Umów wizytę 11 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

- Neuroterapeuta EEG-Biofeedbacku, wykonywanie zapisu badania EEG. - Szkolenie w 2003r. u dr Michaeli Pakszys w EEG-Instytucie -Warszawa. - Neuroterapeuta RSA-Biofeedbacku oraz... więcej

Umów wizytę

 • Pułaskiego 19
  58-100 Świdnica, dolnośląskie

  Dane kontaktowe

  Sposoby płatności: Gotówka

  Usługi

  Konsultacja 80 - 100 zł
  Zwykła wizyta 60 - 80 zł
  Psychoterapia dzieci , młodzieży,dorosłych 80 zł
  Diagnoza dysleksji z opinią 400 zł
  Diagnoza zaburzeń integracji sensorycznej-z opinią 250 zł
  Terapia integracji sensorycznej 80 zł
  Metoda johansena -diagnoza i za każdą płytę cd 250 zł
  Zwykła wizyta 80 - 100 zł
  Badanie do metody tomatisa 60 zł
  Biofeedback-komputerowe treningi mózgu 50 zł
  Diagnoza i terapia logopedyczna/psychologiczna /pedagogiczna 80 zł
  Eeg - elektroencefalografia w czuwaniu /we śnie spontanicznym 100 - 170 zł
  Treningi słuchowe :metoda tomatisa-13 dni x 2 godz. 1 300 zł
  Badania audiometryczne-i komputerowe uwagi i lateralizacji słuchowej 60 zł
  Metoda warnkego -terapia za 1 godz. 70 zł
  Zwykła wizyta

  więcej

Informacje o lekarzu

O mnie

- Neuroterapeuta EEG-Biofeedbacku, wykonywanie zapisu badania EEG.
- Szkolenie w 2003r. u dr Michaeli Pakszys w EEG-Instytucie -Warszawa.
- Neuroterapeuta RSA-Biofeedbacku oraz GSR-Biofeedbacku.
- Terapeuta I i II stopnia Integracji Sensorycznej ,Psychoterapeuta Dzieci i Młodzieży,
Członek Nadzwyczajny (od 2003 r.) Polskiego Towarzystwa Psychologicznego -Oddział we Wrocławiu.
- Konsultant Treningów Słuchowych -Metoda Tomatisa® (poziom 3)-Licencjonowany przez TOMATIS® Développement S.A w Luksemburgu.
- Terapeuta treningów słuchowych -Metoda Johansena i Metoda Warnkego.
- Założyciel (2002 r.) i przewodnicząca 49 Oddziału Polskiego Towarzystwa Dysleksji w Świdnicy.
- Honorowy członek(od 2011 r.) Polskiego Towarzystwa Dysleksji.
- Założyciel (2005 r.) i przewodnicząca 2-go Oddziału Polskiego Towarzystwa ADHD (Oddział w Świdnicy).
- Lider na Dolny Śląsk Programu Edukacyjno-Terapeutycznego Ortograffiti oraz Ortograffiti z Bratkiem Wydawnictwa Pedagogicznego Operon.
- W zakresie rehabilitacji stawów i kręgosłupa wykonuję terapię PST ® (Pulsacyjne Pole Magnetyczne).

Specjalizacje

 • Psychoterapia

Opinie pacjentów

Dodaj opinię
 • bardzo dobry

  Polecam bardzo Panią Danusię. Jesteśmy z synkiem po pierwszej wizycie ale wdrażamy w życie porady Pani Danusi i już jest lepiej. Będziemy dalej korzystać z pomocy w centrum i będę polecać każdemu kto ma jakiś problem z dziećmi. Pozdrawiamy. Rodzina Marszałków z Dawidkiem który wypił Pani całą wodę :)

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Danuta Stempowska ( 17 stycznia 2016)

  Pani Dorotko! Okazało się,że Dawidek jest bardzo sympatycznym ,pełnym radości i ciekawym świata dzieckiem.Jeśli napotkacie na jakieś kłopoty czy trudności-zapraszamy .Na pewno pomożemy je rozwikłać i zmniejszyć.Pozdrawiamy z całą załogą.

