lek.

Andrzej Pajdowski

Endokrynolog, Ginekolog, Diagnostyk

Poproś o włączenie kalendarza

W moich planach od 1 października bieżącego roku jest takie skoordynowanie pracy gabinetów i pracowni diagnostycznych w naszym Centrum Medycznym w Jarocinie, żeby w trakcie tylko jednej wizyty pa... więcej

Adresy

Usługi

Biopsja piersi
Mammografia
KTG - kardiotokografia
USG tarczycy
USG jamy brzusznej
USG płodu
USG prostaty
Biopsja tarczycy
Usuwanie nadżerek
Cytologia
Badanie gęstości kości
USG piersi
USG ginekologiczne
USG jąder
Badanie kręgosłupa
więcej

Informacje o lekarzu

O mnie

W moich planach od 1 października bieżącego roku jest takie skoordynowanie pracy gabinetów i pracowni diagnostycznych w naszym Centrum Medycznym w Jarocinie, żeby w trakcie tylko jednej wizyty pacjentka mogła przejść kompleksowe badanie złożone z wielu procedur m.in. różnych badań usg, badania ginekologicznego, endokrynologicznego, badania osteoporozy, badania mammograficznego, biopsji oraz badań laboratoryjnych w tym hormonalnych tak, aby mogła otrzymać wyniki badań lab. pod koniec wizyty. Na koniec w Aptece, znajdującej się na terenie naszego Centrum będzie mogła wykupić wszystkie zaordynowane leki. Mamy nadzieję że takie kompleksowe wizyty będą olbrzymią oszczędnością czasu dla naszych pacjentów.

Specjalizacje

 • Endokrynologia
 • Położnictwo i ginekologia

Opinie pacjentów

Dodaj opinię
 • bardzo dobry

  Od 5 lat choruję na niedoczynność tarczycy przez ten czas odwiedziłam wielu specjalistów w nadziei że ktoś pomoże nam posiadać tak bardzo upragnione potomstwo. Byłam już po dwóch poronieniach. Dopiero dr Pajdowski potraktował mój przypadek poważnie, od razu wprowadził odpowiednie leczenie. po 5 miesiącach od pierwszej wizyty zaszłam w ciążę. Gdy tylko pojawiły się problemy wystarczył telefon do doktora a on od razu kazał przyjechać na wizytę. Dostałam leki na podtrzymanie, od tego czasu więcej plamień nie było. W 24 tygodniu ciąży okazało się, że mam rozwarcie (wszystko zostało w porę zauważone dzięki badaniu oraz usg). Dostałam skierowanie do kliniki na Polną, gdzie założony miałam szew okrężny. Dzięki szybkiej interwencji nasza ciąża została szczęśliwie donoszona. Lekarz o każdej porze dnia odbierał telefon, dzięki temu czuliśmy się bezpiecznie. 10 marca 2015 roku zostaliśmy szczęśliwymi rodzicami, na świat przyszła nasza córeczka. Nie jesteśmy w stanie wyrazić naszej wdzięczności. Mamy nadzieję, że następną ciążę też poprowadzi ten lekarz. Dziękujemy.

 • bardzo dobry

  Nadczynność tarczycy zdiagnozowano u mnie ponad rok temu.Byłam wówczas na urlopie w Polsce, gdyż mieszkam za granicą.Doktor u którego wtedy się leczyłam przepisał mi leki, za kilka tygodni kazał zrobić badanie krwi i skontaktować się z nim.Niestety po pół roku mój stan zdrowia bardzo się pogorszył a doktor już coraz nie chętniej udzielał konsultacji przez telefon.Musiałam wówczas, na jakiś czas, wrócić do Polski. Wtedy postanowiłam skonsultować się z innym lekarzem i trafiłam do doktora Andrzeja Pajdowskiego.Wizytę miałam umówioną w ciągu kilku dni.Przebiegła ona w bardzo sympatycznej atmosferze.Pan doktor zrobił mi USG tarczycy i zaproponował jonizację jako metodę leczenia. Uzyskałam konkretne i rzeczowe odpowiedzi na wszystkie pytania. Niestety jonizację musiałam przełożyć na kolejny urlop w Polsce. Od tamtej pory minęło ponad pół roku.Co najmniej raz w miesiącu dzwonię do doktora Andrzeja Pajdowskiego z wynikami krwi,aby udzielił mi wskazówek co do dalszego postępowania.Nigdy nie zostałam przez niego zignorowana czy też potraktowana obojętnie.Pan doktor zawsze z cierpliwością i dużą dawką humoru odpowiada na wszystkie pytania.Zawsze powtarza żebym dzwoniła kiedy tylko mam jakieś wątpliwości.Chciałabym również podkreślić że doktor za konsultacje a w zasadzie leczenie mnie ,,przez telefon" nie bierze żadnych pieniędzy.Dzisiaj odebrałam wyniki krwi, nie pamiętam kiedy były tak dobre. DZIĘKUJE DOKTORZE. Magdalena Góralska

