Dariusz Polaczkiewicz

Laryngolog

Umów wizytę 67 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

Pracuję na stanowisku ordynatora Oddziału Laryngologicznego Szpitala w Nysie. Jestem doktorem nauk medycznych, podpułkownikiem rezerwy, absolwentem Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi w 1985 roku. ... więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Usługi

Badanie VNG błedników 250 zł
Tympanometria 30 zł
Endoskopia krtani 80 zł
Wizyta kontrolna 130 zł
Audiogram 80 zł
Endoskopia nosa i nosogardła 60 zł

Informacje o lekarzu

O mnie

Pracuję na stanowisku ordynatora Oddziału Laryngologicznego Szpitala w Nysie.
Jestem doktorem nauk medycznych, podpułkownikiem rezerwy, absolwentem Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi w 1985 roku. Pracowałem w jednostkach wojskowych Śląskiego Okręgu Wojskowego: Gubin, Opole, szpitalach: 4 Wojskowy Szpital Kliniczny we Wrocławiu, Szpitalu Wojewódzkim w Zielonej Górze, Szpitalu w Brzegu, Szpitalu Wojewódzkim i Wojewódzkim Centrum Medycznym w Opolu, 116 Szpitalu Wojskowym w Opolu, a obecnie w Szpitalu Powiatowym w Nysie. Do pierwszego stopnia specjalizacji uczyłem się pod kierunkiem dr Edmunda Zdanowicza, dr Adama Chmielarskiego , a egzamin w 1993 roku zdałem będąc pod opieką płk dr n. med. Alfreda Bilińskiego.
Drugi stopień specjalizacji zdobyłem w 1996 roku, ucząc się u dr n. med. Bogdana Kochanowskiego. W 2000 roku obroniłem doktorat na Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi pt. Analiza wyników leczenia przetok gardłowo- skórnych jako powikłania w przebiegu pooperacyjnym raka krtani.
Promotorem w przewodzie doktorskim był płk prof. Jurek Olszewski. Stale szkolę się na Konferencjach i Kursach laryngologicznych w Polsce i za granicą. Byłem 2 razy na szkoleniu u dr Eryka Ulmera z VNG we Francji w Marsylii, 1 raz w Niemczech w Recklinghausen z zakresu operacji endoskopowych zatok obocznych nosa oraz 3 raz na Słowacji w Rużomeroku na szkoleniach z operacji nosa i endoskopowych zatok obocznych nosa. Szkoliłem się w Polanicy Zdrój i w Warszawie z zakresu chirurgii plastycznej i estetycznej. U prof. Andrzeja Kukwy uczyłem się operacji z zakresu chrapania i bezdechów sennych. Szczególnie interesuję się problematyką: zawrotów głowy i szumów usznych, chrapania i bezdechów sennych, chorób ślinianek, zatok obocznych nosa i nosa oraz zabiegów plastycznych nosa i estetycznych twarzy i szyi. Rocznie wykonuję ponad 300 operacji laryngologicznych.
Pracowałem również jako zarządzający: szef służby zdrowia Brygady Pancernej, Komendant i Dyrektor 116 Szpitala Wojskowego w Opolu, Dyrektor Medyczny Szpitala w Brzegu oraz Dyrektor Sebastianeum Silesiacum w Kamieniu Śląskim. Zdobyłem również specjalizację pierwszego i drugiego stopnia z Organizacji Ochrony Zdrowia Wojsk w 1994 i 1997 roku. W 2001 roku ukończyłem studia podyplomowe na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu w zakresie Zarządzanie i Finanse w Ochronie Zdrowia.
Od 1996 roku prowadzę Prywatny Gabinet Laryngologiczny. Obecnie prowadzę Gabinet Laryngologiczny VERTIGO w Pawilonie Olimp. Opole ul. Katowicka 67b/10. Posiadam na wyposażeniu audiometr, tympanometr, aparat VNG Ulmera, kalorymetr wodny, endoskop giętki ze źródłem światła 250W, aparat Curis do operacji chrapania metodą fali radiowej wysokiej częstotliwości i operacji estetycznych twarzy i szyi.

Specjalizacje

 • Otorynolaryngologia

Ukończone szkoły

 • Wojskowa Akademia Medyczna w Łodzi
 • Akademia Ekonomiczna we Wrocławiu: Zarządzanie i Finanse w Ochronie Zdrowia (studia podyplomowe)

Publikacje

 • Chrzęstniakomięsak krtani (Otolaryngologia Polska. 1997, 51, Supl. 25.)
 • Zabezpieczenie medyczne rannych w głowę i szyję na współczesnym polu walki (Biuletyn Wojskowego Szpitala Klinicznego. 1998, Supl. 3)
 • Nowe możliwości diagnostyczne badania układu równowagi za pomocą wideonystagmografii (vng) (Nowa Medycyna – Okulistyka. 1998, 4.)
 • The dome effect in VNG rotatory impulsionnal test in cerebellopontine angle (CPA) tumors (20000 yeux sous L’ULMER. 2000, 4. (Francja))
 • Analiza wyników leczenia przetok gardłowo skórnych, jako powikłania w przebiegu pooperacyjnym raka krtani (Wojskowa Akadenia Medyczna im. gen. dyw. Bolesława Szareckiego w Łodzi, Wydział Lekarski 2000)
 • Fizjoterapia dysfagii u chorych ze schorzeniami neurologicznymi. Fizjoterapia Polska 2014
więcej

Znajomość języków

 • rosyjski
 • angielski

Choroby

więcej

Opinie pacjentów

Dodaj opinię
 • dobry

  Nic dodać nic ująć...Po prostu warto spotkać się z takim lekarzem i mu zaufać.Polecam serdecznie doktora Dariusza Polaczkiewicza szczególnie osobom chrapiącym i cierpiącym na bezdech senny.Ja odzyskałem radość życia,siłę,witalność a co najważniejsze spokojny i prawdziwy sen. Powróciło uczucia wypoczęcia co przez kilka lat było mi obce.Jeszcze raz gorąco polecam. Henryk M. - Namysłów

 • bardzo dobry

  Polecam Pana doktora jako specjalistę, gdyż wiedzę ma ogromną jak i doświadczenie. Bardzo Panu Doktorowi dziękuję i szczerze polecam wszystkim!!!!!

