. med.

Krzysztof Oleś

Poproś o włączenie kalendarza
37

Informacje o lekarzu

O mnie

 • Na co dzień leczę pacjentów w Klinice Otolaryngologii Collegium Medicum, Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
  W 1999 roku uzyskałem II stopień specjalizacji w zakresie otolaryngologii, a w 2004 r. obroniłem pracę doktorską, dzięki czemu uzyskałem tytuł doktora nauk medycznych nadany Uchwałą Rady Wydziału Lekarskiego, Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Obecnie w trakcie habilitacji.
  Specjalizuję się w chirurgii endoskopowej nosa i zatok przynosowych oraz guzów podstawy czaszki . W ostatnich latach wykonałem ponad tysiąc zabiegów technikami chirurgii endoskopowej. Z równym zaangażowaniem zajmuję się także chirurgią onkologiczną i rekonstrukcyjną w zakresie głowy i szyi.

Zabiegi

 • Funkcjonalne operacje endoskopowe zatok przynosowych towarzyszące stanom zapalnym górnych i dolnych dróg oddechowych (FESS)
 • Rynoseptoplastyka nosa
 • Leczenie technikami endoskopowymi powikłań wewnątrzczaszkowych towarzyszących chorobom nosa i zatok przynosowych oraz następstw zabiegów neurochirurgicznych
 • Guzy nosa i zatok przynosowych (leczenie endoskopowe w każdym przypadku etiologii zapalnej i guzów łagodnych i w wybranych przypadkach guzów złośliwych)
 • Zwężenia krtani i tchawicy, laserowe zabiegi endoskopowe
 • Porażenia fałdów głosowych (laterofiksacje - operacje poszerzające szparę głośni)
 • Nowotwory krtani (operacje oszczędzające, częściowe w raku krtani)
 • Nowotwory krtani, gardła dolnego, szyjnej części przełyku z możliwością jednoczasowych operacji rekonstrukcyjnych z użyciem płatów regionalnych, uszypułowanych i wolnych z mikrozespoleniami naczyniowymi,
 • Kamica ślinianek, guzy ślinianek
 • więcej

Choroby

 • Choroby nosa i zatok przynosowych
 • Choroby krtani i tchawicy
 • 17 lutego 2013

  Ocena: Neutralny

  Powiem tak, jako specjalista chirurg pewnie jest i dobry, mój zabieg przeszedł bez komplikacji i juz widac efekty, niestety charakter doktora Olesia jest zgoła odmienny. Na prywatnej wizycie w KCM wszystko łądnie pięknie, zaproszenie do kliniki po jego urlopie a jak przyszło co do czego, to Pan doktor mówił niewiele i udawał Greka. Podobnie po zabiegu , również małomówny niezbyt chetny do jakichkolwiek rozmów z pacjentami nie mówiąc już o wyjasnieniu czegokolwiek , podsumowując jako specjalista dobry, jako czlowiek znacznie mniej

  zgłoś nadużycie
 • 15 kwietnia 2014

  Ocena: Bardzo dobry

  Pełen profesjonalizm, zainteresowanie pacjentem. Nigdy Doktor Oleś nie był dla mnie niesympatyczny. Zaznaczam, że u mnie były tylko wizyty u Doktora na NFZ.

  zgłoś nadużycie
 • 26 lutego 2014

  Ocena: Bardzo dobry

  dr n med.Krzysztof Oleś w szpitalu uniwersyteckim prowadził mnie i11.02.2014 wykonał razem z zespołem bardzo poważny zabieg operacyjny za który im bardzo dziękuję.Zabieg polegał na usunięciu dużego guza w przestrzeni gardłowej.Zabieg trwał ponad 4 godz i był bardzo trudny ze względu na rozmiar i dostęp do guza.Groziło mi dużo powikłań pooperacyjnych,lecz PAN DOKTOR wraz z zespołem zrobili to perfekcyjnie.Jeszcze raz wielkie dzięki.