 • bardzo dobry

  To najlepszy lekarz na jakiego trafiłam. Moja historia miała początek około 4 lat temu z powodu, mogłoby się zadawać błahego, bo trądziku. Ten problem konsultowałam z dermatologami (z Ostrowa) i były chwilowe poprawy. Większe poprawy były, kiedy brałam antybiotyki ale źle to znosiłam. Byłam zrozpaczona ponieważ byłam przekonana że już nic, ani nikt mi nie pomoże. W ciągu całych tych 4 lat nikt z dermatologów nie zasugerował mi nawet zrobienia badań hormonów, ani wogóle jakichkolwiek badań, po prostu przepisywali leki na ślepo. Od kiedy lecze się u doktora Pajdowskiego (ponad rok) moja twarz jest prawie bez skazy ;) Doktor przeprowadza regularnie wszelkie badania i dokładnie tłumaczy w czym rzecz oraz przebieg leczenia. Pan doktor okazał się być również inspiracją ponieważ kiedy kończyłam liceum, nie wiedziałam jaki profil studiów wybrać a wiedziałam że coś z medycyną. Polecił mi elektroradiologię, i na te studia się dostałam ;) Jestem zadowolona i wdzięczna :)

 • bardzo dobry

  Jestem bardzo wdzięczna dr Pajdowskiego za zdiagnozowanie u mnie choroby tarczycy. Dwa miesiące temu byłam jako osoba towarzysząca mojemy synowie na wizycie u doktora Pajdowskiego. Pan doktor zbadał syna i zaaplikował leczenie. Po czym popatrzył na mnie i stwierdził, że też mam problemy z tarczycą. Zaprzeczyłam, gdyż niedawno miałam wykonane badanie TSH, które było w normie. Pan doktor zlecil jednak pielęgniarce, by wypisała dla mnie skierowanie na szczegółowe badania. Zrobił to, mimo, iż to nie ja byłam u niego z wizytą. Zainteresował się moim wyglądem i zalecił badania. Zupełnie bezinteresownie, gdyż nie byłam jego pacjentką. Wychodząc z gabinetu, nie wiedziałam, czy zrobię te badania. Byłam wówczas pewna, że nic mi nie jest, gdyż TSH miałam w normie. Konsultowałam wynik badania z lekarzem rodzinnym, który wykluczył chorobę tarczycy. Ale gdy przyszła pora na wykonanie badań mojego syna, pomyślałam sobie, że w zasadzie nic nie szkodzi, jeśli i się zbadam. Wyniki miały być następnego dnia dostępne na stronie internetowej. I były, ale za wyjątkiem mojego badania na przeciwciała, które miało być zrobione nieco później. Tak jak się spodziewałam, moje TSH, FT3 i FT4 mieściły się w normach określonych przez system komputerowy laboratorium, z którego skorzystałam. Nawet ich nie drukowałam i poszłam z wynikami syna i z synem na kolejną wizytę u dr Pajdowskiego. Podczas badania syna, powiedziałam doktorowi, ze mam dobre wyniki. Kazał mi je pokazać. Nie miałam ich przy sobie. Doktor stwierdził, że normy określone przez laboratorium nie są prawidłowe. Przepisał mojemu synowi oprócz leków na jego schorzenie, wit D dla niego i dla mnie. Zaznaczam, iż nadal nie byłam jego pacjentką. Towarzyszyłam tylko synowi. Płaciłam tylko za wizytę syna, pan doktor konsultował mnie zupełnie bezinteresownie. Coś mu nie pasowała w moim wyglądzie. Te kropelki z wit D zupełnie zbiły mnie ztropu. Zapytałam, czy mogę w takim razie jeszcze dzisiaj podjechać do domu po wyniki i umówić się na wizytę. Pan doktor stwierdził, że nie ma problemu. Pojechałam do domu, usiadłam przy komputerze, zalogowałam się na stronę z wynikkami i.... okazało się, że przeciwciała mam znacznie powyżej normy. Norma była około 5 jednostek, ja ich mam ok 800 jednostek. Byłam w szoku. Nie wiem, jak mam dziękować dr Pajdowskiego. Teraz zaczyna się mi wszystko w głowie układać: to wieczne zmęczenie, senność, tycie, mimo, że ciągle ograniczam jedzenie. Dzięki temu, że dr Pajdowski zaineresował się moim wyglądem, dowiedziałam się, że choruję, pewnie od kilku lat na Hashimoto. Miał podejrzenie, że mogę być chora i zlecił badania. Jestem mu bardzo wdzięczna. Dzięki tej diagnozie, od jutra zaczynam brać leki. Pan doktor powiedział, że w krótkim czasie poczuję się dużo lepiej niż teraz. Aż mi się wierzyć nie chce, ze być może obejdę się bez spania w dzień :). Panie doktorze - serdecznie dziękuję :)))))

