dr n. med.

Igor Michajłowski

Dermatolog, Lekarz medycyny estetycznej

Poproś o kalendarz wizyt

Clinica Dermatologica dr n. med. Igora Michajłowskiego w Gdańsku - http://clinicadermatologica.pl/, to jedna z wiodących klinik dermatologicznych w Trójmieście. Kompleksowa oferta za zakresu dermatolo... więcej

Pytania pacjentów (9)

 • Trądzik a tabletki hormonalne

  Witam od jakichs 7 lat zmagam sie z trądzikiem..może nie jest on wielki ale ciagle mam nowe blizny, ciagle grudki i pryszcze, nie chce juz wychodząc gdzies nakladac tone tapety by sie nie wstydzic..mialam juz keidys od dermatologa antybiotyki, masci wszystko ale srednio pomoglo, w sumie problem… Więcej

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Igor Michajłowski

  Dzień dobry,

  W leczeniu trądziku zwyczajnego wykorzystujemy zarówno leczenie miejscowe jak i ogólne. zazwyczaj rozpoczynamy od leczenia miejscowego a w przypadku braku efektów leczenia… Więcej

 • Okulista stwierdzil ze to dysfunkcja gruczolom meiboma,ale zadne leczenie pod tym katem nie daje rezultatu,wiec moze jest to problem skory powiek.Czy sa jakies preparaty ktore pomogly by mi szybko sie z tego wyleczyc?Pozdrawiam serdecznie

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Igor Michajłowski

  W pytaniu nie zostały zawarte niestety żadne bliższe informacje dotyczące obrazu klinicznego, a więc wyglądu zmian oraz dolegliwości. Trudno zatem wyrokować z jakiego typu schorzeniem mamy do czynienia.… Więcej

Zobacz wszystkie (9) odpowiedzi

Zadaj pytanie lekarzowi

Twoje pytanie (bez Twoich danych) zostanie opublikowane na profilu lekarza

Zadaj darmowe pytanie

Adresy

Usługi

Informacje o lekarzu

O mnie

Clinica Dermatologica dr n. med. Igora Michajłowskiego w Gdańsku - http://clinicadermatologica.pl/, to jedna z wiodących klinik dermatologicznych w Trójmieście. Kompleksowa oferta za zakresu dermatologii klinicznej, medycyny estetycznej, zabiegów medycyny estetycznej, dermatochirurgii oraz wenerologii.
Więcej informacji na stronie: http://clinicadermatologica.pl/


Igor Michajłowski aktywnie działa w renomowanych towarzystwach dermatologicznych. Wśród nich są m.in: European Academy of Dermatology and Venerology (EADV), European Society for Dermatological Research (ESDR), Polskie Towarzystwo Dermatologiczne (PTD), Białoruskie Towarzystwo Dermatologiczne. Obszar zainteresowań naukowych to diagnostyka i leczenie chorób wenerycznych oraz dermatoz okolicy anogenitalnej, optymalizacja leczenia nowotworów skóry, oraz nowe metody diagnostyczne chorób skóry i błon śluzowych, a także profilakta czerniaka.

Igor Michajłowski jest absolwenetem Wydziału Lekarskiego w Białoruskim Państwowym Uniwersytecie Medycznym. W latach 2005/2006 otrzymał stypendium Ministra Zdrowia RP, następnie odbył podyplomowy staż w Akademii Medycznej w Gdańsku (aktualnie Gdański Uniwersytet Medyczny). Tam też zaczął przygotowanie dysertacji doktorskiej w ramach Dziennych Studiów Doktoranckich na Oddziale Dermatochirurgii Katedry i Kliniki Dermatologii, Wenerologii i Alergologii Akademii Medycznej w Gdańsku. W kolejnym roku rozpoczął ścieżkę specjalizacyjną w dziedzinie „dermatologia i wenerologia” oraz otrzymał stanowisko asystenta. W roku 2010 obronił rozprawę doktorską z tematyki diagnostyki i leczenia dermatoz w obszarze zewnętrznych narządów płciowych (praca pod kierownictwem przewodniczącego Sekcji Dermatochirurgii Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego prof. dr hab. Adama Włodarkiewicza). Rozprawa otrzymała wyróżnienie. Dwa lata później ukończył pomyślnie specjalizację i awansował na stanowisko adiunkta.