  zgłoś nadużycie
 • 23 października 2013

  Ocena: Bardzo dobry

  Pan Doktor operowal mi zatoki dwa dni temu na Oddziale Otolaryngologii na Śniadeckich. Lezalam tam wystarczajaco dlugo, zeby zobaczyc jaki oni tam maja "mlyn" - po kilka operacji dziennie, nie liczac konsultacji, czyszczenia zatok, dlugiej, bardzo dlugiej kolejki pacjenow w poradni. LUDZIE!!! Czy Wy oczekujecie zeby lekarz mial czas opowiadac Wam co i jak zoperowal w Waszym przypadku, czy nie macie troche wiecej empatii w stosunku do tych, ktorzy czekaja tam pol roku w kolejce na operacje, a gdyby Pan Doktor Oleś zajmowal sie tlumaczeniem co komu i jak zoperowal, to okres oczekiwania tych w kolejce na operacje nie bylby pol roku, ale jeszcze dluzszy. Wypytajcie innych pacjenow to sie dowiecie jak taka operacja wyglada. WAZNE ZE POMAGA. Jesli ktos ma jakies "ale" ze ten Lekarz zle operuje lub nie ma czasu z Toba porozmawiac, to dlaczego do niego wala takie nieludzkie tlumy pacjentow??? A na oddziale nie slyszalam zeby ktokolwiek byl niezadowolony. Wyrazy uznania i glebokiego szacunku Panie Doktorze!

  zgłoś nadużycie
 • 14 sierpnia 2013

  Ocena: Bardzo słaby

  Poszliśmy do niego prywatnie a więc pełnopłatnie.Konsultacja pierwsza (podwójna bo z żoną i 7 letnim synkiem)brak zainteresowania pacjentami, krótko, zdawkowo, bez wyjaśnień odesłał oboje na badania wszystko w mniej niż 5 minut. Ķonsultacja druga( już tylko z synem) Pan Oleś rzucił okiem na wynik badania syna stwierdził że nie jest on prawidłowy po czym odesłał nas do lekarza który wycinał dziecku trzeci migdał blisko 2 lata wcześniej. To również nie zajęło mu więcej niż 5 minut. Wnioski nasuwają się same. Nie polecam

  zgłoś nadużycie

  Odpowiedź lekarza:

  Odsyłałem Państwa do osoby, która operowała syna, gdyż jako operator ma najwięcej do powiedzenia w temacie, co zostało zrobione, jak i dlaczego. Ja tego oraz konsekwencji zabiegu i niezadowolenia państwa tłumaczyć nie mogę – nie uczestniczyłem w nim, więc nie jestem do tego upoważniony. W mojej klinice w tym okresie nie odbywały się zabiegi usuwania migdałków dzieciom z przyczyn anestezjologicznych i z tego powodu reoperacji nie mogłem państwu zaoferować w państwowej placówce służby zdrowia.

 • 21 lutego 2013

  Ocena: Bardzo słaby

  Nie polecam tego doktora. W 2011 roku dokonał u mnie endoskopowego zabiegu "usunięcia kostniaka zatoki czołowej wpuklającego się w podstawę czaszki". Przed operacją obiecał ze usunie guza i będę zdrowy, po operacji powiedział że guz został usunięty w całości bądź w większej części. Pół roku po zabiegu na kontrolnej TK wyszło że rozmiary guza są takie jakie były czyli guz został prawie nietknięty. Po zabiegu pojawiły się u mnie dolegliwości zatokowe których wcześniej nie miałem (przewlekle zapalenie zatok szczękowych i czołowych, bóle oczodołu i oka) oraz odma śródczaszkowa. Przed zabiegiem jedynym objawem kostniaka były ataki epilepsji wywołane naciskiem guza na płat czołowy mózgu. Lekarz bezpośrednio przed zabiegiem i krótko po był dla mnie miły - jak się potem okazało to dlatego że m.in na moim przykładzie pisał prace nt. endoskopowego usuwania olbrzymich guzów podstawy czaszki..Gdy przychodziłem do niego na kontrole po zabiegu był dla mnie bardzo wyniosły, niemiły i arogancki. Gdy przyniosłem mu zdjęcia z kontrolnego TK głowy na których okazało się ze guz jak był tak jest i do tego mam stan zapalny zatok i odme wewnątrzczaszkową to zbagatelizował sprawę(pomogli mi lekarze z centrum onkologi z Warszawy). Po oglądnięciu TK jedynie stwierdził że może podjąć się dalszego usunięcia guza gdy przeznaczę na konto ich klinki 6 tys zł na wiertła potrzebne do zabiegu(leczenie w ramach NFZ...) Po około roku doktor powiedział że mam się już leczyć u lokalnych laryngologów bo on zrobił to co mógł i tak zostawił mnie z przewlekłym zapaleniem zatok, bolącym oczodołem i odma śródczaszkową.

