dr n. med.

Artur Salomon

Gastrolog, Internista

Poproś o kalendarz wizyt

Jestem lekarzem z 30 letnim doświadczeniem klinicznym, absolwentem Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej we Wrocławiu. Po zakończeniu studiów podjąłem pracę w Katedrze i Klinice Gastroenterologii i... więcej

Adresy

Usługi

USG jamy brzusznej i tarczycy
PH-metria, impedancaja pH
USG doppler
Biopsje cieńkoigłowe pod kontrolą usg
Zabiegi endoskopowe, usunięcie polipów
Kapsułka endoskopowa

Informacje o lekarzu

O mnie

Jestem lekarzem z 30 letnim doświadczeniem klinicznym, absolwentem Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej we Wrocławiu. Po zakończeniu studiów podjąłem pracę w Katedrze i Klinice Gastroenterologii i Hepatologii, Akademii Medycznej we Wrocławiu. Podczas pracy w Klinice uzyskałem tytuł specjalisty z zakresu chorób wewnętrznych. Równolegle rozpocząłem pracę naukową, której efektem była obrona rozprawy doktorskiej poświęconej zaburzeniom motoryki przewodu pokarmowego. Po uzyskaniu stopnia doktora nauk medycznych kontynuowałem kształcenie uzyskując tytuł specjalisty w zakresie gastroenterologii. Jestem autorem i współautorem publikacji naukowych oraz tłumaczem rozdziałów w podręcznikach i atlasach z zakresu gastroenterologii. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii, przez wiele lat pełniłem funkcję sekretarza Oddziału Dolnośląskiego PTG. Systematyczne uczestniczę w konferencjach i sympozjach naukowych, krajowych i zagranicznych stale poszerzając swoją wiedzę, a także prezentując wyniki własnych prac. Ukończyłem szereg wysokospecjalistycznych szkoleń i kursów udoskonalających moje umiejętności diagnostyczne, w szczególności z zakresu endoskopii przewodu pokarmowego, w tym również endoskopii zabiegowej oraz ultrasonografii. Staram się stale podnosić poziom świadczonych przeze mnie usług, nie tylko poprzez stałe pogłębianie wiedzy, ale również przez poszerzanie zakresu i podnoszenie jakości badań diagnostycznych. Obecnie oferuje swoim pacjentom szereg wysokospecjalistycznych badań oraz procedur zabiegowych, które wykonuję na sprzęcie endoskopowym i ultrasonograficznym najnowszej generacji. Moim celem jest stworzenie dla pacjentów możliwości szybkiej i nowoczesnej diagnostyki gastroenterologicznej, pozwalającej na wczesne wdrożenie odpowiedniej terapii, co stale inspiruje mnie do dalszych działań w tym zakresie.

Specjalizacje

 • Gastroenterologia
 • Choroby wewnętrzne

Certyfikaty

Choroby

więcej

Opinie pacjentów

Dodaj opinię
 • bardzo dobry

  Bardzo dobry specjalista. Po kilku latach dowiedziałem się w końcu co mi dolega. Jako zalety mogę wymienić : traktowanie pacjenta, leczenie, sprzęt oraz jakość przeprowadzanych zabiegów.

 • bardzo dobry

  Na sam początek chciałbym podziękować Panu Doktorowi za dobre samopoczucie. W moim przypadku miałem poważny problem ponieważ żaden lekarz nie mógł zdjagnozować co mi naprawdę jest. U Doktora Salomona diagnoza była szybka a kroki które podiął lekarz szły w dobrą stronę, od razu poczułem się lepiej. Sprzęt który używa Doktor i sposób w jaki go używa to czysty PROFESJONALIZM !!! Zapewniam badanie gastroskopi jak i kolonoskopi jest praktycznie bezbolesne. Leki drogie ale moja żona która pracuje w aptece powiedziała że nie ma lepszego zestawu leków, a te naprawdę mi pomogły. Serdecznie polecam tego lekarza jako specjalistę i dobrego człowieka. Pozdrawiam Maciej Pachota