 • bardzo dobry

  Jestem pacjentem Pana doktora od wielu lat . Uśmiech, pogoda ducha jakimi obdziela swoich pacjentów i najwyższy profesjonalizm w sztuce lekarskiej oraz czas jaki poświęca swoim pacjentom, sprawiają, że oprócz właściwej diagnozy i leków, pacjent wynosi od Pana doktora nadzieję i wiarę w powrót do zdrowia.

 • bardzo dobry

  Lekarz z powołania!!! a prawda jest taka że mało jest dzisiaj takich lekarzy ,podejście do dzieci profesjonalne byłam dwukrotnie z dzieckiem i jestem bardzo zadowolona . POLECAM!!!

 • bardzo dobry

  Profesjonalne podejście do dzieci, rzeczowy, odpowie na każde pytanie. Wykonuje niezbędne badania na miejscu. Polecam

 • bardzo dobry

  dla mnie to jeden z lekarzy Aniołów ;) uprzejmy, kompetentny, a przede wszystkim ludzki! za mną lata chrząkania, masy antybiotyków, bólu stawów, wielkiego wewnętrznego rozbicia, a tym samym bezsilności... a wystarczyło trafić na dobrego lekarza! padła decyzja o wycięciu migdałków i żałuję, że nikt wcześniej mi tego nie zaproponował. sam zabieg przeszłam strasznie (niestety nie mam już 10, ani 20 lat), ale było minęło ;) dzisiaj samopoczucie i komfort życia - bez porównania. bardzo Panu Doktorowi dziękuję i szczerze polecam wszystkim!!!!!

 • bardzo dobry

  Lekarz godny polecenia. Bardzo dobry specjalista ze świetnym podejściem do pacjenta. Dokładnie wszytko tłumaczy, odpowiada na pytania.

 • bardzo dobry

  Polecam!!! Byłam z córką już u dwóch innych laryngologów i opinie co do wycięcia trzeciego migdała były podzielone, dlatego z polecenia znajomej trafiłam do Pana doktora, który jako pierwszy lekarz zbadał m.in. endoskopowo nos córki!!! Decyzja - wycinać, 3 stopień. Umówiliśmy się już na zabieg do Pana doktora do Nysy :) Poza tym lekarz bardzo miły.

 • bardzo dobry

  Lekarz godny polecenia. Bardzo dobry specjalista ze świetnym podejściem do pacjenta. Dokładnie wszytko tłumaczy, odpowiada na pytania.

 • neutralny

  Mam mieszane uczucia co do wykonanego zabiegu somnoplastyki . Miałem wykonany zabieg somnoplastyki - 2 tygodnie bólu i nieprzespanych nocy nawet silne przeciwbólowe środki nie pomagały. Obecnie mam uczucie tzw." kluchy" które sprawia duży dyskomfort "klucha" podrażniana przez język wzbudza odruchy wymiotne nie mówiąc że ciągle się zakrztuszam ponieważ ślina wpada mi tam gdzie nie powinna. Lekarz na kontroli stwierdził że wszystko jest ok że należy się do tego przyzwyczaić ( szkoda że tego nie wiedziałem przed zabiegiem) Za zabieg oczywiście zapłaciłem z góry i nie wiem dlaczego skasowano mnie również za kontrolę tego co lekarz sam zrobił. Wiem jedno znając wszystkie efekty tego zabiegu (oprócz efektu ograniczenia chrapania) nie zdecydowałbym się na niego. Niestety pozostał duży dyskomfort " zamienił stryjek siekierkę na kijek" ?

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Dariusz Polaczkiewicz ( 28 grudnia 2014)

  O możliwych dolegliwościach na pewno mówiłem. Nie rozumiem 2 tygodni bólu i bezsennych nocy i wyjazdu związanego z praca po 3ch dniach po zabiegu????. W 2 ch miejscach na mojej stronie internetowej jest to opisane. Pacjent przyzwyczaja się do zmienionych warunków anatomicznych co najmniej po 3 miesiącach, a nie po 1,5 miesiąca. Za zabieg zapłacił pan po zabiegu, za 2 kontrole nie płacił pan nic! Rozumiem, że zapomniał pan o bezdechach sennych i chrapaniu. Czyli może zamienił stryjek .... to znaczy wyszło na zdrowie, bo ciężka postać obturacyjnego bezdechu sennego to ciężka choroba. O możliwych powikłaniach proszę czytać. Pozdrawiam i życzę zdrowia. Ps. Po pół roku od zabiegu wskazane jest kontrolne badanie polisomnograficzne, i dopiero po tym można ferować wyroki! Dużo się od pana nauczyłem, dziękuję.

Wybierz ocenę dla tego lekarza i uzasadnij ją

Najbliższe terminy:

kolejne dni
Znasz już opinie o tym lekarzu?

Umów wizytę