ZADZWOŃ, UMÓW WIZYTĘ w centrum SPORT-MED (numer na górze strony) pn-pt: 8:00-21:00, sobota:10:00-14:00. PZPN - Licencjonowany Lekarz Reprezentacji Polski Juniorów w Piłce Nożne... więcej

Adresy i cenniki

Informacje o lekarzu

O mnie

ZADZWOŃ, UMÓW WIZYTĘ w centrum SPORT-MED (numer na górze strony) pn-pt: 8:00-21:00, sobota:10:00-14:00.

PZPN - Licencjonowany Lekarz Reprezentacji Polski Juniorów w Piłce Nożnej
FIMS - Członek Międzynarodowego Towarzystwa Medycyny Sportowej
ICRS - Członek Międzynarodowego Towarzystwa Leczenia Chrząstki

Konsultacje - Lekarz Sportowy, Ortopeda - wieloletnie doświadczenie w leczeniu urazów u wyczynowych sportowców, m.in. podczas pracy w Kadrze Polskich Piłkarzy PZPN.
Miniinwazyjne Leczenie - Operacje Zwyrodnienia Kolana, Orthokine - Leczenie Komórkami Macierzystymi, PRP GPS - Czynniki Wzrostu.
USG Interwencyjne - ostrzyknięcia, iniekcje, punkcje, blokady pod kontrolą USG.
Wykonywane Operacje - Artroskopia Kolana, Rekonstrukcje więzadeł ACL, Implanty Łąkotek, Rekonstrukcja Chrząstki, Endoproteza Biodra, Endoproteza Kolana, Chirurgia urazowa - złamania kości).
Chirurgia Rekonstrukcyjna - więzadeł, ścięgien oraz rekonstrukcje chrząstki stawowej.
Badania USG - stawów, mięśni, więzadeł.

Konferencje - uczestnik licznych kursów i konferencji międzynarodowych oraz krajowych.

Więcej ciekawych informacji znajdą Państwo tutaj:
http://www.sport-med.pl/©2015 SPORT-MED- Lekarz Sportowy , Chirurg , Ortopeda w Krakowie

Specjalizacje

 • Ortopedia i traumatologia narządu ruchu

Ukończone szkoły

 • Collegium Medicum Uniwersytet Jagielloński
 • Liczne Szkolenia Specjalistyczne ICRS

Publikacje

 • Wywiad w Gazecie Wyborczej z 2 marca 2013 r. na temat choroby zwyrodnieniowej stawów i terapii Orthokine
 • Wywiad w Dzienniku Polskim z 4 lutego 2012 r. na temat naturalnej regeneracji tkanek w ortopedii z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego z czynnikami wzrostu PRP (Plasma Rich Platelets)
 • TVN - TTV - od marca do lipca 2012 r. współprowadzący jako lekarz - specjalista z zakresu medycyny sportowej, ortopedii i traumatologii w medycznym programie "Bez recepty" w telewizji TTV (nowa stacja TVN)
 • Wywiad w Gazecie Krakowskiej z 20 kwietnia 2012 r. o zdobyciu Mistrzostwa Świata Lekarzy w tenisie w 2010 i 2011 r., medycynie sportowej i sporcie
więcej

Nagrody i wyróżnienia

 • 2011 Mistrz Świata Lekarzy w Tenisie Ziemnym (WMTS - World Medical Tennis Society)
 • 2011 Debiut Roku w kategorii Sport - Naczelna Izba Lekarska, Warszawa
 • 2010 Mistrz Świata Lekarzy w Tenisie Ziemnym (WMTS - World Medical Tennis Society)
 • 2003 Srebrna Odznaka Polskiego Związku Tenisa
więcej

Znajomość języków

 • polski
 • angielski
 • niemiecki
 • rosyjski
więcej

Staże

 • St. Johanns-Spital, oddział chirurgiczny, Salzburg, Austria
 • Ludwig-Maximilians Universitaet, oddział internistyczny/onkologiczny, Monachium, Niemcy
 • Oddział Chirurgii Urazowej i Ortopedii 5. Wojskowego Szpitala Klinicznego w Krakowie
 • Oddział Chirurgii Ortopedyczno-Urazowej Szpitala im. S. Żeromskiego w Krakowie
 • Centralny Szpital Kliniczny MSWiA, oddział kardiochirurgii, Warszawa
więcej

Choroby

więcej

Lekarze polecają tego specjalistę

1

Opinie pacjentów

Dodaj opinię
 • bardzo dobry

  Naprawdę dobry lekarz. Uczciwy człowiek z sercem do pacjenta. Wyjaśnił mi bardzo dokładnie co się dzieje w moich kolanach. Jasno przedstawił sytuację. Wizyta bardzo rzetelna. Zdecydowanie polecam! A tak bardziej personalnie-dziękuję doktorze za niespotkane wcześniej życzliwe podejście i wyrozumiałość w przeżywaniu mojej sytuacji.