 • bardzo dobry

  Polecamy dr.Pajdowskiego. Bardzo sympatyczny konkretny rzeczowy lekarz.Swój zawód wykonuje profesjonalnie,potrafi wysłuchać doradzić, a za razem pomóc jak tylko potrafi.Można mu zaufać i mieć nadzieje że będzie dobrze.Jesteśmy bardzo zadowoleni jako pacjenci z leczenia dr.Pajdowskiego,to świetny specjalista.Naszym zdaniem to jeden z najlepszych lekarzy na którego można zawsze polegać.Leczymy się kilka miesięcy a już widać efekt nasze maleństwo za co BARDZO SERDECZNIE DZIEKUJEMY i POZDRAWIAMY.

 • bardzo dobry

  Nie ma słów które mogły by opisać jak bardzo wdzięczna jestem Panu doktorowi i całemu personelowi za opiekę nad moją osobą. Trafiłam do dr Pajdowskiego po 4 poronieniach bez nadziei na to że kiedykolwiek zostanę mamą. Inni lekarze kazali mi tylko czekać i mówili "że kiedyś się w końcu uda", ale ja nie miałam już sił na utratę kolejnego dziecka. Po namowie rodziny i znajomych zdecydowałam się na wizytę u dr Pajdowskiego. Zjawiłam się na wizytę w Maju 2012 roku. Dokładnie przedstawiłam swoją sytuację. Doktor natychmiast wykonał podstawowe badania USG. I od razu podjęliśmy leczenie (wcześniej inni lekarze nie widzieli podstaw do leczenia). Doktor kazał mi dzwonić do siebie gdybym miała jakieś pytania był dostępny po telefonem 24 h na dobę. I w końcu w październiku 2012 wykonałam telefon do doktora "chyba jestem w ciąży" natychmiast kazał przyjechać na wizytę. Dzięki współpracy z Kliniką w Poznaniu od razu dostałam skierowanie do szpitala a był to dopiero 4 tydzień ciąży nie widoczny jeszcze na USG. W szpitalu byłam pod stałą obserwacją aż w 5 tygodniu na badaniu USG pojawiła się maleńka kropeczka i znowu pojawiła się nadzieja na to że zostanę mamą. Po tygodniu miałam się stawić na wizytę kontrolną do dr Pajdowskiego i tak się stało. Wykonał USG i powiedział takie słowa których nigdy nie zapomnę: "czy wie pani że to ciąża bliźniacza" to były najpiękniejsze słowa jakie mogłam usłyszeć. Była radość i lęk ponieważ przeszłam 4 poronienia a tu ciąża bliźniacza i jeszcze większe ryzyko niepowodzenia. Dr przepisał leki na potrzymanie ciąży i kazał cały czas leżeć. Kolejne wizyty odbywały się co 2 tygodnie. Między czasie byłam kierowana do Kliniki na ul.Polną w Poznaniu gdzie między innymi miałam zakładany szew aby zmniejszyć ryzyko niepowodzenia ciąży. I tak dotrwałam do 38 tygodnia. Urodziłam dwie zdrowe dziewczynki drogą cesarskiego cięcia i zostaliśmy szczęśliwymi rodzicami. Czytając opinie innych pacjentów mogę powiedzieć tylko tyle że warto było czekać w kolejce za wizytą musimy sobie zdawać sprawę z tego, że każdy pacjent ma inny problem i lekarz poświęca mu tyle czasu ile potrzeba na dany przypadek. Ja nie raz spędzałam w gabinecie po 40 minut i nigdy nie odczułam że doktor nie ma dla mnie czasu. Personel przecudowny zawsze miła obsługa, aż chce się tam wracać. I na koniec jeszcze kilka słów o dr Pajdowskim. Po prostu cudowny człowiek brak mi słów jak bardzo jestem wdzięczna. Zawsze miły z optymistycznym podejściem do życia, martwiący się o pacjenta. Wielokrotnie wykonywał do mnie telefony z pytaniem jak się czuję, czy odpoczywam i czy leżę. Jeszcze raz bardzo bardzo mocno dziękuję za opiekę całemu personelowi i oczywiście dr Pajdowskiemu. Mam nadzieję, że kolejną ciążę poprowadzi właśnie ten lekarz.