 • bardzo dobry

  Trafiłam do Pani Danuty w czwartym miesiącu ciąży z silną nerwica lękową, którą wcześniej leczyłam przez rok lekami oraz wizytami u psychologa,inną metodą. Kiedy dowiedziałam się,że jestem w ciąży natychmiastowo odstawilam leki, mój stan się pogorszył,lęki były nie do zniesienia i musiałam szukać sposobu na walkę z chorobą, który nie zaszkodzi Maluszkowi. Dlatego zdecydowałam się na metodę Tomatisa oraz wsparcie Pani psycholog,raz w tygodniu. Już po pierwszym etapie Tomatisa powoli wracał spokój, przede wszystkim sen a twarz stała się bardziej pogodna. Z każdym etapem było coraz lepiej a po trzech etapach i 4 miesiącach wizyt u Pani psycholog lęki zdecydowanie się zredukowaly, wróciło pozytywne podejście i radość. Tak dobry stan emocjonalny udało się osiągnąć w zaledwie 4 miesiące, czego nie osiągnęłam przez rok przy pomocy leków oraz z wizytami u psychologa 2 razy w tygodniu. Jestem bardzo wdzięczna za pomoc, wsparcie i zaangażowanie w momencie, w którym najbardziej tego potrzebowałam.

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Danuta Stempowska ( 17 stycznia 2016)

  Gratuluję niespodzianki-ślicznej kruszynki ,która już jest na tym świecie.Cieszę się,że zaufała nam Pani.Ma Pani ogrom siły w sobie a my tylko pomogliśmy Pani te siły wyzwolić.Zaufała nam Pani zarówno w sprawie nowych i nieznanych Pani Metod terapeutycznych(Metoda Tomatisa, EEG-Biofeedback,zmiany dietetyczne) jak i znalazła nić porozumienia z naszą fachową pomocą -z jedną z naszych psycholożek : z p. Kasią.To razem dało te wspaniałe efekty.Mamy nadzieję,że także maluszek w Pani brzuchu wcześniej skorzystał z dobrodziejstwa Metody Tomatisa(tzw."Efektu Mozarta").Cała załoga naszej poradni cieszy się razem z Panią z efektów terapii ,przyjścia na świat ślicznej córeczki i szybkiego porodu.Tak trzymać!!!

 • słaby

  Spędziłem ponad godzinę i wydałem 80 złotych aby posłuchać jak wspaniała jest metoda Tomatisa, mimo że nie byłem nią w ogóle zainteresowany. Bardzo silne działania marketingowe. W dodatku w czasie wizyty aż 3 razy ktoś wchodził do gabinetu bądź dzwonił, a Pani Danuta odbierał. Ani krzty spokoju i intymności podczas wizyty. Myślałem że poszedłem po poradę, a otrzymałem product placement.

 • neutralny

  Wizytę uznałabym za udaną, gdyby nie namawianie mnie do zakupu dżemików Flavon. Połowa spotkania poświęcona była marketingowi produktu. Niestety nie wrócę ponownie do P. Danuty.

 • bardzo dobry

  Jestesmy rodzicami siedmioletniego chłopca, w wieku 4 lat zdiagnozowano u Jasia Autyzm. Pierwszy rok po diagnozie był dla nas bardzo ciężki, aby pogodzić sie z niepełnosprawnością synka. Sporo czasu minęło w poszukiwaniu pomocy dla naszego dziecka. Trafiliśmy do Centrum Progres w Swidnicy u Pani Danusi Stempowskiej. Jaś jest w tym momencie po dwoch sesjach Tomatisa i juz wkrotce bedzie podchodził do trzeciej. Długo nie czekaliśmy na efekty! Nasz synek otworzył sie na swiat i ludzi. Jest coraz bardziej samodzielny, potrafi ubrać sam piżamkę, umyć zeby, co wczesniej nie było możliwe. Wizyty w salonach fryzjerskich były dla nas koszmarem. Pare dni temu dał sobie obciąć włoski bez krzyku i płaczu :) Coraz cześciej na zadawane pytanie słyszymy odpowiedz. Jaś nie wiedział jak ma na imię pomimo tego, ze prawie codziennie mu to powtarzaliśmy. Po drugiej sesji odpowie jak sie nazywa, jak ma na imię mama, tata, babcia czy dziadek! Każda wizyta w centrum była dla nas, a w szczególności dla Jasia miłym doznaniem. Chcielibyśmy podziękować pani Danusi i całej jej załodze za wspaniała współpracę a przede wszystkim za pomoc dla naszego synka.