 • bardzo dobry

  Dr Paradowski to wspaniały lekarz i człowiek. Ma niesamowitą wiedzę, osobowość i podejście, zawsze szuka najlepszych możliwych rozwiązań a jego diagnoza jest zawsze w 100% trafna. Jestem zawodniczką uprawiającą bieganie , doktor ma świetne podejście do sportowca nie tylko w roli lekarza ale rownież psychologa - dzięki niemu nigdy nie straciłam wiary w sportowe marzenia. Polecam go bardzo serdecznie a jesli ktos ma jakies wątpliwości wystarczy usiąść na chwilę w poczekalni przed jego gabinetem i posłuchać pacjentów - uwielbiają go! Pozdrawiam !!!

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  lek. Jan Paradowski ( 18 października 2015)

  Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim Państwu za pozytywne opinie! W szczególności Pani Marysi, która będąc wspaniałym sportowcem walczy dzielnie z ciężką kontuzją. To dodaje mi energii do dalszej pracy i rozwoju. Życzę szybkiego powrotu do sportu i ponownych złotych medali!

 • bardzo dobry

  Bardzo dobry specjalista, dokładnie opisał mi moją przypadłość , rzeczowy i dokładny. Gorąco polecam Aneta T.

 • bardzo dobry

  Pan doktor cechuje się wysoką kultura osobistą i ogromnym doświadczeniem w swoim fachu. Byłem operowany przez niego 2 miesiące temu, dzięki szybkiej diagnozie i podjętym decyzjom dochodzę do zdrowia. Cieszę się, ze do niego trafiłem.

 • bardzo słaby

  Przykro mi, że muszę wystawić taką ocenę, ale Pan doktor przyczynił się do pogorszenia mojego stanu zdrowia, a gdybym zdecydował się na operację doszłoby do jego trwałego uszkodzenia. Borykam się z FAI w obydwu biodrach. Doktor zalecił rehabilitację po której moje dolegliwości się nasilały. Po kolejnej wizycie zalecenia dla fizjoterapeutów zostały nieco zmodyfikowane jednak ćwiczenia dalej sprawiały ból, a mój stan dalej się pogarszał. W jednym stawie pojawił się ból, którego wcześniej nie było w ogóle. Po zrobieniu badań doktor stwierdził, że obrąbek biodra jest zmasakrowany (cytat) i będzie trzeba wyciąć jego fragment (ciekawe czy uszkodzenia obrąbków istniały przed zaleconą "rehabilitacją"). Następnie z uśmiechem na twarzy prezentował jakie ograniczenia w uprawianiu sportu (i życiu) pojawią się po operacji. Gdzie ten człowiek, który napawa pacjenta nadzieją? Na szczęście nie zdecydowałem się na operację i dalej konsultowałem swoje biodra. Okazało się, że uszkodzenie obrąbka jest nie wielkie i nie ma mowy o jego wycinaniu. Przede mną jeszcze długie leczenie, ale nie będzie problemu z pełnym powrotem do sportu.

 • bardzo dobry

  Świetny lekarz i cudowny człowiek, który szybko i sprawnie pomógł mi odzyskać sprawność nadgarstka oraz polecił zaufane miejsca gdzie dokonałam rehabilitacji. Bardzo polecam!!

 • bardzo dobry

  Z czystym sumieniem polecam Pana Doktora :) już od progu czystego, bardzo dobrze wyposażonego gabinetu pacjent czuje się komfortowo. Zapewne udział ma w tym również ujmujący uśmiech i wysoka kultura osobista lekarza:) Wizyta od początku do końca bardzo profesjonalna, rzeczowa i konkretna. Bez zbędnych hipotez i wróżenia z przysłowiowych fusów. Jeżeli potrzebujecie Państwo fachowej pomocy, ludzkiego podejścia i szybkiego pozbycia się bolesnego problemu, niekoniecznie kładąc się od razu na stole operacyjnym - szczerze polecam empatycznego Pana Doktora :)

 • bardzo dobry

  wiesław (6 listopad 2015) Pan dr Paradowski jest lekarzem,który w sposób bardzo szczegółowy i zrozumiały dla mnie postawił diagnozę (dla mnie dosyć przykra) oraz przedstawił sposoby dalszego leczenia. Bardzo miły i sympatyczny .Bardzo polecam

 • bardzo dobry

  Gorąco polecam! To lekarz z tej nielicznej grupy "z powołania" - to w ramach usposobienia względem pacjenta. Jeśli chodzi o Pana doktora jako specjalistę, ciężko ocenić go mnie jako "szaremu obywatelowi" ale faktem jest że tam gdzie inni (najbardziej znani krakowscy specjaliści) załamali ręce Paradowski pomógł. Długo by pisać o wszystkim co zrobił dla mnie i wszystkich osób które do Niego wysłałam. GODNY POLECENIA SPECJALISTA!

 • dobry

  Kulturalny , rzeczowy, opisał moją przypadłośc trafnie. Ale nie otrzymałem rozpiski ćwiczen rehabilitacyjnych i muszę iść jeszcze raz do lekarza. na szczęści ten jest tańszy.