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  lek. Andrzej Pajdowski ( 21 lipca 2013)

  Pani Dario trudno coś napisać po tylu miłych słowach z Pani strony. Powiem tylko bardzo, bardzo dziękuje. Życzę samych radości dla całej Waszej czwórki. Z serdecznymi pozdrowieniami Andrzej Pajdowski.

 • bardzo dobry

  Zdecydowanie polecam. Dobry specjalista, kompetentny, rzeczowy i uprzejmy, z dużym poczuciem humoru. Cierpliwie odpowiada na zadawane przez pacjenta pytania językiem profesjonalnym ale przystępnym dla laika. Lecząc się u tego lekarza można z całą pewnością czuć się komfortowo i bezpiecznie.

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  lek. Andrzej Pajdowski ( 21 lipca 2013)

  Dziękuje.

 • bardzo dobry

  Leczenie u dr Pajdowskiego rozpoczęłam pół roku temu, po roku nieudanych prób zajścia w ciążę. Już na pierwszej wizycie Pan doktor poza badaniami ginekologicznymi zrobił mi również USG tarczycy, odkrywając tym samym na jednym z płatów guza. Następnym etapem była punkcja. O jej wyniku Pan doktor poinformował mnie telefonicznie i zaproponował jak najszybszą wizytę w gabinecie w celu omówienia dalszego leczenia. Obecnie jestem po operacji i w trakcie dalszego leczenia raka taczycy. Jestem wdzięczna dr Pajdowsiemu za szybką diagnozę i podjęte działania. Wspomnę również, że za każdą wizytę łączącą porady z dwu dziedzin (ginekologii i endokrynologii) płaciłam jak za jedną wizytę. Dziękuję Panie doktorze za dodatkowe konsultacje endokrynologiczne i "przypadkowe" odkrycie guza zagrażajacego mojemu życiu, dziękuję za chęć dalszej pomocy i zaoferowanie konsultacji telefonicznych, jeśli miałabym, jakieś wątpliwości. Podsumowując, Pan doktor to fachowy diagnosta, kompetentny i rzeczowy lekarz, a ponad to uprzejmy i życzliwy człowiek. Profesjonalista w każdym calu. Pozdrawim serdecznie, Ewelina - pacjentka z Ostrzeszowa.

 • bardzo dobry

  Polecam doktora Pajdowskiego,bardzo miły człowiek i rzeczowy specjalista.Badanie wykonane bez zarzutów i zbędnego stresu dla pacjentki.Długo trzeba czekać,ale warto...Doktor A.Pajdowski szczegółowy wyjaśnia wszelkie wątpliwości ze spokojem słucha i tłumaczy.U mnie stwierdził PCOS i guzek w tarczycy,czekam na kolejną wizytę,badania i potwierdzenie diagnozy.Dziekuję za miłe słowa i wiarę....Magdalena

 • bardzo dobry

  Jestem po pierwszej wizycie u Pana doktora Pajdowskiego, trafiłam do niego po wizytach u kilku już ginekologów, którzy nie potrafili mi pomóc. Jestem bardzo zadowolona, Pan doktor jest bardzo miły, konkretny, poświęca tyle czasu dla pacjenta ile potrzeba, rzeczowy , wszystko dokładnie wyjaśnia. nie kazał mi czekać tak jak inni lekarze, tylko od razu przystąpił do działania, dostałam skierowania na badania , leki do brania. Polecam Pana doktora każdej osobie która szuka dobrego i konkretnego fachowca. Dziękuje Panie doktorze za nadzieje, Pozdrawiam Serdecznie Ania z Konina

Wybierz ocenę dla tego lekarza i uzasadnij ją