Dariusz Polaczkiewicz

37

Adresy

 • Wybierz termin wizyty:

  Gabinet Laryngologiczny VERTIGO

  Opole, Ul. Katowicka 67B/10

  6027985 ... (zobacz więcej)

 • Gabinet Laryngologiczny VERTIGO

  Nysa, ul. Piłsudskiego47 Przychodnia VITA

  77 4093 ... (zobacz więcej)

Informacje o lekarzu

O mnie

 • W piątki zapisy dotyczą tylko badania VNG (badanie błędnika)!

  Pracuję na stanowisku ordynatora Oddziału Laryngologicznego Szpitala w Nysie.
  Jestem doktorem nauk medycznych, podpułkownikiem rezerwy, absolwentem Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi w 1985 roku. Pracowałem w jednostkach wojskowych Śląskiego Okręgu Wojskowego: Gubin, Opole, szpitalach: 4 Wojskowy Szpital Kliniczny we Wrocławiu, Szpitalu Wojewódzkim w Zielonej Górze, Szpitalu w Brzegu, Szpitalu Wojewódzkim i Wojewódzkim Centrum Medycznym w Opolu, 116 Szpitalu Wojskowym w Opolu, a obecnie w Szpitalu Powiatowym w Nysie. Do pierwszego stopnia specjalizacji uczyłem się pod kierunkiem dr Edmunda Zdanowicza, dr Adama Chmielarskiego , a egzamin w 1993 roku zdałem będąc pod opieką płk dr n. med. Alfreda Bilińskiego.
  Drugi stopień specjalizacji zdobyłem w 1996 roku, ucząc się u dr n. med. Bogdana Kochanowskiego. W 2000 roku obroniłem doktorat na Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi pt. Analiza wyników leczenia przetok gardłowo- skórnych jako powikłania w przebiegu pooperacyjnym raka krtani.
  Promotorem w przewodzie doktorskim był płk prof. Jurek Olszewski. Stale szkolę się na Konferencjach i Kursach laryngologicznych w Polsce i za granicą. Byłem 2 razy na szkoleniu u dr Eryka Ulmera z VNG we Francji w Marsylii, 1 raz w Niemczech w Recklinghausen z zakresu operacji endoskopowych zatok obocznych nosa oraz 3 raz na Słowacji w Rużomeroku na szkoleniach z operacji nosa i endoskopowych zatok obocznych nosa. Szkoliłem się w Polanicy Zdrój i w Warszawie z zakresu chirurgii plastycznej i estetycznej. U prof. Andrzeja Kukwy uczyłem się operacji z zakresu chrapania i bezdechów sennych. Szczególnie interesuję się problematyką: zawrotów głowy i szumów usznych, chrapania i bezdechów sennych, chorób ślinianek, zatok obocznych nosa i nosa oraz zabiegów plastycznych nosa i estetycznych twarzy i szyi. Rocznie wykonuję ponad 300 operacji laryngologicznych.
  Pracowałem również jako zarządzający: szef służby zdrowia Brygady Pancernej, Komendant i Dyrektor 116 Szpitala Wojskowego w Opolu, Dyrektor Medyczny Szpitala w Brzegu oraz Dyrektor Sebastianeum Silesiacum w Kamieniu Śląskim. Zdobyłem również specjalizację pierwszego i drugiego stopnia z Organizacji Ochrony Zdrowia Wojsk w 1994 i 1997 roku. W 2001 roku ukończyłem studia podyplomowe na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu w zakresie Zarządzanie i Finanse w Ochronie Zdrowia.
  Od 1996 roku prowadzę Prywatny Gabinet Laryngologiczny. Obecnie prowadzę Gabinet Laryngologiczny VERTIGO w Pawilonie Olimp. Opole ul. Katowicka 67b/10. Posiadam na wyposażeniu audiometr, tympanometr, aparat VNG Ulmera, kalorymetr wodny, endoskop giętki ze źródłem światła 250W, aparat Curis do operacji chrapania metodą fali radiowej wysokiej częstotliwości i operacji estetycznych twarzy i szyi.