W jego dorobku naukowym znajduje się 220 publikacji naukowych w czasopismach polskich i zagranicznych. Jest współautorem pierwszego polskiego podręcznika dotyczącego dermatochirurgii. Igor to inicjator stworzenia międzydyscyplinarnego zespołu badawczego, który zajmuje się diagnostyką oraz leczeniem chorób narządów płciowych i jamy ustnej. Był wielokrotnie mianowany nagrodami i wyróżnieniami za swoją działalność badawczą i naukową.

Specjalizacje

 • Dermatologia i wenerologia

Ukończone szkoły

 • Białoruski Państwowy Uniwersytet Medyczny
 • Akademia Medyczna w Gdańsku (aktualnie Gdański Uniwersytet Medyczny)

Nagrody i wyróżnienia

 • Nagroda im. Prof. Tadeusza Bogdanowskiego za najlepszą pracę z zakresu dermatochirurgii zaprezentowaną podczas Konferencji Naukowo-Szkoleniowej Sekcji Dermatochirurgii Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, Szczyrk, 2006.
 • Nagroda im. Prof. Tadeusza Bogdanowskiego za najlepszą pracę z zakresu dermatochirurgii zaprezentowaną podczas X Jubileuszowej Konferencji Sekcji Dermatochirurgii Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, Jurata,2007.
 • Stypendium zjazdowe GALDERMA Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, 2008.
 • Nagroda zespołowa za zajęcie III miejsca w konkursie za najlepszą pracę zaprezentowaną w sesji plakatowej podczas XXIX Zjazdu Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, Poznań, 2008.
 • Nagroda za najlepszą pracę z zakresu dermatologii zaprezentowaną podczas „Forum Młodych” Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, Łódź, 2009.
 • Stypendium zjazdowe EADV Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, 2009.
 • Nagroda im. Prof. Tadeusza Bogdanowskiego za najlepszą pracę z zakresu dermatochirurgii zaprezentowaną podczas XIII Konferencji Naukowo-Szkoleniowej Sekcji Dermatochirurgii Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, Jastrzębia Góra, 2011.
więcej

Znajomość języków

 • angielski
 • białoruski
 • rosyjski

Opinie pacjentów

Dodaj opinię
 • bardzo dobry

  Byłam u dr Igora Michajłowskiego pierwszy raz z problemem blizny na dolnej wardze. Zaproponował mi usunięcie chirurgiczne z badaniem wycinka. Zszycie było tak precyzyjne, że teraz nikt nie zauważyłby, że coś jest nie tak (wcześniej widoczne białe przejaśnienie). Bardzo dziękuje, polecam i będę polecać znajomym :)

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  dr n. med. Igor Michajłowski ( 11 września 2015)

  Pani Agato, dziękuję za opinię - cieszę się że jest Pani zadowolona z efektu leczenia. Życzę zdrowia :-)

 • bardzo dobry

  Goraco Polecam dr. Michajlowskiego. Najlepszy lekarz w Trojmiescie, bardzo mila atmosfera, duza wiedza oraz doswiadczenie sprawiaja ze pacjent czuje sie komfortowo i spokojnie. Mysle ze to juz koniec moich problemow z wrastaniem paznokcia. Serdecznie dziekuje :)

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  dr n. med. Igor Michajłowski ( 1 września 2015)

  Panie Damianie, cieszę się i dziękuję za opinię :-) Życzę zdrowia.