 • bardzo dobry

  Moje wizyty u doktora Salomona zaczęły się podczas wakacji w 2012 roku. Lekarza poleciła znajoma mojej mamy. Cierpiałem na silne bóle jamy brzusznej. Po badaniach USG oraz gastroskopii, wykonanych dokładnie, bardzo dobrym sprzętem, okazało się, że cierpię na zapalenie błony śluzowej żołądka z nadżerkami, dodatkowo mając kamicę pęcherzyka żółciowego. Po dwóch latach zostałem wyleczony z obu schorzeń. Kamienie udało się rozpuścić, natomiast żołądek wyleczyć. Leki były dobierane trafnie, nigdy nie czułem się po nich źle. Dr Salomon udziela wyczerpujących informacji, nigdy nie bagatelizował różnych pytań. Nie trzeba, więc się wahać w razie jakichś wątpliwości. Wizyty przebiegają w miłej, kulturalnej atmosferze, lekarz poświęca taką ilość czasu pacjentowi, jakiej potrzebuje. Co ważne, informuje także o tym, aby stosować odpowiednią dietę, której trzeba przestrzegać w okresie leczenia, dając rózne wskazówki. Komfort badań jest wysoki, zwłaszcza nieprzyjemnego zabiegu gastroskopii, gdzie podczas zabiegu człowiek dostaje także słowa wsparcia w miłym tonie. Doktor jest dostępny i nie miałem problemów z umówieniem się na niespodziewaną wizytę. Dziękuję i polecam każdemu, aby w razie problemów nie wahał się umówić na wizytę. Bardzo dobry specjalista. Serdecznie pozdrawiam Mateusz Suszko.

 • bardzo dobry

  Bardzo dobry specjalista, sumienny, konkretny przede wszystkim dba o dobro pacjenta. Leczę się u Pana Doktora już dwa lata i jestem bardzo zadowolony z efektów. Doktor dba o miłą atmosferę w gabinecie i odpowiada wyczerpująco na wszystkie pytania. Polecam wszystkim szukającym fachowej pomocy pacjentom.

 • bardzo dobry

  Jestem pacjentką dr Salomona od kilku lat. Od wielu lat mam poważne problemy ze zdrowiem dlatego też miałam kontakt z wieloma lekarzami, dużo przeszłam i mam porównanie jakie jest podejście do pacjentów. Dlatego też z pełną odpowiedzialnością polecam i będę polecała Pana Doktora Salomona. Jest lekarzem z powołania z ogromną wiedzą i wielkim doświadczeniem. Konkretny, rzetelny, bardzo dobrze zorganizowany, profesjonalista. O wysokiej kulturze osobistej z bardzo dobrym i ciepłym podejściem do pacjenta, cierpliwy, miły, spokojny, uśmiechnięty. Zawsze wysłucha co mam do powiedzenia. Po kilku pytaniach już wie jak poprowadzić pacjenta i to świadczy o tym, że jest wybitnym lekarzem. Leczenie przepisane przez Doktora jest skuteczne, dolegliwości ustępują. Dodatkowe badania(tj.: kolonoskopia, gastroskopia…) zaleca wyłącznie wtedy gdy jest taka konieczność!!!! Zawsze gdy nieoczekiwanie pojawił się straszny ból mogłam liczyć na wizytę najszybciej jak to możliwe (nawet w ten sam dzień). Podczas pobytu w szpitali zwróciłam się do dr Salomona o pomoc i ją dostałam! Zadbał o moje zdrowie i komfort psychiczny(tak ważny w leczeniu dolegliwości jelitowych) zrobił więcej niż mogłam się spodziewać. Pan Doktor jest bardzo zaangażowany w leczeniu pacjenta, poświęca się całkowicie. Nigdy nie zawodzi!!!! Badania przeprowadza z wielką precyzją. Panie Doktorze dziękuję za indywidualne podejście, zrozumienie mojej sytuacji ( zawsze mogę liczyć na rozwiązanie w leczeniu, które jest dostępne w mojej sytuacji). W pełni ufam Panu i wiem, że jestem w dobrych rękach. Pozdrawiam Małgorzata K.-N.

 • bardzo dobry

  Od ponad 20 lat cierpię z powodu nawracających bólów brzucha i biegunek. Przez ten okres przeszedłem wiele różnych badań i odwiedziłem wielu różnych lekarzy, ale najczęściej ostatecznie słyszałem, że "tego się nie leczy i trzeba nauczyć się z tym żyć". Dopiero wizyta u dr Salomona przyniosła przełom w moim leczeniu i nadzieję, że jednak nie trzeba z tym żyć. Leczenie dopiero się zaczyna, ale sam fakt odkrycia w końcu jaka choroba rujnuje moje życie napawa optymizmem. Szczerze polecam wizytę u doktora, zwłaszcza tym, którzy walczą ze swoimi przypadłościami od dawna (jak ja) i często już porzucili nadzieję na wyleczenie.

 • bardzo dobry

  Pełen profesjonalizm i dokładność. Na pierwszej wizycie dostałem skierowanie na wszystkie niezbędne badania celem dokonania trafnej diagnozy. Doktor dysponuje doskonałym sprzętem do gastroskopii, kolonoskopii oraz cyfrowego USG i większość niezbędnych do diagnozy badań można wykonać na miejscu w gabinecie. Kolonoskopię można wykonać w znieczuleniu miejscowym i dzięki temu jest bezbolesna. Doktorowi w badaniach doskonale asystuje syn, dzięki są one mniej stresujące. Wizyty są konkretne i rzeczowe, a przy tym w życzliwej atmosferze. W konsekwencji wiem, że wreszcie trafiłem do właściwego lekarza i mam nadzieję na trwały powrót do zdrowia. Wszystkim z problemami gastrycznymi polecam wizytę u tego specjalisty.

