dr n. med.

Daniela Kurczabińska-Luboń

Alergolog, Specjalista medycyny naturalnej, Diagnostyk

5 opinii +dodaj

Umów wizytę 255 odwiedzin w ciągu 30 dni

Medycyna zdrowia pozwala szukać przyczyn choroby, a nie tylko łagodzić objawy i dolegliwości. Nasz organizm wysyła nam wiele sygnałów ostrzegawczych, a my często lekceważymy je l... więcej

Umów wizytę

 • Preveneo Ośrodek Medycyny Zdrowia

  Różana 15/1
  40-045 Katowice, śląskie

  Dane kontaktowe

  Sposoby płatności: Gotówka, Karta płatnicza, Przelew na konto

  Usługi

  Konsultacja lekarska 100 - 150 zł
  Porada lekarska on line 100 - 150 zł
  Zwykła wizyta
  Terapie żywieniowa i mikroodżywianie
  Diagnostyka nietolerancji pokarmowych 550 - 1 700 zł
  Zwykła wizyta
  Profilaktyczne bilanse biologiczne

  więcej

Informacje o lekarzu

O mnie

Medycyna zdrowia pozwala szukać przyczyn choroby, a nie tylko łagodzić objawy i dolegliwości.
Nasz organizm wysyła nam wiele sygnałów ostrzegawczych, a my często lekceważymy je lub hamujemy, stosując mnóstwo leków.

Jestem specjalistą medycyny zapobiegawczej i przeciwstarzeniowej oraz mikroodżywiania, wiedzę z tego zakresu zdobywałam podczas wielu szkoleń i konferencji zagranicznych.


Prowadzę ośrodek, w którym zajmujemy się medycyną zdrowia, holistycznie podchodząc do zdrowia naszych pacjentów. W leczeniu wykorzystujemy przede wszystkim terapie żywieniowe, mikroodżywianie i terapeutyczne probiotyki. Proponujemy terapie w oparciu o najnowsze osiągnięcia biologii stosowanej, dietetyki i mikroodżywiania, medycyny przeciwstarzeniowej, fizjoterapii funkcjonalnej i psychologii pozytywnej.

Specjalizacje

 • Anestezjologia i intensywna terapia

Ukończone szkoły

 • Śląski Uniwersytet Medyczny Katowicach
 • Szkolenia MediPrevent oraz IEDM - Paryż

Publikacje

 • "Zaawansowana diagnostyka biochemiczna jako podstawa zindywidualizowanej profilaktyki chorób nowotworowych"
 • IV Międzynarodowe Sympozjum Rehabilitacji Onkologicznej i Limfologii, Ustroń
 • "Zaburzenia mikrobioty jelitowej i terapie żywieniowe u dzieci z ADHD"
 • Kongres Psychiatrii Medforum 2015 / Optymalizacja Leczenia w Psychiatrii
 • "Wpływ dysbiozy i stanu zapalnego jelit na nasilenie objawów autyzmu u dzieci z ASD"
 • XXVIII Konferencja Sekcji Psychiatrii Dzieci i Młodzieży. Zdrowie psychiczne a etapy rozwoju.
więcej

Znajomość języków

 • francuski
 • angielski

Staże

 • Górnośląskie Centrum Zdrowia Matki i Dziecka Katowice ( 2002 - 2012)
 • Sląski Uniwersytet Medyczny Katowice ( 2003 - 2014)
 • Chorzowskie Centrum Pediatrii i Onkologii (1996 -2002)

Certyfikaty

Choroby

 • alergie i nietolerancje pokarmowe
 • diagnostyka alergii i nietolerancji pokarmowych
 • zaburzenia odporności / nawracające infekcje
 • choroby zaplane jelit / zaparcia / biegunki / jelito drażliwe
 • kandydoza przewodu pokarmowego
 • zaburzenia koncentracji / ADHD / z. Aspergera
 • zespół przewlekłego zmęczenia / depresja
 • przygotowanie do zdrowej ciąży
 • profilaktyka zdrowia
więcej

Zdjęcia

Lekarze polecają tego specjalistę

3

Opinie pacjentów

Dodaj opinię
 • bardzo dobry

  Z ogromną przyjemnością chciałabym napisać kilka słów.Jestem bardzo wdzięczna za pomoc w odzyskaniu homeostazy.Dzięki ogromnej wiedzy Pani doktor,wspaniałej i wnikliwej analizie oraz doborze terapii mam ogromną radość powracać do zdrowia. Mój przypadek RZS i orzeczona niepełnosprawność wydają się być nieaktualne,oczywiście dzięki wspaniałej holistycznej opiece medycyny zintegrowanej jaką mogę doświadczać dzięki niebanalnemu lekarzowi medycyny prewnencyjnej dr.Danieli Kuczabińskiej -Luboń. Polecam i rekomenduję leczenie :alergii,nietolerancji pokarmowych,choroby Crohna,candidy szczególnie u dzieci z zaburzeniami neurologicznymi oraz RZS.. Pozdrawiam bionomicznie zawsze wdzięczna Beata Bruś pacjent kreator zdrowia