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Danuta Stempowska ( 17 stycznia 2016)

  Cała załoga naszej poradni cieszy się wraz z Państwem ze zmian w funkcjonowaniu Jasia.Dokonywało się to na naszych oczach i dlatego jesteśmy pełni podziwu jak wiele możliwości na dokonywanie korzystnych zmian tkwi w organizmie dziecka(człowieka). Do powodzenia naszej pracy terapeutycznej dołożyły się zarówno zmiany dietetyczne,zrozumienie sensu ich wprowadzenia,wola współpracy rodziców z naszymi specjalistami (terapeuci Integracji Sensorycznej-w tym Metody Tomatisa ,neurologopedzi,psycholodzy).Razem z Państwem możemy przenosić góry i pomagać nadal Jasiowi w pokonywaniu Jego trudności.Wysyłamy światełka radości i nadziei do Was w dalekiej Wielkiej Brytanii.Czekamy na kolejne wizyty Jasia u nas w poradni w Świdnicy.Nawet tylko kurtuazyjne.Pozdrawiam wraz z Moniką i całą resztą wspaniałych fachowców.

 • bardzo dobry

  Centrum PROGRES to miejsce, w którym odzyskałam zdrowie, spokój i radość życia. Do Pani Danuty trafiłam w trakcie leczenia farmakologicznego depresji. Oprócz znacznie obniżonego nastroju borykałam się z napadami lęku, bezsennością, zaburzeniami łaknienia i nerwicą. Tuż przed czterdziestką czułam się psychicznie i fizycznie jak wrak człowieka. Tabletki zażywałam od roku, ale rezultaty nie były satysfakcjonujące, a skutki uboczne (mdłości,świąd ciała, bóle żołądka) co raz bardziej dokuczliwe. Zaczęłam szukać terapii wspomagającej. I, całe szczęście, znalazłam w internecie centrum Pani Danuty. Z każdym kolejnym etapem czułam "powrót do normalności". Badania również obrazowały co raz lepszy stan mojego zdrowia psychicznego. Dwugodzinny relaks po ciężkim dniu był wrażeniem NIEZAPOMNIANYM. Powoli powracał spokojny, głęboki sen, łaknienie, uśmiech a odchodził natłok myśli, nieuzasadniony lęk . Po konsultacji z dietetykiem wycofałam z diety gluten i nabiał (zapewniam,że nie jest to aż takie trudne:). Teraz po prostu CIESZĘ SIĘ ŻYCIEM! Dziękuję!!! Joanna Sz. lat 39, Strzegom

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Danuta Stempowska ( 17 stycznia 2016)

  Cieszymy się wraz z Panią,że mogła Pani w końcu wyjść z tej uciążliwej farmakoterapii i skorzystać z innych metod terapii w naszej poradni.Na naszych oczach z dnia na dzień ,z etapu na etap podczas Metody Tomatisa Pani twarz rozluźniała się,stawała się pogodniejsza ,bez napięć i widocznego smutku.Wreszcie radość zagościła na Pani licach.Pozdrawiamy serdecznie wraz z Moniką i resztą załogi poradni.

 • bardzo dobry

  Trafiłam do poradni bo dziecko miało duże problemy z nauką. Po pierwszym etapie terapii córka zaczęła inaczej pracować, poprawiło się jej czytanie, tabliczka mnożenia której nie mogła się nauczyć rok nagle okazała się do nauczenia, dziecko stało się spokojniejsze i na każdym kroku okazuje swoje uczucia. Czekam na dalsze etapy terapii z nadzieją. I gorąco polecam wszystkim dzieciakom ,które uczą się bezefektywnie

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Danuta Stempowska ( 17 stycznia 2016)

  Mało tego,że córka zrobiła tak wielkie skoki w rozwoju,zaczęła odkrywać swoje talenty to jeszcze i Pani-p.Kamilo stała się fanką i żywą reklamą naszej poradni oraz Metody Tomatisa a także naszych specjalistów (a szczególnie Moniki).Jest też w tym sukcesie także i mój skromny udział ,z czego bardzo się cieszę.Czekam niecierpliwie na Pani meldunek o kolejnych pojawiających się korzystnych efektach naszej oraz Pani i córki pracy .Pozdrawiamy gorąco razem z Monisią.