 • bardzo dobry

  Trafna diagnoza, odpowiednie leczenie, sprzęt na wysokim poziomie, profesjonalizm w jednym calu. Przyjemna atmosfera lekarz-pacjent! Doktorowi Salomonowi zawdzięczam powrót do zdrowia a co najważniejsze ŻYCIE!

 • bardzo dobry

  Dr Salomon leczy mnie od niespełna roku z powodzeniem,pomógł mi.Na pierwszej wizycie, trafna diagnoza. Pełen profesjonalizm, szybkość, sprzęt dobrej jakości i skuteczność-każdy z nas to docenia. Problemy zdrowotne ustępują mogę normalnie funkcjonować Dziękuję i pozdrawiam i polecam jako fachowca.

 • bardzo dobry

  Mnie dr Artur Salomon leczy już kilka lat i nie mogę powiedzieć że żebym kiedykolwiek się na nim zawiódł. To prawda że za leczenie i leki płaci się niemało ale to nie Jego wina tylko systemu w jakim przyszło nam żyć. Ja pracuję sam na siebie i co z tego że miesiąc w miesiąc muszę oddać niemałe pieniądze do ZUS-u z którego i tak nic nie mam. Niezależnie od tego, czy to gastrolog, stomatolog czy ortopeda i tak jak człowiek chce być wyleczony to do lekarza musi iść prywatnie, owszem można się zarejestrować do specjalisty refundowanego przez NFZ, tylko ile trzeba czekać. Wracając do osoby dr Salomona to nie wiem jakimi przesłankami kierują się ludzie piszący negatywne na Jego temat. Oczywiście że wszyscy chcą być traktowani ze szczególną uwagą ale pamiętajmy że takich jak my jest wielu. Czytałem komentarze że wizyta trwa 7 minut, a ja zadam pytanie - a po co dłużej? Nie sądzę że w przypadku naprawdę poważnym wizyta ta nie trwała dłużej jeśli byłaby taka konieczność. Myślę że na konkretny opis swojego przypadku i postawienie diagnozy to czas wystarczający. Nie zarzucajmy też doktorowi że robi badania na siłę, pamiętajmy że tam przychodzi się z problemami układu pokarmowego a nie chorobą skóry którą widać gołym okiem. Aby trafnie postawić diagnozę, każdy Gastroenterolog powinien "zajrzeć" pacjentom do środka. A takie badanie jest niestety kosztowne zważywszy na koszt aparatu którym dr Salomon posługuje się przy badaniu. Nieprawdą też jest jakoby pacjent w gabinecie Pana doktora mógł czuć się niekomfortowo. Miesiąc temu miałem robione USG i gastroskopię w taki sposób że życzyłbym wszystkim placówkom publicznej służby zdrowia takiej umiejętności prowadzenia badań endoskopowych. Dla porównania: miałem gastro i kolonoskopię robioną w jednym z wrocławskich szpitali i mam tylko nadzieję że był to pierwszy i ostatni raz kiedy badano mnie w szpitalu. Potem miałem te badania powtarzane już przez Pana doktora i zapewniam że były one prowadzone na bardzo wysokim poziomie uwzględniającym maksymalny komfort dla badanego. Ktoś napisał że telefon Pana doktora zawsze jest nieczynny, to nie prawda. Pan doktor po prostu nie odbiera jak pracuje, gdyby było inaczej, to zaraz podniosłaby się wrzawa że zamiast wysłuchać pacjenta Pan doktor non stop rozmawia przez telefon. Ja nigdy nie mam problemu jak chcę się z nim skontaktować. Po prostu jestem cierpliwy i przy każdej potrzebie umówienia nawet pozaplanowej wizyty nie mam z tym problemu. Czytałem też że ktoś miał doktorowi za złe że nie pamięta jego imienia i twarzy. Przy tylu pacjentach też bym miał kłopot z ich zapamiętaniem. Może ta osoba zbyt krótko jest pacjentem doktora aby był On w stanie zapamiętać twarz i imię. Są ludzie którzy po prostu nie mają pamięci do tego typu rzeczy i nie powinno się brać im tego za złe. Mam kilkunastu znajomych, którym poleciłem dr Salomona i nikt się nie skarżył na brak fachowości z jego strony. Może po prostu proszę Państwa więcej dystansu do pewnych szczegółów a na pewno mnie złych emocji. To działa, naprawdę. Reasumując, mogę z pełną odpowiedzialnością polecić osobę doktora Salomona jako świetnego fachowca w swojej dziedzinie. Pozdrawiam Krzysztof Paczkowski