 • bardzo dobry

  Bardzo dobra i zarazem miła Pani Doktor,specjalista w swoim fachu którą polecam wszystkim mającym problemy z nietolerancją pokarmową czy alergią.Lekarka doświadczona z dużą wiedzą w swojej dziedzinie. Od 2 lat zmagam się z problemem alergii i do tej pory żaden lekarz ( było ich 4 może 5 ) nie był w stanie mi pomóc. Natomiast po około 3 miesięcznym leczeniu poprawa mojego stanu zdrowia jest tak wyraźna, że wydaje mi się że wkroczyłam w inny świat.Pani Doktor jest dociekliwa w rozwiązywaniu problemów zdrowotnych swojego pacjenta, gdyż stykając się z moimi problemami zdrowotnymi, jako jedyna nie zbyła mnie lakonicznymi odpowiedziami i uwagami lecz starała się zawsze zgłębić problem by go rozwiązać.Jedno jest pewne - warto do niej iść, jest świetnym specjalistą, zawsze miła i uśmiechnięta podchodząca zawsze z sercem i troską do pacjenta. Dorota.

 • słaby

  Dziecko często choruje, ma także alergię. Zwróciliśmy się o pomoc do Pani doktor, umówiliśmy się na wizytę. Pani doktor omówiła sposób leczenia zleciła badania. Kolejna wizyta - omawiamy wyniki- ale Pani doktor nie ma notatek z Pierwszej wizyty więc w 1 zdaniem powtarzamy to co w czasie długiej pierwszej wizyty. (Reszta informacji nam umyka) Pani doktor zapisuje leki. Na tą chwalę to koszt ponad tysiąc złotych. Cóż gdyby pomogło to i tak tak warto, ale nie pomogło. Pani doktor umówiła się żeby napisać do niej e-malia jak dziecko się ma po miesiącu. Napisałam - nie dostałam odpowiedzi. No cóż - bardzo szybki sposób żeby wydać sporo kasy. Niestety miałam nadzieję że Pani doktor dołoży odrobinę więcej staranności.

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  dr n. med. Daniela Kurczabińska-Luboń ( 3 stycznia 2016)

  Szanowna Pani Barbaro, nie ukrywam, że jestem zaskoczona Pani opinią z 3 grudnia 2015 r. Po dokładnej analizie dokumentacji pacjentów z ostatnich miesięcy nie potrafię odtworzyć sytuacji opisanej w opinii. Zakładam oczywiście swój niezamierzony błąd w komunikacji z Panią. Wszystkim pacjentom oddaję do dyspozycji swój telefon i mogę tylko ubolewać, że nie skorzystawszy z tak prostej drogi kontaktu beztrosko zarzuca się mojej osobie ograniczoną staranność w opiece nad pacjentem i sugeruje merkantylne podejście do obowiązków lekarskich. Poza tym, a co niewątpliwie najważniejsze, alergia to jak wszyscy wiemy problem medyczny wymagający czasami wielotygodniowej terapii i bardzo często zmiany przyzwyczajeń żywieniowych aby efekty były satysfakcjonujące. Życząc rychłego powrotu do fizjologicznej kondycji dla Pani pociechy namawiam do odrobiny cierpliwości, wyrozumiałości i zdrowej tolerancji w stosunku do otaczającego środowiska.

 • bardzo dobry

  W ubiegłym roku córka poszła do przedszkola. W październiku pierwszy raz zachorowała na zapalenie płuc, powikłaniem było zapalenie ucha środkowego. W grudniu doszło do kolejnego zapalenia płuc, ucha i "wylądowaliśmy w szpitalu", gdzie córka zaraziła się rotawirusem, co doprowadziło do skrajnego odwodnienia. Do czerwca, gdy trafiłam z dzieckiem do Pani Doktor, córka przechodziła jeszcze dwa razy zapalenie płuc oraz inne choroby typu angina. Byłam załamana, a kolejne szczegółowe badania, takie jak prześwietlenie płuc, spirometria i inne badania wykonane w sanatorium nie doprowadziły do ustalenia przyczyny. Pani dr Kurczabińska-Luboń zleciła szczegółowe badania krwi oraz kału i na ich podstawie zaproponowała leczenie - mikroodżywianie / probiotyki. W tej chwili jest JEDYNYM dzieckiem w przedszkolu, które z powodu choroby opuściło tylko jeden dzień! Jeżeli coś "łapie", to na następny dzień jest praktycznie zdrowa. Obecnie ja borykam się z problemami zdrowotnymi i jutro jadę na wizytę. Mocno wierzę, że Pani Doktor mi pomoże, chociaż już bardzo wiele zrobiła, bo jak wiadomo "dzieci zdrowe, to i matka zdrowa". Bardzo polecam!Ewa

 • bardzo dobry

  Pani Doktor jest specjalistą, który szuka przyczyny choroby, nie zapisuje masy leków żeby pozbyć się objawów! Alergia ma swoją przyczynę i należy jej szukać bo inaczej będziemy skazani na zażywanie leków przeciwalergicznych i sterydów latami. Po wizycie u Pani Doktor okazało się, że problem z florą jelitową jest przyczyną silnej alergii z którą borykałam się od lat. Nikt nie potrafił mi pomóc. Odpowiednie probiotyki i zmiana diety, zalecone przez Panią Doktor, pozwoliły mi z czasem pozbyć się całkowicie objawów. Polecam gorąco!