 • bardzo dobry

  Jestesmy bardzo wdzieczni pani Danusi oraz pani terapeutce Monice I innym czlonkom zespolu specjalistow za pomoc dla naszego Mattiego. Nasz synek Matthew ma 6 lat a w wieku lat 4 zdiagnozowano u niego Autyzm. Poczatkowo trudno bylo nam sie pogodzic z diagnoza, ale postanowilismy nie tracic czasu I szukac najlepszej pomocy dla naszego synka. Metoda Tomatisa zostala nam polecona przez znajoma, ktora tez ma chore na Autyzm dziecko. Po zastosowaniu diety bezglutenowej oraz bezmlecznej, kolejnym krokiem byla terapia Tomatisa. Szukalismy najlepszej kliniki w poblizu I tak sie szczesliwie zlozylo ze pani Danuta jest najbardziej wykwalifikowanym konsultantem Tomatis w poblizu naszego rodzinnego miasta. Dodam tylko, ze na stale mieszkamy w UK I pierwsza terapie wykonalismy w Lipcu 2014. Przed nami juz czwarta terapia I jeszcze nie zamierzamy poprzestac. Przylatujemy regularnie do Polski a Matti uwielbia przebywac na terapi, poniewaz uwielbia swoja terapeutke Monike, ktora jest bardzo mila I ciepla, doskonale wyksztalcona I bardzo oddana swoim podopiecznym. Po trzech etapach terapi, gdzie na poczatku Matti nie umial przeczytac nawet dwoch glosek, dzis potrafi pieknie czytac 16 stronne ksiazeczki. Mowi plynnie w dwoch jezykach a jego wyniki w nauce zostaly nagrodzone przez Dyrektora szkoly. Bardzo serdecznie panstwa zachecam do przyjazdu do Swidnicy do pani Danusi I do wziecia udzialu w Terapi Tomatis, bo ta terapia naprawde pomaga, czego pieknym przykladem jest nasz synek. Jeszcze raz dziekujemy za wszystko.

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Danuta Stempowska ( 17 stycznia 2016)

  Matti był naszym kolejnym zagranicznym pacjentem ale pierwszym,którego rodzice byli tak systematyczni i zdeterminowani we wprowadzaniu restrykcyjnych zmian dietetycznych ,zainteresowani różnymi metodami proponowanej pomocy w naszej poradni :Metodą Tomatisa, Integracją Sensoryczną ,Terapią Behawioralną Autyzmu ,terapią neurologopedyczną. Zrozumienie,że wymaga to trochę czasu (a nie wystarczy praca przez jeden tydzień !!!) i cierpliwości .Wyposażenie poradni w bogaty zestaw pomocy dydaktycznych nie pozwolił Mattiemu na nudę.Niestety nie mieliśmy na wyposażeniu terapeutycznym pralek i wirówek tak uwielbianych przez synka ale inne sprzęty zaspokoiły jego ciekawość .Czekamy na kolejne wieści z Wielkiej Brytanii a może podczas wakacji lub ferii odwiedzicie nas w Świdnicy?

 • bardzo dobry

  Mój syn trafił do Centrum około 2 lat temu. Po badaniach i diagnozie, rozpoczęliśmy terapię. Wykwalifikowany i przemiły personel sprawia, że moje dziecko uwielbia tam chodzić. Zawsze wychodzi z zajęć uśmiechnięty i zmęczony, a to dobry znak :) Po prawie 2 letniej terapii zrobił ogromne postępy. Pedagog przedszkolna oceniła postęp w rozwoju mojego dziecka w ostatnim roku na 12 punktów, kiedy przeciętna w jego grupie wynosiła 4. To bardzo dużo. I wiem, że to zasługa terapii. Szczerze mogę polecić Centrum i pracujących w nim specjalistów a właściwie specjalistki :)

 • bardzo dobry

  Polecam metodę Tomatisa. Świetnie się sprawdza u dzieci, które mają problemy w nauce, tak jak moja córka. Wcześniej nie mogła się skoncentrować, prawie nic nie pamiętała z lekcji, miała słabe oceny pomimo dużych starań, dodatkowe lekcje nie dawały efektów. Teraz stopnie się poprawiły, motywacja do nauki wzrosła, nie musimy spędzać tyle czasu na nauce i odrabianiu lekcji. Jesteśmy bardzo zadowoleni. Na pewno byśmy skorzystali jeszcze raz. Pozdrawiamy :)

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Danuta Stempowska ( 17 stycznia 2016)

  Pieniądze wydane na trening słuchowy Metodą Tomatisa to najlepsza inwestycja w dziecko.Ale w osobę dorosłą także.Mam nadzieję,że korzystne efekty tej metody ograniczyły wydatki na dodatkowe lekcje.Gratuluję lepszych stopni u córci i odzyskania motywacji i zyskania dodatkowego czasu na rozwój uzdolnień u dziecka a rodzicom odzyskania większej ilości wolnego od nauki czasu oraz spokoju o przyszłość i samodzielność w nauce u dziecka .Pozdrawiamy