 • bardzo dobry

  Zdecydowałam się na wykonanie kilku zabiegów medycyny estetycznej (usuwanie zmarszczek z czoła botoxem, wypełnianie bruzd nosowo-wargowych kwasem hialuronowym, powiększanie ust) u doktora Igora i efekt jest niesamowity! Co więcej, doktor ma holistyczne podejście do pacjenta, robi bardzo dokładny wywiad, uważnie słucha i szuka najlepszego rozwiązania. Podczas zabiegów wszystko tłumaczy, jest przy tym delikatny i precyzyjny. Jest bardzo ciepłym i serdecznym człowiekiem, więc szybko skraca dystans między pacjentem a lekarzem, przez co stres towarzyszący wizycie po prostu odchodzi w niepamięć. Wrócę do niego jesienią, aby zbadać i usunąć pieprzyki, poza tym w przyszłości wszystkie zabiegi medycyny estetycznej również będę u niego wykonywać. W żadnej innej klinice piękna nie czułam się równie komfortowo i przyjemnie. Oby więcej takich lekarzy!

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  dr n. med. Igor Michajłowski ( 11 sierpnia 2015)

  Dziękuję za opinie, tym bardziej tak pochlebną! :-) W Clinica Dermatologica, stawiamy na to by pacjent który do nas przychodzi miał zapewnioną kompleksową opiekę i leczenie - zarówno pacjenci korzystający z zabiegów Medycyny Estetycznej jak i Dermatologii, pracują u nas specjaliści dermatologii i wenerologii posiadający tytuły doktorskie, więc każdy pacjent jest otoczony profesjonalną opieką. Łączymy to, co najlepsze i oczekiwane w "Klinikach Piękna" z solidnymi fundamentami i doświadczeniem medycznym.

 • bardzo dobry

  kazik 9 lipca 2015 Do pana doktora przyjechalem az z Sandomierza trafna diagnoza. To wspanialy lekarz i najlepszy dermatolog: zasluguje na ocene celujaca. Ma ogromna wiedze i doswiadczenie wierze ze wyleczy mnie z mojej choroby z ktora sie zmagam od 5 lat.Dziekuje panie doktorze jest pan naprawde z powolania.

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  dr n. med. Igor Michajłowski ( 11 sierpnia 2015)

  Dziękuję serdecznie za opinię!

 • bardzo dobry

  Opinie nie kłamią - doktor Igor to świetny lekarz, dobry fachowiec a przede wszystkim przesympatyczny człowiek. Wizyta w luźnej atmosferze, z humorem ale z pełnym przekonaniem że jest się w dobrych rękach! Jedyny lekarz który zamiast odrazu wykonać zabieg estetyczny, przemówił najpier odnośnie problemów stricte klinicznych i wdrożył ich skuteczne (!!) leczenie. Polecam, to mój stały dermatolog :-)

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  dr n. med. Igor Michajłowski ( 11 sierpnia 2015)

  Pani Karolino, dziękuję za miłą opinię :-) życzę zdrowia!

 • bardzo dobry

  Pan doktor Michajłowski to rewelacyjny lekarz i człowiek. Kompetentny, w pełnym skupieniu na pacjencie i jego problemie. Robi dokładny wywiad na podstawie którego daje juz wstępną diagnoze i na podstawie badania. Zleca dodatkowe badania by mieć jak największą pewność odnośnie diagnozy i diagnozy sie sprawdzają. Leczenie skuteczne, poziom zachodni! Polecam serdecznie każdemu kto ma problem.