  zgłoś nadużycie

  Odpowiedź lekarza:

  Z badań wykonywanych przed operacją wiadomo było, że guz ma wewnątrzczaszkową lokalizację. O tym był pan informowany przez p. profesora podczas kwalifikacji do zabiegu i przez p. profesora przed pierwszym, nie wykonywanym przeze mnie zabiegiem w naszej klinice. Zabieg obarczony był bardzo dużym ryzykiem powikłań , których udało nam się uniknąć. Do tego miał Pan uszkodzony oczodół w wyniku wcześniejszego zabiegu. Nalegał Pan jednak na zabieg endoskopowy, mimo iż informowałem Pana, że nie ma możliwości wykonania go w zespole mieszanym z neurochirurgami technikami endoskopowymi. Podjąłem się tego zadania, gdyż wiem, że nie mógł Pan znaleźć nikogo w Polsce, kto chciałby przeprowadzić ten zabieg. Przed operacją przedstawiłem rokowania o braku możliwości usunięcia kostniaka w całości. Przykro mi jednak, że rozbudziłem nadzieje o całkowitym wyleczeniu – nieporozumienie i nadinterpretacja moich słów. Nie może Pan mówić, iż nie orientował się w stopniu usunięcia guza, gdyż był Pan wielokrotnie konsultowany, także w obecności innych lekarzy z kontrolnymi tomografiami zatok po zabiegu operacyjnym. Odsyłałem także pana do P. Profesora neurochirurgii, który pana do nas skierował w celu dalszego leczenia pana dolegliwości. Cieszę się, że jednak zdecydował się Pan na zabieg neurochirurgiczny – taki, jak zalecałem od początku. Życzę dużo zdrowia .