Usługi

 • Konsultacje laryngologiczne 130 zł
 • Wizyta kontrolna 100 zł
 • Badanie VNG błedników 200 zł
 • Audiogram 80 zł
 • Tympanometria 20 zł
 • Endoskopia nosa i nosogardła 50 zł
 • Endoskopia krtani 60 zł
 • Zwykła wizyta
 • więcej

Choroby

Ukończone szkoły

 • Wojskowa Akademia Medyczna w Łodzi
 • Akademia Ekonomiczna we Wrocławiu: Zarządzanie i Finanse w Ochronie Zdrowia (studia podyplomowe)

Publikacje

 • Chrzęstniakomięsak krtani (Otolaryngologia Polska. 1997, 51, Supl. 25.)
 • Zabezpieczenie medyczne rannych w głowę i szyję na współczesnym polu walki (Biuletyn Wojskowego Szpitala Klinicznego. 1998, Supl. 3)
 • Nowe możliwości diagnostyczne badania układu równowagi za pomocą wideonystagmografii (vng) (Nowa Medycyna – Okulistyka. 1998, 4.)
 • The dome effect in VNG rotatory impulsionnal test in cerebellopontine angle (CPA) tumors (20000 yeux sous L’ULMER. 2000, 4. (Francja))
 • Analiza wyników leczenia przetok gardłowo skórnych, jako powikłania w przebiegu pooperacyjnym raka krtani (Wojskowa Akadenia Medyczna im. gen. dyw. Bolesława Szareckiego w Łodzi, Wydział Lekarski 2000)
 • Fizjoterapia dysfagii u chorych ze schorzeniami neurologicznymi. Fizjoterapia Polska 2014
 • więcej

Znajomość języków

 • rosyjski
 • angielski
 • 19 października 2014

  Ocena: Dobry

  Nic dodać nic ująć...Po prostu warto spotkać się z takim lekarzem i mu zaufać.Polecam serdecznie doktora Dariusza Polaczkiewicza szczególnie osobom chrapiącym i cierpiącym na bezdech senny.Ja odzyskałem radość życia,siłę,witalność a co najważniejsze spokojny i prawdziwy sen. Powróciło uczucia wypoczęcia co przez kilka lat było mi obce.Jeszcze raz gorąco polecam. Henryk M. - Namysłów

  zgłoś nadużycie
 • 21 października 2014

  Ocena: Bardzo słaby

  Umowilam sie na wizyte do Pana Doktora ze wzgledu na badanie VNG (videonystagmografie), ktore rzekomo mozna u Pana Doktora w gabinecie wykonac. Badanie VNG zostalo mi zlecone przez dwoch laryngologow, zeby jednoznacznie wykluczyc blednikowe podloze zawrotow glowy. Dodam ze wizyta umowiona byla z 2 tygodniowym wyprzedzeniem i Pani w rejestracji byla poinformowana, ze przyjezdzamy z Wroclawia specjalnie na badanie VNG (na konsultacji laryngologicznej mi z oczywistych wzgledow nie zalezalo). Na miejscu, juz w trakcie badania okazalo sie ze sprzet do badania VNG jest zepsuty o czym ani Pan Doktor, ani Pani Recpecjonistka nie raczyli z wyprzedzeniem poinformowac. Dodam, ze usterka nie mogla sie pojawic bezposrednio przed moim badaniem, gdyz Pan Doktor mial juz wypozyczony 'zastepczy sprzet' do badania funkcji blednikow metoda 'wstrzasania'. Zeby caly wyjazd nie byl zmarnowany zdecydowalam sie na innowacyjna, zachwalana przez Pana Doktora metode wstrzasania. Metoda ta nie potwierdzila zaburzen blednika, do ktorej to diagnozy przychylil sie Pan Doktor, a mimo to zalecil mi jednak badanie VNG (sic! - badanie na ktore wlasnie przyjechalam! i mialam zalecone przez dwoch innych, rzetelnych laryngolotow) - gdyz jak sie z pozniejszej rozmowy okazalo, TYLKO ONO moze jednoznacznie potwierdzic lub wykluczyc zaburzenia blednika, a wynik innowacyjnego 'wstrzasajacego' badania na ktore zostalam naciagnieta moge sobie wlozyc miedzy bajki! Podsumowujac: stracony czas na przejazd (ktorey w zlym stanie zdrowia jest sporym obciazeniem), 200 zl stracone za badanie i konsultacje, ktorej nie potrzebowalam i ciagle w punkcie wyjscia - czyli oczekujac na badanie VNG (tym razem oczywiscie w innym osrodku). Ogolnie - NIE POLECAM! Ps. Pan Doktor jest przemily (co u lekarza ma akurat drugorzedne znaczenie!) i byc moze takze kompetenty (tego akurat nie moge stwierdzic!), natomiast rzetelnosci i uczciwosci - BRAK!