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  dr n. med. Igor Michajłowski ( 3 czerwca 2015)

  Panie Piotrze, dziękuję za opinię, życzę zdrowia. Clinica Dermatologica dr Igor Michajłowski

 • bardzo dobry

  Doktora Michajłowskiego znalazłem przez Internet jako specjalistę w dziedzinie choroby, którą u siebie podejrzewałem. Przyjechałem do Gdańska specjalnie z południa Polski - Doktor przeprowadził biopsję, wszystko szybko, sprawnie, polecił leki. Szybko rozpoznał chorobę, wykluczając inne, o których naczytałem się w Internecie. Następnie z uwagi na odległość mojego miejsca zamieszkania konsultowałem z Doktorem mailowo oraz telefonicznie wszystkie kwestie - Doktor zawsze odpowiadał. Doktor jest osobą bardzo uprzejmą, kulturalną, a przede wszystkim konkretną. Nie jestem osobą zamożną, ale na szczęście dla Doktora nie są najważniejsze pieniądze, jak niestety miałem okazję przekonać się o tym u lokalnych lekarzy. Doktor jest osobą naprawdę z powołania i szczerze polecam go wszystkim!

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  dr n. med. Igor Michajłowski ( 3 czerwca 2015)

  Panie Rafale, dziękuję za opinię i zaufanie. Życzę zdrowia. Clinica Dermatologica dr Igor Michajłowski

 • bardzo dobry

  Serdecznie Polecam! Świetny lekarz i przede wszystkim skuteczny. Bezbłędna diagnoza oraz profesjonalnie, bezboleśnie i praktycznie "niezauważalnie" wykonany zabieg dermatologiczny po którym został tylko plasterek :) (wcześniej tego typu zabiegi kończyły się u innych lekarzy szwami!!) Serdecznie polecam, pomijam już fakt oczywisty - Pan doktor jest po prostu miłą i sympatyczną osobą, która wszystko cierpliwie i dokładnie wyjaśnia a także wskazuje od razu najlepsze wg niego i najskuteczniejsze metody leczenia. Polecam gorąco, ale zapisujcie się lepiej szybko - bo wysyłam do tej kliniki wszystkie moje koleżanki :-)

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  dr n. med. Igor Michajłowski ( 3 czerwca 2015)

  Pani Karolino, dziękuję za opinię i miłe słowo :-) Życzę zdrowia. Clinica Dermatologica dr Igor Michajłowski

 • bardzo dobry

  U doktora Michajłowskiego byłam z polecenia koleżanki, która tak mocno go zachwalała. Poszłam i przekonałam się, że miała ona rację. Świetny lekarz, najlepszy dermatolog u jakiego byłam. Inni "specjaliści" mało skutecznie radzili sobie z moim problemem a dr Michajłowski rozpoznał chorobę po 30 sekundach, po tym jak opowiedziałam o dolegliwościach. Po obejrzeniu skóry jego przypuszczenia się sprawdziły i przepisał mi bardzo skuteczne leki. Choć były bardzo drogie (łącznie ok. 500 zł) to i świetne. Już po wzięciu pierwszej tabletki plam na ciele było o połowę mniej. Kuracja przebiegła bardzo szybko i w mig pozbyłam się tego paskudztwa dzięki temu lekarzowi. Nie zawaham się polecić tego doktora. Zasługuje na miano NAJLEPSZEGO!

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  dr n. med. Igor Michajłowski ( 3 czerwca 2015)

  Pani Moniko dziękuję za opinię i miłe słowa, życzę zdrowia. Clinica Dermatologica dr Igor Michajłowski

 • bardzo dobry

  Kompetentny lekarz z indywidualnym podejściem do pacjenta. Chorobę w miarę możliwości stara się wyleczyć a nie tylko zaleczyć. Nie bagatelizuje problemów, cierpliwie odpowiada na pytania, wszystko tłumaczy- mechanizm działania leku, możliwe reakcje niepożądane, czemu organizm reaguje tak a nie inaczej na kurację. Nie wypisuje silnie działających leków bez wykonania odpowiednich badań krwi przed i w trakcie trwania kuracji. A do tego wszystkiego miły, sympatyczny, młody i przystojny :)

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  dr n. med. Igor Michajłowski ( 3 czerwca 2015)

  Pani Anno, dziękuję za opinię oraz dobre słowo, życzę zdrowia :-) Clinica Dermatologica dr Igor Michajłowski