 • 5 listopada 2012

  Ocena: Bardzo dobry

  Od kilkunastu lat choruję na tzw. zespół zatokowo-oskrzelowy. Początkowo nikt nie widział we mnie żadnej choroby, a ja dusiłam się kilka razy dziennie. Kiedy złapała mnie duszność w gabinecie laryngologa w Rzeszowie zostałam przewieziona karetką na Odział Pulmonologiczny i prze-leczona antybiotykami i sterydami ( Pani Ordynator powiedziała, że w takim stanie ostrej astmy nie powinnam przebywać w domu bo w każdej chwili mogłam się udusić). Zostałam wypisana z zaleceniem leczenia krtani (zabiegi jonoforezy były bardzo skuteczne) i zatok. Dlatego w 2004 roku poddałam się operacji w rzeszowskim szpitalu (dziury do zatok szczękowych na wylot - trudny okres rekonwalescencji). Przyniosło mi to ulgę na jeden rok. Później cały nos się zatkał i miałam ciągłe kłopoty z oddychaniem, spaniem, jedzeniem, mówieniem. Ulgę mogła przynieść tylko kolejna operacja, ale miałam w pamięci powikłania pooperacyjne i jeszcze bałam się wybudzania po operacji ze względu na duszności. Kiedy koleżanka z okolic Krakowa zadzwoniła do mnie i opowiedziała mi, że jej syn trafił z bólem głowy na Oddział Laryngologiczny i na następny dzień będzie operowany przez dr Krzysztofa Olesia więc myślę, że nie była to sprawa pieniędzy jak tutaj niektórzy piszą tylko była potrzeba koniecznej operacji, którą dr Oleś przeprowadził dla dobra pacjenta. Postanowiłam, że muszę dotrzeć do tego doktora jak najszybciej i tak się stało, bardzo szybko udało się przeprowadzić moją operację (wszystkie zatoki były dokładnie zajęte przez polipy jak wykazała TC). Wszystko było przygotowane bardzo fachowo i w miłej atmosferze. BARDZO DZIĘKUJĘ PANU DOKTOROWI KRZYSZTOFOWI OLESIOWI i całemu zespołowi ze szczególnym podziękowaniem dla DOKTORA ANESTEZJOLOGA bo po operacji obudziłam się jak z normalnego snu bez żadnych duszności co w moim przypadku jest szczególnie ważne. Pozostaję pod opieką i kontrolą Pana doktora (czyszczenie zatok w pewnych odstępach czasu). Jest dostępny, w razie potrzeby można kontaktować się telefonicznie, co daje mi poczucie bezpieczeństwa. BARDZO DZIĘKUJĘ za troskę i opiekę. Teraz mogę normalnie oddychać przez nos, jeść bez zakrztuszenia, normalnie mówić, śpiewać, wraca radość życia . Dla zdrowych są to oczywiste sprawy, ale dla mnie kiedy nie miałam tego komfortu przez wiele lat teraz bardzo to doceniam i DZIĘKUJĘ . Żałuję tylko, że trzeba było tylu lat, żeby trafić do odpowiedniego lekarza. Wdzięczna pacjentka Janina Olchawa

  zgłoś nadużycie
 • 30 września 2012

  Ocena: Bardzo dobry

  Jestem pełna uznania dla doktora Olesia. To lekarz z powołania i wspaniały specjalista. Trafiłam do niego z moim 10-letnim synkiem, po długotrwałym, bezskutecznym leczeniu u innych lekarzy. Doktor Oleś postawił trafną diagnozę i przeprowadził endoskopową operację zatok przynosowych. Od tego czasu, a minęło 5 mc., mój syn jest zdrowy, skończyły się nawracające infekcje, silne bóle głowy i częste katary. Pan doktor ma wspaniałe podejście do dzieci, jest życzliwy i z szacunkiem odnosi się do pacjenta. Świetny fachowiec ze złotym sercem. Panie doktorze, jeszcze raz dziekuję. Polecam całym sercem.

  zgłoś nadużycie
 • 22 września 2012

  Ocena: Bardzo dobry

  Nie tylko bardzo, bardzo, bardzo, dobry fachowiec, lekarz ale i człowiek. 15 lat męczyłam się z chorymi zatokami. Jak tylko trafiłam do dr Olesia po 3 miesiącach byłam po operacji i teraz dopiero wiem co to znaczy normalny oddech, nie mówiąc już o tym, że czuję zapachy i mogę normalnie funkcjonować. A o bólach głowy już zapomniałam chociaż wcześniej głowa bolała mnie non stop. Pan doktor bardzo interesuje się pacjentem. Jeszcze raz bardzo dziękuję Panie doktorze.

  zgłoś nadużycie
 • 23 lutego 2012

  Ocena: Bardzo słaby

  Wielu dr. Olesia chwali ja niestety mimo chęci nie mam za co przetrzymał mnie w czasie a jak pytałem co zemną się dzieje to arogancko podchodził do mnie jak by z musu panie doktorze może jak pan tak podchodzi do pacjentów to lepsze miejsce miał by pan w kostnicy tam nikt by pana nie denerwował ani nawet pytał o stan zdrowia pozdrawiam i życzę identycznego podejścia innego lekarza jeśli Niedar boże będzie pan tak chory jak ja myślę ze wie pan kto to pisze

  zgłoś nadużycie

Wybierz ocenę dla tego lekarza i uzasadnij ją

Aby dodać opinię musisz wybrać ocenę
Lekarz do którego umówisz się na wizytę online