  zgłoś nadużycie

  Odpowiedź:

  Pięknie opisałą Pani badanie błędnika uznaną przez cały medyczny świat zajmujący się badaniem zaburzeń równowagi metodą " wstrząsania"- V HIT, lecz niestety nic Pani z tego nie zrozumiałą, bądź nie chce zrozumieć. Widzę, że umie Pani pisać, ale z czytaniem ze zrozumieniem to już ma Pani problem. Proszę uważnie przeczytać wnioski, które napisałęm na wypisie z badania: Błędniki odpowiadają prawidłowo. Badania błędników wykonuje się wielokrotnie powtarzając badania, często różnymi metodami. Niestety nie są one łątwo dostępne i nie ma zbyt dużo lekarzy znających ten problem. Badanie VNG jest szczegółowsze, ale dotyczy to tylko badania kanałów półkolistych poziomych, czyli bocznych, a więc 1/5 części błędnika. Badanie VHIT ocenia wszystkie 6 kanałów półkolistych: 2 poziome, 2 pionowe przednie i 2 pionowe tylne. Obecnie badania VHIT nie wykona Pani nikt w Polsce. Przykro że poświęciłęm Pani tyle czasu, i nic z tego nie zrozumiała. Życzę kolejnych badań, na pewno droższych, i dużo zdrowia. Nie życzę sobie obrażania mnie i oskarżania o brak uczciwości i żetelności. Proszę już do mnie nie przyjeżdżać. mnie jest tym bardziej szkoda czasu na takie przypadki.

 • 8 października 2014

  Ocena: Bardzo dobry

  Bardzo dobry lekarz, z profesjonalnym podejściem i niesamowitą cierpliwością do dzieci. Bardzo polecam.

  zgłoś nadużycie
 • 12 września 2014

  Ocena: Bardzo dobry

  super lekarz! byliśmy przerażeni, jak nasze dziecko da sobie zbadać nosogardło, skoro u dentysty ma na "dzień dobry" odruchy wymiotne, ale na szczęście dr Polaczkiewicz poradził sobie z tym, nasza 6-latka wyszła z gabinetu ogromnie zadowolona

  zgłoś nadużycie
 • 1 września 2014

  Ocena: Bardzo dobry

  Od lat dr Polaczkiewicz opiekuje się moją rodziną. Człowiek sympatyczny, rzeczowy, świetny specjalista. Polecam

  zgłoś nadużycie
 • 18 sierpnia 2014

  Ocena: Bardzo dobry

  Jest to lekarz o bardzo dobrym kontakcie z pacjentem, uprzejmy, kulturalny i godny polecenia innym. Wyleczenie pacjenta jest głównym celem pracy tego lekarza. O tym lekarzu mogę powiedzieć same pozytywne słowa. Jeśli konieczność zmusza do odwiedzenia laryngologa - to do tego lekarza.

  zgłoś nadużycie
 • 3 sierpnia 2014

  Ocena: Bardzo dobry

  Polecam doktora. Byłem u niego ponieważ z NFZ czekałbym 2 tygodnia.

  zgłoś nadużycie
 • 4 lipca 2014

  Ocena: Bardzo dobry

  Pan Doktor Polaczkiewicz jest bardzo sympatycznym człowiekiem z bardzo dobrym podejściem do dzieci a przy tym rzeczowy i kompetentny. Jeśli zachodzi potrzeba cierpliwie i jasno tłumaczy w czym problem:-). Byłam wczoraj z synem na wizycie i nie żałuję, że wybrałam właśnie tego lekarza.

  zgłoś nadużycie
 • 30 czerwca 2014

  Ocena: Bardzo dobry

  Cierpliwy,konkretny lekarz, i to co dla mnie bylo najwazniejsze to dobry kontakt z dziecmi oraz to ze odpowiedzial na wszystkie moje pytania,polecam szczegolnie rodzicom ktorzy szukaja odpowiedniego lekarza dla swoich dzieci nawet tych najmlodszych.

  zgłoś nadużycie
 • 28 kwietnia 2014

  Ocena: Bardzo dobry

  polecam, bardzo dobry specjalista. dokładny, ma świetne podejście do dzieci, badając wszystko tłumaczy.

  zgłoś nadużycie

Wybierz ocenę dla tego lekarza i uzasadnij ją

Aby dodać opinię musisz wybrać ocenę
Komentarz nie powinien być pisany wielkimi literami
Znasz już opinie o tym lekarzu?

Lokalizacja

Zdjęcia